Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

poruka: 25
|
čitano: 4.960
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje".
4 mjeseca
protjeran
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Na odrasle nema veliki učinak jer im je mozak, manje-više, formiran a psiha tvrdokornija, puno toga su već vidjeli i osjetili, te su i inače manje skloni emocionalnim "toboganima" (ako su mentalno zdravi). A i sama igra GTA je zapravo parodija, sve je nacrtano blesavo i šareno, tako da rijetko koji odrasli tu igru može smatrati ozbiljnom. Ima puno gorih igara koje zaista mogu izazvati mučninu i kod odraslih ljudi. No, zaključak na kraju je ispravan - na djecu i mlade nasilje ima puno jači utjecaj.

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Mogli bismo u nedogled imati rasprave o utjecaju takvih igara na djecu i mlade jer isto tako ima i djece i mladih koji ne igraju nasilne video igre, a svejedno su nasilni. Jednako tako kao i ona djeca i mladi koji ih igraju, a imaju ispravne stavove i odnos prema nasilju. U pitanju je kompleksno polje psiholoških i psihičkih faktora koji u svom zbroju daju određeni rezultat. Generalizirati nešto o nasilnim video igrama je totalan promašaj jer svaka osoba individualno nečem je ili nije podložna, na nju nešto ima ili nema utjecaj i teško je donijeti dobar i ispravan zaključak na temelju generaliziranja. To je otprilike kao da ja tvrdim da gledanje filmova u kojima ima nasilja djeci isto smanjuje empatiju na nasilje, a koliko je djece odraslo uz TV program na kojem su svaki drugi dan bili ratni filmovi, vesterni i trileri gdje se krv kantama prolijevala.

Ili da otvorimo temu o nasilju u animiranim filmovima? 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 8:54 (Thinker).
 
10 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Sve utječe na sve. Apsolutno sve. Samo je pitanje kako i kada će se manifestirati. A što je mozak mlađi, podložniji je programiranju.
14 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Ima učinak...ali pozitivan jer gaming pomaže kod svakodnevnih živornih frustracija bez obzira na dob gamera. Gaming riješava i umanjuje stres, zabavlja, pozitvno uzbuđuje i skreče misli sa drugih gluposti poput opijanja i stavrnog nasilja.

Moj PC  
14 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...
Sve utječe na sve. Apsolutno sve. Samo je pitanje kako i kada će se manifestirati. A što je mozak mlađi, podložniji je programiranju.

 

Oprosti, ali tvoj stav je upravo generaliziranje koje sam spomenuo u svom postu. Svako dijete je individua koja ima svoje neke prirođene sklonosti i ne utječu sve stvari iz okoline na svu djecu podjednako.

Evo ti jedan mali primjer:

https://www.express.co.uk/news/weird/1721465/Twins-Jim-Springer-Lewis-weird-eerie-coincidence-nature-nurture-latest

 

Da to generaliziranje djeluje podjednako na svu djecu, imali bismo djecu-robote koja sve odrađuju na isti način, imaju iste stavove, iste reakcije, iste ciljeve..., a svi znamo da nije tako. Mislim da bi ti tete u vrtiću puno toga mogle o tome ispričati, jednako kao i nastavnici u školama.

15 godina
online
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Moraš bit poprilično lud da zato jer si naučio zatuć prostitutku u GTA kako bi ju opljačkao i za te pare otišao u striptiz klub ti to bude normalno da i u stvarnosti ideš tuć prostitutku kako bi ju opljačkao i otišao potom u striptiz klub.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...

Ima puno gorih igara koje zaista mogu izazvati mučninu i kod odraslih ljudi. No, zaključak na kraju je ispravan - na djecu i mlade nasilje ima puno jači utjecaj.

 da ti kaže čiča gejmer da si u krivu: nit gledanje u monitor uzrokuje propadanje vida (gledam ga već 40 godina i to od monokromatskih, CRT-a s 50Hz s nevelike udaljenosti, jeftinih LCD-ova s izraženim plavim svjetlom, redovito u mračnoj sobi, itd. te i dalje imam vid 10/10), nit igranje nasilnih igara uzrokuje povećanje agresivnosti (nema igre koju nisam igrao od svoje 7. godine a one s puno ubijanja su mi bile posebno drage) jer, zamisli čuda, cijelo vrijeme sam bio svjestan da su to samo - igre, i da zato jer znam napraviti double kick u glavu u Mortal Kombatu ne znači da bih mogao i uživo napraviti isto ili da to jest isto

Sve me to podsjeća na vrijeme VHS-a i kung fu filmova, kad su brilijanti od nezrelih umova umislili da i oni znaju kung-fu jer su proveli sate gledajući Bruce Lee-a kako šamara pedesetoricu ko iz šale, a onda bi dobili RL šamar i naučili zauvijek razliku između zabave na ekranu i stvarnog života

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 9:48 (Ges).
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Kad su djeca u pitanju, mnoge stvari su odavno jasne i svima zajedničke jer su stotinama puta provjerene i dokazane - baš poput utjecaja na mozak mladih ljudi. Jer mozak kod mladih je definitivno u razvoju, a već je dokazano da svakodnevnim mislima svi mijenjamo oblik mozga, samim tim i njegove funkcije, dok je kod mladih taj proces još brži. Sve uvijek djeluje na sve, samo je pitanje kako i kada će se manifestirati. To je temelj našeg postojanja, odnosno funkcioniranja mozga. Osim ako nisi psihopat. Tada centar za empatiju jednostavno ne radi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 11:27 (Zeolit).
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
To što kod tebe nije izazvalo (možda ti samo misliš da nije), ne znači da je isto i s drugima. Znam puno klinaca koji su kopirali viđeno na ekranu i iživljavali se vani, TOČNO onako kako su vidjeli u igrama ili na tv-u. A o vidu nisam raspravljao, jer puno više ljudi od tebe su izgubili vid prije 30.-e, baš zbog buljenja u ekrane. I to potvrđuju oftamatolozi. Pa sad, ako to znaš bolje i od njih, onda se prijavi za vanrednog profesora na fakultetu. Uz to, ako si "čiča", a imaš savršeni vid i nakon 40-e, onda si i medicinski fenomen. Ti si unikat, neuništiv i psihički i fizički. Dakle, u najmanju ruku si X-man. 🤣🤣
5 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Da igrice utječu na ljude,  onda bi ovi koji su igrali PacMan-a uzimali tablete i slušali repetitivnu muziku.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...
Znam puno klinaca koji su kopirali viđeno na ekranu i iživljavali se vani, TOČNO onako kako su vidjeli u igrama ili na tv-u.

LOL, koji si ti lik, daj odlepršaj s tim glupim stavovima i izmišljenim argumentima :D

Gledam te!
9 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...
Kad su djeca u pitanju, mnoge stvari su odavno jasne i svima zajedničke jer su stotinama puta provjerene i dokazane - baš poput utjecaja na mozak mladih ljudi. Jer mozak kod mladih je definitivno u razvoju, a već je dokazano da svakodnevnim mislima svi mijenjamo oblik mozga, samim tim i njegove funkcije, dok je kod mladih taj proces još brži. Sve uvijek djeluje na sve, samo je pitanje kako i kada će se manifestirati. To je temelj našeg postojanja, odnosno funkcioniranja mozga. Osim ako nisi psihopat. Tada centar za empatiju jednostavno ne radi.

 

Stari moj, opet generaliziraš. Ponavljam, da su djeca bilo čemu podložna kako to ti doživljavaš, sva bi djeca pred kraj vrtića naučila iste stvari i jednako se ponašala, od toga da pospremaju igračke u kutije nakon igranja, da svi jednako nasmijani sjede u krugu pred tetama, a nastavnici u školama bi imali stotinjak puta manji stres jer bi sva djeca pozorno slušala nastavu, svi bi doma bespogovorni pisali zadaće i učili da dobiju petice. A svi znamo da to nije tako. Zašto onda smatraš da na svu djecu tako jako utječe nasilje? Vidiš da pozitivne i prihvatljive stvari ne utječu toliko, a djeca su svjesna da time dobiju zadovoljnu okolinu i ponekad i nagrade. Po tvom tumačenju onda ispada da samo negativne stvari imaju utjecaj na djecu. A nije tako. Kompleksnost tumačenja svega toga izrečena je u knjigama i mislim da ćeš naći i puno različitih stavova i kod stručnih osoba, a to su psiholozi i psihijatri, koji sigurno u svom radu ništa ne generaliziraju i osnova bilo kakvog njihovog rada je razgovor i psihološki test svake pojedine osobe jer će ti svaki taj liječnik reći da svatko ima svoju osobnost.

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Ljudi su i inače kao majmuni - bez obzira na osobnost. Većina kopira ono što vidi, jer je lakše i sigurnije biti u toplini krda (zato se i dijelimo u plemena). Jest, svatko ima svoju osobnost - koja se uglavnom formira do 8. godine života. No, osobnost i mentalno zdravlje nisu isto. Potpuno normalna osoba (ako takva uopće postoji) može kasnije razviti npr. anksioznost ili OKP, a sve zato jer je u djetinjstvu pretrpjela neku traumu. A trauma je događaj koji se urezao u nerazvijen dio mozga (podsvijest, amigdala) i osoba ga kao dijete nije znala procesuirati pa je sve gurnula "pod tepih". Sve što vidimo i čujemo urezuje se u mozak, na hipnozi se ljudi počinju prisjećati i detalja kada su bili bebe..! Zato i imamo toliko slučajeva nasilja, u zadnje vrijeme sve više, ljudi doslovno "puknu". Ali nije to "od jučer", korijeni su uvijek duboko ispod površine. Sve utječe na sve, samo je pitanje kako i kada će se manifestirati.
8 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Ne znam za GTA, ali Fifa definitivno izaziva nasilje. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...
To što kod tebe nije izazvalo (možda ti samo misliš da nije), ne znači da je isto i s drugima. Znam puno klinaca koji su kopirali viđeno na ekranu i iživljavali se vani, TOČNO onako kako su vidjeli u igrama ili na tv-u. A o vidu nisam raspravljao, jer puno više ljudi od tebe su izgubili vid prije 30.-e, baš zbog buljenja u ekrane. I to potvrđuju oftamatolozi. Pa sad, ako to znaš bolje i od njih, onda se prijavi za vanrednog profesora na fakultetu. Uz to, ako si "čiča", a imaš savršeni vid i nakon 40-e, onda si i medicinski fenomen. Ti si unikat, neuništiv i psihički i fizički. Dakle, u najmanju ruku si X-man. 🤣🤣

Mora da si u pravu čim napadaš ad hominem 

Bilo bi ti pametnije da se zapitaš zašto si si birao takvo društvo koje je kopiralo viđeno na ekranu, jer s kim si - takav si

Uostalom oftalmolozi se bave prodavanjem korekcijskih pomagala za vid pa nije čudno da zagovaraju tezu o pogoršanju vida zbog gledajna u ekrane, to samo u rvackoj imaš ove "čisto" medicinske oftalmologe iz osnovnog zdravstva koji su, kao, neutralni sa svojim mišljenjem, ali često u suradnji s optikama kojima šalju pacijente nakon što im utvrde dijagnozu (toliko o njihovoj neutralnosti)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 7:38 (Ges).
9 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...
Ljudi su i inače kao majmuni - bez obzira na osobnost. Većina kopira ono što vidi, jer je lakše i sigurnije biti u toplini krda (zato se i dijelimo u plemena). Jest, svatko ima svoju osobnost - koja se uglavnom formira do 8. godine života. No, osobnost i mentalno zdravlje nisu isto. Potpuno normalna osoba (ako takva uopće postoji) može kasnije razviti npr. anksioznost ili OKP, a sve zato jer je u djetinjstvu pretrpjela neku traumu. A trauma je događaj koji se urezao u nerazvijen dio mozga (podsvijest, amigdala) i osoba ga kao dijete nije znala procesuirati pa je sve gurnula "pod tepih". Sve što vidimo i čujemo urezuje se u mozak, na hipnozi se ljudi počinju prisjećati i detalja kada su bili bebe..! Zato i imamo toliko slučajeva nasilja, u zadnje vrijeme sve više, ljudi doslovno "puknu". Ali nije to "od jučer", korijeni su uvijek duboko ispod površine. Sve utječe na sve, samo je pitanje kako i kada će se manifestirati.

 

Što ako se nikad ništa ne manifestira? Pada li time sve što si napisao u vodu? Sklonost nasilju može djelomično biti utjecaj okoline, ali isto tako i ne mora. Dovoljno je da imaš dvoje djece koja odrastaju pod istim uvjetima i u istoj okolini s istim odnosima prema njima pa da ta djeca ispadnu sasvim različita. Opet ponavljam, previše generaliziraš u negativnom smjeru i to je ono što me smeta. Ponavljam ti i pitanje - zašto utjecaj okoline u pozitivnom smjeru nije toliko bitan/izražen da ga ni ne spominješ? Prema tvom tumačenju djeca ne bi smjela gledati ni animirane filmove jer, zamisli, Tom & Jerry imaju toliko nasilja da bi djeca kad-tad mogla dohvatit tavicu pa mamu ili tatu opalit po glavi.  

15 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Meni je gaming u potpunosti unistio zivot. Mogao sam biti HDZ-ov pijun i uzivati u prsutu, no zbog provodjena ogromnog dijela zivota igrajuci videoigre, pogotovo nasilne kao fifa2003 i tekken3 nisam se mogao uklopiti kasnije u zivotu u HR drustvo. Megaman na nintendu me je traumatizirao u 5. godini zivota, jos uvijek mi je urezano u pamcenje kao da je jucer, nisam se nikad oporavio od toga. Sati i sati medal of honor underground, kknda i harvest moona su me totalno unistili, a kasnije PC igre necu ni spominjat. Pogledajte samo ovo

pametnome dosta.

 

Pasivno su me igre od malena ucile engleski i njemacki, sve s ciljem da me obrazuju i olaksaju pristup radnom trzistu obecane zemlje. Kulturno sam koloniziran.

 

To me je upareno s nasilnim animiranim serijama i filmovima na njemackom i engleskom jeziku naucilo oba jezika. Sto naravno nije pozitivna stvar, nesto sto smo prijatelj, brat i ja naucili na tezi nacin. Naime, kad svi strepe od ispita u skoli mi smo se unutra usetali ko vlasnici BMW-a u birtiju i nismo se nikako uklapali. Na zalost prijatelj nije mogao pratiti tempo pa je zaostao s engleskim jer nije mogao igrati WoW 12h dnevno prije i nakon skole. Da stvar bude gora igrao sam na cehoslovackom privatnom serveru (RIP Freelancer), sad citam ceski i slovacki ko slovenski.

 

Kazem vam, igranje videoigri ce vam u potpunosti unistiti zivot jer se vise necete moci uklopiti u HR drustvo.

Mogao sam klecati na trgu s krizem oko vrata, pivom prije i poslije, lizat oltare, tuc zenu i pritom uzvikivati "heil ap, heil ajdeze!" i crnciti za minimalac s hrpom prekovremenih za lokalnog uglednog precednika lokalnog ogranka stranke koji me je zaposlio preko veze kod sebe jer sam ipak njihov coek, na svakoj festi zderem i pijem, glasam kak mi vele i to mi je nagrada uz kilu kikirikija, sendvic i tucnjave prije nogometnih utakmica. Sto ja propustam, a? Proklete videogejms.

 

Ali ne, jebene igre od mene napravile akademsku gradjevinu koja pridonosi drustvu spremnu na poziv obecane zemlje i bolje place odmah izdati drzavu koja me nije uspjela unistiti do sada pa nikad ni nece. Mnoge je naravno zov obecane zemlje i EL'dollara vec povukao i sad zive ko ljudi, disu punim plucima i dalje igraju igre, ali ovaj put ne na krumpirima.

 

A ja cu se pobrinuti da mi klinci mogu igrati igre makar ja bio kruha gladan jer znam da ce im to biti prednost u zivotu, a ne uteg.

 

Megaman2

KKND2

MOH underground

Tekken 3

harvest moon back to nature

fifa2003

 

DragonBallZ intro njemacki da vam poboljsa dan

 

Zeolit nego, pricaj ti meni kak igranje nogometa uzrokuje nasilje. Nasilje o kojem citamo svaki tjedan, cak ti ni istrazivanje ne treba, vise je nego ocito da je nogomet uzrok nasilja na terenu i van njega, u HR, UK i diljem europe kao nedavni primjer u Grckoj. Jer ako su odrasli tako otvrdjeli kak mi objasnjavas emocionalni tobogan koji prolaze navijaci danima prije i nakon utakmice? Jesi li ti njih vidio kad im ekipa izgubi? Ako ne zapale pola stadiona i porazbijaju sve okolne kafice i ljude onda ih vidis s onim tupim pogledom u daljinu i desnom rukom u zraku, vidi ih na slici, primjer masovne histerije na djelu, a snimke iz grcke googlaj sam. Cisti dokaz da nogomet treba zabraniti, pogotovo od djeci jer njihov mozak nije jos razvijen i ne znamo kako ce se ta razina nasilja i gluposti odraziti na njih, danas sutaju loptu sutra svoje zene, tebe i mene na podu, ode glava ko lopta.

 

 

Linux, Arch Linux.
 
12 1 hvala 1
6 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

Naletio sam na clanak kako curica od 12 godina vozi mecu u Zagrebu. Potom clanak do, par mladih djevojaka i curica 12, 13 godina cipelare ZETovu vozacicu busa. Zivot je lijep. Ne ja kad sam bio u strahu da cu dobit remenom po nogama ako s*anja budem radio. A mogao sam trpat u 6. osnovne ko normalan covjek. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Ante kaže...
Meni je gaming u potpunosti unistio zivot. Mogao sam biti HDZ-ov pijun i uzivati u prsutu, no zbog provodjena ogromnog dijela zivota igrajuci videoigre, pogotovo nasilne kao fifa2003 i tekken3 nisam se mogao uklopiti kasnije u zivotu u HR drustvo. Megaman na nintendu me je traumatizirao u 5. godini zivota, jos uvijek mi je urezano u pamcenje kao da je jucer, nisam se nikad oporavio od toga. Sati i sati medal of honor underground, kknda i harvest moona su me totalno unistili, a kasnije PC igre necu ni spominjat. Pogledajte samo ovo
pametnome dosta.
Zeolit nego, pricaj ti meni kak igranje nogometa uzrokuje nasilje. Nasilje o kojem citamo svaki tjedan, cak ti ni istrazivanje ne treba, vise je nego ocito da je nogomet uzrok nasilja na terenu i van njega, u HR, UK i diljem europe kao nedavni primjer u Grckoj. Jer ako su odrasli tako otvrdjeli kak mi objasnjavas emocionalni tobogan koji prolaze navijaci danima prije i nakon utakmice? Jesi li ti njih vidio kad im ekipa izgubi? Ako ne zapale pola stadiona i porazbijaju sve okolne kafice i ljude onda ih vidis s onim tupim pogledom u daljinu i desnom rukom u zraku, vidi ih na slici, primjer masovne histerije na djelu, a snimke iz grcke googlaj sam. Cisti dokaz da nogomet treba zabraniti, pogotovo od djeci jer njihov mozak nije jos razvijen i ne znamo kako ce se ta razina nasilja i gluposti odraziti na njih, danas sutaju loptu sutra svoje zene, tebe i mene na podu, ode glava ko lopta.

A priznaj da ti je malo žao jer nisi tako bez mozga i zato bez nekih briga. Meni malo jest. Zamisli kako je to bezbrižno stanje uma: ideš životom i veseli te što si jeo, je*o i vikao bez obzira na kvalitetu. A to je lako dobiti. Uguraš u sebe one ćevape od trovača i odeš zalit pivom kod one male debele konobarice što će ti popušit kao za pare, iako daje i za džabe jer i ona voli ugurat u sebe svašta, od bureka i rakije, do svakog tko pita. I koga boli briga što ti rublje ne miriši ko Persil il krevet nije s Perfecta Dreams madracem.

9 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Ges kaže...

A priznaj da ti je malo žao jer nisi tako bez mozga i zato bez nekih briga. Meni malo jest. Zamisli kako je to bezbrižno stanje uma: ideš životom i veseli te što si jeo, je*o i vikao bez obzira na kvalitetu. A to je lako dobiti. Uguraš u sebe one ćevape od trovača i odeš zalit pivom kod one male debele konobarice što će ti popušit kao za pare, iako daje i za džabe jer i ona voli ugurat u sebe svašta, od bureka i rakije, do svakog tko pita. I koga boli briga što ti rublje ne miriši ko Persil il krevet nije s Perfecta Dreams madracem.

 

To što si ti naveo zove se nirvana.       

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Ante@ Je li tebi dobro? Jesam li igdje spomenuo igre poput nogometa? Je li u članku spomenuta Fifa? Ne znam što tebe muči, ali s obzirom na broj riječi u tvom obračunu samnom izgleda da te nešto debelo muči. Promašio si metu, dečko. Pročitaj ponovno članak, od početka do kraja pa će ti biti jasnije. Valjda.
8 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
Zeolit kaže...
Ante@ Je li tebi dobro? Jesam li igdje spomenuo igre poput nogometa? Je li u članku spomenuta Fifa? Ne znam što tebe muči, ali s obzirom na broj riječi u tvom obračunu samnom izgleda da te nešto debelo muči. Promašio si metu, dečko. Pročitaj ponovno članak, od početka do kraja pa će ti biti jasnije. Valjda.

 Mozda se netko zezo sa Fifom, al ja ne. Ona budi ono najgore u ljudima.

 

Bas me zanima kolko je periferije unisteno zbog te igre

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan utje

mislim da na djecu lošije utječe to što ih sa 8-9 godina šaljemo kod popova na ispovjedanje "teških grijeha" koje su počinili u svojoj mladosti, nego video igre

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan

Zapravo je lošije što djeci općenito ne posvećujete pažnju, nego im date smartphone i tablet u ruke samo da vas ostave na miru. A to što si ti naveo je bs, jer od nikog roditelja nisam čuo da dijete šalje "kod popova", pogotovo danas. Ako postoji neki mali postotak, onda su na istoj razini kao i ovi iz prve rečenice.

9 godina
offline
Re: Nasilne video igre, čini se, nemaju negativan
LijevaRukaDesnidzep kaže...

Zapravo je lošije što djeci općenito ne posvećujete pažnju, nego im date smartphone i tablet u ruke samo da vas ostave na miru. A to što si ti naveo je bs, jer od nikog roditelja nisam čuo da dijete šalje "kod popova", pogotovo danas. Ako postoji neki mali postotak, onda su na istoj razini kao i ovi iz prve rečenice.

 

o čemu ti točno pričaš i kome se obraćaš? Ti znaš tko od nas ovdje ne posvećuje pažnju djeci? Prika ja sam se jučer sa svojim sinom (koji ima 4 godine) igrao preko 3 sata u komadu. Samo igranje, bez stajanja. Stalno se igramo, slažemo koješta, sastavljamo, idemo po parkovima, igraonicama, rođendanima, znači stalno smo skupa. Uopće ne osjećam grižnju savjesti što mu tu i tamo dam mobitel i to uvijek priznajem, ja ne skrivam da ću djetetu dati takve stvari, jer jako dobro znam koliko pazim na to i ograničavam. A ti sebi sliku stvaraj o tome kakvu god hoćeš. 

A osim toga, bilo tko tko ima imalo mozga jako dobro zna da se danas djeci posvećuje pažnje više nego ikad (govorim o prosjeku, ne o ekstremima), prije je bilo tko preživi pričat će, a danas roditelji na sve stranu idu s djecom, po parkovima, po druženjima, paze na njihovo zdravlje, roditelji su danas triput kvalitetniji nego što su bili prije 50-70 godina. 

 

a to što ti nisi čuo da roditelji šalju djecu kod popova ne znači da se to ne radi, idi vidi vrtiće koje vodi crkva, svi puni ko šipak, a i dalje velika većina školske djece ide na vjeronauk i na sve sakramente (uključujući ispovjed i pričest). Mali postotak??? Samo po tome vidim koliko si neozbiljan i koliko nemaš pojma o čemu govoriš.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice