Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa

poruka: 10
|
čitano: 3.575
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa ".
6 godina
offline
Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa

Bome su Japanci precizni ako mogu pogoditi smeće veličine 10cm u orbiti s tim da se smeće u orbiti kreće brzinom rakete. Iako znaju putanju i brzinu mete zvuči kao nemoguće na tu udaljenost. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima

laser ide brzinom svjetlosti

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Re: Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima
HCMAA kaže...

laser ide brzinom svjetlosti

 U vakuumu da; al kad ispaljuješ sa površine kroz atmosferu ide malo sporije, a treba još tu puno varijabli uračunat za uspješan pogodak.

15 godina
offline
Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa

Mozda da prvo malo porazgovaraju sa indicijma. Jer ovi rokaju svoje satelite, da pokažu svima da i oni imaju veliku čunu.

 

More than 50 pieces of debris remain in space after India destroyed its own satellite in March

 

 

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima
Fotoni i svjetlost putuju brzinom svjetlosti to znamo ali ne mijenja činjenicu da nešto što se vrti i putuje velikom brzinom na tako velikoj udaljenosti možeš s laserom pogoditi. A u tekstu se dade zaključiti da planiraju i usporiti to smeće, što bi značilo da tijelo veličine 10cm pogode u prednji kraj 🙏👏
5 godina
offline
Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa

EOS Space trenutno isporučuje laserske sustave oružja za uništavanje dronova, ali laseri velike snage imaju i druge primjene. No, laseri dizajnirani za uklanjanje svemirskog otpada nisu isti kao laseri za oružja.

 

Znamo mi jako dobro te priče, ...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa

svi koji se bave kastriranjem komaraca na udaljenostima od kilometra do dva znaju kako to i nije neki problem, kad uhvatiš grif. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima
Radi se o ogromnoj udaljenosti kroz različite slojeve atmosfere koji imaju različitu propusnost i refleksiju pa ne postoji optimalna frekvencija. Mislim da je ludo što je nekome uopće pala na pamet ideja korištenja lasera u ti svrhu. To bi morala bit neka abnormalna snaga. Nije nemoguće, ali je jako teško.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima sa

Tko zna, možda bi bilo dovoljno da laserom smanje brzinu tog otpada, a da sve ostalo odradi stara dobra gravitacija i otpad sruši u atmosferu gdje će izgoriti sve osim najvećih komada.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 21:59 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Japanci će svemirsko smeće uništavati laserima
@Nuklearna baterija... gdje početi? Koliko je to 15 x 15 x 5 kubičnih milimetara?? 😎
Kapacitet pohranjivanja (valjda proizvodnje??) od 3300 megavata (ja neuk mislio da bi tu trebali biti Wh ili MWh) u GRAMU!? Da ne gledamo na slabljenje zbog poluraspada radioaktivnih elemenata, kroz 50 godina to je preko palca 7534 W po satu iz grama aktivne smjese (valjda ima toliko u bateriji i još par g izolatora i pakiranja?? ). Ako u bateriji nema toliko materijala, zašto jednostavno ne naprave bateriju s 1g, od 7.5KW/h (27mJ?), kontinuirano? Ni prevoditelj ne može napraviti takvu zbrčku s brojevima i jedinicama, to je nadrealizam. 😜
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice