Microsoft usvojio pravila GDPR-a o pohrani podatak

poruka: 3
|
čitano: 2.898
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft usvojio pravila GDPR-a o pohrani podatak".
15 godina
offline
Microsoft usvojio pravila GDPR-a o pohrani podatak

Za svaku pohvalu!

Iako, koliko ja razumijem američki Cloud Act, Microsoft mora Američkoj vladi ustupiti podatke, ma gdje oni bili. To i dalje vrijedi, unatoč ovom GDPR postignuću.

Pitao sam se, kako je to kod Kineza, oni neće trpjeti Cloud Act njuškanja.Pronašao samo ovo:

"Microsoft Azure operated by 21Vianet (Azure in China) is a physically separated instance of cloud services located in China."

To bi trebalo biti mjerilo nama u EU.

 

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Microsoft usvojio pravila GDPR-a o pohrani pod
Unatoč svemu ovome, sve je to i dalje na "majke mi", "časna pionirska".
Nisam paranoik, ali ne vjerujem u privatnost i povjerljivost. To je odavno izbrisano. Čim ostavljamo podatke nemamo nikakve kontrole nad njima (gdje su, što rade s njima, kome ih daju, ...).
Ovo je samo mazanje očiju, da se zadovolji forma.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft usvojio pravila GDPR-a o pohrani pod
Ovo je kraj kaže...

..

Iako, koliko ja razumijem američki Cloud Act, Microsoft mora Američkoj vladi ustupiti podatke, ma gdje oni bili. ..

 

 -da i ne.. tj to ujkosem radi tako .. kad-ako poželi može, dok kad ne želi tad je izvan jurisdikcije, kao guntanamo, dok im je irelandija mailbox s tim razlogom (usa-uk) .. i podsjetnik na neplaćenih 13milijardi od kojih je eu odustala brexitom.. nije direktno povezano no pokazuje 'stanje'.

-za eu, to je već kao akt donešeno, eu građani-podatci moraju biti na eu teritoriju-jurisdikciji.. no naravno eu to radi onak, nikako, tj akt postoji .. provedba? opet, u tom kontekstu je i globalni porez korporacijama po pravilu da se po omjeru prometa na tržištu naplaćuje od globalnog prihoda neovisno što ga oni prenesu na npr bahame... ako je promet napravljen u npr francuskoj, tad taj dio dobije francuska, po lokaiciji korisnika usluge pa je to ekšli vrlo lako-jednostavno.. no ni o tome (uobičajeno?) nema ništa, .. onak, ne smijemo naljutiti ujku dok traju ratovi i dok nam treba a treba nam stalno.. tak da ne vidim posebnu korist donošenja akta-zakona-nečeg, ako se ne provodi, tj tad todatni osjećaj ta ti netko piša po glavi a ti se praviš da je ok, pada kiša.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice