Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranja –

poruka: 23
|
čitano: 7.638
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranja – ".
10 godina
suspendiran
offline
Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranja –

Pa to je samo softver, ne razumijem gdje je tu trosak? Jednom kad se softver razvije onda se koristi i nema drugih troskova.

 

No dobro, vjerojatno sam i ja jedna u onoj grupi koja bi taj feature isprobala i nastavila rucno parkirati. Ne iz prve ali uguram ga ja nekako.

Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pa to je samo softver, ne razumijem gdje je tu trosak? Jednom kad se softver razvije onda se koristi i nema drugih troskova.

 

No dobro, vjerojatno sam i ja jedna u onoj grupi koja bi taj feature isprobala i nastavila rucno parkirati. Ne iz prve ali uguram ga ja nekako.

Zorane, Zorane... zar i ti sine brute?

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj

Nije to baš tako jednostavno. Automotive software se uglavnom prodaje uz licenciranje po svakom prodanom automobilu - ako nije razvijen inhouse.

 

Uz to dolazi i maintanence - ako promijeniš nešto npr. u ECU-u za upravljanje ili kočenje, moguće je da treba izmjena i u softwareu za parkiranje.

Updateanje i održavanje košta - bilo da su ga razvili inhouse ili uzeli od nekog trećeg. A ako to nitko ne koristi i ne pomaže pri reklami/prodaji auta, zašto održavati/plaćati?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 13:53 (kratos091).
16 godina
offline
Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranja –

Ima moj Citroen C3 aircross to "autonomno" parkiranje pa ga ne koristim zato što ne radi dovoljno dobro. Moraš prvo proći proći pored parkirng mjesta da ga on "skenira" i onda ti on okreće volan, a ti moraš mijenjati brzine i davati gas. U više navrata nije dektirao parkirno mjesto. Beskorisno.

I`m silicon-based life-form
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 14:13 (kowach).
Moj PC  
5 1 hvala 5
15 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj

Na mom s-max to radi dobro, offline softver ugrađen negdje pod limom - prođe mjesto i sam počne vrtit volan i mijenjat brzine, jedini posao je stiskat papučicu kad zamoli.
Stigne se pričat sa alapačom na mobitel za to vrijeme i slične radnje. Dobar robot, vrijedi 10 dolara ako je toliko.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
15 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pa to je samo softver, ne razumijem gdje je tu trosak? Jednom kad se softver razvije onda se koristi i nema drugih troskova.

 

..

 -zato jer proizvođač auta ako je i stvarni vlasnik to ne želi javno priznati, tj uvjek koriste treću stranu, dok je soft-licenca uvjek stvar vlasništva, + ažuriranja (time i trošak).. kao i moguće tužbe pogotovo usa..

-ako je točno (nemamo razloga ne vjerovati) po autu 60$, godišnje 10mil.. to je dovoljan razlog, za fičer koji večina ne koristi, tj manualni-automatik i sl. + sama autonomna vožnja vs parking tj samo mali promil testnih vozila voze autonomno, pa dok vozač prebaci .. već se sam parkira, tj vozač s iskustvom to napravi za desetak sekundi bez da razbije auto.. a kao pravila, kao i ograničenje za vozački-95 automatik.. bolje je da vozač to zna, mjenjati brzine, krenuti-stati, uzbrdica itd pa i parking, nego da ovisi o .. o nečemu što se eto, ukida-gasi ili ima bug, ili nema licencu ili ovisi o tome da serviser svakih x-kilometara resetira alarme koji se programirano pale kao 'sigurnost'.. itd..

-tj nakon hypea, realnost i gašenje besmislenih stvari, koje mogu biti i super, no ne za sad, ne uz ovakve vlasničke odnose i nedefinirana pravila-zakone kao tko je kad za što odgovoran ako upravlja autopilot i sl. tko je tad vlasnik čega i tko je tad onaj tko snosi trošak recimo sudara.. dok istovremeno imamo temu o pokušaju policije-zakona da uđe jurisdikcijski u metu za silovanje.. onak, wtf...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Pa naravno da je nitko ne koristi kad je to za nesposobne koji ne bi trebali biti za volan ako se ne znaju parkirat.
 
2 10 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
@kovac,pa ko da ti mijenja brzine i stisce gas ako imas manualnu getribu?? 85% ljudi su...
Brkoni
13 mjeseci
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Memphis kaže...
Pa naravno da je nitko ne koristi kad je to za nesposobne koji ne bi trebali biti za volan ako se ne znaju parkirat.

 Ako su idealni uvjeti svatko moze parkirati, ako nisu malo poguras auto naprijed i malo nazad. Vazno je samo da imas gumu na braniku da ne ostetis jeftinu limarju lose parkiranih auta.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Memphis kaže...
Pa naravno da je nitko ne koristi kad je to za nesposobne koji ne bi trebali biti za volan ako se ne znaju parkirat.

 

mnogo njih misli da su sposobni pa "parkiraju" sa strane tako da bi mu auto s posebnim guštom ostrugao i svjetlo polomio da ti nije žao vlastitog automobila.

 

koliko god to automatsko parkiranje bilo "luzerski" za nas balkanjerose, činjenica jest da balkanjerosi parkiraju ko' balkanjerosi i ako nekome treba onda su to oni.

9 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
kowach kaže...

Ima moj Citroen C3 aircross to "autonomno" parkiranje pa ga ne koristim zato što ne radi dovoljno dobro. Moraš prvo proći proći pored parkirng mjesta da ga on "skenira" i onda ti on okreće volan, a ti moraš mijenjati brzine i davati gas. U više navrata nije dektirao parkirno mjesto. Beskorisno.

 to je tako beskorisno s manualnim mjenjačem da je smiješno, čemu to ne znam...

uz automatik ne diraš ni papučice ni mjenjač

btw tko ne zna sam parkirati ne bi trebao ni sjesti na volan, a ni dobiti dozvolu

 

13 godina
offline
Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranja –

Kupio ženi na golfu samo zbog jednog dodatka (jer ona nikad nije koristila, niti će,  samoparkiranje): Da bi sustav funkcionirao moraju se ugraditi dodatni parovi bočnih senzora, pa tako auto ima pokriveno "virtualno" 360 stupnjeva oko sebe.  Kada izlazi "dupetom" s parkinga i gleda iza, obično zaboravi što je s prednjim krajem pa ako oštrije skreće kod izlaska tuli joj na sve strane da slijedi grebanje po susjednim vozilima. Ti dodatni senzori koštaju (4kom)+ prekidač + ožičenje s montažama i mislim da je to razlog ukidanja, a ne softver.

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Stara Audijeva reklama kao odgovor na Lexusovu reklamu za auto sa automatskim parkiranjem:

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Bob Boss kaže...
Memphis kaže...
Pa naravno da je nitko ne koristi kad je to za nesposobne koji ne bi trebali biti za volan ako se ne znaju parkirat.

 Ako su idealni uvjeti svatko moze parkirati, ako nisu malo poguras auto naprijed i malo nazad. Vazno je samo da imas gumu na braniku da ne ostetis jeftinu limarju lose parkiranih auta.

 Baš i ne na parkingu ima svega i svačega.

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Memphis kaže...
Pa naravno da je nitko ne koristi kad je to za nesposobne koji ne bi trebali biti za volan ako se ne znaju parkirat.

 

mnogo njih misli da su sposobni pa "parkiraju" sa strane tako da bi mu auto s posebnim guštom ostrugao i svjetlo polomio da ti nije žao vlastitog automobila.

 

koliko god to automatsko parkiranje bilo "luzerski" za nas balkanjerose, činjenica jest da balkanjerosi parkiraju ko' balkanjerosi i ako nekome treba onda su to oni.

 Pa ti misliš da znaš ali ja se znam parkirat. To je ta razlika. I zato mi to ne treba niti da gubim vrijeme na tako nebitne stvari.

12 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
digitall kaže...

 to je tako beskorisno s manualnim mjenjačem da je smiješno, čemu to ne znam...

uz automatik ne diraš ni papučice ni mjenjač

btw tko ne zna sam parkirati ne bi trebao ni sjesti na volan, a ni dobiti dozvolu

 

 

Jasno, idemo generalizirati i polaziti od sebe jer samo smo mi bitni. Kao da ne postoje ljudi koji zbog bolova u vratnoj kralješnici ili nekog drugog zdravstvenog problema nemaju jednaku mobilnost kao netko tko je zdrav. Ili jednostavno stariji ljudi kojima je snalaženje u prostoru slabije nego kad im je bilo 25 godina. Vjerujem da njima nije beskorisno. 

 

Meni je veći problem što to automatsko parkiranje traje i traje, predugo da bi ga itko želio koristiti. Vjerujem da je i to jedan od glavnih razloga zašto ga ljudi ne koriste.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Q-Tip kaže...
digitall kaže...

 to je tako beskorisno s manualnim mjenjačem da je smiješno, čemu to ne znam...

uz automatik ne diraš ni papučice ni mjenjač

btw tko ne zna sam parkirati ne bi trebao ni sjesti na volan, a ni dobiti dozvolu

 

 

Jasno, idemo generalizirati i polaziti od sebe jer samo smo mi bitni. Kao da ne postoje ljudi koji zbog bolova u vratnoj kralješnici ili nekog drugog zdravstvenog problema nemaju jednaku mobilnost kao netko tko je zdrav. Ili jednostavno stariji ljudi kojima je snalaženje u prostoru slabije nego kad im je bilo 25 godina. Vjerujem da njima nije beskorisno. 

 

Meni je veći problem što to automatsko parkiranje traje i traje, predugo da bi ga itko želio koristiti. Vjerujem da je i to jedan od glavnih razloga zašto ga ljudi ne koriste.

 onaj tko je nesposoban iz bilo kojeg razloga potpuno normalno upravljati vozilom, bez obzira na dob, spol itd., ne smije sjedati za volan! znam da su zakoni tu da se krše, ali budimo ozbiljni...

6 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Definiraj normalno? Auti se legalno prepravljaju za osobe s invaliditetom.
9 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
love2ml86 kaže...
Definiraj normalno? Auti se legalno prepravljaju za osobe s invaliditetom.

 i to je normalno.

nije normalno sjesti u auto ako zbog bolova u vratnoj kralježnici ne možeš okrenuti glavu i na siguran način reagirati na sve situacije u prometu, bilo to parkiranje ili prestrojavanje.

inače svjesno kršiš zakon i ubit ćeš nekoga.

takve odmah u zatvor na 10 godina.

12 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
digitall kaže...
love2ml86 kaže...
Definiraj normalno? Auti se legalno prepravljaju za osobe s invaliditetom.

 i to je normalno.

nije normalno sjesti u auto ako zbog bolova u vratnoj kralježnici ne možeš okrenuti glavu i na siguran način reagirati na sve situacije u prometu, bilo to parkiranje ili prestrojavanje.

inače svjesno kršiš zakon i ubit ćeš nekoga.

takve odmah u zatvor na 10 godina.

 

I opet u krajnost, kod tebe nema sredine. Postoje ljudi koji su nesposobni za upravljanje automobilom, a postoji i brdo njih koji trpe bolove ili imaju probleme koje im automatsko parkiranje olakšava.

 

Ma zapravo, sve bolesne treba u zatvor preventivno, nikad ne znaš kad će nekome pasti na pamet upravljati automobilom. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 mjeseci
offline
Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranja –

jedna od stvari koja je zvučala cool na papiru kad sam kupovao auto i koju do sada nisam koristio niti jednom. pogledao video kako to radi i shvatio da brže i jednostavnije uparkiram sam. barem danas uz pomoć svih senzora i kamera bočno parkiranje nije nikakav problem i ubaciš auto gdje na oko izgleda da nemaš šanse.

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
millennial kaže...

jedna od stvari koja je zvučala cool na papiru kad sam kupovao auto i koju do sada nisam koristio niti jednom. pogledao video kako to radi i shvatio da brže i jednostavnije uparkiram sam. barem danas uz pomoć svih senzora i kamera bočno parkiranje nije nikakav problem i ubaciš auto gdje na oko izgleda da nemaš šanse.

 Ubacim auto gdje na oko pa mi metrom nema sanse. Okolina u kojoj vozim/parkiram neda puno izbora. 

Takve stvari su korisne samo u idealnim, labaratorijskim uvjetima. 

9 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
Q-Tip kaže...
digitall kaže...
love2ml86 kaže...
Definiraj normalno? Auti se legalno prepravljaju za osobe s invaliditetom.

 i to je normalno.

nije normalno sjesti u auto ako zbog bolova u vratnoj kralježnici ne možeš okrenuti glavu i na siguran način reagirati na sve situacije u prometu, bilo to parkiranje ili prestrojavanje.

inače svjesno kršiš zakon i ubit ćeš nekoga.

takve odmah u zatvor na 10 godina.

 

I opet u krajnost, kod tebe nema sredine. Postoje ljudi koji su nesposobni za upravljanje automobilom, a postoji i brdo njih koji trpe bolove ili imaju probleme koje im automatsko parkiranje olakšava.

 

Ma zapravo, sve bolesne treba u zatvor preventivno, nikad ne znaš kad će nekome pasti na pamet upravljati automobilom. 

 upravo tako.

ili si ti taj koji želiš da te pokupi netko tko nije sposoban upravljati autom?

stvarno nas ima svakakvih...

16 godina
offline
Re: Ford će ukinuti funkciju samostalnog parkiranj
digitall kaže...
kowach kaže...

Ima moj Citroen C3 aircross to "autonomno" parkiranje pa ga ne koristim zato što ne radi dovoljno dobro. Moraš prvo proći proći pored parkirng mjesta da ga on "skenira" i onda ti on okreće volan, a ti moraš mijenjati brzine i davati gas. U više navrata nije dektirao parkirno mjesto. Beskorisno.

 to je tako beskorisno s manualnim mjenjačem da je smiješno, čemu to ne znam...

uz automatik ne diraš ni papučice ni mjenjač

btw tko ne zna sam parkirati ne bi trebao ni sjesti na volan, a ni dobiti dozvolu

 

Memphis kaže...
Pa naravno da je nitko ne koristi kad je to za nesposobne koji ne bi trebali biti za volan ako se ne znaju parkirat.

  Dobro, ali nije to tako jednostavno/jednoznačno. Danas je mnogo auta sa preglednošću prema nazad nikakvom, a ljudi učili parkiranje u autoškoli sa okretanjem glave na sicu stojadina. Kamera za rikverc je sferična, pa oni koji to ne kuže ostanu iznenađeni kad "velikom brzinom" rub drugog auta, stupića ili zida odjednom dođe do auta. Također ti je problem ako si u jutro bio u malom automobilu, ili firminom kombiju, a popodne u sasvim desetom - treba vremena da "osjetiš" onda i širinu vozila (koje su sve veće, a parkinzi ostali po gabaritima iz 1981) i njegovu prednju haubu koja je danas većinom zakošena da se nevidi dokud dopire, a i prilična je i razlika u radijusu okretanja kotača između dva modela auta. U nekima se bez problema okrenem polukružno na cesti, u nekima moram 3 puta naprijed nazad. Pored toga, ženama i nekim mladim vozačima je prelazak s jedne mašine na drugu također problem: razlika u okretnom momentu, duljini brzine, pa i na ručnim mjenjačima položaj rikverca mnoge umjesto u prvu brzinu baci u rikverc jer su navikli da je na drugom modelu za rikverc potrebno, neznam, podići ring na ručici, a ne gurnuti ručicu prema dolje.

Naravno da je iskusnjarama koje žive samo u svom starom autu po 15 godina to sve smiješno i posprdno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice