Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

poruka: 27
|
čitano: 5.844
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski".
15 mjeseci
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

Aha, zbog ove gluposti ce se ljudi poceti prebacivati natrag na drva. Net Zero nema rijesenja, solari i windmilovi zahtjevaju uvijek samo vece i vece povrsine sto znaci tamanjenje šuma, a i to ima svoj limit. Jedino su Francuzi pametni pa imaju +80% struje iz nuklearki. A najveci zagadjivaci su Kina i Indija, ostale zemlje u razvoju nece brinit o Net Zero nego o tome da koriste bilo sto da povecaju doticaj struje bilo sa ugljenom ili nekim slicnim rijesenjem. U EU se koristi LNG koji je vrlo efikasan i ne zagadjuje ni priblizno ali zato imamo glupave aktiviste koji nemaju blagog pojma sta rade. Nije dosta sto je EU u masivnom protestu farmera jos im treba da obicni ljudi krenu u proteste.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

-struja ili električna energija.. je univerzalni energent, za sve, još važnije, može se stvoriti od svega, skoro od 'ničega'.., kemijski-mehanički, eletrkomagnetski, što je svojstvo sveg u svemiru, materije, gravitacije odnosno komutacije raznih sila-energije u raznim agregatnim stanjima..

-time je struja ono što treba biti za sve, zamijeniti sve.. no ne ovako, politički-interesno ili po upitnim eko-zelenim političkim idejama.

 

-problem struje nije stvoriti je ili trošiti je.. nego čuvati-skladištiti (hint, baterije).. tj ova 'ideja' forsiranja npr za šporet-grijanje i subvenciju-nagradu, je iz razloga da oni koji proizvedu struju, koju im je problem skladištiti, žele prodati-potrošiti, tj troši potrošač, ne oni-sustav-proizvođač.. tj biz interes želi da potrošač troši, što više, ne manje.. upravo ono, onu robu-uslugu ili energent koji mu on može proizvesti-prodati-naplatiti.. ne neki drugi koji ne proizvodi .. istovremeno, potrošnja za sve kao grijanje, smanjuje problem skladištenja, osim što stvara novi problem, nema amortizera, osiguranja-rezerve.. tj ako u autu s četiri kotača imamo jedan rezervni, 25% (ili 20%) tad je to relativno visoka zalihnost.. manje je veći rizik, više je beskoristan trošak, optimum je nešto između ili realnost kao i statistička sreća-šansa tj potreba u nekom trenutku, uz prirogne pojave i nepogode kao suša-poplava koje utiču na sve pa i opskrbu svega i energenata.. tj zato u rezervi moraju ostati nafta-mazut, elektrane, nuklearke.. tj za sad su nuklearke glavne osim dojča za kojeg 'svi znamo' da je to pogrešna, politička odluka.. 

 

ili pojednostavljeno.. ljude ne treba sliliti, podmićivati.. za ono što je njima dobro, korisno.. a kad je to potrebno, tad intrinistički znamo da je to samo reklama, varka-mimikrija, suprotno.. prodaja muda pod bubrege i primarno u današnjem svijetu želja za zaradom ili kontrolom, jer onaj tko ima pipu ili prekidač ima moć..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

U načelu, PROTIV sam generalno skorom sveg plina/lož ulja tipa grijanja/zagrijavanja vode/prostora 

Ali, za recimo kuhanje, plin je nakon drva NAJBOLJI energent za postupanja, tu nema spora! Utvaram si da na forumu ima velika većina koji su se primarno kuhali na drva/plin i znaju cijeniti kulturu slowcooking gastronomije, grijali samo i isključivo na drva (u zadnje vrijeme, priznajem i pelete, probao, iskusio, zadovoljan do neba). 

U slučaju , ispostavlja se da ih je suvišno komentirati, dugoročno ikada više ozbiljno shvaćati, jer ako postoje u današnjem svijetu Veći ”uhljebi” od njih, vjerujem da bi se takve pronašlo prstima jedne ruke a smatralo prvim čudom ovog milenija! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

EPP. Samo sto nije Ekonomski jer isplativosti nema. Propagandni Program komunisticke partije EUSSR-a. Kakve ovo ima veze s tehnologijom, prvenstveno IT-om?

 

BMK cime kuhaju u Becu, ekologija ne EU nacin je idiotarija, a ne ocuvanje okolisa, tako da je to sve jedna ogromna propaganda najglupljeg moguceg stila zivota.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

Meni bi osnovno pitanje bilo je li jeftinije kuhati na plin ili na struju (kod nas je još uvijek na plin), za Beč ne znam. Kad bude jeftinije kuhati na struju onda će većina dobrovljno preći na to, bez nekih poticaja.

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
10alex kaže...

Meni bi osnovno pitanje bilo je li jeftinije kuhati na plin ili na struju (kod nas je još uvijek na plin), za Beč ne znam. Kad bude jeftinije kuhati na struju onda će većina dobrovljno preći na to, bez nekih poticaja.

Kod nas je veće pitanje jel uopće moguće skuhati na plin

Nekad je kalorijska vrijednost plina toliko mala da nemreš zakipit vodu u džezvi (plin iz gradske plinare), ovaj u bocama je druga stvar.

Ali, u osnovi, tko ima trofazni priključak (rijetki), nema kaj razmišljat, za par eura razlike mjesečno se ne isplati živcirat sa plinom.

 

P.S. a i sigurnost, pogotovo kod starih i nepokretnih ljudi, kad im negdje počne curiti plin a sami doma i ne mogu pobjeći (brat je sasvim slučajno uspio spasiti susjedu, taman su došli kod nje, a ova ležala na podu u nesvijesti, da su došli malo kasnije ne bi je više bilo).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 9:34 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

Mda plin je opasan i ubija, pa ajmo malo vidjeti koliko je to točno opasan (kod nas):

 

 

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/EconReport?entityId=21365

Prema statistici trovanja ugljičnim monoksidom (CO) radi povrata dimnih plinova iz atmosferskih bojlera (vrsta B) vidljivo je da je u zadnjih 23 godine bilo ukupno 27 trovanja sa smrtnim posljedicama. Također je vidljivo da se od 2008. godine broj trovanja dvostruko smanjio na godišnjoj razini u odnosu na 9 godina ranije (sa 1,78 trovanja godišnje na 0,79 trovanja godišnje). Uzrok trovanja u 90% slučajeva je u sustavu dobave zraka uporabom kuhinjskih napa i ventilatora koji izbacivanjem zraka iz prostorije u vanjsku atmosferu narušuju dinamiku dobave zraka za izgaranje. Akcidenti koji su nastali, posljedice su postupanja od strane krajnjih kupaca plina koji su plin koristili ili bez da su isključili iz uporabe kuhinjske nape i ventilatore ili su samostalno izvršili trganje plombe distributera na ventilu ispred trošila, otvaranje ventila i aktiviranje trošila za koje je operator utvrdio da ne posjeduje valjane dokaze ispravnosti. Dakle, također u slučajevima trovanja CO nije bitan rok ispitivanja plinskih instalacija jer korisnici koji zanemaruju upozorenja ista će zanemarivati i da se svake godine ispituju plinske instalacije. Bitno je također napomenuti da u zadnjih 14 godina na distribucijskom području GPZ-a bilo ukupno 11 trovanja CO sa smrtnim posljedicama, odnosno 0,79 trovanja godišnje, što je vrlo malo neželjenih događaja te vrste i značajno ispod europskog prosjeka. Napominjemo također i da navedeni statistički pokazatelji u postotnim bodovima daju slične rezultate i u cijeloj Republici Hrvatskoj. 

 

Ova vijest iz Beča je samo dio šire štetočinske politike od strane sekte Crkva Presvetlog Zatoplenja, a koja vjeruje u Sudnji Dan i ostala praznovjerja. 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
4 1 hvala 1
14 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

Prijeci na "ekološki prihvatljiviji priključak". Koji k* je to? 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

Struja je ekološkija od plina samo ako se dobiva u hidroelektranama, solarima ili vjetroelektranama. Nažalost, većina struje u EU se dobiva iz termoelektrana, koje, gle čuda, koriste ekološki loša goriva ugljen, naftu i plin. Ne znam kakva je energetska struktura u Austriji, ali mislim da se više goriva i CO2 potroši za proizvodnju struje, nego što bi se dobilo CO2 zbog trošenja plina. Najbolje rješenje bi bile nuklearke, a Francuzi to znaju pa je njihov mix za struju oko 80-85% struje iz čistih nuklearki. A zelene bi polako trebalo ignorirati jer su strahovito kratkovidni i samo prave gluposti. Zbog njih švabe više namaju aktivnih nuklearki, nego dobivaju "čistu" struju iz ugljena Tako da, dragi Bečani, zadržite svoj plin dok ne budete imali energetski mix iz zelenih izvora.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
učo kaže...

..Tako da, dragi Bečani, zadržite svoj plin dok ne budete imali energetski mix iz zelenih izvora.

 -uz problem da taj dio eu prema sjeveru ovisi o ruskom plinu.. dok je bio jeftin problema nije bilo, sad ga imaju (problem) jer ga nemaju.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
ATJLučko kaže...

U načelu, PROTIV sam generalno skorom sveg plina/lož ulja tipa grijanja/zagrijavanja vode/prostora 

Ali, za recimo kuhanje, plin je nakon drva NAJBOLJI energent za postupanja, tu nema spora! Utvaram si da na forumu ima velika većina koji su se primarno kuhali na drva/plin i znaju cijeniti kulturu slowcooking gastronomije, grijali samo i isključivo na drva (u zadnje vrijeme, priznajem i pelete, probao, iskusio, zadovoljan do neba). 

U slučaju , ispostavlja se da ih je suvišno komentirati, dugoročno ikada više ozbiljno shvaćati, jer ako postoje u današnjem svijetu Veći ”uhljebi” od njih, vjerujem da bi se takve pronašlo prstima jedne ruke a smatralo prvim čudom ovog milenija! 

 Plin košta 6 centi plus porez minus subvencija. Ajmo šta je bilo dugoročno kod nas, plin oko 40 lipa po kilovatu, struja par lipa iznad kune po dnevnoj tarifi. Iskoristivost plina kod zakuhavanja vode je oko 40%, ako koristiš znatno širu posudu nego što je plamenik, inače još i manje. To te u konačnici ispadne oko 1,20 kuna, a u kuhalu je efikasnost oko 90%, znači ista stvar samo što je kuhalo nekih 2 puta brže, čišće i sigurnije. Još je gora situacija s plinom iz boce; kilovat topline iz tog plina je kunu, a kad se uračuna efikasnost 2,5 kuna. Totalno je suludo koristiti ga osim na čamcima, pri planinarenju ili u viksama gdje nema priključka.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
10alex kaže...

Meni bi osnovno pitanje bilo je li jeftinije kuhati na plin ili na struju (kod nas je još uvijek na plin), za Beč ne znam. Kad bude jeftinije kuhati na struju onda će većina dobrovljno preći na to, bez nekih poticaja.

 Nije jeftinije. Ljudi nemaju pojma 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
HoceNece kaže...

Aha, zbog ove gluposti ce se ljudi poceti prebacivati natrag na drva. Net Zero nema rijesenja, solari i windmilovi zahtjevaju uvijek samo vece i vece povrsine sto znaci tamanjenje šuma, a i to ima svoj limit. Jedino su Francuzi pametni pa imaju +80% struje iz nuklearki. A najveci zagadjivaci su Kina i Indija, ostale zemlje u razvoju nece brinit o Net Zero nego o tome da koriste bilo sto da povecaju doticaj struje bilo sa ugljenom ili nekim slicnim rijesenjem. U EU se koristi LNG koji je vrlo efikasan i ne zagadjuje ni priblizno ali zato imamo glupave aktiviste koji nemaju blagog pojma sta rade. Nije dosta sto je EU u masivnom protestu farmera jos im treba da obicni ljudi krenu u proteste.

 Tehnologija se mijenja. kad se gradi novo i kad se uračuna koliko košta priključak plina, bojler, dimnjak i servisi, nema se smisla zajebavati s njim. 

 

Što se tiče Kine, ona je velik zagađivač samo zato što je velika. Njihove emisije su manje od zelenih evropskih, kad se računa po glavi stanovnika. A količina obnovljivih izvora koje dodaju u svoju mrežu svake godine je točno VIŠE OD OSTATKA SVIJETA ZAJEDNO. Kod njih se prodaje i električnih automobila više nego u ostatku svijeta zajedno. 

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
Feudalac kaže...
ATJLučko kaže...

U načelu, PROTIV sam generalno skorom sveg plina/lož ulja tipa grijanja/zagrijavanja vode/prostora 

Ali, za recimo kuhanje, plin je nakon drva NAJBOLJI energent za postupanja, tu nema spora! Utvaram si da na forumu ima velika većina koji su se primarno kuhali na drva/plin i znaju cijeniti kulturu slowcooking gastronomije, grijali samo i isključivo na drva (u zadnje vrijeme, priznajem i pelete, probao, iskusio, zadovoljan do neba). 

U slučaju , ispostavlja se da ih je suvišno komentirati, dugoročno ikada više ozbiljno shvaćati, jer ako postoje u današnjem svijetu Veći ”uhljebi” od njih, vjerujem da bi se takve pronašlo prstima jedne ruke a smatralo prvim čudom ovog milenija! 

 Plin košta 6 centi plus porez minus subvencija. Ajmo šta je bilo dugoročno kod nas, plin oko 40 lipa po kilovatu, struja par lipa iznad kune po dnevnoj tarifi. Iskoristivost plina kod zakuhavanja vode je oko 40%, ako koristiš znatno širu posudu nego što je plamenik, inače još i manje. To te u konačnici ispadne oko 1,20 kuna, a u kuhalu je efikasnost oko 90%, znači ista stvar samo što je kuhalo nekih 2 puta brže, čišće i sigurnije. Još je gora situacija s plinom iz boce; kilovat topline iz tog plina je kunu, a kad se uračuna efikasnost 2,5 kuna. Totalno je suludo koristiti ga osim na čamcima, pri planinarenju ili u viksama gdje nema priključka.

Utvaram si da je ovo ispravak jednog malog neispravnog navoda kolega! 

Drva su po mojem skromnom subjektivnom stavu primaran izvor grijanja, kuhanja i svega ostalog, i najzdraviji, plin je dodatak, skorom finesa, kada zatreba nešto sada odmah, recimo kada treba skuhati neku osjetljivu kremu za kolač, tortu. 

Cijena energenta varira od dana do dana, nema garancije iste cijene drugog tjedna, kao niti sigurne prognoze vremena, dočim su čamac, viksa ili planinarenje pomalo ekstremi, gdje je uživanje izvan civilizacije i pogodnosti primarno! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
ATJLučko kaže...
Feudalac kaže...
ATJLučko kaže...

U načelu, PROTIV sam generalno skorom sveg plina/lož ulja tipa grijanja/zagrijavanja vode/prostora 

Ali, za recimo kuhanje, plin je nakon drva NAJBOLJI energent za postupanja, tu nema spora! Utvaram si da na forumu ima velika većina koji su se primarno kuhali na drva/plin i znaju cijeniti kulturu slowcooking gastronomije, grijali samo i isključivo na drva (u zadnje vrijeme, priznajem i pelete, probao, iskusio, zadovoljan do neba). 

U slučaju , ispostavlja se da ih je suvišno komentirati, dugoročno ikada više ozbiljno shvaćati, jer ako postoje u današnjem svijetu Veći ”uhljebi” od njih, vjerujem da bi se takve pronašlo prstima jedne ruke a smatralo prvim čudom ovog milenija! 

 Plin košta 6 centi plus porez minus subvencija. Ajmo šta je bilo dugoročno kod nas, plin oko 40 lipa po kilovatu, struja par lipa iznad kune po dnevnoj tarifi. Iskoristivost plina kod zakuhavanja vode je oko 40%, ako koristiš znatno širu posudu nego što je plamenik, inače još i manje. To te u konačnici ispadne oko 1,20 kuna, a u kuhalu je efikasnost oko 90%, znači ista stvar samo što je kuhalo nekih 2 puta brže, čišće i sigurnije. Još je gora situacija s plinom iz boce; kilovat topline iz tog plina je kunu, a kad se uračuna efikasnost 2,5 kuna. Totalno je suludo koristiti ga osim na čamcima, pri planinarenju ili u viksama gdje nema priključka.

Utvaram si da je ovo ispravak jednog malog neispravnog navoda kolega! 

Drva su po mojem skromnom subjektivnom stavu primaran izvor grijanja, kuhanja i svega ostalog, i najzdraviji, plin je dodatak, skorom finesa, kada zatreba nešto sada odmah, recimo kada treba skuhati neku osjetljivu kremu za kolač, tortu. 

Cijena energenta varira od dana do dana, nema garancije iste cijene drugog tjedna, kao niti sigurne prognoze vremena, dočim su čamac, viksa ili planinarenje pomalo ekstremi, gdje je uživanje izvan civilizacije i pogodnosti primarno! 

 Lijepo drva izgledaju dok gore, osjećaj topline, mirisi, top top.

 

ali realno - ne možemo se svi grijati na drva. Nema ih dovoljno za iole značajan dio svijeta

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
Jedan je kojega fino objasnio da je jeftinije i efikasnije kuhati na struju. Samo bih dodao moderno kuhanje na indukciju je savršenstvo, nema uzaludnog rasipanja kao kod plina gdje umjesto lonca više griješ cijelu kuhinju, dok kod indukcijske peći sva toplina ide u lonac. Kod indukcije samo treba neko vrijeme navike regulacije jačine grijanja i nema problema, a koliko brzo nešto može zagrijati mikrovalna pećnica više nema svrhe.
I sad izračunajte koja je razlika u potrošnji kod plina i indukcije kad sarma ključa satima.
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
Feudalac kaže...
10alex kaže...

Meni bi osnovno pitanje bilo je li jeftinije kuhati na plin ili na struju (kod nas je još uvijek na plin), za Beč ne znam. Kad bude jeftinije kuhati na struju onda će većina dobrovljno preći na to, bez nekih poticaja.

 Nije jeftinije. Ljudi nemaju pojma 

 Točno. Ja bih samo nadodao da kuham na plin i mogu reći da mi je rata plina 3,30€. Kakva mrtva struja po ovim cijenama. Globalni scam zvana zelena agenda.

3 godine
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

ja iskljucivo kuham na plinu i mjesecno dobijem 3e cca, nema sanse da bih na struju, doduse vidio kako indukcija radi i sve je to ok ali isto znam da i ta osoba dobije lijep racun struje ali dobro on ima doma sve na struju pa je tesko reci koliko trosi ali sigurno vise od 3 eura na mjesec.

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
Feudalac kaže...

 Plin košta 6 centi plus porez minus subvencija. Ajmo šta je bilo dugoročno kod nas, plin oko 40 lipa po kilovatu, struja par lipa iznad kune po dnevnoj tarifi. Iskoristivost plina kod zakuhavanja vode je oko 40%, ako koristiš znatno širu posudu nego što je plamenik, inače još i manje. To te u konačnici ispadne oko 1,20 kuna, a u kuhalu je efikasnost oko 90%, znači ista stvar samo što je kuhalo nekih 2 puta brže, čišće i sigurnije. Još je gora situacija s plinom iz boce; kilovat topline iz tog plina je kunu, a kad se uračuna efikasnost 2,5 kuna. Totalno je suludo koristiti ga osim na čamcima, pri planinarenju ili u viksama gdje nema priključka.

Ali ne zadugo.

EU pritišće naše da poduplaju cijenu kWh struje jer je duplo niža od "tržišne" (zapravo one koju švabe plaćaju, pak nas žele oženit da krpamo njihov proračun).

I eto nam opet novog drastičnog pada standarda i masovnog iseljavanja mladih...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 10:02 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

-eu odavno ima plan izjednačavanja cijene energenata (podizanje).. pri čemu postane svejedno što je sirovina-izvor i to je teoretski ok, osim realno-razlike, države koja ima drvo-naftu-plin-nuklearke-nešto ili nema.. dok na jednom tržištu to postane 'izmixano'.. tj kao što se traži 'tržišni kriterij' (da ne određuje vlada-država cijenu, nego tržište) jer to traže biznis-banke-trgovci.. odnosno eu birokracija se ponaša jednako jer pravilima upravo tako upravlja, u interesu 'glavnih' igrača, tj radi isto što se prigovara kao netržišno.. tj ideal tržišta bi bila apsolutna deregulacija ili divlji zapad, dok samo postojanje regulacije eliminira kriterij da se država ne smije miješati, nasuprot, mora-treba, kako u biznisu tako i u prometu (auti).. itd. pri čemu bi deregulacija teoretski mogla funkcionirati samo u idealnom društvu bez prevare, kriminala, nepogoda, ratova itd.. gdje su svi pošteni i rade svoj posao.. no regulacija je potrebna, od banalnog standarda za usb port nadalje..

 

-istina, na jednom tržištu će cijena postati ista, mora, ne zbog zakna nego je to tako.. no moraju i plaće ići gore, to se upravo događa dok je par godina unazad to extremni primjer kod nas, za ostatak eu je to bila lagana tranzicija kroz recimo 20 godina pa time 'neprimjetna'.. tj ako je litra benzina u dojču 2€ nema razloga da kod nas ne bude jednaka cijena, no za toliko moraju skočiti i plaće, tj poduplati se u odnosu na sadašnje koje su poduplane u par godina .. i tek tad ćemo biti na istim-sličnim pozicijama, usporedivo, do tad je besmisleno, kruške-jabuke.. a to eu tj članice koje dominiraju često rade u svom interesu, tj čemu biti 'car' ako ne koristiš privilegije za svoje interese.. biti 'pošten' je nemoguće, tj idealno drušvto stratreka ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
Fer-de-lance:

Tko je kriv nekima što nemaju davno amortizirane hidroelektrane iz kojih mogu pokriti 40% svojih potreba dok su hidrološki uvjeti normalni. Ovo je više navlačenje da njihovi radnici ne izgube posao zbog premještanja proizvodnje…
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
Gravyri:

Zašto misliš da bi na kuhanju na struju potrošio više? Ja imam i el. bojler, podno grijanje na struju (ne u cijeloj kući) pa trošim 3500 kWh na godinu što je 30-40€ mjesečno, kako koji mjesec. Za grijanje kuće potrošim još 200€ za drva, a cijeli sustav centralnog grijanja me koštao 1400 eura i tjedan dana mog rada.

Ove godine planiram uzeti t. pumpu zrak-zrak, to je cca 2000€ za moju kuću. Samo priključak plina bi me koštao 10-tak tisuća kad počnu zaračunavati metražu prekapanja ceste i slično, a da ne govorim o svemu ostalom. I đubre ne radi bez strujw tako da nemam nikqkvu rezervu ako struje nestane. Ali s kaminom imam.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 11:11 (Feudalac).
14 godina
offline
Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financijski

Imam prijedlog. 

Odlucite se jeli tema mjesecni racun, opcenita usteda energije ili zagadenje.

To bi bile tri razlicite stvari i jako varijabilne okolnosti za njih ovisno o zemljopisnom polozaju. 

Bilo bi manje nesporazuma kojeg primjecujem.

Primjerice netko spominje drvo koje ako ste u sumi daleko od civilizacije najprihvatljiviji energent po svim mjerilima, ali ako zivite u urbanom sredistu neprihvatljiv energent po svim mjerilima... da ne nabrajam dalje.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi

Nakon gradskog plina ili struje, teško mi je zamisliti da pripremam drva, unosim ih u kuću/kotlovnicu i svakih nekoliko sati ubacujem u kotao.
Ovak je sve automatizirano termostatima i programatorima.
Tvoje je samo da platiš mjesečni račun, a i to se da atomatizirati trajnim nalogom.
Još mi je ostalo samo da nekak automatiziram prinos novaca bez da moram svaki dan na posal.

 

 

EDIT: zaboravio napomenut da živim u rutralnom kraju, imam šumu s drvima, imam traktor i prikolicu, imam ms640/054/170.

Jednostavno mi se uz posal s time ne bavi i radije dignem sve četri u zrak

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 13:18 (dax-lax).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
dax-lax kaže...
..
Još mi je ostalo samo da nekak automatiziram prinos novaca bez da moram svaki dan na posal.

 Koliko "uzvisuju" "AI revoluciju" mozda uskoro bude i to automatizirano 

 

p.s. svima ne samo onim 0.1 % na vrhu, jer njim aje to automatizirano od pamtivjeka 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 13:01 (konjRR).
7 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
dax-lax kaže...

Nakon gradskog plina ili struje, teško mi je zamisliti da pripremam drva, unosim ih u kuću/kotlovnicu i svakih nekoliko sati ubacujem u kotao.
Ovak je sve automatizirano termostatima i programatorima.
Tvoje je samo da platiš mjesečni račun, a i to se da atomatizirati trajnim nalogom.
Još mi je ostalo samo da nekak automatiziram prinos novaca bez da moram svaki dan na posal.

 

 

EDIT: zaboravio napomenut da živim u rutralnom kraju, imam šumu s drvima, imam traktor i prikolicu, imam ms640/054/170.

Jednostavno mi se uz posal s time ne bavi i radije dignem sve četri u zrak

Ali ima to i svojih čari, npr. kad zadimiš cijelu kuću pa luftaš da se ne ugušiš itd. 

 

A i sami osjećaj topline kad se griješ na drva je skroz drugačiji...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 14:08 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Nije uspijelo agitiranjem, pa sada Beč financi
fer-de-lance kaže...
dax-lax kaže...

Nakon gradskog plina ili struje, teško mi je zamisliti da pripremam drva, unosim ih u kuću/kotlovnicu i svakih nekoliko sati ubacujem u kotao.
Ovak je sve automatizirano termostatima i programatorima.
Tvoje je samo da platiš mjesečni račun, a i to se da atomatizirati trajnim nalogom.
Još mi je ostalo samo da nekak automatiziram prinos novaca bez da moram svaki dan na posal.

 

 

EDIT: zaboravio napomenut da živim u rutralnom kraju, imam šumu s drvima, imam traktor i prikolicu, imam ms640/054/170.

Jednostavno mi se uz posal s time ne bavi i radije dignem sve četri u zrak

Ali ima to i svojih čari, npr. kad zadimiš cijelu kuću pa luftaš da se ne ugušiš itd. 

 

A i sami osjećaj topline kad se griješ na drva je skroz drugačiji...

 

 A pogotovo kad kod roditelja u dnevnom upalimo jednom u 5 godina kamin a vani tvrda zima. Mogu slušat pucketanje, njuškat miris i zakrmit instant 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice