U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

poruka: 15
|
čitano: 4.415
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad".
15 godina
offline
U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

Lijepo za cuti, no ovo je Pirova pobjeda.

 

Promjer iz Njemacke, a vjerujem da ostatak EU nije daleko:

 

Many German manufacturing and industrial companies are looking to make future investments elsewhere, eliminating jobs and closing plants, thanks in large part to higher energy costs induced by the country’s embrace of green energy. Germany was once widely considered to be the economic powerhouse of Europe, but the years-long trend of decline in its manufacturing sector is now accelerating quickly as high energy costs, red tape and elevated inflation are blunting the sector’s competitive edge, according to Bloomberg News.

 

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 13:13 (syncmaster245b).
 
15 0 hvala 2
15 godina
offline
U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

Svaka čast ko to vodi.

 

Kakvi klovnovi, ne možeš vjerovat. 😂

Know your world.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

Ovo je neka globalna spika samo da se njemačku i evropu sjebe...

Vjetar/sunce ok, ali odlična kombinacija uz hardcore igrače plin/nuklearnu energiju koji su tu stalno bez obzira na vremensku prognozu.

 

Ide mi na štrumpf izvještavanje o povijesnim rekordima u temperaturi...od kad je mjerenja nije zabilježeno veće odstupanje i slično...

A što je bilo prije tih mjerenja?

Prije 1000 godina?

I tako dalje....

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
Nema brige dokle god Kina i Indija imaju rekordno iskapanje i korištenje uglja. Ne može nam ova zelena tranzicija ništa.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
coldGT kaže...

A što je bilo prije tih mjerenja?

Prije 1000 godina?

I tako dalje....

Prije 1000 godina je prošlo svršeno, nepromjenjivo i ne ponovilo se.

 

Ono što me zanima je buduće u kojem ćemo živjeti mi i naši potomci, jer gle čuda na to mogu utjecati.

Naravno uvijek ima onih kojima je vrhunac života: Use, nase, podase i Dinamooooo!

8 godina
offline
U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

Ono što je u člankiu prešućeno je da je za točno polovicu smanjenja emisija zaslužan pad u potrošnji električne energije u Europi, u prošloj godini uz slučajno povećanje padalina i generacije iz starih hidroelektrana. A što se zgodno nastavlja na poruku kolege SyncMastera o smanjenju industrijske proizvodnje u Njemačkoj (i drugdje, da se razumijemo). Za one koji bi se mogli uhvatiti za riječi, pojašnjenje - tržište električne energije je tako dizajnirano da tzv novi obnovljivi izvori imaju apsolutnu prednost u pristupu mreži tako da plin i ugljen se angažiraju samo kada nema druge.

Ja rekoh
Moj PC  
9 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
Feudalac kaže...

Ono što je u člankiu prešućeno je da je za točno polovicu smanjenja emisija zaslužan pad u potrošnji električne energije u Europi, u prošloj godini uz slučajno povećanje padalina i generacije iz starih hidroelektrana...

 imaš negdje izvor za 'točno polovicu', jer zvuči kao prilično precizna tvrdnja

ili opet izvlačiš iz dupeta tvrdnje kao kod onih lasera?

15 godina
offline
U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

(kuc o drvo - ekološko praznovjerje) neam problema s obnavljanjem proizvodnje i ispuštanjem plinova, eo već dulje od 60 godina. ne miriše uvijek oku ugodno no štaćme. taki mi ćoroskop. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
picajzla0707 kaže...

 imaš negdje izvor za 'točno polovicu', jer zvuči kao prilično precizna tvrdnja

ili opet izvlačiš iz dupeta tvrdnje kao kod onih lasera?

 Ne sumnjaj u mene. Imam jako osjetljiv nos za bulšitiranje. Pa tako, generacija iz fosilnih goriva je manja za 209 TWh, hidroelektrane su dale 50 TWh ekstra u odnosu na godinu prije, a ukupna potrošnja je manja za 56. Dakle, 50+56=106 što je i nešto više od pola onih 209. Izvor: ovaj članak i https://www.energypolicy.columbia.edu/a-look-back-at-eu-power-generation-in-2023/

 

Veliki postotak promjene kod obnovljivih je normalno stanje. 2022 su bili u onoj stvari jer je bilo neuobičajeno premalo vjetra. Prošle godine je bolje puhalo i padalo pa sve bolje izgleda. Zato su ovakvi članci obično sranje, prodaja zelene agende. Ono što je bitno je - novododatni kapacitet.

 

Kaj se tiče lasera, slobodno vjeruj da čeka zapakiran u "shipping container" i onda se upali samo u sekundi kad treba pogoditi karburator na somalijskom piratskom čamcu uz trošak od jednog dolara. Po prirodi stvari za zadnji krik vojne tehnologije nema previše objavljenog pa ti ne mogu servirati odgovor, ali slobodno mogu misliti da kakaju na velika brda kad govore o prednostima tehnologije jer je to default u procesu nabave opreme za vojsku. Tgo god misli drugačije, neka se sjeti farbanja tunela ili balade o "jeftinoj" F35-ici. 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 19:35 (Feudalac).
6 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
Ček tko je tu lud! Mjesecima po forumu čitam da Švabe kure ugljen kao ludi, kao nekad pećnice u logorima, a sad pročitam vakav članak, zbunjen sam (oprostite na crnom humoru).
Tko je jamio taj ugljen?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
ajimerej kaže...
Ček tko je tu lud! Mjesecima po forumu čitam da Švabe kure ugljen kao ludi, kao nekad pećnice u logorima, a sad pročitam vakav članak, zbunjen sam (oprostite na crnom humoru).
Tko je jamio taj ugljen?

 Nije nitko.

 

Jednostavno trose manje energije, pa sad obnovljivi izvori mogu pokriti vise u postotku.

 

A sluggish economy saw primary energy consumption in Germany fall to a historic low in 2023, according to preliminary figures from energy data service AG Energiebilanzen (AEGB). Germany consumed 10,791 petajoules (PJ) of energy, a drop of more than one quarter compared to 1990 levels, and down 7.9 percent on last year. Energy-related CO2 emissions fell by 10 percent this year as the country produced more of its power from renewables and overall consumption went down. The fall was largely down to a recession in economic output– and a drop in energy-intensive production in particular – but warm weather and high energy prices also played a role, AEGB found.

 

 

Problem u cijeloj prici skriven je  u podnaslovu ovog teksta:

 

Energetski i klimatski "think tank" Ember objavio je analizu europskog energetskog sektora, koja prikazuje prilično pozitivna kretanja u 2023. godini kad je riječ o obnovljivim izvorima energije

 

Ovo je pozitivno jednako kao sto je bio pozitivan ishod one operacije slijepog crijeva (jel se covjek prezivao Maskarin?) gdje je covjek izgubio nogu nakon "rutinske" operacije.

 

Link na energetsku potrosnju Njemacke

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 10:10 (syncmaster245b).
11 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
Feudalac kaže...

 Ne sumnjaj u mene. Imam jako osjetljiv nos za bulšitiranje. Pa tako, generacija iz fosilnih goriva je manja za 209 TWh, hidroelektrane su dale 50 TWh ekstra u odnosu na godinu prije, a ukupna potrošnja je manja za 56. Dakle, 50+56=106 što je i nešto više od pola onih 209. Izvor: ovaj članak i https://www.energypolicy.columbia.edu/a-look-back-at-eu-power-generation-in-2023/

 moram sumnjat nakon onog lupetanja s laserima...

ali ovdje nemam više što reć, svaka čast

 

vjerojatno je razlika što se ovdje radi o podacima za prošlu godinu koji su egzaktni, dok se tamo radi o šbbkbb teorijama 

8 godina
offline
U Europi lani zabilježen generacijski rekordan pad

mene samo zanima o kojoj je to generaciji rijec?
'75-'76?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
Čekaj a tko nas ono smara na forumu mjesecima da Nijemci proizvode el. energiju ugljenom umjesto nuklearne i da su drastično podigli potrošnju uglja?
Na linku koji je @syncmaster zalijepio jasno se vidi za prošlu godinu Njemačka je nešto manje od 10% ugljena u udjelu za el. energiju kao i pad uglja od 22% za prošlu godinu!
Mislim nije bajno vidi se većina el. energije dobije se iz nafte i plina ali kako su neki pisali kao da je većina iz ugljena... ako i dodamo trenutnih 10% +22% pad potrošnje onda ispada da je ugalj bio 32%, jel.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 12:09 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: U Europi lani zabilježen generacijski rekordan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice