Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop, Vi

poruka: 11
|
čitano: 2.590
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop, Vi".
12 godina
offline
Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop, Vi

Zapravo mi nije jasno da ne nudi povezivanje jednim kablom (Thunderbolt), kao što je moguće kod žnj klase sa AliExpressa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
gavranpero kaže...

Zapravo mi nije jasno da ne nudi povezivanje jednim kablom (Thunderbolt), kao što je moguće kod žnj klase sa AliExpressa. 

 

kako to misliš?

"Moguće je monitor napajati preko laptopa, ali u slučaju da monitor priključite na USB-C punjač"

 

12 godina
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
Nigdje se ne spominje Thunderbolt, još sam i pogledao promotivni video. Samo da se može napajati preko C porta.

Možda nisam bio jasan, ja preko Thunderbolta imam napajanje i sliku, znači samo jedan kabl.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 14:38 (gavranpero).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
gavranpero kaže...
Nigdje se ne spominje Thunderbolt, još sam i pogledao promotivni video. Samo da se može napajati preko C porta.

Možda nisam bio jasan, ja preko Thunderbolta imam napajanje i sliku, znači samo jedan kabl.

 

pa to bi trebalo biti to, preko ovog porta se može i napajati i slika slati:
https://www.viewsonic.com/us/vx1655-15-6-1080p-portable-monitor-with-60-w-usb-c-and-mini-hdmi.html

 

dodatni hdmi utor je za druge uređaje, ako je potrebno.

15 godina
offline
Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop, Vi

-da .. to je malo 'nejasan' dio, tj laptop vjerojatno ne isporučuje potrebnu struju za rad, kao jedini problem, dok tehnički može i to, tj sporedno je laptop-desktop strana račuanala no kod laptopa je ipak ograničena snaga, baterija itd.. tj nije laptop powerbank za ostale itd.

thunder=usb-c.. od usb4 bi trebale nestati sve razlike dok ajfon u eu ide s usb-c priključkom i time se eliminira takva fizička razlika.. (+ kašnjenje usb standarda u propustnosti, struji, protokolima na kojima radi, npr 40gbita.. što je thunder recimo gurao kao predvodnik, no ne zato jer je bolji nego da bi bio poseban, zatvoren.. do eu odluke).

 

-'smiješniji' (tužniji ili blesav) dio su standardi, mogućnosti i namjerna onemogućavanja proizvođača, pogotovo laptopa, koji ne žele juzeru omogućiti normalno korištenje, nrp ext-gpu tj smisle sve moguće kako bi to onemogućili mada je relativno lako i unutar standarda, tj namjerna opstrukcija nečeg što ekšli radi, kao što printeri imaju čip za tintu.. njihov interes.

-pa do tog da recimo DP može imati struju, prolazni-lančani, kao i kabel, tj ponekad je forsiranje struje kroz isti kabel ili želja za jednim kablom manje kontraproduktivna..

 

-npr u ovom primjeru ima i minihdmi.. onak, kao da bi normalan hdmi bio prevelik, nema mjesta? .. razlika zbog razlike same, time ili drugi kabel ili adapter tj umjesto manje žica imamo dodatno-dvije.. dok sve prednosti ima veći adapter.. tj nije to mobač u džepu pa da je par mm dimenzije razlika, dok u ovom primjeru, nešto prenosno, znači da će se češće prikapčati .. a manje je manje robustno, lom-oštećenje-habanje.. jednostavno lošije od normalnog, pri čemu nije problem dimenzija pa je besmisleno.. više štete nego koristi.

-odnosno, sama ideja prijenosnog ekrana.. je onak, korisno u promilu promila, beskorisno većinom.. praktično? portabilno? za to već imamo laptop ili mob, dok za neki rad tad mogu rdc-vncom bilo što bilo gdje ako imam internet-mobač.. itd.. što bi se to radilo na terenu, građevina? radi se u projektnom uredu, samo mjernja-kontrole su na terenu.. speleologija? .. tad im treba dodatni ekran? svhra-upotrebjivost na terenu? odnosno u korelaciji s minihdmijem, robustnost? na terenu je važnije izgled ili da se ne raspadne na čvrkanje kamenćićem.. itd.. i to za oko 500$? .. onak, za direktore.. :)

-istina, ima 4k.. no jel to kriterij? jeftikaner monitori su za nulu jeftiniji.. smisao osim za direktore? npr videonadzor, bankomati, pecanje, projektiranje acad višekatnice ili editiranje spilbergovog filma u čamcu amazone.. upotreba-cijena? za bankomat se recimo traži da je otporan na čekić-lom.. za pecanje na vodu-ogrebotine.. dok je napajanje onak, poželjno na ništa, zrak.. ili solarka-powerbank.. baterija u džepu ili pedaliranje bicikla-dinamo, ne usb-c i sl. kao ni to da elegancija s mini konektorom nije tad primarni kriterij, posljednji možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
Ako podržava video i napajanje(piše da da), sasvim sigurno neće ga dobiti preko standardnog usb C porta. Ja sam pokušao na USB C 3.2, ništa osim napajanja ne dobijem. Već kad priključim na Thunderbolt, to je druga priča.
15 godina
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
gavranpero kaže...
Ako podržava video i napajanje(piše da da), sasvim sigurno neće ga dobiti preko standardnog usb C porta. Ja sam pokušao na USB C 3.2, ništa osim napajanja ne dobijem. Već kad priključim na Thunderbolt, to je druga priča.

 -nije stvar u portu, nego u uređaju (iza porta).. dok je apple to predvidio i zato napravio, tad mac isporučuje traženu struju.. obična računala ne, tj može, ovisi o kontroleru-chipsetu-elektronici.. dok običan usb primarno služi za podatke, ne za struju-napajanje pa tad i odgovarajući kabel koji mora izdržati struju itd.. mac je komplet, pc je komponenta, mada su teoretski isti.. mora biti napravljeno, mora imati struju iza porta.. tj laptop može i ne mora dati struju periferiji, + stariji (top) modeli u biosu imaju opciju za usb kontroler omogućiti thunder mod itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
Kako god, nijedan usb C ne omogućava prenos slike, podataka i napajanje istovremeno, osim ako nije usb 4 ili Thunderbolt. To ne piše u članku, već samo navode usb C.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop

-naprotiv.. tj pogubio si se što je što, što može itd..

-npr usb-c je thunder.. stvar vlasnika-branda-naziva i licenci (novca) dok je intel dao free.. usb je standard, a što ćeš omogućiti-napraviti je tvoja stvar, npr miš-printer ili monitor.. dok je struja samo struja no naravno traži žicu-kabel koja to može, tj tip konektora je samo fizička stvar.. itd.

 

usb port može i ne mora implementirati protokole-transfer-power..  ili alternativne modove. može, ne mora.. i tad ovisi što je tko napravio, koliko struje mu da itd.. pri čemu nema smilsa na usb port za miša dati 100w struje.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop
Ne znam šta pokušavaš da objasniš, ali nema nikakve veze sa člankom.
8 godina
offline
Ako trebate dodatni prijenosni ekran za laptop, Vi

kolega gavranpero u pravu ste, stvarno ne nudi thunderbolt. Jer da nudi, usb C bi imao oznaku groma pokraj svojeg port, dok ovdje toga nema (portovi), niti piše da podržava (thunrdebolt

 

 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice