Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?

poruka: 9
|
čitano: 3.152
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?".
15 godina
offline
Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?

ako se iz naslova makne upitnik, dobivamo najsažetiji i najtočniji opis ove recenzije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?

Reolink + home assistant + frigate + Coral TPU = win

 

Upravo slažem oko kuce te stvari.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?

Kao nedostatak je navedeno "Nesavršeno preklapanje u sredini kadra".

Vjerujem da trojka ima opciju Image Stitching kao i dvojka. Imam dvojku i skoro pa je nemoguće primjetit spoj na sredini.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?
Friday kaže...

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

 Imaš dvije opcije kod Reolink-a: CX410 (dolazi i novija varijanta sa 4K videom) koja je full color night vision (veći senzor, veći otvor blende pa snima bez IR po noći) ili neka 4K kamera koja snima IR po noći (neka zoom+tracking ili dual lens kao RLC-81MA) + dodatni IR reflektor da obasja područje na tih 7-8m

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 11:36 (the chosen one07).
8 godina
offline
Re: Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?
Friday kaže...

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

To ćeš teško pronaći u ovom "kućnom" segmentu, tražiš low-light ili ultra low light kamere sa WDRom. Ta tehnologija ima neka cool imena kao "DarkFighter", "Starlight" i slično. To je već skuplji segment Reolinka (ako uopće imaju tako nešto) ili "profesionalne" kamere tipa Hikvision i slični brandovi.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?
the chosen one07 kaže...
Friday kaže...

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

 Imaš dvije opcije kod Reolink-a: CX410 (dolazi i novija varijanta sa 4K videom) koja je full color night vision (veći senzor, veći otvor blende pa snima bez IR po noći) ili neka 4K kamera koja snima IR po noći (neka zoom+tracking ili dual lens kao RLC-81MA) + dodatni IR reflektor da obasja područje na tih 7-8m

 

Ma kontao sam i dodatni IR reflektor. Onda ce i ovaj moj tapo drlog biti dobar

 

Nuclear_Phoenix kaže...
Friday kaže...

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

To ćeš teško pronaći u ovom "kućnom" segmentu, tražiš low-light ili ultra low light kamere sa WDRom. Ta tehnologija ima neka cool imena kao "DarkFighter", "Starlight" i slično. To je već skuplji segment Reolinka (ako uopće imaju tako nešto) ili "profesionalne" kamere tipa Hikvision i slični brandovi.

 

Nasao sam bio na redditu neke kamere. Isto neka tehnologija sa fancy nazivom. Prakticki u mraku snima color snimke.

 

 

Ali kad malo bolje pogledas - opet na udaljenost od 5-6 metara ne mozes prepoznati lice osobe koja je u kadru (a kamera je 400+ eura). Koristim trenutno dvije C320WS kamere. Nacelno po mraku sve vidis dobro. Cak i kad ugasim IR mod - sve se vidi zacudjujuce dobro. Boja, kontrast, ostri obrisi objekata... Osim kad je u kadru osoba. Nema sanse da na vise od 3-4 metra prepoznas lice. A kakvu korist imam od kamere ako ce mi netko napraviti neku stetu a ja ne mogu prepoznati tko je to bio?

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?
Friday kaže...

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

Možda će ti ovo pomoći u evaluaciji.

 

 

Gore je originalna snimka, dolje-lijevo uvećana 4x, dolje-desno uvećana 2x.

 

U prvom segmentu videa (kad sam u ravnini srednjeg prozora), udaljen sam od kamere 8 metara, a u par trenutaka zakoračim malo unaprijed pa je to tada valja nekih 7,5 m.

 

Uzmi u ozbir da je s desne strane sve prazno - da je tu neki zid ili kuća, više svjetla bi se reflektiralo prema meni.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Reolink Duo 3 PoE - Najšire i najdetaljnije?
mbaksa kaže...
Friday kaže...

Baksa daj neku sliku s nocnog snimanja. Trazim kamere koje u nocnom rezimu sa relativno malo svijetla mogu pruziti pristojnu sliku za prepoznavanje lica na udaljenosti od kojih 7-8 metara. Sta god sam gledao - sve sranje.

Možda će ti ovo pomoći u evaluaciji.

 

 

Gore je originalna snimka, dolje-lijevo uvećana 4x, dolje-desno uvećana 2x.

 

U prvom segmentu videa (kad sam u ravnini srednjeg prozora), udaljen sam od kamere 8 metara, a u par trenutaka zakoračim malo unaprijed pa je to tada valja nekih 7,5 m.

 

Uzmi u ozbir da je s desne strane sve prazno - da je tu neki zid ili kuća, više svjetla bi se reflektiralo prema meni.

 

Zahvaljujem, ovo je vrlo korisno.

Nije to toliko lose zapravo. Uz mozda malo jos nekog okolnog svjetla cini se da bi bilo moguce prepoznati osobu.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 10:49 (Friday).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice