Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

poruka: 34
|
čitano: 10.014
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta".
15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

Znaci ustvrdili smo da ipak postoje razlike izmedju muskaraca i zena?

 

What a shocker!

 

U 21. stoljecu?

 

What a time to be alive.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
42 0 hvala 7
15 mjeseci
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

James Damore.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

A šta je sa mozgovima onih koji se definiraju kao "non-binary"?

 
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
ivanv000 kaže...

A šta je sa mozgovima onih koji se definiraju kao "non-binary"?

 postoji nešto što se može smatrati normalno i uobičajeno, a postoji i ono ostalo... tema o kojoj je uglavno zabranjeno govoriti...

12 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
syncmaster245b kaže...

Znaci ustvrdili smo da ipak postoje razlike izmedju muskaraca i zena?

 

What a shocker!

 

U 21. stoljecu?

 

What a time to be alive.

 Now it's time to discover a fire...

 

Ipak će se ispostaviti da je sve propaganda i da smo možda različiti i s tim smo dobili različitu ulogu u društvu.

 

 

15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Aldo kaže...

.. tema o kojoj je uglavno zabranjeno govoriti...

 Čim postoje teme o kojima je ZABRANJENO govoriti, znaš u kojem društvu se nalaziš. Sigurno ne u demokratskom, u kojem se njeguje različitost mišljenja.

Idi i radi nešto korisno!
6 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Keso kaže...
Aldo kaže...

.. tema o kojoj je uglavno zabranjeno govoriti...

 Čim postoje teme o kojima je ZABRANJENO govoriti, znaš u kojem društvu se nalaziš. Sigurno ne u demokratskom, u kojem se njeguje različitost mišljenja.

I to društvo ima granice u slobodi govora i izražavanju mišljenja.

15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

Dobro jutro. Odavno je poznato da žene imaju više bijele tvari u mozgu (više su emotivne), dok muškarci imaju više sive tvari ("hladnokrvniji" su). 

 

 
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
I to sve uže, uže i uže. Dok ne bude dopušteno govoriti samo ono što ti se kaže. Dok ne počneš po "svoje" mišljenje odlaziti u Centralni Komitet. To smo već imali. Nije dobro završilo. Trebalo bi učiti iz povijesti, inače ćemo je ponavljati.
Idi i radi nešto korisno!
16 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva

Artem kaže...

Ipak će se ispostaviti da je sve propaganda i da smo možda različiti i s tim smo dobili različitu ulogu u društvu.

Razlicitost spolova nema veze s drustvom, niti ulogom spola u drustvu.

 

zzib kaže...

Dobro jutro. Odavno je poznato da žene imaju više bijele tvari u mozgu (više su emotivne), dok muškarci imaju više sive tvari ("hladnokrvniji" su). 

Moze neki link za ovo? Jedino sto nalazim online upucuje na suprotno (a poveznica sive/bijeke tvari s emocijama mi je posebno cudna).

"and the males showed slightly higher nWM volumes compared to the females"

Gledam te!
15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

https://recipe-cpsa.com/bitka-spolova-koliko-se-razlikuju-mozgovi-muskaraca-i-zena/

 

Fiziološki gledano, ova razlika uzrokovana je činjenicom da je kod muškaraca u mozgu prisutno puno više sive tvari, dok kod žena prevladava bijela tvar.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 21:43 (zzib).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

"a poveznica sive/bijeke tvari s emocijama mi je posebno cudna.". Što ti je tu čudno? Žene vrište na koncertima, muškarci ne. Žene imaju emocionalne ispade, muškarci rijetko (osim kad im žena digne živac).

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
zzib kaže...

https://recipe-cpsa.com/bitka-spolova-koliko-se-razlikuju-mozgovi-muskaraca-i-zena/

 

Fiziološki gledano, ova razlika uzrokovana je činjenicom da je kod muškaraca u mozgu prisutno puno više sive tvari, dok kod žena prevladava bijela tvar.

Oprosti, ali ocekivao sam ozbiljan link. Ne mora biti bas na istrazivanje, ali barem da je s nekog pouzdanog sitea i da se poziva na neko konkretno istrazivanje. Ovo sto si ti linkao je... Bezveze.

 

zzib kaže...

"a poveznica sive/bijeke tvari s emocijama mi je posebno cudna.". Što ti je tu čudno? Žene vrište na koncertima, muškarci ne. Žene imaju emocionalne ispade, muškarci rijetko (osim kad im žena digne živac).

Mozda vriste jer su slobodnije? Muskarci mozda ne jer moraju ostaviti dojam snazne i stabilne osobe kako bi privukli zenu? Plus nigdje nema poveznice bijele tvari s emocijama.

 

Iskreno, moji osobni dojmovi su upravo suprotni - sve odluke koje donose muskarci su emotivnije od zenskih. Zene su proracunate toliko da boli glava, samo neke od stvari koje njima utjecu na odluke nama.muskima ne bi nikad pale na pamet.

Gledam te!
2 godine
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

Imate i stručne linkove za takva pitanja

 

https://hrcak.srce.hr/file/218109

 

nego...

 

 

合氣道
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Veliki Brat kaže...

Oprosti, ali ocekivao sam ozbiljan link. Ne mora biti bas na istrazivanje, ali barem da je s nekog pouzdanog sitea i da se poziva na neko konkretno istrazivanje. Ovo sto si ti linkao je... Bezveze.

 

 Nema problema. Ovo nije znanstveni forum, ako hoćeš precizne informacije, pitaj na jednom takvom forumu. Eto, kolega dao nešto relevatnije.

 

15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Veliki Brat kaže...

Mozda vriste jer su slobodnije? Muskarci mozda ne jer moraju ostaviti dojam snazne i stabilne osobe kako bi privukli zenu? Plus nigdje nema poveznice bijele tvari s emocijama.

 

Iskreno, moji osobni dojmovi su upravo suprotni - sve odluke koje donose muskarci su emotivnije od zenskih. Zene su proracunate toliko da boli glava, samo neke od stvari koje njima utjecu na odluke nama.muskima ne bi nikad pale na pamet.

Imam drugčije iskustvo (ili viđenje). Žene se jednostavno raspamete u određenim situcijama. Posebno se to odnosi na veze (romantične ili seksualne). Ali u poslovnom svijetu, kada žene nisu pod utjecajem emocija, ostave muškarce miljama daleko.

 

Kad kažeš da su sve odluke koje donose muškarci emotivnije, to je već u startu pogrešno jer ništa nije niti crno niti bijelo (više bude sivo). Tako da muškarci mogu biti emotivniji od žena, ali onda su stvarno "izbačeni iz takta".

 

9 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
ovo je super, znači kad pacijenti budu išli na promjenu spola morat će i lobotomiju napravit! haha, kokice vadim...
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
digitall kaže...
ovo je super, znači kad pacijenti budu išli na promjenu spola morat će i lobotomiju napravit! haha, kokice vadim...

 Pa imao sam takvog kolegu na poslu. Dlakav, a guza i sifoni ko u žene. Sve kao posljedica hormonske terapije. Na kraju (dok sam to imao priliku vidjeti) je završilo tako što su žene tražile da mu se zabrani ulazak u ženski WC. Tako da promjena spola nije nimalo ugodna, iako se takvoj osobi čini spasonosnom (jer se do tada osjeća kao da je u krivom tijelu).

 

15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva

Nitko ne može promijeniti spol. Muškarac koji si odreže kitu je muškarac s odrezanom kitom. Čak i kad umre i nakon više godina ostanu samo kosti, u svakoj stanici te kosti piše da je on - muškarac. Bez obzira kako se on maskirao, oblačio i glumio da je nešto drugo. Ima nekih koji se osjećaju kao tigar pa se žele operacijama približiti izgledu tigra da bi se bolje osjećali. Neki ljudi se osjećaju nekompletno jer imaju sve udove, žele da im se amputira noga, i osjećaju da bi tek tada bili "kompletni i kako treba" i sretni. Je li pametno osnaživati osobu u njene halucinacije? Ili je bolje pomoći toj osobi da zavoli sebe? Mnogi koji su si odrezali kitu kasnije su požalili (googlaj "transition regrets") jer su shvatili da nisu postali sretni niti su postali drugi spol nego su ostali isti spol s unakaženim spolovilom.

Idi i radi nešto korisno!
9 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva

znam sve to, ali nisam shvatio da li si shvatio da sam napisao "pacijenti" - bolesnici...

15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

Možda se nekome ne sviđa da je muškog ili ženskog spola i želi biti ono drugo, ali to je njegov bad luck što se rodio tako. Nikome u životu ne cvjetaju samo ruže.

Treba li mu pomoći? Dakako da treba samo ne na kirurgiji, a to što društvo ima averziju prema određenim bolestima, e to je zaista nešto što bi se u društvu trebalo promijeniti. Bolestan čovjek nije kriv što je bolestan.

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Sad će past jedna opaka i besmislena tužba Stanfordu od strane priznate transrodne znanstvene zajednice.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Evo jedne razlike u razmišljanju: kad opisuje neki problem, ili sluša drugu osobu koja opisuje problem, muškarac odmah traži RJEŠENJE tog problema i nudi opcije ili prijedloge.
Kad žena opisuje problem, većinom samo želi da je netko sasluša, da se poveže, pojada. Ona NE traži rješenje. Ona želi čuti "da, strašno je to" ili "o, jadna ti, biti će bolje". Nuđenje konkretnog rješenja smatra lošim. Bar je takvo moje iskustvo i to me poprilično iznenadilo.
Idi i radi nešto korisno!
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

poštovane gospođe i gospodo znanstvenici, osim mozgova još je štošta različito i može se jednostavno primijetiti promatranjem. dobro jutro. pokušajte. nitko vas zbog konzumacije s drva spoznaje neće se istjerati iz raja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 2:52 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Jeste li u svom obrazovanju učili o logici i logičkim pogreškama? Ako da, onda znate što je "kružna definicija", vrsta neispravne definicije https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fallacies_of_definition
To je kad definiramo pojam tim istim pojmom ili sinonimom. Npr. "Trokut je trokut". https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fallacies_of_definition

Ako pitate osobu koja vjeruje u rodnu ideologiju "Što je žena?" dobiti ćete odgovor u obliku cirkularne definicije ("žena je osoba koja se deklarira kao žena"). To je poznata logička pogreška. Dakle, rodna teorija samu sebe logički diskvalificira. Ruši se sama od sebe jer nema istinit temelj. Ne vidim kako bi je mogao prihvatiti netko tko je obrazovan ili posjeduje logičku inteligenciju. Zato me čudi da ima ljudi koji to prihvaćaju, čak među ljudima koji nisu krajnje glupi. Valjda iz straha i ucjena prisutnih u društvu pristaju na očitu laž i gubitak vlastitog integriteta.
Ima film "What is a woman?" od Matt Walsh. Tko nije, toplo preporučam pogledati.
Idi i radi nešto korisno!
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Keso kaže...
Jeste li u svom obrazovanju učili o logici i logičkim pogreškama? Ako da, onda znate što je "kružna definicija", vrsta neispravne definicije https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fallacies_of_definition
To je kad definiramo pojam tim istim pojmom ili sinonimom. Npr. "Trokut je trokut". https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fallacies_of_definition

Ako pitate osobu koja vjeruje u rodnu ideologiju "Što je žena?" dobiti ćete odgovor u obliku cirkularne definicije ("žena je osoba koja se deklarira kao žena"). To je poznata logička pogreška. Dakle, rodna teorija samu sebe logički diskvalificira. Ruši se sama od sebe jer nema istinit temelj. Ne vidim kako bi je mogao prihvatiti netko tko je obrazovan ili posjeduje logičku inteligenciju. Zato me čudi da ima ljudi koji to prihvaćaju, čak među ljudima koji nisu krajnje glupi. Valjda iz straha i ucjena prisutnih u društvu pristaju na očitu laž i gubitak vlastitog integriteta.
Ima film "What is a woman?" od Matt Walsh. Tko nije, toplo preporučam pogledati.

Ljudi koji vjeruju u rodnu ideologiju su jednaki onima koji vjeruju u magična bića.

15 godina
online
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Keso kaže...
Aldo kaže...

.. tema o kojoj je uglavno zabranjeno govoriti...

 Čim postoje teme o kojima je ZABRANJENO govoriti, znaš u kojem društvu se nalaziš. Sigurno ne u demokratskom, u kojem se njeguje različitost mišljenja.

 Ali ne razumiješ! Nije zabranjeno već nije politički korektno i zato nije dopušteno, bitna je razlika!

15 godina
offline
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Ges kaže...

Nije zabranjeno već ... nije dopušteno, bitna je razlika!

Ljude koji ukažu na to da ta teorija sama sa sobom nije konzistentna (pobija samu sebe), aktivno NAPADAJU:

- lažno etiketiraju "mrziteljem" (iako nema nikakve mržnje, iako je mržnja emocija poput ljubavi, a emocije je teško dokazati i emocije nsu zločin)

- lažno etiketiraju "homofobom" (iako nema nikakve fobije odnosno straha od ikakvog čovjeka a pogotovo ne homoseksualnog čovjeka)

- etiketiranje drugim besmislicama poput rasne mržnje (iako nema druge rase u igri). Potpuno bez mozga bacaju besmislene etikete u pokušaju napada na osobu.

- PRIJETE osobi da će izgubiti posao, prihode za svoj život (financijsko nasilje)

- AGRESIVNO se ponašaju prema osobi koja ukaže na problem. Uključivo fizički obračun.

 

Nedopušteno ili zabranjeno, možeš to nazvati kako želiš, ali vrši se ugnjetavanje, prijetnje, nasilje i agresija na svakoga tko ukaže na problem s rodnom ideologijom. Vrše stvarno nasilje i represiju nad ljudima.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 1:02 (Keso).
15 godina
online
Re: Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva
Keso kaže...
Ges kaže...

Nije zabranjeno već ... nije dopušteno, bitna je razlika!

Ljude koji ukažu na to da ta teorija sama sa sobom nije konzistentna (pobija samu sebe), aktivno NAPADAJU:

- lažno etiketiraju "mrziteljem" (iako nema nikakve mržnje, iako je mržnja emocija poput ljubavi, a emocije je teško dokazati i emocije nsu zločin)

- lažno etiketiraju "homofobom" (iako nema nikakve fobije odnosno straha od ikakvog čovjeka a pogotovo ne homoseksualnog čovjeka)

- etiketiranje drugim besmislicama poput rasne mržnje (iako nema druge rase u igri). Potpuno bez mozga bacaju besmislene etikete u pokušaju napada na osobu.

- PRIJETE osobi da će izgubiti posao, prihode za svoj život (financijsko nasilje)

- AGRESIVNO se ponašaju prema osobi koja ukaže na problem. Uključivo fizički obračun.

 

Nedopušteno ili zabranjeno, možeš to nazvati kako želiš, ali vrši se ugnjetavanje, prijetnje, nasilje i agresija na svakoga tko ukaže na problem s rodnom ideologijom. Vrše stvarno nasilje i represiju nad ljudima.

 bio sam ciničan

15 godina
offline
Muški i ženski mozgovi ipak nisu isti, otkriva Sta

Nakon 6 milijuna mrtvih ipak se smije pričati o izvoru bolesti, samo ne na svim vijestima:

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice