Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

poruka: 63
|
čitano: 11.400
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?".
14 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Pa da krenemo...

 

Moj PC  
16 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

samo nek odjebu od grafičkih kartica, pa nek kreću koliko hoće

13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...

samo nek odjebu od grafičkih kartica, pa nek kreću koliko hoće

 Nema više kruva od gpu majnanja tak da si siguran

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
dax-lax kaže...

 Nema više kruva od gpu majnanja tak da si siguran

 

 

Nema kod BTC-a, al pogledaj graf NOS-a (Nosana). Ovaj doslovno cilja na GPU-ove, te ekipa nagovara da stavis svoj "idling GPU in use". Tako da me iskreno strah za trziste grafickih, trebam jednu bolju Nvidiju, ali sam i dalje na (starijem) Radeonu jer ne dam 2000 EUR za graficku.

7 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Ovaj run će CPU-ovi najebat.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
jacob33 kaže...
dax-lax kaže...

 Nema više kruva od gpu majnanja tak da si siguran

 

 

Nema kod BTC-a, al pogledaj graf NOS-a (Nosana). Ovaj doslovno cilja na GPU-ove, te ekipa nagovara da stavis svoj "idling GPU in use". Tako da me iskreno strah za trziste grafickih, trebam jednu bolju Nvidiju, ali sam i dalje na (starijem) Radeonu jer ne dam 2000 EUR za graficku.

 Čim je ether zbrisal u pos, ostala je samo sjena dotadašnjeg majning ludila. Bilo je zagovaratelja koji su pričali da će se samo prebacit na nekaj drugo. Na kraju su ti isti samo prebacili grafičke na stranice njuškala.

13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Ima odlicnih kartica nove serije za 550-650e: RTX 4070/super, RX 7800XT/7900GRE 20% slabije od 4080 koja kosta 1100e a 4090 za 1800e necu ni spominjat to nema smisla kupovat osim ako ne zaradujes radom na racunala ili ako imas para na bacanje.

15 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

je li tu mladić (29) iz požege

 

cjenik (bez pdv-a, plativo unaprijed):

 

lijepa riječ: 1 btc

utjeha kose: 2 btc

rame za plakanje: 0,5 btc/sat

rame za smijanje: besplatno prvih pola sata, poslije toga kao iznad

vip posjet bajboku i savjetovanje s bankman-friedom: 5000 btc

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 7:15 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
picajzla0707 kaže...

samo nek odjebu od grafičkih kartica, pa nek kreću koliko hoće

 pa valjda si kupio grafu u ovih zadnji par godina koliko kukaš 

 

 

a ovo za btc, to samo slijepac nije vidio. ETFovi, Halving ove godine, stiže ozbiljna lova i mislim da je ovo tek početak.

 

 

da podsjetim, ovom čovjeku su se mnogi na ovom forumu rugali, a on je u 2.5 godine svoju investiciju uvećao za gotovo 50% ili +57 mil. $. nije loše.

https://nayibtracker.com/

 

a tek ovaj biserko, trenutno u plusu 6 milijardi dolara ili gotovo 100%. udvostručio je svoju investiciju. 

https://saylortracker.com/

14 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže...

 

 

da podsjetim, ovom čovjeku su se mnogi na ovom forumu rugali, a on je u 2.5 godine svoju investiciju uvećao za gotovo 50% ili +57 mil. $. nije loše.

https://nayibtracker.com/

 

a tek ovaj biserko, trenutno u plusu 6 milijardi dolara ili gotovo 100%. udvostručio je svoju investiciju. 

https://saylortracker.com/

Ovaj prvi prije manje od 2 godine bio 80 milijuna u minusu i još je kupovao. Lako je bit u plusu ako su sredstva beskonačna i ako si "kupio" retrogradno. Ti vjeruješ u baš sve što netko napiše na webu?
A i ovaj drugi, svi mu samo daju stotine milijuna dolara, a jedino što je iskeširao je prodaja 704 BTCa 2022 uz gubitak od 71%. Pitanje je jesu li svi u plusu samo dok ne pokušavaju likvidirati sredstva (ako ista uopće postoje).

 

Čak i da su brojke istinite možemo gledati i drugu stranu gdje je netko izgubio da bi ovi možda profitirali. Gdje su njihovi grafovi? Ne hvale se?

14 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

kek

 

 

-
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

^^ evo ovaj Neoprostivi iznad tvrdi da je to piramidalna (Ponzi) shema. Ne shvaca pravila igre, pa je to piramida.

 

A kad mu jucer otvoreno prizna glavni Pendrek drzave da je zamjena stanovnistva potreba ("legalne migracije") zato da se ne ugrozi mirovinski sustav u kojem si PRISILJEN sudjelovati - u kojem Neoprostivi vjerojatno sudjeluje - tu nema prigovora.

 

Ljudi koji trguju kriptom to rade dobrovoljno, nema prisile, nema ucjene. Ako kupis 1 BTC uvijek imas 1 BTC. Trenutno cijena raste jer je potraznja radi ETF-ova veca (cca 2800/dan) od ponude, tj. "proizvodnje" - dnevno se izrudari 900 BTC-ova, a uskoro slijedi halving, pa ce biti 450 dnevno. Ponuda i potraznja.

 

Samo ti fondovi (u svijetu, ne u HR) znaju zasto zele u to ulagati, umjesto da kao Erste/PBZ/CO mirovinski fondovi (u koje su ljudi bili prisiljeni zakonom uloziti "za buducnost") kupuju propale turisticke firme kao npr. Jadran d.d. u Crikvenici, preko kojeg se masovno izvlace novci iz navedenih fondova i prelijevaju u dzepove podobnih i u drzavne fondove (legalno izvlacenje novca iz 2. mirovinskog stupa).

 

Tko je strpljiv ima (tecajni) plus od barem 200-300%. Neki i po par tisuca %. Jer su bili strpljivi, drzali se principa, a ne pohlepe. Sto je tu je, ako usvajanje na kraju dovede do toga da je to neka garancija kapitala (kao sto je bila rezerva u zlatu) onda bi to moglo vrijediti jako puno. A pokrice ocito trebamo, jer ovo tiskanje novca sto se dogadja pogotovo od 2020. na ovamo pokazuje da novac nema bas nikakvu vrijednost, osim papira i tinte (iako najcesce nastaje kao bitovi u digitalnom svijetu).

 
8 1 hvala 0
14 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Jok, ide nazad na 15K...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
Cekam da altcoini krenu gore! Sad ce to sve polako pogotovo krajem godine 👌🍺
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

taj bitcoin polako postaje jedna od najvecih prevara modernog doba. koliko ljudi je popusilo lovu na tome a sve legalno

 
2 10 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
registracija kaže...

taj bitcoin polako postaje jedna od najvecih prevara modernog doba. koliko ljudi je popusilo lovu na tome a sve legalno

 

Kako tocno se gubi lova na BTCu? Cak i da si na ATH kupio ($69k) 1 BTC, ako nisi nestrpljiva budala koja je mislila "zavrtit cu pare i obogatit se" sad si na 92% ulozenog, s tendencijom povrata investicije (tj. da budes 1:1, na nuli) za koji tjedan. Cijelo vrijeme si imao BTC. Ako si mislio spekulirati i uspanicio se - naravno, izgubio si. Izgube mnogi i u spekulacijama s dionicama, nekretninama, slicicama, umjetninama, pa cak i polovnim autima.

 

Svaka spekulacija se kaznjava. Strpljenje se nagradjuje.

6 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
jacob33 kaže...

 

Kako tocno se gubi lova na BTCu? 

 

medijsko fosiranje, lazna obecanja, volatilnost... dodaj jos k tome drzave i banke koje svojim postupcima samo jos dodatno olaksavaju prevare. 

 

o organiziranom kriminalu koji to sve jos vise iskoristava ni necu

 

 

 

 

prije par mjeseci mi je banka uvela opciju kupnju bitkojna preko njihove mobilne aplikacije. prvo sto mi je palo na pamet je bilo, vrijeme je za novu banku. nazalost sve te modernije online banke idu na istu foru kako zapali djecurliju na gluposti

15 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Novac se lijepi na novac. Ako imaš novca za uložiti u kriptovalutu ili valute, uložiš. I čekaš i čekaš - možda ti se bude isplatilo. Treba imati jaku pozadinu u vidu financija ako hožeš ulagati, ali i sreće. Biti spreman na rizik i jasno, pratiti tržište. Ali evo ja npr. nisam spreman na takav rizik i da dižem kredit da bi uložio u kriptovalutu.

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Nikakv kredit za krypto.

Kredit je ludost sam po sebi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 16:38 (MGloc).
15 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Naravno da je. Ja na to gledam kao ropstvo. Ipak, to je i način za pokrenuti nešto i onda ako se ima sreće i pameti - "para (novac) ide na paru". Izgrađuješ "bogatstvo", ulažeš zarađeni novac da bi proširio i unaprijedio poslovanje (što god bio predmet toga posla) itd. Prvo treba doći do novca. I tada, jasno, dalje mudro i pametno.

11 godina
online
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže...

 pa valjda si kupio grafu u ovih zadnji par godina koliko kukaš 

 jesam, kupio sam još preklani rtx 3080, ali ne znači da neću gledat novu za godinu-dvije

nikako ne bi volio da opet luđaci navale na majnanje i da grafe skoče cijenom duplo

15 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

Neznam kaj ste čekali ako niste kupili grafičke na vrijeme, pogotovo ako ste znali da je kripto bil pri dnu. Nemate se kaj žalit sada.

Postoji mogučnost da budu grafičke opet nestale sa polica dučana, jer ETH bu vjerovatno znatno porastal, pogotovo na glasine ETH etf.

Možda skoči prek 10 somova dolara, nikad neznaš sa kriptom.

Jedino je sigurno da bu u tom slučaju majning postal vrlo unosan te da budu grafičke doslovno nestale sa polica dučana.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

ma mogu grafe ici opet na x10 cijenu, samo se preselim na konzolu dok opet ne krepa krava. i tako stalno u krug

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?

jedan najobičniji oblik razbibrige.  kao sakupljanje znački ili salveta.

ja sam iz zabave 2017 otvorio wallet. i negdje 2019 deugi.. imam 2 ETH.

 

i danas je to jako pristojan iznos novaca.  no i dalje mi je nebitno.. neka stoji kako je i do sada stajalo.

skroz nebitno, a opet fora.. eto, imaš nekakav kripto.

 

no, ničim izazvani, mrzitelji ove materije, stvari opisuju tako, kao da svakog mjeseca ljudi srljaju u prevaru, trpajući 70% plaće na možebitnu oplodnju.

98% ljudi vam to ima, eto tako iz dosade i koštalo ih je mjesečno jeftinije nego Netflix i Deezer.

 

 

 
2 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
jozef kaže...
millennial kaže...

 

 

da podsjetim, ovom čovjeku su se mnogi na ovom forumu rugali, a on je u 2.5 godine svoju investiciju uvećao za gotovo 50% ili +57 mil. $. nije loše.

https://nayibtracker.com/

 

a tek ovaj biserko, trenutno u plusu 6 milijardi dolara ili gotovo 100%. udvostručio je svoju investiciju. 

https://saylortracker.com/

Ovaj prvi prije manje od 2 godine bio 80 milijuna u minusu i još je kupovao. Lako je bit u plusu ako su sredstva beskonačna i ako si "kupio" retrogradno. Ti vjeruješ u baš sve što netko napiše na webu?
A i ovaj drugi, svi mu samo daju stotine milijuna dolara, a jedino što je iskeširao je prodaja 704 BTCa 2022 uz gubitak od 71%. Pitanje je jesu li svi u plusu samo dok ne pokušavaju likvidirati sredstva (ako ista uopće postoje).

 

Čak i da su brojke istinite možemo gledati i drugu stranu gdje je netko izgubio da bi ovi možda profitirali. Gdje su njihovi grafovi? Ne hvale se?

 neće biti, prije manje od dvije godine je imao investirano niti 90 mil, pa teško da je bio u minusu 80 mil. 

totalno je nebitno u što ja vjerujem. financije se skaliraju, pa je nebitno i tko je koliko uložio, bitan je postotak.

 

normalno da netko zarađuje, a netko gubi, to je tako u današnjoj ekonomiji. ne kužim poantu.

 

registracija kaže...

taj bitcoin polako postaje jedna od najvecih prevara modernog doba. koliko ljudi je popusilo lovu na tome a sve legalno

 koliko ljudi svakodnevno spraši love u kladionicama i kockarnicama, sve legalno, a opet se neki jadničak nada da će mu rulet ili blackjack donijeti bogatstvo. legalno.

 

registracija kaže...
jacob33 kaže...

 

Kako tocno se gubi lova na BTCu? 

 

medijsko fosiranje, lazna obecanja, volatilnost... dodaj jos k tome drzave i banke koje svojim postupcima samo jos dodatno olaksavaju prevare. 

 

o organiziranom kriminalu koji to sve jos vise iskoristava ni necu

 

 

 

 

prije par mjeseci mi je banka uvela opciju kupnju bitkojna preko njihove mobilne aplikacije. prvo sto mi je palo na pamet je bilo, vrijeme je za novu banku. nazalost sve te modernije online banke idu na istu foru kako zapali djecurliju na gluposti

istina, lakše je mijenjati banku nego sebe. informacije radi uguglaj si BTC ETF pa vidi tko sve stoji iza toga. dječurlija?  

 

picajzla0707 kaže...
millennial kaže...

 pa valjda si kupio grafu u ovih zadnji par godina koliko kukaš 

 jesam, kupio sam još preklani rtx 3080, ali ne znači da neću gledat novu za godinu-dvije

nikako ne bi volio da opet luđaci navale na majnanje i da grafe skoče cijenom duplo

čini se meni da tebe više brine da će netko nešto zaraditi na majnanju nego što ti nećeš moći kupiti novu grafu. 

6 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže...

 koliko ljudi svakodnevno spraši love u kladionicama i kockarnicama, sve legalno, a opet se neki jadničak nada da će mu rulet ili blackjack donijeti bogatstvo. legalno.

 

 

 

istina, lakše je mijenjati banku nego sebe. informacije radi uguglaj si BTC ETF pa vidi tko sve stoji iza toga. dječurlija?  

 

 

 

samim time sto radis usporedbu kladara i bitcoina potvrdjujes ono sto i ja govorim

 

naravno da s druge strane stoji profesionalna ekipa. nitko ni ne govori drugacije. problem je ova prva strana. milijuni financijski nepismenih ljudi koji padaju na oglase i clanke 

9 mjeseci
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
registracija kaže...
millennial kaže...

 koliko ljudi svakodnevno spraši love u kladionicama i kockarnicama, sve legalno, a opet se neki jadničak nada da će mu rulet ili blackjack donijeti bogatstvo. legalno.

 

 

 

istina, lakše je mijenjati banku nego sebe. informacije radi uguglaj si BTC ETF pa vidi tko sve stoji iza toga. dječurlija?  

 

 

 

samim time sto radis usporedbu kladara i bitcoina potvrdjujes ono sto i ja govorim

 

naravno da s druge strane stoji profesionalna ekipa. nitko ni ne govori drugacije. problem je ova prva strana. milijuni financijski nepismenih ljudi koji padaju na oglase i clanke 

 

Bank of America's Merrill Lynch and Wells Fargo have been offering spot bitcoin exchange-traded funds to eligible wealth management clients, highlighting the growing popularity of the asset class.

 

https://economictimes.indiatimes.com/tech/technology/bofas-merrill-wells-fargo-offering-spot-bitcoin-etfs-to-clients/articleshow/108140227.cms

11 godina
online
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže...

čini se meni da tebe više brine da će netko nešto zaraditi na majnanju nego što ti nećeš moći kupiti novu grafu. 

 iz čega si izvukao takav zaključak?

kad sam uzimao gtx 1070 čekao sam mjesecima i mjesecima zbog jebenih majnera da uopće bude dostupna po ikakvoj cijeni, kad sam istu htio upgrejdat na 3080 cijena je narasla skoro duplo i opet ih se jedva moglo naći mjesecima

 

dakle, boli me nižepotpisani hoće li tko zaraditi na bitkojnu ili solani ili šitkojnu, ako kažem da mi je bitno da kreteni odjebu od grafičkih kartica, onda to i mislim bez nekakvih teorija zavjera o tome što se tebi čini da ja zapravo mislim, jer smo mi gejmeri doslovno godinama trpjeli nestašice i nebulozni rast cijena grafičkih kartica koje koristimo za gušt u gejmanju, što im i jest osnovna namjena, a ne da neki lijeni krmak pomisli kako će se obogatiti ležeći doma dok grafe rade za njega i da će tako do kraja života biti sve bogatiji i bogatiji kupujući sve više i više grafa

 

znaš što se meni čini da ti misliš?

bolje da ne kažem

 

6 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže... 

Bank of America's Merrill Lynch and Wells Fargo have been offering spot bitcoin exchange-traded funds to eligible wealth management clients, highlighting the growing popularity of the asset class.

 

https://economictimes.indiatimes.com/tech/technology/bofas-merrill-wells-fargo-offering-spot-bitcoin-etfs-to-clients/articleshow/108140227.cms

 

upravo to sam i govorio na pocetku. banke sve vise i vise to nude unatoc svemu negativnom sto ide uz bitcoin

14 godina
offline
Re: Ide li cijena bitcoina prema novim vrhuncima?
millennial kaže...
jozef kaže...
millennial kaže...

 

 

da podsjetim, ovom čovjeku su se mnogi na ovom forumu rugali, a on je u 2.5 godine svoju investiciju uvećao za gotovo 50% ili +57 mil. $. nije loše.

https://nayibtracker.com/

 

a tek ovaj biserko, trenutno u plusu 6 milijardi dolara ili gotovo 100%. udvostručio je svoju investiciju. 

https://saylortracker.com/

Ovaj prvi prije manje od 2 godine bio 80 milijuna u minusu i još je kupovao. Lako je bit u plusu ako su sredstva beskonačna i ako si "kupio" retrogradno. Ti vjeruješ u baš sve što netko napiše na webu?
A i ovaj drugi, svi mu samo daju stotine milijuna dolara, a jedino što je iskeširao je prodaja 704 BTCa 2022 uz gubitak od 71%. Pitanje je jesu li svi u plusu samo dok ne pokušavaju likvidirati sredstva (ako ista uopće postoje).

 

Čak i da su brojke istinite možemo gledati i drugu stranu gdje je netko izgubio da bi ovi možda profitirali. Gdje su njihovi grafovi? Ne hvale se?

 neće biti, prije manje od dvije godine je imao investirano niti 90 mil, pa teško da je bio u minusu 80 mil. 

totalno je nebitno u što ja vjerujem. financije se skaliraju, pa je nebitno i tko je koliko uložio, bitan je postotak.

 

normalno da netko zarađuje, a netko gubi, to je tako u današnjoj ekonomiji. ne kužim poantu.

 

do svibnja 2022 je kupio 2301BTC za ukupno $105.6M
tih 2301BTC su u studenom 2022. vrijedili 36 milijuna. OK, nije bio u minusu 80 već 70 milijuna. 80 sam ispalio odokativno samo gledajući graf.
Normalno da netko zarađuje i netko gubi na bilo kojem financijskom instrumentu, ali zašto se onda kripto stalno spominje kao nekakav Holy Grail? Zaraditi se i izgubiti višestruko može na bilo kojem tržištu. Ako si spreman na rizik. Jedina je razlika što vrijednost onih "tradicionalnih" instrumenata uglavnom nije temeljena isključivo na bigger fool theory.
Uvijek se u prvi plan stavljaju dobitnici, a njih je kao i na svakom fin tržištu jako mali broj. To je zavaravajuće.
U ekonomiji su u pravilu svi sudionici transakcije na dobitku, fin tržište nije ekonomija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice