Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća i ug

poruka: 12
|
čitano: 4.014
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća i ug".
12 godina
protjeran
offline
Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća i ug

Bravo EUSSR! Nakon sto nagradimo proizvodjace preskupih elektroauta, potpomognimo onda i gradjevinsku mafiju!

 

Je-ali vas vise poticaji, mjere i sve vezano uz to. A da jednostavno smanjite porezno opterecenje i pustite ljude i trziste da se sami reguliraju? Cijene bi pale, ljudi bi imali vise... ali s time ne mozes kupiti glasove. Fuj!

 
14 0 hvala 0
3 godine
offline
Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća i ug

Koliko sam shvatio ti to prvo sve moras sam isfinancirati pa ti onda oni poslje vracaju dio?! barem su meni jednom prilikom tako odgovorili sto mi je opet retardirano jer sve moras sam i kao sto se veli opet je to sve za bogatase i ostale

Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća i ug

Punac ugradio solarne panele računajući na poticaje.

Svu papirologiju je pripremio i predao sve što se tražilo.

Odbili ga jer mu je na nekom dokumentu na nadresi ostao stari broj kuće jer se nedavno mijenjali brojevi na kućama.

 

To je to, aj ća.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 19:42 (zd1400rt).
 
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
zd1400rt kaže...

Punac ugradio solarne panele računajući na poticaje.

Svu papirologiju je pripremio i predao sve što se tražilo.

Odbili ga jer mu je na nekom dokumentu na nadresi ostao stari broj kuće jer se nedavno mijenjali brojevi na kućama.

 

To je to, aj ća.

 

Realno, bolje je prosao nego ona ekipa koju su navlacili u pausalne obrte "poticajima za samozaposljavanje", gdje bi te onda nakon godinu-dvije uvjerili da si ti "prikriveno zaposlen" (definiciju toga ni danas nitko realno ne zna, ovisi o volji babe u uredu) i natjerali ne samo da platis kaznu, nego da i vratis poticaje.

 

Punac je barem dobio panele koje je (valjda) htio. Ovi su prosli gore nego budala kod sibicara.

6 godina
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
Trebate ispraviti u tekstu donekle netočan navod da se sufinancira do 60% novčanog iznosa, naime za ugradnju tehničkih sustava za proizvodnju električne energije korištenjem obnovljivih izvora energije za vlastitu potrošnju (foronaponski kolektori, sunčana elektrana) država sufinancira do 50%.

Nije tako skupo za pučane kao što mnogi tvrde, za jednofazne kućne sustave 3,68kW = cca 4 400 eura ukupno, s tim da računate da će vam se vratiti 2 200 eura ako bude sve kako treba s papirima (zato ne treba sam ispunjavati papire nego platiti projektantu dodatnih 100-200 eura, kao i imati sve crno na bijelo što se traži od dokumenata).

Naravno da pogoduje imućnijima em u startu imaju više novca pa ne brinu hoće li im se vratiti tih 50% novca, em ih nije briga kad će dobri novac nazad, em ako imaju trofaznu struju mogu postaviti više kilovata.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
@jacob33 zar je i toga bilo? Kod nas neki koriste non stop te poticaje i samo otvaraju neke radnjice (otvaraju, zatvaraju, otvaraju nove), prvi put čujem da se nekog kažnjava u vezi poticaja, dok većina koja je otvorila dobro posluje i dalje.
13 godina
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
Boris grozni kaže...

Koliko sam shvatio ti to prvo sve moras sam isfinancirati pa ti onda oni poslje vracaju dio?! barem su meni jednom prilikom tako odgovorili sto mi je opet retardirano jer sve moras sam i kao sto se veli opet je to sve za bogatase i ostale

 Imaš opciju ugovora o cesiji, gdje moraš platiti svoj dio, a Fonda plaća izvođaću njihov dio.

13 godina
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
zd1400rt kaže...

Punac ugradio solarne panele računajući na poticaje.

Svu papirologiju je pripremio i predao sve što se tražilo.

Odbili ga jer mu je na nekom dokumentu na nadresi ostao stari broj kuće jer se nedavno mijenjali brojevi na kućama.

 

To je to, aj ća.

 Zašto je ugrađivao prije nego što je dobio Ugovor i bio siguran da je dobio sredstva?

12 godina
protjeran
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
ajimerej kaže...
@jacob33 zar je i toga bilo? Kod nas neki koriste non stop te poticaje i samo otvaraju neke radnjice (otvaraju, zatvaraju, otvaraju nove), prvi put čujem da se nekog kažnjava u vezi poticaja, dok većina koja je otvorila dobro posluje i dalje.

 

Jep. Dobili bi do onih famoznih 100k kn za samozaposljavanje, onda bi za godinu-dvije dobili upit o poslovanju, onda optuzbu za "prikriveno zaposlenje" i onda kaznu koja je gotovo 50% primitaka te godine + obveza povrata poticaja (jer osoba "nije samozaposlena" iako je obrtnik).

 

Bolje ni Corleone ne bi osmislio.

3 godine
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
jacob33 kaže...
ajimerej kaže...
@jacob33 zar je i toga bilo? Kod nas neki koriste non stop te poticaje i samo otvaraju neke radnjice (otvaraju, zatvaraju, otvaraju nove), prvi put čujem da se nekog kažnjava u vezi poticaja, dok većina koja je otvorila dobro posluje i dalje.

 

Jep. Dobili bi do onih famoznih 100k kn za samozaposljavanje, onda bi za godinu-dvije dobili upit o poslovanju, onda optuzbu za "prikriveno zaposlenje" i onda kaznu koja je gotovo 50% primitaka te godine + obveza povrata poticaja (jer osoba "nije samozaposlena" iako je obrtnik).

 

Bolje ni Corleone ne bi osmislio.

 To su uglavnom pametni it-ovci smislili(it sektor je najvise nahebao jer su oni i cinili najveci dio) da daju otkaz kod svog poslodavca pa onda kao rade za sebe a zapravo su nastavili raditi za bivšeg poslodavca, naravno da je to prikriveno poslovanje! Bila su upozorenja no mnogi su to ignorirali pa su najebali no bilo je vjerovatno i kolateralnih zrtava u toj cijeloj prici!

12 godina
protjeran
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
Boris grozni kaže...

 To su uglavnom pametni it-ovci smislili(it sektor je najvise nahebao jer su oni i cinili najveci dio) da daju otkaz kod svog poslodavca pa onda kao rade za sebe a zapravo su nastavili raditi za bivšeg poslodavca, naravno da je to prikriveno poslovanje! Bila su upozorenja no mnogi su to ignorirali pa su najebali no bilo je vjerovatno i kolateralnih zrtava u toj cijeloj prici!

 

Slazem se da ta ekipa koja je radila na opremi i u uredu xy firme, a preko svog pausalnog obrta zasluzila sve probleme koje su mogli dobiti. Ali, kao sto i sam zakljucujes, bilo je i kolateralnih zrtava, a jos gore je sto niti dan danas nitko ne zna tocnu definiciju tzv. prikrivenog zaposlenja. U drugim (normalnim) drzavama imas cak "kalkulatore" koji ce ti reci jesi li prikriveno zaposlen ili ne, jer je tocno definirano znacenje, a kod nas ovisi na koju nogu se digao to jutro referent zaduzen za tvoj slucaj.

 

I onda ti uzimaj poticaj za ista. Hvala, ne hvala.

11 godina
offline
Re: Najavljeni poticaji za energetsku obnovu kuća
jacob33 kaže...

 

Slazem se da ta ekipa koja je radila na opremi i u uredu xy firme, a preko svog pausalnog obrta zasluzila sve probleme koje su mogli dobiti. Ali, kao sto i sam zakljucujes, bilo je i kolateralnih zrtava, a jos gore je sto niti dan danas nitko ne zna tocnu definiciju tzv. prikrivenog zaposlenja. U drugim (normalnim) drzavama imas cak "kalkulatore" koji ce ti reci jesi li prikriveno zaposlen ili ne, jer je tocno definirano znacenje, a kod nas ovisi na koju nogu se digao to jutro referent zaduzen za tvoj slucaj.

 

I onda ti uzimaj poticaj za ista. Hvala, ne hvala.

 nije stvar samo da nastavi raditi na opremi ili u uredu poslodavca, stvar je u tome da doista nadalje radi samo za istog poslodavca ili eventualno ubaci neki sitni fuš kako bi prikrio ili pokušao opravdati prikriveno zaposlenje

 

poticaji se daju za one koji ne rade, ne za one koji rade, pa bi još uz to htjeli pokupiti 100k kuna misleći da imaju pravo bit lopovi i još se pizdit na državu kad dobiju po prstima

ofkors, vjerujem da ima i realnih problema, ali ove priče o lopovima koje je 'država zajebala' uhvativši ih u lopovluku u najmanju ruku su bedastoća

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 20:27 (picajzla0707).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice