Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi

poruka: 13
|
čitano: 3.772
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi".
10 godina
offline
Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi

Droid Cam majka...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi

ono-zašto...? :) zašto se čista soft mogućnost prikazuje kao nešto osovskog? fičer osa? -čisti promo-reklama..

-jer, to radi apps, soft, ne os, tj da je na nivou osa, tad bi to jednostavno bio driver.. i tad opet ne bi bio os dok driver proizvodi oem proizvođač hw-a.. tj fičer koji se reklamira uz os, win11, mada s time nema nikakvu direktnu vezu, može biti za bilo koju platformu, os, winver, lin-mac.. kao što je i sav ostali komunikacijski soft npr skype-whatsup ili bilo koja app koja npr koristi kameru, kao što je npr korisit whatsup za qr-kod-povezivanje..

- onak, ms se sjetio izbaciti reklamu, kao žaba za potkovu..

-no da je samo to, bilo bi normalno-ok-očekivano (promocija-reklama).. nego možda važnije, mediji prenose, nema više novinara, nema više pitanja ili 'podignute obrve', nema više it-časopisa kao bug? samo mediji koji prenose 'vijesti' neovisno što u njima piše? .. loremipsum klasa. -tužno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 6 hvala 1
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind
60nine kaže...

Droid Cam majka...

 

Probao ga prije koji mjesec kad sam imao intervju za posao. Pro verzija, Windows 10, Samsung A54, Microsoft Teams.

Toliko mi se puta freezao da sam sutradan otišao kupiti pravu web kameru.

 

Probao i na Discordu. Ok radilo 5 minuta, nakon toga rušenje i štekanje. Mobitel se nije nimalo zagrijao.

The planet broke before the Guard did!
10 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind
Bez telefona se danas sa dobrim razlogom - ne odvajamo, i sad da bi ga netko koristio kao web kameru preko PC- a - ajme .. možda neki stari eventualno koga još nismo bacili .. :) .. :) .. Čovjek se ponekad upita , doslovno, zar zaposlenici MS-a osim pojedinih dobrih ideja moraju trpati u OS hrpu posve bespotrebnih ..
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 19:21 (W2000).
 
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind
ihush kaže...

ono-zašto...? :) zašto se čista soft mogućnost prikazuje kao nešto osovskog? fičer osa? -čisti promo-reklama..

-jer, to radi apps, soft, ne os, tj da je na nivou osa, tad bi to jednostavno bio driver.. i tad opet ne bi bio os dok driver proizvodi oem proizvođač hw-a.. tj fičer koji se reklamira uz os, win11, mada s time nema nikakvu direktnu vezu, može biti za bilo koju platformu, os, winver, lin-mac.. kao što je i sav ostali komunikacijski soft npr skype-whatsup ili bilo koja app koja npr koristi kameru, kao što je npr korisit whatsup za qr-kod-povezivanje..

- onak, ms se sjetio izbaciti reklamu, kao žaba za potkovu..

-no da je samo to, bilo bi normalno-ok-očekivano (promocija-reklama).. nego možda važnije, mediji prenose, nema više novinara, nema više pitanja ili 'podignute obrve', nema više it-časopisa kao bug? samo mediji koji prenose 'vijesti' neovisno što u njima piše? .. loremipsum klasa. -tužno.

 Ta app će biti dio operativnog sistema kojeg zovemo Windows 11. Ne kužim smisao 99% tvojih postova.

Što je po tebi OS? Kad skupina porograma prestaje biti OS, kad neki komad softvera nije dio operativnog sistema? Što je Windows 11? Je li samo NT kernel + osnovni driveri bez GUI. Ili je i GUI dio OS.

Moj Gnu plus Linux sistem ima open source drivere koje možda nije razvio oem porizvođać hw-a, znači ja ne koristim OS? Što ja koristim?

 

16 godina
offline
Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi

Na Google Pixelima od nedavno postoji mogućnost prilikom spajanja USB kablom da se mobitel predstavi kao web-cam. Radi i na Linuxu. To planiraju prošriti na sve Android uređaje.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 mjeseci
offline
Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi

Win 11 a za Win 10 nista, kako "pametno" igraju MSovci.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Windowsi

tamo negdje prije stotinjak godina sam koristio nokia n95 kao web kameru na windowsima... taj mob je bio sto godina ispred svog vremena...

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
60nine kaže...

Droid Cam majka...

 

Probao ga prije koji mjesec kad sam imao intervju za posao. Pro verzija, Windows 10, Samsung A54, Microsoft Teams.

Toliko mi se puta freezao da sam sutradan otišao kupiti pravu web kameru.

 

Probao i na Discordu. Ok radilo 5 minuta, nakon toga rušenje i štekanje. Mobitel se nije nimalo zagrijao.

 

apsolutno nikakvih problema nisam imao s njim, pro verzija kupljena, korišten na raznim mobitelima, nekima iz 2014. (LG G2) i novijima, usb kabl konekcija kao najbolja opcija... full hd rezolucija

 

znali smo imat streamove po par sati da ništa nije puklo, frend isto paralelno koristio... na moment sam imao 2 moba paralelno preko Droid Cam-a iz dva kuta za probu (jedan preko usb, drugi wifi) - isto sve ok :)

 

ps: Camo app isto radi ok, čak ima i više opcija od DroidCam-a, ali mi je DroidCam nekak draži

 

da, odlična stvar za iskoristit stari mob koji stoji u ladici negdje, daleko bolja slika s kamere nego neke top kupovne čak već i sa lošijim\starijim mobitelima (LG G2, Huawei P9 lite\Mate 20 lite itd.)

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 22:26 (60nine).
15 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind

-kakve veze ima app s osom ili kako kažeš postat će dio os-a.. onak, zašto? kao što je bio browser za kojeg su plaćali kazne i odustali ili player?

-tebi je os npr notepad kojim otvoriš text file? nije, neovisno što u startu dobiješ neki set appsa-utilsa-dodataka.. to nije os, čak ni dio osa, tj nema veze s radom računala, nije ključna-potrebna stvar. Ako je teško za razumjeti, razlikovati, npr automobil, mora imati kotače, volan, motor.. ne mora imati siceve da bi bio barem upotrebljiv, ne mora imati retrovizor ali je poželjno itd..

 

-uređaj je uređaj, postoji driver koji ga povezuje s osom i time postane dostupan appsima, tj onom što ekšli koristiš-radiš, dok je os sam za sebe nepotreban, tj smisao osa je pružiti resurse appsima. sasvim promašuješ.. odnosno, u ovoj temi, ono što njurgam, je reklama, besmislena, s fičerom koji nema veze s osom.. tj korištenje printera je daleko važnija stvar, rutinska, zvučnika itd.. pa se ne reklamira kao nešto što je fičer osa, ni za gpu, .. jer to naprosto nema smisla.

-što je win11? pa to je winver, tj imaš jedan (jedini) win-os, i njegove verzije, by ms.

-što je os? nt kernel? .. osnova je kernel, ostalo su dodatci, kao gui.. no čemu o tome u ovoj temi, promašuješ, ne razumiješ.. no i to je ok :)

-jel gui dio osa? -je, tj server ver imaš bez-sa, core, klijent verziju nemaš, isključivo gui, koji zahtijeva npr aero fičer-spec.. kao što zahtijeva i ostalo što win11 traži, recimo rezolucija ekrana kako bi mogao klikati buttone i time manji ekran postane polu-neupotrebljiv, mada je samom osu to nevažno, važno je juzeru za korištenje tj svrha osa je korištenje, ne os sam.. tak da .. -ne. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind
Pa prije je driver nego app, tako da je to dio OS-a. Nije navedeno da će raditi samo s npr. MS Teams ili da će kroz neku aplikaciju koja će postati dio Windowsa se moći koristiti kamere mobitela.
9 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind
ihush kaže...

-kakve veze ima app s osom ili kako kažeš postat će dio os-a.. onak, zašto? kao što je bio browser za kojeg su plaćali kazne i odustali ili player?

-tebi je os npr notepad kojim otvoriš text file? nije, neovisno što u startu dobiješ neki set appsa-utilsa-dodataka.. to nije os, čak ni dio osa, tj nema veze s radom računala, nije ključna-potrebna stvar. Ako je teško za razumjeti, razlikovati, npr automobil, mora imati kotače, volan, motor.. ne mora imati siceve da bi bio barem upotrebljiv, ne mora imati retrovizor ali je poželjno itd..

 

-uređaj je uređaj, postoji driver koji ga povezuje s osom i time postane dostupan appsima, tj onom što ekšli koristiš-radiš, dok je os sam za sebe nepotreban, tj smisao osa je pružiti resurse appsima. sasvim promašuješ.. odnosno, u ovoj temi, ono što njurgam, je reklama, besmislena, s fičerom koji nema veze s osom.. tj korištenje printera je daleko važnija stvar, rutinska, zvučnika itd.. pa se ne reklamira kao nešto što je fičer osa, ni za gpu, .. jer to naprosto nema smisla.

-što je win11? pa to je winver, tj imaš jedan (jedini) win-os, i njegove verzije, by ms.

-što je os? nt kernel? .. osnova je kernel, ostalo su dodatci, kao gui.. no čemu o tome u ovoj temi, promašuješ, ne razumiješ.. no i to je ok :)

-jel gui dio osa? -je, tj server ver imaš bez-sa, core, klijent verziju nemaš, isključivo gui, koji zahtijeva npr aero fičer-spec.. kao što zahtijeva i ostalo što win11 traži, recimo rezolucija ekrana kako bi mogao klikati buttone i time manji ekran postane polu-neupotrebljiv, mada je samom osu to nevažno, važno je juzeru za korištenje tj svrha osa je korištenje, ne os sam.. tak da .. -ne. :)

 Znači os je kernel + osnovni dodaci. Imam instaliran Linux kernel, systemd init, ext4 drivere, grub bootloader, display server, network manager, drivere za hardver, GNU coreutils, vim tekst editor i još neke stvarčice da to sve skupa radi. Ovo je nešto osnovno što ti treba da napraviš npr. tekstualni file i pošalješ ga na drugi pc u kući, tj osnovni rad. Ovo je nešto kao minimalna instalacija neke Linux distre. Je li ovo os? Imamo jako puno komponenti samo da napravimo jako jednostavni zadatak.

 

" to nije os, čak ni dio osa, tj nema veze s radom računala, nije ključna-potrebna stvar." Računalo radi i ako samo uđeš u bios. Onda je bios OS?

 

Što je macOS? Je li taj OS samo modana FreeBSD jezgra + neki driveri? Zašto se onda zove macOS. Idi na Apple stranicu od macOS-a ili iOS-a i pogledaj što sve trpaju pod fičere OS-a.

 

Nema smisla danas zamišljati OS kao i prije 50 godina. Danas ljudi za osnovni rad trebaju i gui i appove. Sve je to dio modernog OS-a. Tako da Edge slobodno možemo nazvati kao dio Win 11. Firefox ili nešto što skineš na internetu naravno nije dio Win 11 nego samo dodatni app.

 

 

15 godina
offline
Re: Mobitel kao web-kamera? Od sada moguće na Wind

-pogubio si se.. linux, macos, bios.. vidi naslov, windows. + od sad, dakle 'fičer' koji do sad nije ''dio osa''.. nije ni od sad, jer je naprosto dodatak, treća app, kao bilo koja druga, o kojoj ništa u osu za rad ne ovisi i to dodatak koji se podrazumijeva za bilo koji dodatni uređaj, driver, čime računalo-hw-os, mogu pristupiti-koristiti bilo koji dodatak, webcam, miš, printer,.. ili mobitel kao webcam, što je samo stvar drivera i to odavno radi, tj možeš spojiti bilo koji mobitel i koristiti, kao storage, cam, player.. ovisno što je o(ne)mogućeno, blokirano.. ne da je nešto novo, do sad nemoguće itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice