Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

poruka: 24
|
čitano: 4.390
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas".
16 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Of course it does.

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

128 Gb na iPhoneu je kao 256 Gb na Androidu.      

 
21 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Pa se cude zasto im je 24% pala prodaja iphonea u Kini ove godine

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ostro-pala-prodaja-iphonea-u-kini/2545204.aspx

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Vjerovatno je dovoljno za prosjecnog usera. Ali ne dovoljno za cijenovni rang. 

 
13 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
PICART kaže...

Vjerovatno je dovoljno za prosjecnog usera. Ali ne dovoljno za cijenovni rang. 

 Točno. Dovoljno je sigurno. Problem je što nije dovoljno za mobitel od 950€. Ajmo biti iskreni, non pro modele ionako uzima ekipa koja nema para za pro  

He who is brave is free.
7 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Tvrde to, a minuta videa u najboljoj kvaliteti im je 400 MB...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15

Nonpro jabuke, iz mog iskustva, koristi omladina i ženski dio populacije, a oni slikaju i snimaju ko ludi, ovi omladinci imaju još i tonu aplikacija. Znači, ako nekome treba memorije, onda njima treba.

 

 

12 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Ma čekajte, do pred 2 godine 64gb bio je bazni model na ip 12, tamo oko ip 20 256gb bit će minimum. treba cloud pretplatu prodavati.

pixel 8 pro 128 gb koštao me 950e pred nepunih 6 mjeseci, ali je zato model sa dodatnih 128gb koštao 250eur skuplje. svi su ista govanca.

Halo Bing! Kako bratac?
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Što nebi bilo dovoljno?

Ne pada mi na pamet sve fotke i video držat na mobitelu. Kad se nešto pofotka, ili snimi prebacim na komp, to imam u arhivi i sa mobitela brišem, ostavim par baš posebnih fotki ili videa.

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Nisam siguran da u vijesti i komentarima vidim ključnu stvar. A to je - to je Appleova već dobro prokušana strategija kojom kupce pokušava "natjerati" na kupnju skupljih modela. Taj naslabiji model ima visoku cijenu i relativno malo memorije za pohranu zato da se kupcima cijena skupljeg modela čini manje apsurdnom. Taj najslabiji model je "patka". On nije zamišljen da bi se prodavao, on je zamišljen da potencijalne kupce navuče na skuplje modele. Evo, za samo nekih 140 eura više možete dobiti model s duplom količinom storagea! Navaaaaaaali narode!

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
fer-de-lance kaže...

Tvrde to, a minuta videa u najboljoj kvaliteti im je 400 MB...

 

 Pitanje: Ako mobitel nema 4k ekran, kako nam koristi snimanje 4k videa tim mobitelom?

Jedino da prebacimo video na komp pa gledati na 4k monitoru ili tv-u?

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
Spiridon kaže...
fer-de-lance kaže...

Tvrde to, a minuta videa u najboljoj kvaliteti im je 400 MB...

 

 Pitanje: Ako mobitel nema 4k ekran, kako nam koristi snimanje 4k videa tim mobitelom?

Jedino da prebacimo video na komp pa gledati na 4k monitoru ili tv-u?

 Pa to i je poanta da prebaciš fotke i video na komp. Mobitel ti služi kao kamera, fotić prije. Onda ti ni veće fotke ne trebati ako ćeš samo gledat na mobitelu. OK, možeš zumirati, ali možeš i video zumirati, cropati

11 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Tako je nekad bilo kad je komp bio centar multimedije u kući.

Danas se koristi sve manje (u tu svrhu), ne sjećam se kad sam zadnji put gledao slike ili nekom pokazivao na kompu, koristim mobitel ili TV.

Mlađe generacije (a i ne samo one) 90% stvari odrade na mobitelu, a komp pale samo za školovanje ili posao.

 

Za većinu bi bio korisniji neki kući NAS za pohranjivati slike, nego komp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
Spiridon kaže... 

 Pitanje: Ako mobitel nema 4k ekran, kako nam koristi snimanje 4k videa tim mobitelom?

Jedino da prebacimo video na komp pa gledati na 4k monitoru ili tv-u?

Krivoga pitaš, ja sam još zapeo na 720p videu (a bome nemam ni jedan ekran iznad 1080p) 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
9 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Ima andorida s top procesorom i 512 GB pohrane za oko 400€.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

i u čemu je problem. Tko nema para za Iphone, tako mu je svejedno. Tko ima para za bazni model, ima i za pro. što je to 300-400 eur više manje

 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

mobitel mi je na 36 od 64

laptop mi je na 66 od 245

 

tako da me boli cika

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
tutanjkamen kaže...

Pa se cude zasto im je 24% pala prodaja iphonea u Kini ove godine

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ostro-pala-prodaja-iphonea-u-kini/2545204.aspx

Index je opet oduševio svojom sposobnošću da obuhvati sve teme, a istovremeno pruži apsolutno nikakve korisne informacije.

Mislim da je smanjenje prodaje posljedica zabrane korištenja iPhonea od strane kineske vlade jer su mnogi kineski službenici bili veliki korisnici iPhonea.

 

Službenici kineske vlade više ne smiju koristiti iPhone

Have you tried turning it off and on again?
10 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Osobno koristim cloud servise za pohranu slika i videaa, tako da je meni i 128gb dovoljno.

Nadglednik dina
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
svi koriste cloud ali nema pomoći od njega kad odeš na izlet i snimiš 100gb videa na brzaka
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Tragično je zbog toga što je cijena te iste memorije toliko smješno niska i zbog toga su ove odluke smješne, ali kako je rečeno ako stave 1TB na telefon tko će plačat onda Apple Cloud a tamoo je mjesečna pretplata. Tako da nije da se ne može, niti da bi bilo skupo, nego se jednostavno ne isplati, a svaka ptica na grani zna da se Epl juzere muze do kraja zato što su to spremni bez prigovora platit. I zašto onda bit budala i to ne iskoristit???

 

Meni osobno je 256GB minimum na telefonu danas, pogotovo jer dosta snimam raw videa u 4k i oni brzo jedu prostor, a dosta puta nisam blizu kompa da sve prebacim tamo. Idealka bi bila 512GB šta Zamzung nudi obično na akcijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15 sas

Nije problem što je entry model 128GB, problem je što nadogradnja na model od 256gb, 512gb ili 1TB naplaćuju kao suho zlato.

 

Osobno nemam problem da je  entry model 64gb, irelevantno ali nemoj svaku stepenicu gore računati po cijeni koja je 10x nabavne cijene.

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
slike i 4k video prebacim 2 put godinje na komp (x 4 puta/moba). airplayam dok je svjeze na telku, pohrana na komp - nema cloud pretplate i ogranicenja, podaci su kod mene doma na sigurnom. 128 je ok
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple smatra da je 128 GB pohrane u iPhoneu 15
Dwyane Wade kaže...
PICART kaže...

Vjerovatno je dovoljno za prosjecnog usera. Ali ne dovoljno za cijenovni rang. 

 Točno. Dovoljno je sigurno. Problem je što nije dovoljno za mobitel od 950€. Ajmo biti iskreni, non pro modele ionako uzima ekipa koja nema para za pro  

 

Ovo samo pokazuje da si prilično umišljen i da ti pro model služi samo za taštinu.

Osobno imam 13mini, da postoji 15 mini kupio i njega, ali tek kad mi rikne 13mini, s druge strane kad uđem u iStyle dućan, vrlo vjerojatno mogu kupiti odjednom u kešu sve što trenutno imaju izloženo.

 

Imam 128Gb, iCloud i još do sada mi se nije pojavio problem s nedostatkom memorije. Mobitel koristim uglavnom za posao. Da snimam tik tok clipove, vjerojatno mi ni 1Tb ne bi bio dovoljan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice