HTPC ili samostalni media player

poruka: 133
|
čitano: 38.883
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Hajde molim te meni pojasni . ja imam xp i upravo sam uzeo apacer vl670.

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
krizarsb kaže...

Hajde molim te meni pojasni . ja imam xp i upravo sam uzeo apacer vl670.

U Control panelu trebaš otići pod User Accounts. Imaš dvije mogućnosti. Kreirati novi administratorski račun ili prilagoditi postojeći administratorski račun. Obavezno kreiraj i passsword. Zapamti ili zapiši User name i password (njih ćeš trebati za prijavu na player-u). Kod mene je to proradilo bez problema (Asus).

 

Nemoj zaboraviti share-ati direktorij, u kojem je materijal kojeg želiš reproducirati na playeru.

 

 

 

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Pozdrav. Isprike ako budim neku staru temu, ali i sam se dvoumim između slaganja HTPC-a i samostalnog playera. Dakle, ovo su moja razmišljanja:

- svi media playeri su jako dobri, ali meni lagano smeta (odnosno fali mi) neki diskovni pogon (BD ili barem DVD)

- HTPC se može kofigurirat, pa i ubacit recimo 2 ili 3 hdd-a.

- to sa dodavanjem drugih hdd-a sam napisao zato jer, kao što je spomenuto, ti media playeri skoro pa zahtijevaju NAS server. A nekako nemam povjerenja u LAN i brzinu veze i HD reprodukciju; osim toga media player + NAS server je cijenovno slično kao i HTPC

- imam relativno veliku kolekciju DVD-a, pa mi je i cilj neki disk pogon

- HTPC je skup za slagati, a čini mi se da svi vjeruju više intelu (i3) umjesto AMD (880 chipset i phenom x4). Ono što sam pročitao po netu mislim da je svejedno.

- Ako bi htio jedngo dana nabaviti malo kvalitetniji satelitski receiver, mogao bih samo ubaciti DVB-S karticu, umjesto novog receivera (što znači još jedan daljinski...)

- Koliko uopće ide reprodukcija preko LAN veze...

 

uglavnom, puno dvojbi..

 

kakvih savjeta, premda ste već dosta odlučili za media playere..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
ycancer kaže...

Pozdrav. Isprike ako budim neku staru temu, ali i sam se dvoumim između slaganja HTPC-a i samostalnog playera. Dakle, ovo su moja razmišljanja:

- svi media playeri su jako dobri, ali meni lagano smeta (odnosno fali mi) neki diskovni pogon (BD ili barem DVD)

- HTPC se može kofigurirat, pa i ubacit recimo 2 ili 3 hdd-a.

- to sa dodavanjem drugih hdd-a sam napisao zato jer, kao što je spomenuto, ti media playeri skoro pa zahtijevaju NAS server. A nekako nemam povjerenja u LAN i brzinu veze i HD reprodukciju; osim toga media player + NAS server je cijenovno slično kao i HTPC

- imam relativno veliku kolekciju DVD-a, pa mi je i cilj neki disk pogon

- HTPC je skup za slagati, a čini mi se da svi vjeruju više intelu (i3) umjesto AMD (880 chipset i phenom x4). Ono što sam pročitao po netu mislim da je svejedno.

- Ako bi htio jedngo dana nabaviti malo kvalitetniji satelitski receiver, mogao bih samo ubaciti DVB-S karticu, umjesto novog receivera (što znači još jedan daljinski...)

- Koliko uopće ide reprodukcija preko LAN veze...

 

uglavnom, puno dvojbi..

 

kakvih savjeta, premda ste već dosta odlučili za media playere..

Ne znam jesi li uočio ali napisao sam osvrt nakon kupnje uređaja. Asus je povezan u LAN i play-a sve u 16. Pokrećem fileove s kompa putem mreže i nemam nikakvih problema (Full HD rezolucija). Ne znam zašto spominješ NAS server. Kolege s posla su Nbavili Med8era + 2TB HDD i di im je kraj. HTPC je dobra stvar ali nakon iskustva s Asusom uvijek bih posegnuo za Media Player-om. Mislim da ti Asbis ima akciu za uređaje Dune (BD player i priključak za HDD), mada po mom skromnom uvjerenju optički diskovi nemaju što tražiti u playeru (samo su izvor buke). I da moj Asus je nečujan u radu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Prijatelj ima popcorn i LAN veza sa fullHD jednostavno ne radi. Odnosno radi, ali ubitačno sporo, vidio osobno... odnosno nisam vidio koliko je bilo loše. Nadalje, nadam se u budućnosti kombinirati sa satelitom i onda složiti pravi kućni izvor zabave. U HTPC to mogu.

Optički pogon ili barem mjesta za dva hdd-a bih htio zbog kolekcije DVD-a. Mogao bih to presnimiti na hdd, ali toga ima oko 3 TB plus se još nadograđuje. Spajati 3,5" hdd-ove preko usb, sa dodatnim napajanjem nije mi baš ideal prektičnosti

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
ycancer kaže...

Prijatelj ima popcorn i LAN veza sa fullHD jednostavno ne radi. Odnosno radi, ali ubitačno sporo, vidio osobno... odnosno nisam vidio koliko je bilo loše. Nadalje, nadam se u budućnosti kombinirati sa satelitom i onda složiti pravi kućni izvor zabave. U HTPC to mogu.

Optički pogon ili barem mjesta za dva hdd-a bih htio zbog kolekcije DVD-a. Mogao bih to presnimiti na hdd, ali toga ima oko 3 TB plus se još nadograđuje. Spajati 3,5" hdd-ove preko usb, sa dodatnim napajanjem nije mi baš ideal prektičnosti

Ne znam koji je to model popcorna, moram priznati da ga nisam nikad vidio na djelu pa ne mogu tvrditi ni ovo ni ono. Ono što sam vidio na djelu je Asus (kojeg ja imam) i Med8er kojeg imaju kolege. Full HD su vrtili s diska na računalu preko LAN-a bez ijednog zastajkivanja ili artefakta. Toliko o iskustvima. Nadam se da će se još netko oglasiti sa svojim iskustvom. Da se mi razumijemo ne smatram da je HTPC inferiornije ili lošije rješenje, već jednostavno mislim da za te novce teško da možeš nabaviti usporedivo rješenje između playera i HTPC-a. Kvalitetno i dopadljivo kućište ti skoro dođe ko media player.

 

Ono što ti ja predlažem je da složiš priču na malo drukčiji način. Reprodukciju multimedije prepustiš Media Player-u (koji može imati HDD kao međuspremnik ako se bojiš sporosti, dodatno diže cijenu koštanja za iznos HDD-a), manipulaciju multimedijskim sadržajima (prebacivanje iz formata u format i slično) odrađuješ na računalu u kojeg utrpaš ili prikačiš izvana diskova koliko ide i to spojiš u kućnu mrežu. Wlan ti još može dobro doći zbog prebacivanja multimedije s/na laptop. Kada se odlučiš u cijelu priču uključiti i satelitsku, nabaviš nešto tipa Dreambox, povežeš ga također u kućnu mrežu i to je to. Prijatelj im ovako povezanog Dreamboxa i putem VLC-a gleda satelitske programe na laptopu (ne znam da li je moguće gledanje paralelno).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

A znam da je najveća stavka kućište, ispod 1k kn nema pristojnog, a da recimo ima neki display ili daljinski, pa da u potpunosti glumi "linijsku komponentu". Razmišljao sam i o media playeru i komou za prebacivanje, ali mi recimo nedostaje jedan komp. Milsio sam da mi HTPC glumi i torent box i media player. Uglavnom sve mi je skupo, zato i traje moje razmišljanje par mjeseci. Ideal mi je skinuti media sadržaj online i pogledati. Još ću pogledati ima li kojih novosti. Možda dok se ja odllučim tako nešto i naprave.

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
ycancer kaže...

A znam da je najveća stavka kućište, ispod 1k kn nema pristojnog, a da recimo ima neki display ili daljinski, pa da u potpunosti glumi "linijsku komponentu". Razmišljao sam i o media playeru i komou za prebacivanje, ali mi recimo nedostaje jedan komp. Milsio sam da mi HTPC glumi i torent box i media player. Uglavnom sve mi je skupo, zato i traje moje razmišljanje par mjeseci. Ideal mi je skinuti media sadržaj online i pogledati. Još ću pogledati ima li kojih novosti. Možda dok se ja odllučim tako nešto i naprave.

Bez obzira na što se odlučio, uvijek vodi računa o buci. Dobro složeni HTPC-ovi su praktično nečujni. Najčešće se razina buke počinje podizati s kompromisima i pretjerivanjem (napajanje sa ili bez venta, ventilacija kućišta, prejake komponente). Mislim da je najmanje što ćeš iskrcati za HTPC cca 3.500 kn i to ako ne pretjeraš s kućištem.

 

Možeš malo pojasniti boldano.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Možeš linkati tu akciju iz Asbisa za Dune? Ako bi našao Dune sa hdd-om,i dvb-t tunerom,to je sve što mi treba,ovako trebalo bi kupiti 2-3 uređaja,to stvarno nema smisla. Mislim da je prilično kvalitetan proizvođač playera,barem tako izgleda. Najviše me zanimaju modeli B1,i H1,ali tko zna kad će se to pojaviti kod nas i po kojoj cijeni?

http://www.archus.si/main_page.html  Ima tu stvarno dobrih modela,ali ne znam ni kako se to može naručiti kod nas,ni oće li to raditi sa našom dvb-t televizijom ?

Brine me ako ne može vrtiti ful hd sa pc-a preko playera,tj.ako to zastajkuje,pa popcorn je ocijenjen kao najbolji uređaj,kakva je situacija onda sa npr.tvixom,model slim s1 duo,sa dva tunera?

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Možeš linkati tu akciju iz Asbisa za Dune? Ako bi našao Dune sa hdd-om,i dvb-t tunerom,to je sve što mi treba,ovako trebalo bi kupiti 2-3 uređaja,to stvarno nema smisla. Mislim da je prilično kvalitetan proizvođač playera,barem tako izgleda. Najviše me zanimaju modeli B1,i H1,ali tko zna kad će se to pojaviti kod nas i po kojoj cijeni?

http://www.archus.si/main_page.html  Ima tu stvarno dobrih modela,ali ne znam ni kako se to može naručiti kod nas,ni oće li to raditi sa našom dvb-t televizijom ?

Brine me ako ne može vrtiti ful hd sa pc-a preko playera,tj.ako to zastajkuje,pa popcorn je ocijenjen kao najbolji uređaj,kakva je situacija onda sa npr.tvixom,model slim s1 duo,sa dva tunera?

Pogledaj ovdje, s lijeve strane odaberi Multimedia Hardware i kod njega odaberi Multimedia - AV system.

 

Htio sam ti dati i link na proizvode ali budući da smo njihovi korisnici ne odgovaraju podaci. Cijene koje se meni prikazuju s popustom su:

 

HDBase3.0            1,148.84 kn

HDPrime3.0           1,434.72 kn

 

HDBase3.0

Network Media Player DUNE HD Base 3.0, 7.1 Audio, 3 x USB2.0, 2 x Audio Line-Out, Composite Video Output, Component Video Output, S/PDIF-out Coaxial, HDMI, e-SATA, LAN 1000/100/10, S/PDIF-out Optical, VFD Display, 3.5" SATA HDD optional, Ret.

 

HDPRIME3.0

Network Media Player DUNE BD Prime 3.0 Blu-Ray, 7.1 Audio, 3 x USB2.0, 3 x Audio Line-Out, Composite Video Output, Component Video Output, S/PDIF-out Optical, HDMI, e-SATA, LAN 1000/100/10, VFD Display, Black, 2.5" SATA HDD optional

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

pa konkretno, ako skinem torrent i gotovo ga odmah pustim, dok istovremeno šaljem. Isto tako, mislim da se može... jel'te "namjestiti i snimati" određene sat kanale preko SAT kartice.. uglavnom da taj HTPC bude pravi PVR.

Svjestan sam problema buke. Recimo sada imam corsairovo napajanje i prilično mi je tiho, a stoji mi ravnih 50 cm od uha. Više mi ronda hdd ili puno spomenuti LG DVD. Čak sam i na e-bayu gledao kućišta... ispod 90 € nitko ne daje a na to još poštarina toliko. Online TV nisam probao, a čini mi se da ni neću tako skoro. Nekako sam uvijek bio pristalica "sve-u-jednom" rješenja, pa otud i moja ideja za HTPC - dvd/BD-SAT-HiFi-Media player u jednom. Pogovoto sa jednim daljinskim, jednim displayem...Sa posebnim media playerom pa posebno BD/DVD player pa posebno dreambox... kao da mi radi gužvu. Možda je nekome glupo, ali što ću, takav sam

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
ycancer kaže...

pa konkretno, ako skinem torrent i gotovo ga odmah pustim, dok istovremeno šaljem. Isto tako, mislim da se može... jel'te "namjestiti i snimati" određene sat kanale preko SAT kartice.. uglavnom da taj HTPC bude pravi PVR.

Svjestan sam problema buke. Recimo sada imam corsairovo napajanje i prilično mi je tiho, a stoji mi ravnih 50 cm od uha. Više mi ronda hdd ili puno spomenuti LG DVD. Čak sam i na e-bayu gledao kućišta... ispod 90 € nitko ne daje a na to još poštarina toliko. Online TV nisam probao, a čini mi se da ni neću tako skoro. Nekako sam uvijek bio pristalica "sve-u-jednom" rješenja, pa otud i moja ideja za HTPC - dvd/BD-SAT-HiFi-Media player u jednom. Pogovoto sa jednim daljinskim, jednim displayem...Sa posebnim media playerom pa posebno BD/DVD player pa posebno dreambox... kao da mi radi gužvu. Možda je nekome glupo, ali što ću, takav sam

Pogledaj onda ovo. Mislim da bi ti bio interesantan ovaj model a ovo su mu specifikacije. Mislim da ćeš teško složiti nešto isplativije. Već smo pisali o ovoj linij u ovoj temi i ljudi imaju dobra iskustva, xDinchx je napisao review za model koji je kupio.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Izgleda dobro,ali čak ni to nema dvb-t tuner,tj.ne može uopće snimati sa tv-a ili satelita....?  a košta skoro 4000 kn

13 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

otprilike tako nešto. Sad je pitanje preferencije i mogućnosti odnosno je li bolji i3 ili AMD phenom, a to je druga tema.

 

Treba li dovoljno jak procesor za HTPC ili ne? Čini mi se da AMD-ova integrirana grafika (radeon) ima bolje "kapacitete" nego intelovo integrirano rješenje.

 

AMD je izdao "brazos" platformu (zacante) i ima dva-tri modela, ali sve recenzije ga hvale kako je za osnovno gledanje HD odličan, ali ništa više od toga. Kod malih napajanja (manje od 350W) me uvijek strah gubitka napona, pa da recimo neće dobro vanjski hdd "napajati" (preko USB-a, mada je tu odgovoran i adapter, ali druga tema).

 

Gledao sam i cijene, osim kućišta izađe me sa svim mogućim popustima, akcijama i švercanjem, oko 450€ maaax. Eh da, i bez zvučnika. I sad mi je stalno pitanje u glavi isplati li mi se to i jesam li spreman dati toliko za tako nešto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Ako netko zna gdje ima još ovako gotovih htpc računala kao sa protis.hr, molim da nas uputi,ali da ima sve unutra,od dvb-t tunera do blu ray ladice/snimača.....

 

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Izgleda dobro,ali čak ni to nema dvb-t tuner,tj.ne može uopće snimati sa tv-a ili satelita....?  a košta skoro 4000 kn

Zašto te muči interni DVB-T tuner. Imam PixelView USB tuner i radi savršeno. Jedino što se uz njega dobije smeće od softvera i treba ga zaobići u širokom luku.

ycancer kaže...

otprilike tako nešto. Sad je pitanje preferencije i mogućnosti odnosno je li bolji i3 ili AMD phenom, a to je druga tema.

 

Treba li dovoljno jak procesor za HTPC ili ne? Čini mi se da AMD-ova integrirana grafika (radeon) ima bolje "kapacitete" nego intelovo integrirano rješenje.

 

AMD je izdao "brazos" platformu (zacante) i ima dva-tri modela, ali sve recenzije ga hvale kako je za osnovno gledanje HD odličan, ali ništa više od toga. Kod malih napajanja (manje od 350W) me uvijek strah gubitka napona, pa da recimo neće dobro vanjski hdd "napajati" (preko USB-a, mada je tu odgovoran i adapter, ali druga tema).

 

Gledao sam i cijene, osim kućišta izađe me sa svim mogućim popustima, akcijama i švercanjem, oko 450€ maaax. Eh da, i bez zvučnika. I sad mi je stalno pitanje u glavi isplati li mi se to i jesam li spreman dati toliko za tako nešto.

Ovaj procesor je sasvim dostatan za HTPC računalo. Procesor je bitna karika ali u ovakvim računalima nije prednost imati super jaki procesor, naprotiv to je mana koja za sobom vuče problem odvođenja topline (buka, veličina kućišta). Nećeš fulati uzmeš li bilo Intel ili AMD platformu, i jdna i druga reproduciraju HD video bez ikakvih problema.

 

Uvijek je pitanje cijene problem, osobno nebih puno dvojio da danas idem kupovati. Ponovno bih kupio Media player jer sam oduševljen njegovim mogućnostima u odnosu na novce koje sam za njega izdvojio.

kiksy kaže...

Ako netko zna gdje ima još ovako gotovih htpc računala kao sa protis.hr, molim da nas uputi,ali da ima sve unutra,od dvb-t tunera do blu ray ladice/snimača.....

 

Bojim se da tu nema puno pomoći. Uređaje ovakve vrste možeš na prste nabrojati (govorim o onim koji su dostupni u HR), a nisam siguran da takvo nešto i možeš kupiti kod nas. Ako neko zna bolje, neka me demantira, pokriti ću se ušima. Rješenje je pretrag van HR i nabavka nekim od kanala (web, ujak, teta, stric, ljubavnica,....).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2011 18:12 (mario.L_hr).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Pa htio bi da ima ugrađen i dvb-t i dvb-s tuner pa da mogu snimato direktno,pored snimanja na externi hdd,ili usb. Blu ray ladica je pod must,ako ne onda moram kupovat one externe blu ray playere ili snimače,a to je još dosta skupo. Jer kako ću vrtiti sa blu ray diska film,ako nemam blu ray čitač?

Još će na kraju ispast da se najviše isplati kupit onaj Lg ms 450h,ili model hr 500,kod njih radi i mreža,imaju dual tunere,blu ray ladicu, internet,dobro youtube i sl. al ajde,i još u sebi imaju hdd od 160,odnosno 250 gb za snimanje hd sadržaja. Minus je šta nemaju satelitski tuner,ali imam dreamboxa pa mogu snimati i preko ngraba sa satelita na pc u drugoj prostoriji. Šteta je da je kod nas tako loša ponuda gotovih htpc-a i ono šta vrijedi je prilično skupo,a da se nešto naručuje iz inozemstva veliki su porezi i poštarine,a pitanje je i kako sa garancijom,treba i na to misliti.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

 

Još će na kraju ispast da se najviše isplati kupit onaj Lg ms 450h,ili model hr 500,kod njih radi i mreža,imaju dual tunere,blu ray ladicu, internet,dobro youtube i sl. al ajde,i još u sebi imaju hdd od 160,odnosno 250 gb za snimanje hd sadržaja. Minus je šta nemaju satelitski tuner,ali imam dreamboxa pa mogu snimati i preko ngraba sa satelita na pc u drugoj prostoriji. Šteta je da je kod nas tako loša ponuda gotovih htpc-a i ono šta vrijedi je prilično skupo,a da se nešto naručuje iz inozemstva veliki su porezi i poštarine,a pitanje je i kako sa garancijom,treba i na to misliti.

 

imam LG HR500 i mogu reci da je mrak...svi ostali Media playeri su tu negdje ali daju ono kaj platis.....s time da HR500 ima licence za sve audio decodere (Dolby i DTS) za lossless audio HD formate.....podrzava bitstream....podrzava AVCHD...(neki imaju velikih problema)....LPCM....itd

 

LG je skup, al se ispati ako imas dobro pojacalo i ako zelis uzivati u surround zvuku.......

 

Btw.....po svim review-ima koja sam nasao, ima jedan od najboljih upscalera.........

 

a mane su mu iste kao i kod 90% ostalih media playera......uglavnom vezani za *.mkv format....

 

 

a sto se tice sat tunera...imas Azbox HD Premium (koji  ima sve kaj bi ti htio)  al to ti nebi preporucio jer je .........

 

 

14 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
Test user kaže...
kiksy kaže...

 

Još će na kraju ispast da se najviše isplati kupit onaj Lg ms 450h,ili model hr 500,kod njih radi i mreža,imaju dual tunere,blu ray ladicu, internet,dobro youtube i sl. al ajde,i još u sebi imaju hdd od 160,odnosno 250 gb za snimanje hd sadržaja. Minus je šta nemaju satelitski tuner,ali imam dreamboxa pa mogu snimati i preko ngraba sa satelita na pc u drugoj prostoriji. Šteta je da je kod nas tako loša ponuda gotovih htpc-a i ono šta vrijedi je prilično skupo,a da se nešto naručuje iz inozemstva veliki su porezi i poštarine,a pitanje je i kako sa garancijom,treba i na to misliti.

 

imam LG HR500 i mogu reci da je mrak...svi ostali Media playeri su tu negdje ali daju ono kaj platis.....s time da HR500 ima licence za sve audio decodere (Dolby i DTS) za lossless audio HD formate.....podrzava bitstream....podrzava AVCHD...(neki imaju velikih problema)....LPCM....itd

 

LG je skup, al se ispati ako imas dobro pojacalo i ako zelis uzivati u surround zvuku.......

 

Btw.....po svim review-ima koja sam nasao, ima jedan od najboljih upscalera.........

 

a mane su mu iste kao i kod 90% ostalih media playera......uglavnom vezani za *.mkv format....

 

 

a sto se tice sat tunera...imas Azbox HD Premium (koji  ima sve kaj bi ti htio)  al to ti nebi preporucio jer je .........

 

 

I i "Jer je..."? šta, daj podjeli s nama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

.....za geekove koji ne mogu a da ne flash-aju nesto na dnevnoj bazi.........

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Kako radi snimanje na hr 500, youtube ? Ima li problema sa čitanjem blu ray filmova,jer on ima zasebnu ladicu za blu-ray.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

snimanje radi mrak....

mozes snimat dva razlicita programa u isto vrijeme (bez obzira na kojem su MUX-u) te u isto vrijeme gledat blu ray ili neki 1080p mkv s usb ili internog HDD-a....

 

Youtube radi super al mislim da nemres to snimat.....

 

ladica je jedna i cita sve, ima BD-Live te najbrze cita/loada BD s javom....

 

ja imam Alien Anthology BD koji ima "MU-TH-UR"  mod koji je BD-Java i radi mrak.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 12:40 (Test user).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Znači,ti preporučaš hr 500 ? jer za cca 2700 kn ipak se dobije i blu ray ladica,što je za sad nedostatak kod sličnih uređaja..npr.sviđa mi se tvico s1 duo sa dual tunerom, a dođe oko 2000 kn,dok nadodam hard je oko 2400,pa još blu ray...izađe skuplje.

Kako radi mreža na lg-u? znači povezivanje sa pc-em u drugoj sobi,wi-fi ? audio-video datoteke sa pc-a na lg-a,znači općenito multimedija?

Ovo mi se sviđa što si napisao za snimanje i istovremeno snimanje i gledanje filma u mkv formatu....može li se namjestiti timer da je uređaj u stand by modu a da snima nešto sa tv -a ?

Šteta da nema i sat tuner,kao neki combo, jer mislim da ima samo jedan scart,i ne može ga se povezati sa sat receiverom. Još da ima i snimanje sa satelita.....uf.....

Nedostaci ??

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Gle, nije jeftin ima nekih nedostataka.....

 

da, dvico je bio i meni opcija al ga onda nije bilo u RH

 

ima DLNA znaci sve se moze i preko WiFi...nisam probao UTP mrezu.....

da, mozes namjestit da sam snima, rucno ili preko EPG-a i sam ce se upait i u gasit i lista je velika, mozes stavit da ti snima svaki ponedjeljak u 5 popodne npr

 

nedostaci...

 

- nemozes editirat snimljeni sadrzaj (samo na PC-u)

- kopiranje samo sa dvd/BD/usb na interni HDD i sa HDD na usb only....

- subtitlovi su podrzani ali ima problem s nasim znakovima, to se rijesi ako se npr. srt subtitle promjeni encoding u UNICODE (windows notepad) ili ako ubacis subtitle u MKV container....

- daljinski je malcice spor al se da prezivjeti.....

- ne cita ISO image s USB-a (meni to nije problem)

- nema sortiranja kanala vec kak ih nade ako se koristi autometic, s manual se moze al je malo tlaka.....

- SCART je samo OUT

- ne masira

- ne kuha kavu

 

 

btw, evo ti link na domaci review:

 

http://www.hdtehnika.com/dvd-i-hdd-rekorderi/lg-hr500-uskoro-na-hdtehnika.html

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Ma čitao sam ja taj review ali mi nije sve bilo jasno......imam ja dosta pitanja,sorry....

1. kako radi net,tj.npr youtube,jel se može bilo šta pogledat od tamo,i jel to velika tlaka,kakva je slika ?

2.ovi nedostaci i nisu neki barem meni,možda najveći minus je nemogućnost editiranja ali to se valjda da pristojno riješiti preko pc-a?

3.ako imaš lg-a spojenog sa wi-fi,ništa ti ne zastajkuje prilikom reprodukcije ?

4.ako je scart out,šta trebam kupiti da mogu snimati i dvb-s signal? imam infinity 2000 hd combo,ali ne znam kako to spojiti sa njim,tj.di onda ide antena koja je sad u receiveru?

5.ne kažem da je jeftin,ali evo našao sam ga za 2300,00 novog,ali kad pogledaš 2000 je dvico s1 duo,ali bez hdd-a i blu ray ladice..ispada onda da je lg jeftin

6.ako spojim njega sa tv-om,plasma panasonic s20, preko hdmi kabela jel to dovoljno za reprodukciju?

7.koja je razlika između njega i jeftinijeg modela 450h?nije valjda samo u veličini harda.....

thx

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
e da, i što znači ovo,sorry ali nisam razumio :


ja imam Alien Anthology BD koji ima "MU-TH-UR" mod koji je BD-Java i radi mrak.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

e da, i što znači ovo,sorry ali nisam razumio :

 

ja imam Alien Anthology BD koji ima "MU-TH-UR"  mod koji je BD-Java i radi mrak.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Ma čitao sam ja taj review ali mi nije sve bilo jasno......imam ja dosta pitanja,sorry....

1. kako radi net,tj.npr youtube,jel se može bilo šta pogledat od tamo,i jel to velika tlaka,kakva je slika ?

2.ovi nedostaci i nisu neki barem meni,možda najveći minus je nemogućnost editiranja ali to se valjda da pristojno riješiti preko pc-a?

3.ako imaš lg-a spojenog sa wi-fi,ništa ti ne zastajkuje prilikom reprodukcije ?

4.ako je scart out,šta trebam kupiti da mogu snimati i dvb-s signal? imam infinity 2000 hd combo,ali ne znam kako to spojiti sa njim,tj.di onda ide antena koja je sad u receiveru?

5.ne kažem da je jeftin,ali evo našao sam ga za 2300,00 novog,ali kad pogledaš 2000 je dvico s1 duo,ali bez hdd-a i blu ray ladice..ispada onda da je lg jeftin

6.ako spojim njega sa tv-om,plasma panasonic s20, preko hdmi kabela jel to dovoljno za reprodukciju?

7.koja je razlika između njega i jeftinijeg modela 450h?nije valjda samo u veličini harda.....

thx

1. Wi-Fi radi jako dobro, Youtube radi brzo, ali zbog Youtube politike nema pregleda HD filmica....

2. prek PC je "peace-of-cake"

3. NE, osim HD filmova s visokim bitrateom a to je zbog moje konfiguracija u stanu, Wi-Fi router ( koji nije N ) je na drugom kraju stana te signal mora proc kroz 5 zidova i LG je jos u ormaricu....Divx i ostalo radi super. Inace, streaming 1080p sadrzaja na N Routeru je moguce ako nema niti jeden pregrade.....

4. nema snimanja preko scarta, ako Infinity ima RF loop onda moze antena u Infinity pa onda u LG ili obrnuto.

5. u jednu ruku je istina.....ja sam ga platil cim je izasao za 2999.

6. je

7. BD/DVD reprodukcija i u nekim kodecima....

 

BTW. od kad sam kupio LG bilo je 3 update-a software-a, tako da se brinu o modelu

13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

e da, i što znači ovo,sorry ali nisam razumio :

 

ja imam Alien Anthology BD koji ima "MU-TH-UR"  mod koji je BD-Java i radi mrak.....

 

Neki skuplji BD playeri ili media centri na kojem mozes nakalemit BD-rom (Popcorn Hour C-200) imaju velikih problema ( npr. ne citaju ih, trza, freez..) s BD diskovima koji koriste Java.

LG je skoro pa najbrzi pri citanju/loadanju BD i BD-java sadrzaja.....

 

Posto BD-Java diskovi nisu jako rasprostranjeni, naveo sam primjer diska koji ima BD-Java i garantiramn da radi, takoder i "Dark Knight"  je BD-java....

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Hvala na odgovorima,vidim da si zadovoljan i mislim da će to biti moja kupnja. Prednost u odnosu na tvico s1 duo,vidim u bd ladici i ugrađenom hard disku,što je ipak velika korist i ušteda od kupovine još jednog harda. Cijena u protisu je oko 2250,00 kn i ipak mislim da je to fer cijena za taj uređaj.

Ciljao sam na dune,neke modele,kao onaj max ili B1 ali vidim da je to dobavljivo samo u Sloveniji,tko zna kad će ti bolji modeli doći kod nas i po kojoj cijeni....

Kakva je slika youtube sadržaja ako ne može reproducirati hd....šteta ? Bilo bi zgodno da se mogu gledati hd materijali ima ih već dosta....

inače,infinity ima loop pa bi ga se onda moglo spojiti sa lg-om i snimati i dvb-s ?

Moj router je siemens sx 763 wlan,ne znam kako će mi raditi wi-fi,jer sam imao problema i sa netom što se tiče bežične mreže......

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice