Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 517.395
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

probao si pa govoriš iz iskustva il samo baljezgaš?

misliš da ima neke logike dat 1000€ za štangu koja ničem ne služi? i da je ta cifra stavljena onak iz zajebancije proizvođača?

 Sinko, ne patroniziram ti s ovim sinko, već ti hoću reći da sam profi glazbenik, audiofil, isprobao sam dvadesetak sličnih uređaja.

Eto, ako ti je to ćejf, taj nisam, ali isprobao sam malo kvalitetnije , skuplje i bolje od tog.

 

Sve stoji što sam napisao, no nisam samo ja toga mišljenja...ima nas.

 

Imam 930c i nije to zvuk kao nekada kada sam imao kućno kino 7.1 pravilno raspoređenih po sobi.

 

Adio, ti si kupi što ti se sviđa.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

probao si pa govoriš iz iskustva il samo baljezgaš?

misliš da ima neke logike dat 1000€ za štangu koja ničem ne služi? i da je ta cifra stavljena onak iz zajebancije proizvođača?

Ne treba baljezgat cista logika je ovo sto ti kaze...i sam koristim soundbar,kad sam tek to pokrenio rekao sam "top stvar" ajd onda me kopkalo i to za zadnje zvucnike pa dodam i njih,tek tada vidim da je to druga prica u odnosu na ovo prije i to nije mala razlika.Soundbar bez suba to ne mogu ni zamislit za filmove,serije i efekte opcenito,jos ako si ga pozicionirao na dobro misto,stvarno je odlicno za dozivljaj.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Soundbar-preporuka

A gdje se mogu kupiti ti dodatni stražnji zvucnici za samsung soundbar ? trazim pa ne mogu naci..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...

A gdje se mogu kupiti ti dodatni stražnji zvucnici za samsung soundbar ? trazim pa ne mogu naci..

 A ja sam pratio po njemackim oglasima i cijene su bilo oko 230-250e,na kraju otisa tu u susjedni shop tehnike,iskreno nista posebno nije velik niti sam se nadao kad kaze prodavac ima na stanju moze mi narucit za 210e.

Zivim u Bih sto je jos vece iznenadjenje za te pare da mi je nabavio to ovde,doslo za dan.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
Spike1983 kaže...

probao si pa govoriš iz iskustva il samo baljezgaš?

misliš da ima neke logike dat 1000€ za štangu koja ničem ne služi? i da je ta cifra stavljena onak iz zajebancije proizvođača?

 Sinko, ne patroniziram ti s ovim sinko, već ti hoću reći da sam profi glazbenik, audiofil, isprobao sam dvadesetak sličnih uređaja.

Eto, ako ti je to ćejf, taj nisam, ali isprobao sam malo kvalitetnije , skuplje i bolje od tog.

 

Sve stoji što sam napisao, no nisam samo ja toga mišljenja...ima nas.

 

Imam 930c i nije to zvuk kao nekada kada sam imao kućno kino 7.1 pravilno raspoređenih po sobi.

 

Adio, ti si kupi što ti se sviđa.

cek cek, isprobao si 20 štangi i na kraju sam sebi kupio Q930C štangu od 1100€ (početna cijena)? vidim da je 640€ sad. 

a nevaljaju ti? zašto ih kupuješ ako nevaljaju?

 

 

btw imam solidan 5.1 HT pa pitam čisto iz znatiželje ove koji kupuju štange od 1000+€ jel se to isplati a da nije jedini razlog "dosta mi je kablova" po kući

 

 

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...
Igor666 kaže...

A gdje se mogu kupiti ti dodatni stražnji zvucnici za samsung soundbar ? trazim pa ne mogu naci..

 A ja sam pratio po njemackim oglasima i cijene su bilo oko 230-250e,na kraju otisa tu u susjedni shop tehnike,iskreno nista posebno nije velik niti sam se nadao kad kaze prodavac ima na stanju moze mi narucit za 210e.

Zivim u Bih sto je jos vece iznenadjenje za te pare da mi je nabavio to ovde,doslo za dan.

 a kako se zove model ? to je onaj SWA-9500S ? ne nalazim nigdje kod nas..malo je zbrka jer ako sam dobro skuzio za svaki model su drugi..

10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...

 a kako se zove model ? to je onaj SWA-9500S ? ne nalazim nigdje kod nas..malo je zbrka jer ako sam dobro skuzio za svaki model su drugi..

 Je to su ti...ja sam pitao poznanika koji radi u samsungu hrv rako mi je da ih nemaju na stanju,e sad je li me samo odjebao ili stvarno nemaju ne znam...vidi na idealo.de pa naruci iz njemacke,bar sad nasih ima koliko oces dolaze kuci pa ti moze netko potrat ako ne salju u hrv.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

ja imam 930b model, proslogodisnji isto sa FS ali meni nije bio radio dolby atmos pa sam morao uzeti MAX model.

 

 

par puta sam pokusao pokrenuti preko Plexa film na FS ali je stekao nije mogao progutati da radi fluidno.

 malo je offt ali čudi me to jer imam sasvim suprotna iskustva . Koristim fs4k obični i nikad mi se nisu događale takve stvari  ... koristim syncler na fs (malo napredniji stremio da se tako izrazim )  i nikad ni štucnuo nije .... evo baš sinoć gledao TLOTR remastered 130 Mbps stream i 160GB težak , išao ko po špagi citavih 4h koliko traje  ... jedini naslov koji je bufferovao i ajmo rec da ga nije mogao sazvakati  je breaking bad sa 160 Mbita streamom (a i to ne mislim da je do uređaja , vj izvor nije mogao isporučiti ) , ostali ma koliko teški i veliki bili  nikad --- za fs samo treba dobar internet i nema zime kako sam upratio jer je baš baš moćna spravica . 

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

ovo je bio lokalno film na PC-u i preko Plexa samo pokrenuo stream na FS i jednostavno nije radilo.

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...
dennocro kaže...

meni na TV-u ne steka kad stavim na USB, ali preko Plexa steka, kolega ima stremio i real debrid, nikako da uhvatim vremena da sve podesim. ali cu morati.

Na taj nacin nisam gledao film jer mi se neda prebacivat na usb,vecinom je islo preko mreze,kodi,plex ili nesto trece.

 

Sto se tice podesavanja trebas 5min doslovno da napravi racun na stremiu,dodas na svoj racun addon torentio i ubaci u njeg kod iz debirda kad ga platis,ovo preko pca odradis jer je najlakse.

Posle na koji god uredjaj se prijavis sa svojim rac podeseno je sve.

 jucer uhvatio vremena pa uzeo debrid i podesio, filmovi rade, dolby vision je problem jer je TV 65" malo stariji pa bude crni ekran, zvuk radi. preko FS 4K max gledam, jel ima mogucnost da to proguta nekako ili je sudjeno gledati bez DV.

 

FS je ustekan u Soundbar, jer preko TVa ne mogu dobiti dolby atmos. ne zeli passthrough napraviti

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 8:51 (dennocro).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

 jucer uhvatio vremena pa uzeo debrid i podesio, filmovi rade, dolby vision je problem jer je TV 65" malo stariji pa bude crni ekran, zvuk radi. preko FS 4K max gledam, jel ima mogucnost da to proguta nekako ili je sudjeno gledati bez DV.

 

FS je ustekan u Soundbar, jer preko TVa ne mogu dobiti dolby atmos. ne zeli passthrough napraviti

Ne kuzim kako mislis gledat dolby vision ako ti ga tv ne podrzava...

Sto se tice opcije audio passthrough to za ukljucit i iskljucit imas na aplikaciji Stremio za android mobitel.Inace sam geldao po int isto nisam nasao neka rjesenja,onda kontam instalirat cu ga na android mobitel i to cu ukljucit na mobitelu,jer sve postavke bilo di postavis prenose se na sve uredjaje i proradilo je.

Nakon toga kad god pokrenem neki dolby atmos sadrzaj pojavi se natpis na soundbaru,prije toga nije.Ali ako nemas zadnje zvucnike ne moras se ni zajebavat s tim,nema neke razlike.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 9:57 (hrka11).
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Tim gore sto je lokalno..Očito imaš ili si imao neki problem u mreži, ili nešto s kodecima možda...kažem, nikad stucn'o nije ako je sve ok s file_om...pored synclera koristim često i plex lokalno , tako da sumnjam da je do uređaja .

Što se DV tiče, ako ti tv ne podržava, teško, jedino možda direkt ubost u neki sb koji propušta 4KDV pa eventualno tako zaobići.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 10:13 (error_666).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
error_666 kaže...
Tim gore sto je lokalno..Očito imaš ili si imao neki problem u mreži, ili nešto s kodecima možda...kažem, nikad stucn'o nije ako je sve ok s file_om...pored synclera koristim često i plex lokalno , tako da sumnjam da je do uređaja .

Što se DV tiče, ako ti tv ne podržava, teško, jedino možda direkt ubost u neki sb koji propušta 4KDV pa eventualno tako zaobići.

 On ima soundbar koji podrzava dolby vision,ali dzaba mu je to ako tv ne podrzava i nece mu ga prikazati...jedino mozda da ga sounbar prebaci u drugi format(SDR ili tako nesto) pa tada dobije sliku,a to onda ovisi o torentu.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

imam zadnje zvucnike, znam da TV ne podrzava, ali da barem moze dekodirati tu sliku.

 

Ja koristim FS i dolby atmos radi normalno, kad je sadrzaj Atmos pokaze ga na SB, zato sam ukljucio FS u SB a ne u TV.

 

trazit sadrzaj bez DV i tjt

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 10:39 (dennocro).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

imam zadnje zvucnike, znam da TV ne podrzava, ali da barem moze dekodirati tu sliku.

 

Ja koristim FS i dolby atmos radi normalno, kad je sadrzaj Atmos pokaze ga na SB, zato sam ukljucio FS u SB a ne u TV.

 

trazit sadrzaj bez DV i tjt

Naletit ces ti na torent na kojem pise DV i pokazat ce ti sliku ali to nece biti DV nego video prebacen u drugi format (SDR,HDR10 ili nesto od tog),,a imas i torenta kod kojeg nema slike kao sto si vec vidio.Vjerovatno to ovisi o fileu.

Sto se tice zvuka tu sam te pogresno razumio,mislio sam na Stremi-u da nemas dolby atmos zato sam napisao kako sam ga ja dobio i na njemu.

 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Znam da neće prikazati, to sam i mislio da ga pretvori u npr hdr10 , ali ništa od toga izgleda..
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...
cek cek, isprobao si 20 štangi i na kraju sam sebi kupio Q930C štangu od 1100€ (početna cijena)? vidim da je 640€ sad. 

a nevaljaju ti? zašto ih kupuješ ako nevaljaju?

 btw imam solidan 5.1 HT pa pitam čisto iz znatiželje ove koji kupuju štange od 1000+€ jel se to isplati a da nije jedini razlog "dosta mi je kablova" po kući

 

 

 Mjesecima je cijena Q930C od 640, do 680€.. tako da su svi ovi popusti fake.

Jedino je 990 c koštao nešto više od 900 € to što oni stave cijenu 1100 je nerealno, jer je desetak velikih trgovina već 4 mjeseca prodavala po cijeni koju sam napisao.

 

Kupio sam da, zato što cu me u centrima gdje sam slušao soundbar uređaje bez zadnja dva, uvjeravali da se baš Dolby aTmos ne čuje jer su to veliki prostori pa nema pravilnog kruženja zvuka "oko mene" i slična sranja..

Kad sam kupio 930c pretpostavljajući što će biti (da baš zbog žica). Ponavljam , u mojoj velikoj sobi nema odbijanja zvuka od sropa, strop je previsok, nema nikakog zvuka koji te "okružuje" i da, nasjeo sam na trgovačku spiku; " u sobama kuća se se osjetit DolbyA, posebice sa zadnja dva satelita", ajde, iako mi matematika, fizika govore jedno, nasjeo sam.

 

Osim toga, taj uređaj ima loše parametre basa. Ili tutnji , nema fino iznijansiran bas, il ga tamo gdje treba nema, onda odsjednom grmljavina, zidovi mi se tresu...

Dotjerao sam to stavivši sub na nulu, prednji zvučnici štange su na nula, zadnja dva satelita na 6, pojačam zvuk, ali daleko je to od fino usklađenog basa s ostalim frekvencijama.

Srednji i visoki su ok, glas je čist  i eto, to je to.

I tih nešto više od 600 € spašavaju sateliti, inače bez njih bi realna vrijednost uređaja bila 350€..

 

Imao sam desetak godina 7.1 sistem za tv i nebo i zemlja prednost tog sistema u odnosu na ova Dolby Atmos "čuda".

 

Prodao, žao mi je.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 6:22 (Zaporožac).
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...
error_666 kaže...
Tim gore sto je lokalno..Očito imaš ili si imao neki problem u mreži, ili nešto s kodecima možda...kažem, nikad stucn'o nije ako je sve ok s file_om...pored synclera koristim često i plex lokalno , tako da sumnjam da je do uređaja .

Što se DV tiče, ako ti tv ne podržava, teško, jedino možda direkt ubost u neki sb koji propušta 4KDV pa eventualno tako zaobići.

 On ima soundbar koji podrzava dolby vision,ali dzaba mu je to ako tv ne podrzava i nece mu ga prikazati...jedino mozda da ga sounbar prebaci u drugi format(SDR ili tako nesto) pa tada dobije sliku,a to onda ovisi o torentu.

 Kakve veze ima soundbar sa DV? Mislis na atmos vjerovatno....

10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
hrka11 kaže...

 On ima soundbar koji podrzava dolby vision,ali dzaba mu je to ako tv ne podrzava i nece mu ga prikazati...jedino mozda da ga sounbar prebaci u drugi format(SDR ili tako nesto) pa tada dobije sliku,a to onda ovisi o torentu.

 Kakve veze ima soundbar sa DV? Mislis na atmos vjerovatno....

On je spomenio dolby atmos,dolby vision i fire stick i da ne moze dobiti dolby vision.Taj soundbar ima passthrough za atmos i vision na to sam mislio,a tv mu ne podrzava i nece mu prikazati sliku u DV (vjerovatno to toliko ne znaci sto soundbar ima pass za dv ako tv ne podrzava).

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 12:23 (hrka11).
6 godina
offline
Soundbar-preporuka

Može neka preporuka za zidne nosače zvučnika za ova 2 satelita što dođu uz q930b? Poželjno crne boje. Ne nalazim ništa u BiH.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Soundbar-preporuka

Bok

Pitanje 

Imam soundbar samsung hw q930c kupljen pred cxa mjesec dana i sad skuzim da se dosta grije u predjelu gdje je zastekani hdmi i pokraj. Je to normalno ili???

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Strider91 kaže...

Može neka preporuka za zidne nosače zvučnika za ova 2 satelita što dođu uz q930b? Poželjno crne boje. Ne nalazim ništa u BiH.

 ja sam uzeo u harveynormanu nekih 20€ mogu se rotirati u svim smjerovima.

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
softwaremaniac kaže...

Uzeo 65A80L, pa se nećkam između HTA5000 i nekog budget 5.1 HT sustava.

 

500-700 EUR je budžet za to.

Uzeo Q930C. Jako zadovoljan.

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav,

 

nije baš tema, ali koliko bih mogao dobiti za Samsung HW-Q600C?

 

https://www.nabava.net/soundbar/samsung-hw-q600c-soundbar-cijena-442496411

 

 

Novo, tvornički zapakirano, dobiveno u sklopu Samsung promocije.

 

Vrijedi nekih 250-300€?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Hexfire kaže...

Pozdrav,

 

nije baš tema, ali koliko bih mogao dobiti za Samsung HW-Q600C?

 

https://www.nabava.net/soundbar/samsung-hw-q600c-soundbar-cijena-442496411

 Ja ga računam spektakularnih 180€, možda čak jedno 100€ više, to bi bio great deal na SB sa wow speckama i dobrom kvalitetom zvuka

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Zanima me sljedece, na soundbar-u koji podrzava dolby atmos zvuk, preko kojeg izvora dobijete dolby atmos zvuk, netflix.....ili...??

 

Imam vec duze vrijeme soundbar samsung Q950A i naravno da sam zadovoljan, ali je tv star 5 godina takoder samsung koji naravno ne podrzava dolby atmos.

"Problem" sam mislio rijesiti tako da kupim neki media player koji podrzava navedeno piknut ga u soundbar i da dobijem dolby atmos, ako je to moguce??

 

Hvala

Lp

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 17:07 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Marti kaže...

Zanima me sljedece, na soundbar-u koji podrzava dolby atmos zvuk, preko kojeg izvora dobijete dolby atmos zvuk, netflix.....ili...??

 

Imam vec duze vrijeme soundbar sasmung Q950A i naravno da sam zadovoljan, ali je tv star 5 godina takoder samsung koji naravno ne podrzava dolby atmos.

"Problem" sam mislio rijesiti tako da kupim neki media player koji podrzava navedeno piknut ga u soundbar i da dobijem dolby atmos, ako je to moguce??

 

Hvala

Lp

 Firestick ili nesto slicno ustekas u njeg i to je to...ja bar tako koristim i radi odlicno.Firestick 4k max najjaci model bude ti na akciji oko 45e.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 13:53 (hrka11).
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Hvala na pomoci, ali nisam siguran bas dal taj firestick stane u soundbar, nema bas puno mjesta oko hdmi ulaza/izlaza na soundbaru.

A xiaomi tv box s ( 2nd gen ) jel bi mi to pomoglo?

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 14:53 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Marti kaže...

Hvala na pomoci, ali nisam siguran bas dal taj firestick stane u soundbar, nema bas puno mjesta oko hdmi ulaza/izlaza na soundbaru.

A xiaomi tv box s ( 2nd gen ) jel bi mi to pomoglo?

 Imas kupiti porduzni za HDMI....

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Marti kaže...

Hvala na pomoci, ali nisam siguran bas dal taj firestick stane u soundbar, nema bas puno mjesta oko hdmi ulaza/izlaza na soundbaru.

A xiaomi tv box s ( 2nd gen ) jel bi mi to pomoglo?

 Dobijes mali mali produzni HDMI u paketu sa Amazon Stickom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice