Spajanje zvučnika na pojačalo?

poruka: 24
|
čitano: 18.719
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Vjerojatno da, iako nisi rekao kolika im je impedancija, doduše ni na pojačalu ne piše kolika treba biti.

 

I uzmi samo jednu stvar u obzir, to pojačalo ti je max 20w, a ne 200w kako su napisali.

 

EDIT: našao sam, zvučnici ti ne smiju biti ispod 4 ohma.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2013 23:21 (Jakovp).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Ništa od ovog pojačala. Našao sam pojačalo sa zvučnikom 450w sa trafom 1600oma 3200oma Philips LBD 2201/01 024oma 6400oma(to piše na trafu). sad me zanima kako spojiti traf sa strujom ima 1 žicu napon i 3 masu. I koliki napon treba za to 12 ili 220? 

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/v/8303_745560938803286_1404617360_n.jpg?oh=7b239cd793c40f32bf7f70d124a56ff4&oe=52418443&__gda__=1380116536_fb01538764935c31a7f1db4c19c13938

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/v/575304_745560915469955_1706171789_n.jpg?oh=b84a16d9dcc9d9466345c70fb4acc6ff&oe=5241BCD1&__gda__=1380132948_3640f00c518528b216bd5c3dd4cfe1d8

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

Ovo na slici je zvučnik iz nekog razglasnog sustava, s audio transformatorom za prilagođenje na 100 V liniju. Izvodi su tako konfigurirani da ovisno o izboru zvučnik vuče snagu koja je označena na pojedinom izvodu.

Taj transformator se ne spaja na napajanje, nego isključivo na 100 V liniju (tj. izlaz razglasnog pojačala).

Ovdje nema pojačala (ako si na to mislio na slici), i zvučnik se može van razglasnog sustava iskoristiti tako da se skine taj transformator i zvučnik sam spoji na neko pojačalo (do 6 W snage, sudeći po natpisu, a impedancija vjerojatno piše na samom zvučniku - ne vidim iz slike).

KaeR
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?
Stepa kaže...

 

Mani se ćorava posla, ovo su prestali koristiti prije nego što je tito umro.

Svi smo mi Mentalist.
10 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

haha, a jel bi se kaj dalo izvuč od tog bar? Kad spojim zvučnik na mob slabo se čuje. 

 Treba mi neš jeftino, a da gruva.  

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Od ovog ništa.

 

Također, teško da ćeš naći nešto što ispunjava tvoj zahtjev.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

A da spojim ovaj zvučnik na napajanje i na komp bi se čulo šta jače?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

a da skemijaš nešto kao npr pc napajanje i auto pojačalo neko jeftino sa oglasnika + neke zvučnike ako oćeš jeftino

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?
Stepa kaže...

A da spojim ovaj zvučnik na napajanje i na komp bi se čulo šta jače?

Mislim da si me krivo razumio, ovaj transformator u zvučničkoj kutiji nije napajanje. Spajanjem toga na napajanje samo bi spalio i transformator i zvučnik.

 

Razglasni sustavi zbog manjih gubitaka na dugim vodovima podižu izlazni signal na razinu 100 V, i onda se ta naponska razina transformatorom smještenim u zvučnoj kutiji spušta na vrijednost prilagođenu zvučniku (zato postoje oni različiti odvojci vidljivi na slici - time se definira koliko snage će zvučnik "povući" iz linije).

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 14:15 (KaeR).
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Pozdrav, moram spojit 4 zvučnika. Imam zvučnike CS-220 Show iz tih zvučnika mi izlazi 4 žice (com, 100V, 70V, 25V). Jel dovoljno da spojim u pojačalo samo žice (com i 100V) ili je poželjno spojit sve...

Pojačalo je TA-512M Plus Show audio pojačalo 100V,100W...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

Ako pojačalo ima 100 V izlaz, zvučnike trebaš spojiti na način da spojiš samo žice označene sa 100 V i com, na isto tako označene priključke na pojačalu.

Ostale žice služe zato da bi se taj zvučnik mogao koristiti i na sustavu koji radi na 70 ili 25 V, u ovoj primjeni se to ne spaja.

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Hvala to mi je trebalo. E sad imam jos jedan problem, imam jos jedan zidni zvucnik iz njega izlaze 3 zice( com ,10w, i 5w) jel takoder dovoljno spojit com  i 10w? Hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

U principu da, ali prije provjeri je li to isto zvučnik prilagođen za 100 V liniju. Ovdje imaš drukčije oznake koje upućuju na snagu koju će zvučnik vući iz linije, a pretpostavljam da se radi o 100 V sustavu (što treba provjeriti).

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Da radi se o 100v sustavu imam u pojacalu jos output od 70V, 25V i 4ohm

edit: input zidnog zvucnika je 100V, sad je sve u redu.. hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 13:37 (skandalouz).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Pozzz imam sljedeči problem pri spajanju zvučnika na pojačalo po pravilu +,- dobijem čudan pomalo nepotpun zvuk bez bassa kada okrenem polaritete jednog od zvučnika sve svira ok pa sam malo zbunjen hmmm? inače radi se o technics SU-8055K pojačalu i novim zvučnicima lošije kvalitete sljedečeg opisa nom power 200w rms,max power 500w,sensitivity 93 db, 50hz-20khz hvala :) da umalo zaboravih zvučnicima je naznačeni otpor 8 ohma na pojačalu piše 4-16 ohma 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 21:22 (puki-85).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Ti šrot zvučnici su garant krivo označeni kinesko smeče da bi nešto bilo 500wata onda idemo na kile i bez 30 kila za početak nema ništa, a pojačalo ti prima zvučnike od 4 do 16 oma naravno u paru, B izlazi ti u pravilu primaju 16 oma imam na ormaru suv300 i godinama šljaka bez greške.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

Vjerovatno jesu kineski i vrlo je lako moguče da su krivo označeni inače ovako kad okrenem kontra jedan zvučnik svira sasvim solidno sad dokle če vidit čemo haha najvišeme zanima dali se može desiti neki kvar na pojačalu za zvučnike više manje :)

14 godina
neaktivan
offline
Spajanje zvučnika na pojačalo?

Meni nije nikad od normalnog korištenja samo ti recimo bas zvučnik membrana ulazi unutra a ne prema van, normalno nema mjesta za to pa eto zvuči jako muljavo.

A jedino od ganjanja po kojekakvim događajima i sl. Ali onda su bili kvarovi tipa podrapane membrane, izgorene zavojnice ili skurena pojačala ali zbog spajanja previše zvučnika, kiše, pive i alkohola generalno u potocima.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

Ok hvala puno ovo je samo privremeno riješenje uzet ču prave zvučnike imao sam ali su odslužili svoje :( ovo sam uzeo samo radi probe ali očito bacanje para mislim da ovo čak nema ni skretnicu u sebi radi se o dvosistemskim kutijama kojima je bass driver ujedno i srednjetonac,kažem sviraju solidno ali do pola snage pojačala dalje ni ne pokušavam ;) znači da provijerim samo prema di skaču membrane i to je to ;) zanima me i još jedna stvar dali su bolje ili je to samo stvar ukusa kompresiske ili bass reflex kutije,nekako sam stekao dojam da ove bass reflex zvučnike više čuju susjedi nego ja  u sobi haha 

15 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

Pozdrav. Može li mi netko pomoći? Specifikacije su na slikama. Mogu li na to pojačalo priljučiti ove zvučnike? Pojačalo je Yamaha A-S201. Zvučnici su od starije Sony linije Sony MHC-RL3 (2x75W). Uskoro ću svakako kupiti nove zvučnike pa me zanima i na što da obratim pozornost prilikom kupovine? Mogu li na to pojačalo priključiti Celestion 3 MK ll zvučnike? Pojačalo sam već naručio. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 19:26 (skyrider).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?
Možeš spajati bez problema... Možda si mogao i bolje pojačalo al ako si već naručio uživaj.
15 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?

Možeš li molim te još jednom pogledati slike koje sam stavio. Evo još jedna iz manuala od Yamahe. Zvučnici su na 6 Ohma a za Yamahu moraju biti najmanje 8.

6 godina
offline
Re: Spajanje zvučnika na pojačalo?
Kao što sam rekao , mogao si i bolje sa pojačalom proći . Možeš slobodno spojit , radit će , samo pazi da se pojačalo ne pregrijava. Ako nakon sat vremena slušanja nije pre toplo na dodir , onda si dobar, ako je vruće onda nisi .
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice