Motor od 50 ili 125 kubika??

poruka: 30
|
čitano: 23.222
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Trebala bih dobiti motor u devetom mjesecu i sam ga moram odabrati, a jako malo znam o motorima. Ja bih htjela motor od 50 kubika, a moj tata mi želi kupiti od 125 kubika i da mu je cjena oko 20 tisuća kuna,a ja neznam kojeg i kakvog i što je bolje uopće??? Zato molim pomoć!!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Nina f1 kaže...

Trebala bih dobiti motor u devetom mjesecu i sam ga moram odabrati, a jako malo znam o motorima. Ja bih htjela motor od 50 kubika, a moj tata mi želi kupiti od 125 kubika i da mu je cjena oko 20 tisuća kuna,a ja neznam kojeg i kakvog i što je bolje uopće??? Zato molim pomoć!!

hoces manual ili automatiku, ako znas na manual odlican ti je yamaha ybr125 costum, drugi po redu na ovom linku www.yamaha.com.hr/katalog.asp?g=1&p=5

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2009 12:09 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??

Ma ja sam više za automatiku komplicirano mi je ovo!! ali tnx

14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Nina f1 kaže...

Ma ja sam više za automatiku komplicirano mi je ovo!! ali tnx

aha onda znači neki skuter, a ne motor.

Evo ovo je suzuki do 20000kn www.suzuki.hr/moto/skuteri/FL_125.html ima jos ovo ali je 25000 pa tako mislim da se ne uklapa u racunicu www.suzuki.hr/moto/skuteri/UX_125.html

Ovo je piaggio carnaby 125 ali je i on 25000kn www.hr.piaggio.com/hr_HR/prodotti/CARNABY/Carnaby_125/

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??

hvala! Sad sam našla gileru i sviđa mi se, ali nezz dal je to za mene mislim vozila sam runnera i zakon je, ali mi se više čini kao muški motor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2009 12:43 (Nina f1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Nina f1 kaže...

hvala! Sad sam našla gileru i sviđa mi se, ali nezz dal je to za mene mislim vozila sam runnera i zakon je, ali mi se više čini kao muški motor.

Gileru ćeš teško nać novu 125ccm3 za 20000kn... 50-ke su oko 20 000kn.

Da se mene pita, puno radije nešto drugo od 125 nego runner od 50. 50 je slabo i za po gradu, a kamoli negdje van izać...

Ma nije runner muški, ima dosta ženskih na runnerima...

I see offline people!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Nina f1 kaže...

Trebala bih dobiti motor u devetom mjesecu i sam ga moram odabrati, a jako malo znam o motorima. Ja bih htjela motor od 50 kubika, a moj tata mi želi kupiti od 125 kubika i da mu je cjena oko 20 tisuća kuna,a ja neznam kojeg i kakvog i što je bolje uopće??? Zato molim pomoć!!

Samo pamet u glavu dok vozis motor, stradas samo tako! Znam puno ljudi koji su zbog toga izgubili glavu ili postali invalidi (imali su srece)...

15 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

nemoj kupiti motor to je opasno!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Nina f1 kaže...

hvala! Sad sam našla gileru i sviđa mi se, ali nezz dal je to za mene mislim vozila sam runnera i zakon je, ali mi se više čini kao muški motor.

Sta? Sigurno Nexusa 125?

moj Bux.to http://bux.to/?r=JURGOLINHO
16 godina
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

APN šesticu i to je to!

Tomos je zakonCool

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??

Pa vidiš da nece kupit motor jer se ne zeli mucit sa brzinama, tako da uzima skuter Belji se nije to opasno po gradu toliko, u gradu se ne razvijaju toliko velike brzine

16 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Za 125 ti treba položena A kategorija, a koliko vidim 95 si godište pa je sigurno nemaš položenu, znači 50 kubika ti treba.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
16 godina
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Joka kaže...

Za 125 ti treba položena A kategorija, a koliko vidim 95 si godište pa je sigurno nemaš položenu, znači 50 kubika ti treba.

To sam i ja mislil s tim kad sam predložil APN-a.

Na brzine zato da se NAUČI pelati, s automatikom nema napretka...

Kaj se same sigurnosti tiče, velika je razlika od 50-125 kubika, od težine samog motora do brzine koju razvija.

 

Prvo treba pokoji put "ruknuti" s Tomosa da se popneš na nekaj jače - dobronamjeran savjet

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Joka kaže...

Za 125 ti treba položena A kategorija, a koliko vidim 95 si godište pa je sigurno nemaš položenu, znači 50 kubika ti treba.

a vidi stvarno to nisan ni gleda, ali nemoze još ni za 50ccm polagat, tj moze testove ali ne i voznju ako se ne varam jer jos nema ni 14 godina

15 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Joka kaže...

Za 125 ti treba položena A kategorija, a koliko vidim 95 si godište pa je sigurno nemaš položenu, znači 50 kubika ti treba.

Za 125 kubika treba položena A1 kategorija, koju možeš polagati sa 16, tj možeš polagati sa 15 i pol, a sa 16 tek dobiti vozačku...

I see offline people!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Mitsuoka kaže...
Nina f1 kaže...

Trebala bih dobiti motor u devetom mjesecu i sam ga moram odabrati, a jako malo znam o motorima. Ja bih htjela motor od 50 kubika, a moj tata mi želi kupiti od 125 kubika i da mu je cjena oko 20 tisuća kuna,a ja neznam kojeg i kakvog i što je bolje uopće??? Zato molim pomoć!!

hoces manual ili automatiku, ako znas na manual odlican ti je yamaha ybr125 costum, drugi po redu na ovom linku www.yamaha.com.hr/katalog.asp?g=1&p=5

Ma molim te kakav je to motor. Možeš li zamisliti curu da vozi takvo nešto.

Klasični skuter koji vozi 80% ženske populacije je zip, a i relativno je jeftin. Za motor od 125 kubika preporučio bih vespu, što je po meni klasični ženski motor kojeg mogu voziti i muškarci.

Ne ostavljaj ništa nedovr
14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

E, pa tnx svima, ali ja se možda ne kužim u motore odnosno skutere, ali sam bolji vozač od većine mojih frendova koji imaju motor već i po dvije godine. S tomosom sam napravila 5 tisuća kilometara i sad trenutno vozim peugeota od 100 kubika, ali je problem kaj nije moj tak da... moram si nać motor, a za vozaćku se ne moram brinuti zato što ga ne kanim vozit po centru grada nego po predgrađu, a živim u malom gradu i ondje nema policije, a preko ljeta sam kod bake na selu tako da je i taj problem riješen!!

14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Vozačku za iznad 50cc možeš polagat tek sa 17,5 a za vožnju moraš čekati 4 godine nažalost.Tako da ti preostaje opcija skutera ili mopeda automatika ili brzinaca.Bolje bi ti bilo da uzmeš polovni nego novi motor tako da se izvježbaš i stekneš okretnost i samopouzdanje u svim situacijama,pa ako razbiješ bolje razbi polovno nego novo.To bi bio savjet starog bikera...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Ali imam puno prakse i neda mi se čekat 17 i pol s motora sam pala puno puta i to je obično bilo s 80 na sat u grabu, ali mi se nikad ništa ozbiljnije nije dogodilo.

16 godina
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??

Uzmi ti Gileru ako mozes, moja preporuka. Peugeoti su lijepi izgledom, ali ne i mehanikom... Gilera je po meni jedan od najpouzdanijih skutera

15 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
General Zed kaže...

Vozačku za iznad 50cc možeš polagat tek sa 17,5 a za vožnju moraš čekati 4 godine nažalost.Tako da ti preostaje opcija skutera ili mopeda automatika ili brzinaca.Bolje bi ti bilo da uzmeš polovni nego novi motor tako da se izvježbaš i stekneš okretnost i samopouzdanje u svim situacijama,pa ako razbiješ bolje razbi polovno nego novo.To bi bio savjet starog bikera...

Po drugi put, kategorija A1 se može polagati sa 15 i pol godina, a vozačka se dobiti sa 16. Kategorija A1 pokriva mopede i motocikle do 125ccm3 . Dakle, skuter od 125 kubika legalno možeš voziti sa 16.

 

OT: Ja bih probao nabaviti polovnu Gileru od 125kubika, eventualno staru 2-3 godine. Takva bi trebala biti taman oko 20000kn. Gileru od 50 ne bih, jer to je dosta slabo. 50 kubika je ipak samo 50 kubika...

 

Recimo ovako:

 

Runner 125

Nexus 125

 

Meni je osobno Nexus ljepši, Runner je dosta mali... Al možda za curu bolje runnera...

I see offline people!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2009 22:54 (Sused).
14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Ma peugeot vozim samo privremeno jer je tomos totalka,a to privremeno se pretvorilo u tri mjeseca. Mislim dobro mi služi i prijatelj mi ga redovito pregledava i sve je ok, ali nije moj već tatin, a tata ga drži samo za ukras jer se vozi na njemu jednom tjedno ako i toliko, a pošizi kad god vidi da je izgreban. Ja si ne mogu pomoć što se zludiram ponekad s njim.

15 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Ma s obirom da si cura, a ako kao takva patiš imalo na cipelice, haljinice i sl. pogledaj si Vespe na netu, i sigurno će ti se svidjeti a ako otiđeš do trgovine ovlaštene za Vespe siguran sam da ćeš naći model u koji ćeš se zaljubiti i nećeš ga više puštati (kao malo  djete kad dođe u dućan igračaka :)

Vespe su lijepi motori, nisu muževni, većinom ih i voze cure, a osim toga Vespe imaju vrlo kvalitetn piaggio motore.

E, sad kad sam zadnji puta gledao cijene Vespi bile su malo više od 20tkn ali kao prava tatina mala ćerkica samo malo zatreptaj okama i siguran sam da će tatica pristati :)

Hvala mami i tati koji su me napravili, jer da me nema mnogo ljudi bi bilo u velikoj zabludi!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Sused kaže...
General Zed kaže...

Vozačku za iznad 50cc možeš polagat tek sa 17,5 a za vožnju moraš čekati 4 godine nažalost.Tako da ti preostaje opcija skutera ili mopeda automatika ili brzinaca.Bolje bi ti bilo da uzmeš polovni nego novi motor tako da se izvježbaš i stekneš okretnost i samopouzdanje u svim situacijama,pa ako razbiješ bolje razbi polovno nego novo.To bi bio savjet starog bikera...

Po drugi put, kategorija A1 se može polagati sa 15 i pol godina, a vozačka se dobiti sa 16. Kategorija A1 pokriva mopede i motocikle do 125ccm3 . Dakle, skuter od 125 kubika legalno možeš voziti sa 16.

 

OT: Ja bih probao nabaviti polovnu Gileru od 125kubika, eventualno staru 2-3 godine. Takva bi trebala biti taman oko 20000kn. Gileru od 50 ne bih, jer to je dosta slabo. 50 kubika je ipak samo 50 kubika...

 

Recimo ovako:

 

Runner 125

Nexus 125

 

Meni je osobno Nexus ljepši, Runner je dosta mali... Al možda za curu bolje runnera...

 Ne razumijem ove nove vozačke A1 A2 ja sam polžio davnih dana A kategoriju i vozim sve 125cc,500cc,1100cc ...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Ne patim na to, a dokaz ti je to što se uglavnom družim s dečkima, ali su mi motori komplicirane stvarćice o kojima malo znam, ali se znam voziti. Servisiranje prepuštam prijatelju koji se kuži bolje u to od mene mislim nisam baš potpuna neznalica, ali ni ne znam previše o njima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2009 23:15 (Nina f1).
14 godina
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Batista kaže...

Uzmi ti Gileru ako mozes, moja preporuka. Peugeoti su lijepi izgledom, ali ne i mehanikom... Gilera je po meni jedan od najpouzdanijih skutera

 

Gilera je jedan od najboljih skutera, bila i bit ce, ali ovo sa peugeotovom mehanikom nije istina barem ne u mjeri   u kojoj ti pricas.

 

Sto se tice kubikaze preporucam 50ccm, cisto zbog cijene od samog motora do registracije, potrosnje i sl., a ako neces na duze relacije kao sto govoris onda ce ti biti sasvim dovoljno. Skines blokadu ides 75+++ ovisno o modelu i mozes pratiti promet bez i malo problema. Evo kad sam kreno o peugeotima imas New Vivacity model, stvarno je praktican (za zene ko stvoren) i cijenom pristupacan. Ako si voljna potrosit svih 20k kn onda preporucam Gileru runner ili bilo koju Apriliju.

 

14 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

Ma i meni se sve više siđa gilera, a i lijepo ju je vozit imala sam priliku tako da mislim da ću runnera, ali nisam još 100% sigurna.

15 godina
neaktivan
offline
Motor od 50 ili 125 kubika??

ja ti predlazem za pocetak automatika...i kad se naucis voziti na automatiku onda na motor sa mjenjacem...a od motori s mjenjacem ti predlazem Apriliu RS125...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2009 10:45 (start).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??
Joso162 kaže...
Mitsuoka kaže...
Nina f1 kaže...

Trebala bih dobiti motor u devetom mjesecu i sam ga moram odabrati, a jako malo znam o motorima. Ja bih htjela motor od 50 kubika, a moj tata mi želi kupiti od 125 kubika i da mu je cjena oko 20 tisuća kuna,a ja neznam kojeg i kakvog i što je bolje uopće??? Zato molim pomoć!!

hoces manual ili automatiku, ako znas na manual odlican ti je yamaha ybr125 costum, drugi po redu na ovom linku www.yamaha.com.hr/katalog.asp?g=1&p=5

Ma molim te kakav je to motor. Možeš li zamisliti curu da vozi takvo nešto.

Klasični skuter koji vozi 80% ženske populacije je zip, a i relativno je jeftin. Za motor od 125 kubika preporučio bih vespu, što je po meni klasični ženski motor kojeg mogu voziti i muškarci.

 Jeli rekla da trazi motor, a ne skuter, vespa joj je malo skupa od 125 ccm

14 godina
neaktivan
offline
RE: Motor od 50 ili 125 kubika??

Sorry na dabl postu

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 8:55 (Mitsuoka).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice