Pomoć oko kupnje bicikla

poruka: 21
|
čitano: 6.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

Odlučio sam si kupiti jedan MTB i za oko su mi zapela dva. Scott aspect 50 i 55. 55 ima disk kočnice a 50 ima v-brake. Cijena im je jednaka pa me zanima da li su te disk kočnice išta dobre, ili da uzmem MTB za dobrim starim v-brakeom?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

Pošto im je cijena jednaka uzmi disk kočnice, od viška glava ne boli.

E7200,8800GT OC,EP35-DS3,4GB Ram,Soprano,VX450W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
Mayales kaže...

Pošto im je cijena jednaka uzmi disk kočnice, od viška glava ne boli.

 Bojim se samo za pakne, kad se potroše kud onda?
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 18:14 (BORN).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

da bicikli su isti samo su kocnice drukcije....ja bi bolje uzeo ovaj sa v-brake....mehanicki diskovi bas i nevaljaju pogotovo shimano...a neki su i dobri...avidovi

 

hidraulicni diskovi su nes posve drugo!!!!!

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
BORN kaže...
Mayales kaže...

Pošto im je cijena jednaka uzmi disk kočnice, od viška glava ne boli.

 Bojim se samo za pakne, kad se potroše kud onda?
 moj prijatelj ima mehanicke....pakne mu se dosta cesto trose...ali nije to nikakav problem za zamijenit...
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

Nećeš pogriješiti ni s jednom ni s drugom.

E7200,8800GT OC,EP35-DS3,4GB Ram,Soprano,VX450W
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

Što se tiče kočenja to je sve blizu, mene zanima sada samo trajnost i koliko se koje kvare. ivan ovo što si rekao da shimanove kočnice nisu dobre što si mislio pod tim?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 18:21 (BORN).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

ja bi ti jedino reko....da ce ti disk biti puno teze odrzavati...

                                -po kisi ti uopce ne budu kocili....

                                -ak nebus znao promjenit pakne bus moro nosit kod "majstora" a to kosta....

 

 jedina meni barem prednost kod diska je to kad skidas kotac....nemoras se nis za*ebavat sa otpustanjem kocnice kao sto je kod v-brake-a

 

 

sve ovo sto sam napiso odnosi se isključivo na mehanički disk a ne hidraulicni

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
BORN kaže...

 ivan ovo što si rekao da shimanove kočnice nisu dobre što si mislio pod tim?

 mislio sam samo na mehanicke discove shimano ...hidraulika je vec nesto bolja....jako su losi(barem meni),sta mislis , sta nebi ovaj sa diskovima trebo bit barem malo skuplji.....to su ti najjeftiniji discovi kod nas !!!!!
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

uzmi ono šta ti bolje paše i ono šta ti je ljepše Smijeh

komp iz konzuma....aha aha
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

skoro pa su isti to treaš ti odlučit jer nomogu ja

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
ivan_1995 kaže...
BORN kaže...

 ivan ovo što si rekao da shimanove kočnice nisu dobre što si mislio pod tim?

 mislio sam samo na mehanicke discove shimano ...hidraulika je vec nesto bolja....jako su losi(barem meni),sta mislis , sta nebi ovaj sa diskovima trebo bit barem malo skuplji.....to su ti najjeftiniji discovi kod nas !!!!!
 inače je 500kn skuplji ali je na akcijiSmijeh
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
BORN kaže...
 inače je 500kn skuplji ali je na akcijiSmijeh
 obicno kad je nesto na akciji znaci da nitko nece kupit pa spustaju cijene....;)(neznam bas da je tako u ovom slucaju)

ali ja bi opet uzo v-brake-smatram da je to vise isplativije..od mehanickih discova...a ni plocice(pakne) za disc ti  nisu bas jeftine
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
ivan_1995 kaže...

ja bi ti jedino reko....da ce ti disk biti puno teze odrzavati...

                                -po kisi ti uopce ne budu kocili....

                                -ak nebus znao promjenit pakne bus moro nosit kod "majstora" a to kosta....

jedina meni barem prednost kod diska je to kad skidas kotac....nemoras se nis za*ebavat sa otpustanjem kocnice kao sto je kod v-brake-a

sve ovo sto sam napiso odnosi se isključivo na mehanički disk a ne hidraulicni

 

Moram ispravit neke stvari,osobno imam Scott YZ3 s diskovima i izuzetno sam zadovoljan. Osobno sam vozio po svim vremenskim uvijetima, i zaista koči izvanredno (frend mi ima isti bicikl s V-breakom, i moj koči 20% bolje). Nije istina da loše koči po kiši, koči jednako kao i po suhom. Puno teze održavat? Kolko imam bicikl (2 godina) kočnice nisam dirao, a koče jednako, bio sam kod "majstora" i kaže da još ništa ne treba mijenjati. A, sto se tice takvih bicikala, naravno da ga neces sam servisirat nego ces ga nositi kod "majsotora", jednostavno tvoja greška se u ovom slučaju ne isplati, servisi nisu nista posebno.. Ne kvare se nista.. Jedina stvar koja je zamjerka je malo vece trošenje guma (barem kod mene, vec sam promijenio 3 seta i vanjskih i unutranjih guma, i jako volim kočit :D), dogodilo mi se da od mog bajnog kocenja da mi je pukla vanjska guma :) ali to je durga prica.
Mislim da ti je bolja opcija diskovi. Ti kako odlučiš.
ivan_1995 kaže...
BORN kaže...
 inače je 500kn skuplji ali je na akcijiSmijeh
 obicno kad je nesto na akciji znaci da nitko nece kupit pa spustaju cijene....;)(neznam bas da je tako u ovom slucaju)

ali ja bi opet uzo v-brake-smatram da je to vise isplativije..od mehanickih discova...a ni plocice(pakne) za disc ti  nisu bas jeftine
 Moj je bio na akciji :D i na njemu nikakvih problema nije bilo, osim naravno guma, sto je moja krivnja.
Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 18:48 (Sonny).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla

ja osobno kod kuce imam 2 scotta. Jedan v-brake i jedan sa mehanickim diskovima. Zasad hvala Bogu nisam imao problema sa kocnicama ni na jednom.

 

A sto se tice kocenja, to je meni sve isto, jedino su ovi diskovi bolji kod naglog kocenja kada neka baba izleti pred tebe Namigiva

Q8200, XFX HD 4870 (512), ASUS P5QL, WD Caviar 500 GB, Kingmax 4 GB (1066), Pioneer DVR-216DBK, Chieftec gamer tower GX-01B, OCZ StealthXStream 500W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
Sonny kaže...


Moram ispravit neke stvari,osobno imam Scott YZ3 s diskovima i izuzetno sam zadovoljan. Osobno sam vozio po svim vremenskim uvijetima, i zaista koči izvanredno (frend mi ima isti bicikl s V-breakom, i moj koči 20% bolje). Nije istina da loše koči po kiši, koči jednako kao i po suhom. Puno teze održavat? Kolko imam bicikl (2 godina) kočnice nisam dirao, a koče jednako, bio sam kod "majstora" i kaže da još ništa ne treba mijenjati. A, sto se tice takvih bicikala, naravno da ga neces sam servisirat nego ces ga nositi kod "majsotora", jednostavno tvoja greška se u ovom slučaju ne isplati, servisi nisu nista posebno.. Ne kvare se nista.. Jedina stvar koja je zamjerka je malo vece trošenje guma (barem kod mene, vec sam promijenio 3 seta i vanjskih i unutranjih guma, i jako volim kočit :D), dogodilo mi se da od mog bajnog kocenja da mi je pukla vanjska guma :) ali to je durga prica.
Mislim da ti je bolja opcija diskovi. Ti kako odlučiš.

 sto se kocenja po kisi tice...mozda koce nekako ali sigurno nekoce isto ko i  kad nepada kisa......ista stvar je sa svim kočnicama(vrstama)

imas bicikl 2 godine?pa da...ja ga imam isto negdje 2 godine.....i pakne su mi se potrosile par puto.....mozes ti imati i bicikl 10god, a ne voziti ga......ja prosjecno po danu pređem oko 10-15km.....

pitanje:BORN za sta ces korsititi bike?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
ivan_1995 kaže...
sto se kocenja po kisi tice...mozda koce nekako ali sigurno nekoce isto ko i  kad nepada kisa......ista stvar je sa svim kočnicama(vrstama)

imas bicikl 2 godine?pa da...ja ga imam isto negdje 2 godine.....i pakne su mi se potrosile par puto.....mozes ti imati i bicikl 10god, a ne voziti ga......ja prosjecno po danu pređem oko 10-15km.....

pitanje:BORN za sta ces korsititi bike?
 Bike ću koristiti za penjanje i spuštanje po brdskim putevima, malo žešću vožnju po makadamu i tako.....uglavnom za teren.
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 19:10 (BORN).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
BORN kaže...
ivan_1995 kaže...
sto se kocenja po kisi tice...mozda koce nekako ali sigurno nekoce isto ko i  kad nepada kisa......ista stvar je sa svim kočnicama(vrstama)

imas bicikl 2 godine?pa da...ja ga imam isto negdje 2 godine.....i pakne su mi se potrosile par puto.....mozes ti imati i bicikl 10god, a ne voziti ga......ja prosjecno po danu pređem oko 10-15km.....

pitanje:BORN za sta ces korsititi bike?
 Bike ću koristiti za penjanje i spuštanje po brdskim putevima, malo žešću vožnju po makadamu i tako.....uglavnom za teren.
 Sto god izabereš neces pogriješiti to je cinjenica, ja sam vozio i v-brake i diskove, i meni su se više svidjeli diskovi, jednostavno bolje koče.
U biciklu je jedina razlika to, sto je bitno, ali ne tako bitno kao mijenjač, mašinica, sama rama,.. tako da zaista svejedno.
Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
Sonny kaže...
Sto god izabereš neces pogriješiti to je cinjenica, ja sam vozio i v-brake i diskove, i meni su se više svidjeli diskovi, jednostavno bolje koče.
U biciklu je jedina razlika to, sto je bitno, ali ne tako bitno kao mijenjač, mašinica, sama rama,.. tako da zaista svejedno.
 Kako se diskovi ponašaju u mokrim uvjetima?
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnje bicikla

Anybody?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
offline
RE: Pomoć oko kupnje bicikla
BORN kaže...

Anybody?

 ma skoro pa isto kao i u suhom. al isto ti je i sa v-brakeom tak da...
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice