Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 382.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...

Benchanje je mrtvo na ovom forumu cini se...

 

ansha, i7 5820K @4.5ghz, GTX 1080 GLH @ 2114mhz/5780mhz - 17949

 Brutala ta phoenixica, btw - prstigao si Lucija čini mi se, probaj navuć do 18000

Samo jedan run sam odvrtio tako da nije problem probit 18k. Lucija aam skinuo i u firestrikeu tako da nema vise izazova..

7 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

stock ichill gtx 1080 x3

 

lav1000 - Ryzen 5 1600 3900Mhz, ichill GTX 1080  - 16688

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 9:36 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

stock ichill gtx 1080 x3

 

lav1000 - Ryzen 5 1600 3900Mhz, ichill GTX 1080  - 16688

Ajmo malo nakuri to, necemo na stocku benchat..

9 godina
odjavljen
offline
Unigine Superposition 1.0

siick_bubble_gumm - i7 7770K @ 4.8 GHz, 2x GTX 1080 Ti @ 1860 MHz/5508 MHz - 17884 

IG : _itsmoriarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
siick_bubble_gumm kaže...

siick_bubble_gumm - i7 7770K @ 4.8 GHz, 2x GTX 1080 Ti @ 1860 MHz/5508 MHz - 17884 

Sta se tu dogadja? Jos malo clockni te dvije 1080 Ti i imat ces score ko moja 1080-ka...

11 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Čak i na stocku referentnjače throttlaju, a nije podesio test da koristi obe grafe(?).

9 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
_mark0_69 kaže...

Čak i na stocku referentnjače throttlaju, a nije podesio test da koristi obe grafe(?).

 u pravu si, samo mi na jednoj radio bench. 

 

kako da napravim da obije rade?

IG : _itsmoriarty
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
siick_bubble_gumm kaže...
_mark0_69 kaže...

Čak i na stocku referentnjače throttlaju, a nije podesio test da koristi obe grafe(?).

 u pravu si, samo mi na jednoj radio bench. 

 

kako da napravim da obije rade?

Nećeš uspjet izvuć normalni usage sa obje na 1080p. Jednostavno je premala rezolucija za dvije 1080ti. Odvrti ovaj test s jednom, dakle izgasi SLI. A ako hoćeš da ti se obje napregnu, onda probaj 4k optimized. Pogledaj par stranica unatrag gdje je drugi kolega sa dvije 1080ti također imao slab skor. Tvoj je slabiji, no njegove su na custom vodi.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

a probao sam dobijem score 17200-17300, ne mogu tebe preteći pa nema smisla stavljati ovdje 

ti si  1080tki ovdje
 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

a probao sam dobijem score 17200-17300, ne mogu tebe preteći pa nema smisla stavljati ovdje 

ti si  1080tki ovdje
 

 Nisam siguran ako te pratim. S čime si pokušao navedeni score? Vidim 1060ka je u potpisu, zato pitam.

 

A što se tiče mog e-pen prijestolja... lol, čudi me zapravo da još nitko nije nabio veći skor, jer ima ovdje i vodenih 1080ti. Pascalu zapravo i ne treba voda za ovakve kratke benčeve gdje možeš nabit fan na max i držat maksimalni oc tokom testa. Eventualno će zrak imati jedan bin niži takt od vodenjaka, jednom kad temp dođe do oko 60C. Voda dobro dođe za duže sesije gdje bi srednji klok trebao biti veći nego na zraku. Al, i tada mislim oko 1-2 bina razlike u odnosu na AIB mrcine kakve se danas nude.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

 

 

 

 Ipak je malo veca razlika, na 60°C si vec izgubio minimalno 3 bina. Ja sam prelaskom s phoenix coolera na vodu dobio dobrih 5-6 bin-ova kad se max temperature stabiliziraju..

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže... 

 Ipak je malo veca razlika, na 60°C si vec izgubio minimalno 3 bina. Ja sam prelaskom s phoenix coolera na vodu dobio dobrih 5-6 bin-ova kad se max temperature stabiliziraju..

Mislio sam da je manje. Baš ću provjerit.

 

na 50C je 2050mhz, do 62C je palo za 2 bina na 2025 - superposition bench.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 1:57 (eywa33).
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...
ansha kaže... 

 Ipak je malo veca razlika, na 60°C si vec izgubio minimalno 3 bina. Ja sam prelaskom s phoenix coolera na vodu dobio dobrih 5-6 bin-ova kad se max temperature stabiliziraju..

Mislio sam da je manje. Baš ću provjerit.

 

na 50C je 2050mhz, do 62C je palo za 2 bina na 2025 - superposition bench.

Samo na 50°C nije max takt nego je vec palo 1-2 bina, zavisi o kartici..

7 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

eywa33

sa 1080 ichill x3

nemožemo mi tu ništa protiv druga Tita sa vodenim on ubere 70-80Mhz na račun temperatura, u ovim benchevima to je 500-600 bodova.

meni je ovih 2062Mhz samo kad upalim komp dok je niže od 40°C, onda kreće rezanje sa porastom temp.

najviše sam zabilježio 71°C a tu mi drži 1987-2000mhz, znači 5 binova niže od početnog.

mana ovog ichilla su tihi ventovi, 1550 rpm na 100%, da su stavili jače ventove na račun buke dobio bi se bin dva extra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...
eywa33 kaže...
ansha kaže... 

 Ipak je malo veca razlika, na 60°C si vec izgubio minimalno 3 bina. Ja sam prelaskom s phoenix coolera na vodu dobio dobrih 5-6 bin-ova kad se max temperature stabiliziraju..

Mislio sam da je manje. Baš ću provjerit.

 

na 50C je 2050mhz, do 62C je palo za 2 bina na 2025 - superposition bench.

Samo na 50°C nije max takt nego je vec palo 1-2 bina, zavisi o kartici..

 Baš sam pogledao. Od 40-51 clock mi je 2050 - dakle maksimalni. Možda je do različitih čipova, ali i drugih vrijednosti. Svakako, voda je superiorna, kao i trošak :)

 

btw... kontaktirao sam Gigabyte da ih upitam ako dopuštaju da se promjeni pasta na grafama a da se očuva jamstvo. Odgovor je, nažalost, negativan. Aorus 1080ti X nema naljepnicu doduše, pa se možda i može obaviti a da ne skuže.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

 

btw... kontaktirao sam Gigabyte da ih upitam ako dopuštaju da se promjeni pasta na grafama a da se očuva jamstvo. Odgovor je, nažalost, negativan. Aorus 1080ti X nema naljepnicu doduše, pa se možda i može obaviti a da ne skuže.

Mislim da jedino evga dopusta skidanje, razlog vise za ne razmatrat niti jedan drugi brand...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Mislim da jedino evga dopusta skidanje, razlog vise za ne razmatrat niti jedan drugi brand...

 Mislim da i msi dopušta, tj. ako nema vidljivih oštećenja.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
9 godina
odjavljen
offline
Unigine Superposition 1.0

evo napokon sam nastimao da radi SLI pa evo novog skora. 

 

siick_bubble_gumm - i7 7770K @4.8GHz - GTX 1080Ti SLI @1860MHz @5508MHz - 23939

IG : _itsmoriarty
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Evo obecanih 18+ k...  

 

ansha, i7 5820K @4.5ghz, GTX 1080 GLH @ 2126mhz/5856mhz - 18103

Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ubijaš sa samo +90 core clock, koliko je to + 600 na mem.?

 

imaš li na slikama kako si složio konfu da mi i smrtnici nešto naučimo 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

ubijaš sa samo +90 core clock, koliko je to + 600 na mem.?

 

imaš li na slikama kako si složio konfu da mi i smrtnici nešto naučimo 

 

Ma nema tu puno filozofije, s vodom imas vise taktove, u ovom benchmarku mi je takt od pocetka do kraja 2126mhz. Napon ne diram i clockam offsetom a ne krivuljom tako da ima tu jos mjesta napretku..

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

termodinamički perfektno, obrnuti raspored da GPU koji je glavni grijač unutar kučišta bude na vrhu....milina....

koliko to cca košta, takvo kučište da se može obrnuti i ta voda sa svim radijatorima, pumpama, blokovima?

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

termodinamički perfektno, obrnuti raspored da GPU koji je glavni grijač unutar kučišta bude na vrhu....milina....

koliko to cca košta, takvo kučište da se može obrnuti i ta voda sa svim radijatorima, pumpama, blokovima?

Ma nema ti taj obrnuti raspored utjecaja na temperaturu bas, tako sam ga slozio jer ga u takvoj orijentaciji drzim ispod stola, pa da unutrasnjost gleda u mene a ne u zid..

 

Komplet hladjenje me izaslo 2900-3000kn, kuciste jos 1400kn... 

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

kod tebe u ovom vodenom svijetu vjerovatno i nema, ali neko klasično kučište sve sa zračnim hladnjacima bi  vjerujem imalo koristi, pogotovo CPU.

Meni je sa 980Ti po ljeti znala skočiti temp na klokanom i5 blizu 70°C, a klasičan strestest CPU-a dok ne radi GPU nije nikad prelazilo 60°C.

300w TDP grijalica par cm ispod hladnjaka procesora sigurno mu "oduzme" dobar dio kapaciteta hlađenja, dok u obrnutom rasporedu bi većina te topline otišla u suprotnom smjeru od procesora.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 15:56 (lav1000).
12 godina
neaktivan
offline
Unigine Superposition 1.0

Viator - RyZen 1700@3.875 GHz (1.28750v), AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G - 19413.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 0:19 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Imam dojam da je komp ok, a rezultat u usporedbi sa drugima i nije.

Gdje griješim? 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

jel to neka čuvena strixica? vidim jebene temperature ima, tu gubiš 300-400bodova sigurno, za očekivati je neki average 8000-8500 bodova, oko 60-65fps

pretpostavljam da ti je proc na stocku, zašto mu je očitalo 600mhz?

14 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Riječ je o ROG G20 gotovom računalu. Star godinu dana. Do sada sam na njemu radio samu video obradu i tu mi je bio ok. Nisam ništa dirao po postavkama. No nedavno sam se krenuo interesirati.... pa gledam gdje bi ga mogao malo pojačati. 

Inaće bio sam u svijetu hardvera zadnji put prije 6 godina. Ne veže me posao za tu domenu pa se nisam nešto posebno ni zamarao. No otvoren sam za sve prijedloge i savijete ;) 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ima tih G20 koliko vidim više inačica, a zajedničko im je to neko mini kučište gdje je sve nagurano...

ti na ovom 3 minutnom benchu dođeš na 81°C, znači pri dugotrajnijem loadu si 90°C ili više... 

da sam na tvom mjestu prvo bih to rastavio i sve detaljno očistio od prašine, napravio reinstall cijelog sustava pa onda vidio na čemu sam.

14 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Budem za vikend probao. Moram vidjeti kako se rastavlja na youtubeu.

Zbilja su cudesa unutra nagurali i nisam ni pomisljao da to rastavljam a da prethodno ne vidim kako su drugi to napravili.

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice