Avatar

poruka: 350
|
čitano: 109.968
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Avatar

Gledal sam već 3 puta film.

U kinu 3d.

Sad čekam da neko uploada 50 gb verziju i deri .

Ne znam kaj da napišem !
15 godina
offline
RE: Avatar
WItcher kaže...

Gledal sam već 3 puta film.

U kinu 3d.

Sad čekam da neko uploada 50 gb verziju i deri .

pa imas verziju od 45 Gb

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
16 godina
offline
Avatar

Čitam malo .mkv 1080p (~10-13GB) vs blu ray i vele da je razlika mala i samo u detaljima i kvaliteta zvuka je manja kod mkv-a zbog toga jer video ima osjetno manji bitrate pa se gube detalji,a zvuk nije lossless.

 

Ajd budem skinuo i onaj od blu ray od 45GB da i to jednom probam u životu, razliku sigurno neću primjetiti na ovom 22" ekranu tek kada kupim 42" televizor bit će mi gušt gledat.Smijeh

 

Ovaj 1080p .mkv odlično izgleda slika je awesome.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 16:56 (Hyperion).
15 godina
offline
Avatar

evo ja sebi skidam ovu verziju avatar.2009.1080p.bluray.x264 od 10.9 GB i pisalo je da nema titlove

Zanima me gdje ih mogu skinuti?

Može i na PM odgovor

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

evo

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
offline
Avatar

Oni od 720p pašu na taj 1080p film,isprobano. Skinuo sam sa www.titlovi.com (po meni najbolja sranica za titlove pa tek onda podnapisi.net)


BTW:

 

 

1080p .mkv 1080p .mkv
 
Piše red bird (bog zna šta je to) no to je avatar blu ray Piše red bird (bog zna šta je to) no to je avatar blu ray
  

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 19:04 (Hyperion).
14 godina
offline
Avatar

ovo mi je prvi put da skidam film od 8 gb, ali isplati se!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
VirtUoso kaže...
horny kaže...
davorsite kaže...

Ja sam jučer skinuo verziju 720p od 8 GB, zakon je, danas sam ga konačno pogledao u HD rezoluciji.

 

ja za razliku od tebe namjeravam kupiti originalnu verziju ovog savršenog filma.smrt PIRATSTVU

Ma ti si strasan.

 

 

Haha koji lik. Ali o piratstvu - na temi o piratstvu.

E, sad, isplati li mi se skinut neku ultra veliku verziju avatara ako imam jadni ekran rezolucije 1024x768 i grafu ATI Radeon 9200? Mislim da ne..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: Avatar
yure32 kaže...

Haha koji lik. Ali o piratstvu - na temi o piratstvu.

E, sad, isplati li mi se skinut neku ultra veliku verziju avatara ako imam jadni ekran rezolucije 1024x768 i grafu ATI Radeon 9200? Mislim da ne..

Tebi je dosta i dvd rip za tu rezoluciju i ekran veličine vjerovatno 17".


Za moj ekran 22" 1680x1050 netreba bolja kvaliteta od 720p, ali pošto sam tvrdoglav i mislim da će mi se kasnije isplatit 1080p (za big screen 42") zato skidam njega.

 

A ovaj od 45GB kao što sam napisao, da eto probam kakav je to blu ray za sada nemam odgovarajuću opremu da to iskoristim.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 20:36 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
Hyperion kaže...
yure32 kaže...

Haha koji lik. Ali o piratstvu - na temi o piratstvu.

E, sad, isplati li mi se skinut neku ultra veliku verziju avatara ako imam jadni ekran rezolucije 1024x768 i grafu ATI Radeon 9200? Mislim da ne..

Tebi je dosta i dvd rip za tu rezoluciju i ekran veličine vjerovatno 17".


Za moj ekran 22" 1680x1050 netreba bolja kvaliteta od 720p, ali pošto sam tvrdoglav i mislim da će mi se kasnije isplatit 1080p (za big screen 42") zato skidam njega.

 

A ovaj od 45GB kao što sam napisao, da eto probam kakav je to blu ray za sada nemam odgovarajuću opremu da to iskoristim.

Skini ovo:

 

Avatar 2009 BluRay 1080p DTS x264 dxva EuReKA

 

19.58 GB

(...) Yes, London. You know: fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary fucking Poppins... LONDON.
16 godina
offline
RE: Avatar
VirtUoso kaže...

Skini ovo:

 

Avatar 2009 BluRay 1080p DTS x264 dxva EuReKA

 

19.58 GB

Hebiga tog nema na demonoidu,TPB-u ni partisuMršti se

 

 

45GB -> bitrate videa - 28817 kbps , bitrate zvuka - 4146 kbps DTS-HD master audio (ima više opcija, ova je najbolja kvaliteta)                      (SKIDAM)

 

15GB -> bitrate videa - 9000 kbps , bitrate zvuka - 1536kbps  DTS-HD master audio

 

11GB -> bitrate videa - 8171 kbps , bitrate zvuka - 1536kbps DTS                   (IMAM)

 

 

EDIT: hahah sad tek vidio već dolazi sa ugrađenim hrvatskim titlovima i još desetak drugih. Oh yea


Jedina loša stvar je hebeni fu*king size tog blu ray-a, u tih 45GB stane 4-5 običnih 1080p .mkv filmova ili 10 720p .mkv filmova ili ~ 65 axxo dvd ripova i da skidat će se do kraja ovog dana i cijeli dan sutra.Mršti se

 

E zna tko kak se to pokreće to? To nije jedan file pa da ja smo kliknem i vrtim film nego nešto slično DVD-u (video ts, audio ts...), a vjerovatno MPC - HC ima opciju za otvaranje takvog filma.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 21:37 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: Avatar
VirtUoso kaže...

Skini ovo:

 

Avatar 2009 BluRay 1080p DTS x264 dxva EuReKA

 

19.58 GB

Yep taj je daleko najbolji, nema razlike između orginala i ovoga uvjerio sam se.

 

123456

 

Technical Specs

---------------

Video Encoder.......: x264

Video Aspect Ratio..: 1.78:1 (1920x1080)

Audio Codec.........: DTS

Audio BitRate.......: 1536 kbit/sec

Audio Channels......: 5.1 channels

Chapters............: Yes

....................: English + English-for-the-non-English-parts + Dutch

Subtitles...........: Bulgarian + Croatian/Servian + Finnish + French + Greek

....................: Portuguese + Romanian + Swedish + Arabic

Source..............: Blu-Ray

File Size...........: 19.6 GB (avg video bitrate of 15.5 Mbps)

Compression %.......: 45%

DXVA compliant......: Yes

Želite upasti na hr-invites? Javite se na IRC interview: irc://irc.ipocalypse.net/hrinvites_help
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 21:31 (BORG).
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Zbunjuje me ovo sto je Hyperion napisao.

 

Bitrate audia i videa naspram 45 GB verzije i ove od oko 12 ....

(...) Yes, London. You know: fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary fucking Poppins... LONDON.
15 godina
offline
Avatar

meni je ok i ovo moje od 11gb ,ionako mi se neda gledat pet puta film zbog malo bolje slike

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
16 godina
offline
RE: Avatar
VirtUoso kaže...

Zbunjuje me ovo sto je Hyperion napisao.

 

Bitrate audia i videa naspram 45 GB verzije i ove od oko 12 ....

Šta te zbunjuje?Neodlučan

 

Evo šta točno piše za 45GB video:

 

VIDEO:

Codec                        Bitrate                 Description   
-----                         -------                -----------   
MPEG-4 AVC Video        28817 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate          Description   
-----                                   --------        -------            -----------   
DTS-HD Master Audio      English         4146 kbps       5.1 / 48 kHz / 4146 kbps / 24-bit

 

 

i onaj od 11GB

 

Size .....: 10.9gb
Video ....: 1920x1080 (X264 @ 23.976fps)
Bitrate ..: ~8171kbps
Audio ....: DTS 1509kbps
Source ...: Retail R2 Blu-Ray

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 21:41 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Pa bitrate,audio i video.

 

45GB verzija ima puno veci audio/video bitrate.  Primjeti li se to uopce?

(...) Yes, London. You know: fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary fucking Poppins... LONDON.
16 godina
offline
RE: Avatar
VirtUoso kaže...

Pa bitrate,audio i video.

 

45GB verzija ima puno veci audio/video bitrate.  Primjeti li se to uopce?

To će ti najbolje reći "bare", po viđenju njegovih postova se vidi da lik ima iskustva s time.

 

Stalno govori da blu ray tek dolazi do izražaja na 50"+ televizorima.

 

Bitrate koliko sam skužio određuje količinu detalja što je on veći to je slika jasnija, kristalnija, više detalja ima i obrnuto.

 

Evo usporedba dvd vs mkv, vidi se jasno koliko je dvd mutniji. Razlika između blu ray-a i mkv-a je isto ta,ali vjerovatno puno manje primjetna i primjeti se tek na velikim televizorima, logično jer što se više film raširuje to mu opada kvaliteta tako veći bitrate dolazi do izražaja.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 22:14 (Hyperion).
14 godina
offline
RE: Avatar

uspoređivati blu ray i blu ray rip je isto kao uspoređivati dvd sa divx,ili cd sa mp3 moj je savjet kupite bolji hardver pa će te uočiti razliku,ljudi stalno uspoređuju original filmove i cd sa ripovima te tvrde da tu nema razlike,kupite dobru opremu pa će te sigurno u očiti razliku u kvaliteti

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Pa nije poenta da uoce razliku vec da je ne uoce ;)

Naravno da razlika postoji i to niko ne negira vec je poenta da se to na prosjecnom full HD tvu ne vidi.

14 godina
offline
RE: Avatar

ma problem je što u zadnjih pet godina stalno čitam kako su ripovi i originali jednake kvalitete,imam 200 originalnih cd-a i znam da zvuči puno bolje od mp3-a,tako kad gledam dvd ima puno bolju sliku od vrhunski ripanog divx,vjerujem da doma imam neki blu ray od 4-5000 kuna da bih vidio razliku imeđu blu raya i blu ray ripa,problem je što ljudi imaju doma slabu opremu pa ne mogu uočiti razliku iako naravno postoje velike razlike,a to što doma netko ima loš hardver pa ne osjeti razliku to ne znači da ne postoji razlika između originala i ripa,prvo pogledajte blu ray na nekom vrhunskom playeru i televizoru pa tek ih tada uspoređujte s hd ripovima

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
RE: Avatar
blackalbum kaže...

ma problem je što u zadnjih pet godina stalno čitam kako su ripovi i originali jednake kvalitete,imam 200 originalnih cd-a i znam da zvuči puno bolje od mp3-a,tako kad gledam dvd ima puno bolju sliku od vrhunski ripanog divx,vjerujem da doma imam neki blu ray od 4-5000 kuna da bih vidio razliku imeđu blu raya i blu ray ripa,problem je što ljudi imaju doma slabu opremu pa ne mogu uočiti razliku iako naravno postoje velike razlike,a to što doma netko ima loš hardver pa ne osjeti razliku to ne znači da ne postoji razlika između originala i ripa,prvo pogledajte blu ray na nekom vrhunskom playeru i televizoru pa tek ih tada uspoređujte s hd ripovima

Nebih baš rekao, ali za dvd vs dvd rip sigurno dvd odnosi pobjedu zbog par puta većeg bitrate-a, jedino zvučna od hardware-a može utjecat na kvalitetu ništa drugo, obična integrirka hd3200/3300 sa slabim dual core-om može pogonit blu ray 1080p uz pomoć akceleracije.

 

Razlika između blu ray-a 1080p i 1080p brripa u mkv-a je nezamjetna ili teško primjetna okom na manjim monitorima/televizorima, to svi kažu čak i eksperti u tom polju, kao što si rekao treba imati odgovarajuću opremu u ovom slučaju 50" televizor kojeg si nemože svatko priuštit (bez upadanja u kredit)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 22:54 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Avatar

Neki stvarno nikad zadovoljni. Ali evo dvije slike. Prva je izvađena sa original BluRay diska filma Avatar u 1080p rezoluciji, a druga iz BluRay 'rip-a' u MKV formatu u rezoluciji 720p. Baš i ne vidim razliku. Evo linkovi za original veličinu obje slike:

http://i39.tinypic.com/2pq28mw.jpg

http://i41.tinypic.com/168yg51.jpg

ili

http://rapidshare.com/files/380127582/1080pvs720p.rar

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 23:13 (davorsite).
14 godina
offline
RE: Avatar
Hyperion kaže...
blackalbum kaže...

ma problem je što u zadnjih pet godina stalno čitam kako su ripovi i originali jednake kvalitete,imam 200 originalnih cd-a i znam da zvuči puno bolje od mp3-a,tako kad gledam dvd ima puno bolju sliku od vrhunski ripanog divx,vjerujem da doma imam neki blu ray od 4-5000 kuna da bih vidio razliku imeđu blu raya i blu ray ripa,problem je što ljudi imaju doma slabu opremu pa ne mogu uočiti razliku iako naravno postoje velike razlike,a to što doma netko ima loš hardver pa ne osjeti razliku to ne znači da ne postoji razlika između originala i ripa,prvo pogledajte blu ray na nekom vrhunskom playeru i televizoru pa tek ih tada uspoređujte s hd ripovima

Nebih baš rekao, ali za dvd vs dvd rip sigurno dvd odnosi pobjedu zbog par puta većeg bitrate-a, jedino zvučna od hardware-a može utjecat na kvalitetu ništa drugo, obična integrirka hd3200/3300 sa slabim dual core-om može pogonit blu ray 1080p uz pomoć akceleracije.

 

Razlika između blu ray-a 1080p i 1080p brripa u mkv-a je nezamjetna ili teško primjetna okom na manjim monitorima/televizorima, to svi kažu čak i eksperti u tom polju, kao što si rekao treba imati odgovarajuću opremu u ovom slučaju 50" televizor kojeg si nemože svatko priuštit (bez upadanja u kredit)

kažeš da nema razlike nikad nisam gledao hd film ,a li zato stalno slušam cd-e,i ne možeš vjerovati koja je razlika u kvaliteti između original cd-a i mp3 skinutog s interneta i to u 320 kb/s kvaliteti,tako je vjerujem i sa blu rayom,samo je problem što ljudi slušaju glazbu na nekim komjuterskim zvučnicima,probaj slušati cd na kvalitetnoj aparaturi pa uspoređuj sa mp3 om,tako je isto i sa blu rayom,ja znam da je puno davati 200 kuna za original blu ray ali tvrditi da je isto gledati rip i original film na kvalitetnoj opremi je glupost,zato sam i napisao u gornjem postu ljudi imaju lošu opremu pa nebi ni smjeli uspoređivati

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
online
RE: Avatar
davorsite kaže...

Neki stvarno nikad zadovoljni. Ali evo dvije slike. Prva je izvađena sa original BluRay diska filma Avatar u 1080p rezoluciji, a druga iz BluRay 'rip-a' u MKV formatu u rezoluciji 720p. Baš i ne vidim razliku. Evo linkovi za original veličinu obje slike:

http://i39.tinypic.com/2pq28mw.jpg

http://i41.tinypic.com/168yg51.jpg

Pa trebao si uploadati png, a ne jpg koji još dodatno kompresira i uništava detalje :)

 

blackalbum kaže...

a li zato stalno slušam cd-e,i ne možeš vjerovati koja je razlika u kvaliteti između original cd-a i mp3 skinutog s interneta i to u 320 kb/s kvaliteti

Možeš čuti razliku samo ako je kodirano nekim smećem od MP3 kodera ili ako umisliš razliku. Audiofili često pate od takvog "poremećaja". Da im pustiš FLAC faj rekli bi da ne valja.

 

U svakom slučaju, gledanje Bluray verzije je stvano bio gušt. Još samo da imam veći ekran :| Verzije od >19GB su virtualno identične originalu, osim ako se gleda slika po slika i namjerno traže razlike. Filmovi se ionako ne gledaju analizirajući svaku siku posebno po par minuta pa se tako i AVC koderi ocjenjuju kako film izgleda prilikom gledanja - i x264 definitivno pokazuje svu svoju moć ovdje!

Sad će ova verzija na prekodiravanje na otprilike 22GB i onda u arhivu.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Elles D.  : Da li audio i video bitrate znace puno?

 

Recimo,verzija koju je Hyperion gore spomenuo,ona od preko 40GB-a ima bitrate videa - 28817 kbps,a zvuka 4146 kbps.

 

Dok verzija od 15 GB ima 4146 kbps video bitrate i 1536kbps.

 

Znaci 3 puta veci bitrate :S

(...) Yes, London. You know: fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary fucking Poppins... LONDON.
16 godina
online
RE: Avatar

Naravno da znači. Ako želiš smanjiti bitrate moraš nešto izgubiti. Posao video i audio kodera je da ljudsko biće ne primjeti tu razliku. x264 to radi iznimno dobro.

Međutim, na prosječnoj audio opremi i monitoru razliku je jako teško uočiti tako da ne moraš disk previše opterećivati :) Čak niti nije sve u monitorima i zvučnicima - neki ljudi jednostavno ne vide razliku (blago njima).

 

Najbolje je sam malo ekperimentirati - ako imaš vremena i volje. Nabavi bluray isječke (ima ih na netu) i kodiraj ih različitim bitrateima. Pa gledaj i uspoređuj - iznenaditi ćeš se rezultatima :)

 

Ja se uvijek vodim onim - uvijek razmišljaj malo unaprijed. Ja ću definitivno nabaviti 50inčni TV u skoroj budućnosti pa se već unaprijed pripremam za to.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
offline
RE: Avatar
VirtUoso kaže...

Elles D.  : Da li audio i video bitrate znace puno?

 

Recimo,verzija koju je Hyperion gore spomenuo,ona od preko 40GB-a ima bitrate videa - 28817 kbps,a zvuka 4146 kbps.

 

Dok verzija od 15 GB ima 4146 kbps video bitrate i 1536kbps.

 

Znaci 3 puta veci bitrate :S

8176 kbps

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
Avatar

Skinuo sam blu ray (još oko 3h ujutro 27.04.2010)

Mislio sam da će se pokrenut kao dvd ako ga stavim u iso format i onda mountam daemon tools-om no WMP 12 sa k-lite megacodec ga nije uopće mogao pokrenut, MPC - HC ga je pokrenuo, ali nije bilo menu-a tako da sam od toga odustao.

Kod DVD-a je film rascjepkan u one VIDEO_TS-ove i kada se radi dvd rip oni se moraju spojiti i konvertirati u divx, tako sam mislio da je i ovdje no prevario sam se.

Uglavnom dobije se folder "RED_BIRD_F2", unutar njega su 2 foldera "BDMV" i "CERTIFICATE".

 

Unutar "BDMV" se nalazi ovo:

, a unutar "stream" ovo:

Primjetio sam da MPC-HC otvori samo file 0002 tako sam je i ovdje našao i skužio da ona sama čini 99.99% veličine cijelog foldera "RED_BIRD_F2", logički sam zaključio da je ta video datoteka u biti cijeli film i tako je i ispalo.

Kopirao sam ta 0002.m2ts u drugi folder i preimenovao u proizvoljno ime dodao obične subtitlove koji pašu na 1080p.mkv i stvar radi.

  

DOJAM:

U odnosu na prethodno skinuti 1080p.mkv od 11GB razlike je jednaka skoro nuli, možda je trun bolje kada je akcija i kamera se brzo miče to sam jedino primjetio no ama baš ništa vrijedno skidanja blu ray-a. Što se tiče statičnih scena napravio sam si na par istih mjesta ss-ove od mkv-a i blu ray-a i uspoređivao te razlike nema ni najmanje.

 

Na oba se vide i najsitnije bore na sam worthingtonu, zoe saldani, sigourney weaver...

Svugdje su pisali da je skoro nemoguće primjetit razliku na malim ekranima poput 22,24,26" bome su bili u pravu, a dali se primjeti na velikom ekranu to ću tek vidjeti nadam se uskoro...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 23:58 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Avatar

Nabavi  100 " tv i da vidiš onda .

 

Ja skidam  ovu 45 gb verziju na svoj 23" monitor full hd neznam zašto ali baš mi ljepo zvuči Avatar  full hd,1080p,br  (45 gb) wowPoljubac

Vjrojatno jedini i zadnji film kojeg tako skidam.

Ne znam kaj da napišem !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

45 GB za avatar?????????????????????????????????'

Malo reci blesavo. Pa u 45 GB mozes staviti pola filmova sa IMDB top 250 ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice