Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.553.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...
Scarfaceee kaže...
Rizi kaže...

Pogledao sam The wolf of wall Street - http://www.imdb.com/title/tt0993846/?ref_=nv_sr_1 , dugo nisam pogledao ovakav film,vjerovatno je radjeno po istinitom dogadjaju svidio mi se totalno znaci jer odavno nisam pogledao nesto ovako nesto sto ima svoj stil , fazon :D, moze 8/10 i ako tu fali jos neceg da bi ga upotpunilo :D

Zasto neko govori da je film +18? Nisam ga jos pogledao pa pitam..

vjerojatno zbog kolicine golih scena, droge, psovki itd.

To mi se svidja {#}

Repent the end is near!
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Film me potpuno odusevio cita 10ka , a Jared Letto bi dao oscara za sporednu ulogu ! {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 17:25 (4mal).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Wolf - solidna sedmica

 

Kraljev život - 7,5/10 .... preporuka jedan i drugi  {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 17:56 (juice21).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

UUUUUUUU obavezno pogledat the internship iii 21 and older OBAVEZNO

 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Du_Jo_Cro kaže...

UUUUUUUU obavezno pogledat the internship iii 21 and older OBAVEZNO

 

mislis 21 and over ?

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
juice21 kaže...
Du_Jo_Cro kaže...

UUUUUUUU obavezno pogledat the internship iii 21 and older OBAVEZNO

 

mislis 21 and over ?

da da pardon

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
razer1911 kaže...

može preporuka nekog zimskog, horora, trilera. Da je zimski ugođaj, kao tipa black cadillac (2003), transibirska pruga smrti, night train (2007) btw. preporuka za sva 3, obavezno gledati kasno navečer u toploj sobi, zabava zagarantirana. :)

The Grey

inače nedavno pogledao "faster pussycat kill kill",  odlično za muško društvo i isprdavanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 0:55 (nex987).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Die Hard 2 - Malo slabiji od prvog djela, all i dalje odlican film. No ipak sam malo razocaran u odnosu na 1. film. Moglo je to biti malo napetije. Ocjena 8/10

dzix
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...
razer1911 kaže...

može preporuka nekog zimskog, horora, trilera. Da je zimski ugođaj, kao tipa black cadillac (2003), transibirska pruga smrti, night train (2007) btw. preporuka za sva 3, obavezno gledati kasno navečer u toploj sobi, zabava zagarantirana. :)

http://www.imdb.com/title/tt0084787/?ref_=nv_sr_2

The Thing (1982)

samo da se nadovezem, the thing 1982 je nastavak od the thing 2011 (nisu uspijeli zavrsit film pa su napravili 1.dio bez obzira sto je 2011 izaso, bas nema logike prvi dio 2011 a drugi 1982 :P) uglavnom prvo pogledajte the thing 2011 tek onda slijedi 1982, i vidjet cete kako su pronasli "thing" i sto slijedi {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ProTeinZ kaže...

samo da se nadovezem, the thing 1982 je nastavak od the thing 2011 (nisu uspijeli zavrsit film pa su napravili 1.dio bez obzira sto je 2011 izaso, bas nema logike prvi dio 2011 a drugi 1982 :P) uglavnom prvo pogledajte the thing 2011 tek onda slijedi 1982, i vidjet cete kako su pronasli "thing" i sto slijedi {#}

U prevodu: Ne gledajte The Thing iz 2011. jer nema veze ni s čim. Pogledajte Karpenterov uradak.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ProTeinZ kaže...

samo da se nadovezem, the thing 1982 je nastavak od the thing 2011 (nisu uspijeli zavrsit film pa su napravili 1.dio bez obzira sto je 2011 izaso, bas nema logike prvi dio 2011 a drugi 1982 :P) uglavnom prvo pogledajte the thing 2011 tek onda slijedi 1982, i vidjet cete kako su pronasli "thing" i sto slijedi {#}

Pa i Star Wars isto tako sniman, prva 3 dijela su snimana kasnije od druga 3.

Onjegin kaže...

U prevodu: Ne gledajte The Thing iz 2011. jer nema veze ni s čim. Pogledajte Karpenterov uradak.

Ima i film je dobar, nije tolko super kao prvi dio, ali nije ni loš.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gravity


Čitao sam tu svakakve komentare i od frendova ne-preporuke, al ipak sam se odlucio pogledat i nisam imao bas neka prevelika ocekivanja al meni je ispao super! Nema tu neke prevelike akcije ili neznam sta, napet je i zanimljiv i predobro izgleda kako su to sve prikazali. Od mene 8/10

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Reff (2010) - http://www.imdb.com/title/tt1320291/

 

Ekipica prijatelja odlazi na putovanje sa brodom na neke otoke, gdje se prevrnu sa brodom i tu kreće borba za goli život. Ne znam šta da kažem, očekivao sam od filma puno više, al toliko propusta i grešaka u filmu ima, da to nisam nigdje vidio. U jednom dijelu frend ih poziva na brod, oni sjedaju u čamac i dolaze za njim, čamac lijepo zavežu za taj brod i odjednom kada su krenuli, brod se prevrne, a taj čamac koji je bio privezan za taj brod je ispario?? ja ne znam stvarno, ako je netko gledao taj film da mi pojasni tu scenu.. Film je po istinitom događaju sniman, valjda me je to natjeralo da ga pogledam, jer inače volim filmove o preživljavanju. Najiritantnija osoba u filmu, koja je stalno cmizdrila i derekala se, preživila. Ocjena 4/10. samo zbog atmosfere u početku filma i nekih djelova koji su napeti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2014 1:36 (razer1911).
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Counselor pogledao upravo i nije mi se baš nešto dojmio. Ocjena 5/10, ima puno boljih filmova, pa osim ako vam je dosadno, kao i meni, pogledajte ga :P

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?



http://www.imdb.com/title/tt0407887/?ref_=nm_flmg_act_10

 

Pokojni

 

Thriler, sa odličnom i mojom najdražom glumačkom postavom,  neću puno spoilati samo ću reći obavezno pogledat ko nije. ;)

 

8.4/10

 

vorpen
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2014 20:30 (ris).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
http://www.imdb.com/title/tt1392214/?ref_=fn_al_tt_1

Prisoners

Pa meni se osobno film svidio , film je napet do samo kraja, jedan od bolji thrilera koje sam pogledao u zadnje vrijeme.

Preporučavam 8.5/10

http://www.imdb.com/title/tt1535109/?ref_=nv_sr_1

Cpt. Philips
Odličan film, također mi se jako svidio, Tom Hanks se odlično uživio u ulogu, također toplo preporučavam 8.7/10

http://www.imdb.com/title/tt0114369/?ref_=nv_sr_1

se7en

Također odličan film, Brad Pitt i Morgan kao dva detektiva otkrivaju zločine koji svaki zasebno ima razlog zašto je napravljen, preporučujem. 8.5/10





vorpen
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Filth http://www.imdb.com/title/tt1450321/?ref_=fn_al_tt_1  u najkracim crtama bi ovo bila skotska varijanta inspektora Torrente.Pocinje uvrnutim, na rubu ukusa humorom, ali tijekom filma se ponesto u pozadini humorne note 'poozbilji'.Do kraja filma sve postane jasnije te se pokaze psiholoska pozadina koja je dovela glavnog antijunaka do stadija destrukcije, autodestrukcije.Nisam svime bio odusevljen tijekom filma pa sam i nesto rezerviran glede preporuke no ipak film kao cjelina sa tim zanrovskim-emocionalnim kontrastima mi je na kraju ispo i zanimljiv, a i slab sam na 'slomljeni' skotski.U visku vremena slobodno bacite oko

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

about time - bilo bi lijepo kada bi mogao detaljno zapamtiti sve ukuse ljudi koji preporučuju film, tada bi znao koga poslušati koga ne, ali to je jednostavno nemoguće, samo nekih par ekstremnih znam da ne slušam. tako je i s ovim filmom kojeg sam gledao samo zato što je bio red da moram malo ugoditi boljoj polovici i pogledati meni mrske romantične filmove. malo sam pregledao komentare i rekao joj ajmo ovaj dobro su ga ocijenili neki, a ocjena na imdb je ok iako je ona potpuno nevažna jer se sto puta pokazalo meni suprotno za po nekoliko bodova. uglavnom, da ne dužim, film bi ovako opisao, uvod, malo osmijeha nekog, pa bla, bla, đženska, idila bla, bla, bla , bla neka životna poruka bla i kraj. pred kraj sam potpuno izgubio kocentraciju i već sam mislima lutao, no kad je žena rekla da je ovo dosadno bilo i da nisam ovaj put dobro izabrao, bilo je jasno da nisam puno propustio lutajuči.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
pirireis kaže...

about time - bilo bi lijepo kada bi mogao detaljno zapamtiti sve ukuse ljudi koji preporučuju film, tada bi znao koga poslušati koga ne, ali to je jednostavno nemoguće, samo nekih par ekstremnih znam da ne slušam. tako je i s ovim filmom kojeg sam gledao samo zato što je bio red da moram malo ugoditi boljoj polovici i pogledati meni mrske romantične filmove. malo sam pregledao komentare i rekao joj ajmo ovaj dobro su ga ocijenili neki, a ocjena na imdb je ok iako je ona potpuno nevažna jer se sto puta pokazalo meni suprotno za po nekoliko bodova. uglavnom, da ne dužim, film bi ovako opisao, uvod, malo osmijeha nekog, pa bla, bla, đženska, idila bla, bla, bla , bla neka životna poruka bla i kraj. pred kraj sam potpuno izgubio kocentraciju i već sam mislima lutao, no kad je žena rekla da je ovo dosadno bilo i da nisam ovaj put dobro izabrao, bilo je jasno da nisam puno propustio lutajuči.

 

Apsolutno se slazem. Na kraju i ja izgubio koncentraciju, bezveze. Mogao je se vratiti milijun puta u proslost i sve zivo ponoviti, spasiti ili sta vec. Film uopce nema zavrsenu radnju i totalno je plitak. Moze se pogledati, ima svojih trenutaka ali uopce mi nije toliko dobar kao nekima.

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ma ja bi mu oprostio rupe u logici koje nisu presudne da je bio smješniji, ili da je onaj pokušaj neke dramatizacije uistinu bio dramatičan a ne mlak, ma sve u svemu kamilica film.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
memo85 kaže...

Apsolutno se slazem. Na kraju i ja izgubio koncentraciju, bezveze. Mogao je se vratiti milijun puta u proslost i sve zivo ponoviti, spasiti ili sta vec.

Rekao je otac nekoliko puta da ako se vrati u vrijeme prije rođenja djeteta da se mijenja i dijete ( kao što su pokazali promjenom iz sina u kćer). Kako su djeca starija tako je i teže vratiti se jer bi to značilo da se u stvarnom vremenu vraćaš drugoj obitelji.

I mogao se vraćati prije rođenja djeteta, no film je baš predstavljen da on nije htio mnogo toga promjeniti osim upoznavanja djevojke, ali i najambiciozniji um bi puknuo kada bi se po tkozna koji put vratio među skroz drugačije prijatelje, obitelj, događaje...

 

Film je u stvari poruka iskorištavanja onog što imaš sada, i primjećivanja drugih pored sebe. Putovanje kroz vrijeme je samo sredstvo naracije i nema nikakvog utjecaja na samu radnju. Ona bi se mogla i prepričati tako da je glavni lik kroz razgovor sa drugim likovima primjetio svoje pogreške.

Meni je film nedovoljno dobar upravo zbog toga što cijeli film vuče prema emocionalnom rastanku sa ocem, dok je opetovano osvajanje žene bilo malo jezivo i sebično, valjda zato jer glavni lik nije prikazao niti jednu vrlinu. Glavna glumica je već sličnu ulogu imala u The Time Travelers Wife, pa sam sigurno i zbog toga film od početka gledao kao ponavljanje gradiva. - veoma subjektivnih 6/10, ali preporučam zbog nekoliko upečatljivih scena.

 

Britanci jako vole korisititi SF kao pomoć u priči (Doctor Who) kako bi preko nje prenjeli veoma realnu poruku. Nekidan sam gledao Perfect Sense (7/10)- u kojem epidemiologinja i kuhar pokušavaju održati normalan život dok ljudi polako ostaju bez osjetila. Ispričan pomalo umjetničko-dokumentarnim stilom, sa minimalinm istraživanjima uzroka i velikim naglaskom na posljedice. Ukoliko ste gledali Children of Men (9/10), ovo bi skupa sa tim filmom i 28 Days Later (8/10)  činilo savršenu trilogiju postepidemijskih filmova, romantično-nadahnjujuću, pa distopijski-tmurnu pa horor-napetu.

 

Ubaciti još negdje A Clockwork Orange za genijalan britanski minimalistički SF maraton.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

za children of men se slažem kao i za 28 days later. dodao bi i 28 weeks later ( meni desetka) koji ima jaču horo dimenziju i više me dojmio.

a kad smo već kod toga, često vidim da se po nekom defaultu nastavak smatra lošijim od prvog dijela, iako to i nije, ali orginal iz 50-ih će netko više cijeniti nego novi film makar novi bio i bolji, klasično prenemaganje a malo vezano s realnim stanjem i stvarno ne volim taj fenomen (uglavnom krđenja kad netko s malo karizme povede). primjer? pa evo ovako iz glave pada evil dead 2.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 17:16 (pirireis).
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao trilogiju Povratak u budućnost! 10/10 zabavno, jednostavno, a odlično!
Ako slučajno netko nije pogledao nek odmah pogleda! Meni je ovo ne znam koji put već, al mora sam ga ponovo pogledat :D

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Svima koji  traže nešto drukčiju vrstu horora preporučam Descent 1 i 2 mene su ugodno iznenadili .

 

http://www.imdb.com/title/tt0435625/

 

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1073105/

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
1.Lovac kaže...

Pogledao trilogiju Povratak u budućnost! 10/10 zabavno, jednostavno, a odlično!
Ako slučajno netko nije pogledao nek odmah pogleda! Meni je ovo ne znam koji put već, al mora sam ga ponovo pogledat :D

isto sam gledo i bili su super ali postupno postaju lošiji i nemorate triologiju pogledat ali jedinicu morate 

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

 thor: the dark world - živimo u vremenu koji nam omogučuje ekranizaciju omiljnih stripovskih junaka iz djetinstva i to je jedna od onih rijetkih povlastica ovog vremena.

tako je i s ovim filmom, kada sam odrastao ovakvi efektni spektakli su bili nemogući a danas je to atraktivno do bola. nemam puno drugog komentara jer tko je volio čitati ovakve stvari, ne znam kako može ne voljeti film.

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Može neki filmić, neka komedijica, može biti i romantična, čisto za opuštanje? :D

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
preporuka za nešto slično Snatch?

znači da nije čisti mozak na pašu, al' da je relativno laki film za pogledat, po mogućnosti s elementima humora
One ring to bring them all and in the darkness bind them
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Unforgiven kaže...
preporuka za nešto slično Snatch?

znači da nije čisti mozak na pašu, al' da je relativno laki film za pogledat, po mogućnosti s elementima humora

Nisam gledao još ovaj film ali često ih se povezuje zbog istog redatelja i par ljudi u glumačkoj postavi. Lock, Stock and Two Smoking Barrels.

Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Unforgiven kaže...
preporuka za nešto slično Snatch?

znači da nije čisti mozak na pašu, al' da je relativno laki film za pogledat, po mogućnosti s elementima humora

Vec sam nekomu preporucio: Sexy Beast

Da je danas živ imao bi 169 godina.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice