Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

poruka: 35
|
čitano: 7.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
exer1234 kaže...

zasto uopce ikome i treba vise od 1080? 

 Mislim da je krivo postavljeno; jedan, pa i 4K monitor nije neki sveti gral
za ugru. Barem ne onaj standardnog aspekta stranica.
No već dulje vremena korišteni eyefinity/multimonitor setup diže
zahtjeve za karticama( i procesorom), a kad jedna igra zaokupi i periferno vidno polje,
uz naravno dobar fps i osvježenje, bitno povećavaju doživljaj igre i osjećaj
interakcije.
jedna šaljiva na temu :P

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Kako ono ide moj naslov prije skoro godine dana? smrt fullHD{#}?

eto dosao je i taj trenutak{#}, zasto? pa nedavnom najavom ovdje na bugu BenQ monitora od 24" s rezolucijom od 2560x1440 mozemo s sigurnoscu reci da je tome zaista dosao mozda ne kraj no svakako pocetak nove ere...dakle molim pokoji kvalitetan komentar na taj cijeli razvoj situacije i ako netko moze saznati cijenu doticnog monitora posto ja nisam uspio!

LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Da bar...ako cijena jako padne i ljudi masovno kupe 2K i 4K monitore, igre će morati prilagoditi toj rezoluciji, tak da nama koji smo zadovoljni sa 1K monitorima ostaje igranje na nezahtjevnom i jeftinom hardveru {#}.

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Ja imam Full HD na 32" za pc , presao sam sa 24" i razlika je ocigledna, mislim da je 27" gornja granica za 1080p a za 32" se treba poigrati sa ostalim postavkama TV/a monitora da pixeli ne bi bili previse ocigledno razvuceni, no nakon sto sam podesio sliku i naviknuo se, ovako velik monitor nebi sigurno mjenjao za manji sa vecom rezolucijom jer je dozivljaj mnogo bolji u igrama. Vezano za smrt 1080p to se sigurno nece dogodit jer jos i sada puno ljudi igra na 720p ali o tome nepisu dok ovi koji su na uhd itd o tome mnogo govore.

 

Neki su spominjali da je izvan hrvatske situacija bolja po pitanju hardwarea itd sto nemora biti tocno, najveca baza pc gamera je naravno na Steamu gdje su podatci pomalo iznenađujuci, dakle uvelike se koristi i dalje dual core i integrirana grafika sa intel procesra.

Tako da smrti full hd-a nema govora.

 

http://hothardware.com/News/Steam-Hardware-Survey-Reveals-Rising-Dependence-on-Low-End-Hardware/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Samo cu reci ovo:

Od te ljubavi nema nista 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice