FPS-ovi i FPS-ovi

poruka: 169
|
čitano: 55.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Sum_of_all_fears kaže...

OK, 250fps-a ali što ti to vrijedi kad si ti u configu namjestio com_maxpacket 100 i onda ti (klijent) NE ŠALJE više od 100 paketa u sekundi? Još ako server ima 75, di si onda paketi? BTW, tu razliku ionako popije ping, a ako ne on, onda algoritam koji pazi na ping. Na kraju, tih 0.5 sec se izgubi na relaciji tvoj živac - klik - slanje signala do OSa - OS - igra - OS - ruter - centrala - server - mrežna - OS - igra. Dal vidiš koliki je to put? A gore ste mogli pročitat da se serveri vrte na 30 fps-a.

 

FPSovi u igri nemaju nikakvog (vidljivog) utjecaja na samu igru. U configu za svako pojedino oružje je njegov fire rate preko kojeg ne možeš. I osim toga, vidiš samo 60 fps-a radi refresh ratea. Možda tvoj paket dođe prije na server ali ti imaš 250 fps i 35 ping, a ja imam 60fps (lock) i 15 ping. Tko je u predosti? Čiji će paket brže doć?

  Napkon netko pametan.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
15 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Weky kaže...

  Napkon netko pametan.

Samo treba čitat. Pročitao sam onaj razgovor (i cijelu temu) gdje su Naxeem i Deus Ex raspravljali o FPSima u igrama. A ako oni ne znaju onda...

 

BTW, pročitajte ovo. Kratki review quake enginea.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Sum_of_all_fears kaže...

BTW, pročitajte ovo. Kratki review quake enginea.

  A i COD engine ima tolko mizernih i mravijih ostataka od Quake-a 3 engine-a.

 

I tako i tako u MW2 citav netocode je morao biti napisan nanovo jer onaj iz cod4 napisan za dedicated servera nema gotovo pa nikakve veze sa P2P pristupom i igračevim hostanjem servera. Tako da ta priča o FPS-ovima nedrzi vodu.

 

BTW, evo prebacite se na 3. stranicu i 4. pa kad lipo kazem da taj code nije nikom čitljiv. Tolika hrpetina hakiranog koda je nevidena. Totalni nered.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 18:59 (Weky).
15 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Weky kaže...

  A i COD engine ima tolko mizernih i mravijih ostataka od Quake-a 3 engine-a

I još jedna mala napomena - ako je q3 engine imao FPS bug koji je toliko utjecao na igru, onda je valjda do CoD4 ispravljen, a u MW2 sigurno jer kao što kažeš, MW2 ima sigurno drugačiji netcode zbog p2p pristupa.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

pa ima li onda ista razlike izmedju ovoga /com_maxfps 60 i ovoga /com_maxfps 333, ako je refresh rate 60???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

pa ima li onda ista razlike izmedju ovoga /com_maxfps 60 i ovoga /com_maxfps 333, ako je refresh rate 60???

  Mozes ti staviti koliko hoces FPS-a no cinjenica je da:

- Broj prikazanih sličica u sekundi nemoze biti veci od frekvencije osvjezavanja monitora (najcesce 60Hz)

- Brzian rendeiranja frejmova nema apsolutno nikakve veze sa brzinom uploadom klijentovih podatka na server

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
15 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

pa ima li onda ista razlike izmedju ovoga /com_maxfps 60 i ovoga /com_maxfps 333, ako je refresh rate 60???

Realno - ne.

 

Sve ovisi o maxpackets kod tebe i na serveru. Možeš ti slat 500 paketa po frameu i imati 333 fps lock ali ako server prima samo 75 paketa po frameu, od tvojih 500 njih 425 će biti odbačeno. Do servera će doći samo 75, koliko je i ograničenje.

 

Druga stvar što će tebi sve izgledati "glađe" na ekranu ali na lcd-u nećeš vidjeti više od 60fps-a sa vertical syncom.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

je li bolje da je fps lockan na neki broj, ili je bolje staviti com_maxfps 1000 pa da ide do koliko moze, mislim koliko je jak pc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

a kada se iskljuci sync?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

je li bolje da je fps lockan na neki broj, ili je bolje staviti com_maxfps 1000 pa da ide do koliko moze, mislim koliko je jak pc?

Rađe drži 60 sigurnih nego da u dimu ili eksploziji padneš na 25.

MowERn kaže...

a kada se iskljuci sync?

Onda dobiješ tearing - grafa šalje više nego što monitor može pokazati pa ti se slika "lomi"

Tearing Tearing
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 19:14 (Sum_of_all_fears).
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

je li bolje da je fps lockan na neki broj, ili je bolje staviti com_maxfps 1000 pa da ide do koliko moze, mislim koliko je jak pc?

  Ne. Bolje je što stabilnij FPS. Uvjek trazi stabilan FPS, a ne visok. Jer u svakoj igri padom FPS-a mjenja se sensitivity.

MowERn kaže...

a kada se iskljuci sync?

  U opcijama igre Vertical Synchorization, ili skraceno VSync.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

a znaci kada se iskljuci vsync onda moze da ide na vise fpsa, pod uslovom da ce se slika lomiti? je li tako

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Danny_HR kaže...

Sa vertical syncom uključenim, grafička će kartica renderirati samo onoliko fps-a koliki je monitorov refresh rate. 

A sa isključenim vertical syncom, kartica može renderirati frameova koliko god može, ipak, na monitoru će se i dalje prikazivarti samo onoliko koliki je njegov refresh rate uz mogućnost 'preklapanja' frameova.

 

U vezi vsynca - u GTA4 bez vsynca imam cca 50, a sa oko 30. Mi može netko to objasnit?

http://boards.4chan.org/b/
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 19:26 (Horagio).
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

mislim kada je iskljucen vsync, igra ce da prima fpsova koliko grafa salje, ali ce slika da se lomi?????

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Horagio kaže...
Danny_HR kaže...

Sa vertical syncom uključenim, grafička će kartica renderirati samo onoliko fps-a koliki je monitorov refresh rate.

A sa isključenim vertical syncom, kartica može renderirati frameova koliko god može, ipak, na monitoru će se i dalje prikazivarti samo onoliko koliki je njegov refresh rate uz mogućnost 'preklapanja' frameova.

 

U vezi vsynca - u GTA4 bez vsynca imam cca 50, a sa oko 30. Mi može netko to objasnit?

  Neke igre na konzolama imaju lock 30 fps, a gta 4 je jedna od njih. Port sa konzole, LOCK 30 FPS.

MowERn kaže...

mislim kada je iskljucen vsync, igra ce da prima fpsova koliko grafa salje, ali ce slika da se lomi?????

  Nee! Slika se lomi zato što grafička rendeira onoliko frejmova koliko monitor teoretski nemoze zbog nize frekvencije osvjezavanja.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
15 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Horagio kaže...

U vezi vsynca - u GTA4 bez vsynca imam cca 50, a sa oko 30. Mi može netko to objasnit?

Say hello to NTSC. 29.97 FPS. Krivi konzole Namigiva

 

EDIT: weky me pretekao

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 19:32 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

oce li igra ici brze sa 333fps-a (tj. bez ukljucenog vsync-a), nego na 60 fps-a sa vsyncom (jer sa syncom ne moze ici vise od 60)????

mislim oce li se covijek brze krecati i meci bolje lijepiti?

thnx!.Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 19:43 (MowERn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

oce li igra ici brze sa 333fps-a (tj. bez ukljucenog vsync-a), nego na 60 fps-a sa vsyncom (jer sa syncom ne moze ici vise od 60)????

mislim oce li se covijek brze krecati i meci bolje lijepiti?

thnx!.Namigiva

  FPS-ovi nemaju veze sa lockanjem fps-a na n-ti broj.

 

To samo ovisi o nekim drugim parametrima, poput broja slanja paketa i sl.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

pa zasto onda neki ljudi spominju da kada je veci fps, igra ide brze, vise se skace, bolje se lijepe meci itd. naime, svi to govore? gdje god sam citao??????Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
MowERn kaže...

pa zasto onda neki ljudi spominju da kada je veci fps, igra ide brze, vise se skace, bolje se lijepe meci itd. naime, svi to govore? gdje god sam citao??????Neodlučan

  Pričaju gluposti.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Činjenica je da je u COD2 u multiplayeru puno puno lakše na mapi Toujane skočiti sa jednog krova na tendu na drugoj zgradi. Jako jako teško izvedivo sa niskim fpsom, To ništa nema veze sa putem od igre do servera koji ste spominjali, igra ima učitanu mapu lokalno, dakle ja (kao igrač) se krećem po mapi koja je učitana u memoriju mog kompa, a ne servera. Komp na server samo pošalje moju poziciju, ali moja pozicija "nastaje" prvo na mom kompu, tek tada na serveru, dakle, taj put nema utjecaj na moje skakanje, pucanje i sl. I da, fps u COD-u 2 i 4 u nekim situacijama ima utjecaj, ne velik, neće se sada nub pretvoriti u proa zbog toga, ali ima.

 

Osobno iskustvo

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ti Weky ocito nisi probao ono sto sam te zamolio par postova iznad.... Ugl da skratim: Vecina "mitova" (neznam kako da se bolje izrazim) vezanih uz FPS u codu su ciste gluposti. Medjutim istina je da se mogu izvesti neki skokovi sto sa manjim fps se ne moze (tu ti je najbolji primjer cod2). Puske brze pucaju u cod4, manji recoil uz veci fps.

 

Netko je rekao par postova iznad da tih pola sekunde sto puska brze ispali rafal nista ne znaci. Vjeruj mi na rijec, i te kako puno znaci u jacim warovima, kad ti mozes puno lakse rafalat na daljinu. Skokovi su nesto bez cega se moze, barem u cod4. Naravno puno igraca misli da ce lockom na 250 fps odjednom postati high skill. To naravno nije ni iz bliza istina. Evo ja sam nedavno presao sa kompa koji nije mogao drzati stabilno ni 60 fps, na ovaj s kojim lockam 250 i nisam odjednom boosto skill, mada mi je sad daleko lakse pucati.

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

weky, igram cod4 često na jump serveru. evo stanje...

imam komp koji jedva vrti normalno. kad stavim u igri lock fpsa na 50 skok će biti manji. mogu staviti lock na 125(jedva uspio Smijeh) i skok će biti veći. probaj napraviti ovo. nađi negdje gdje su dvije visoke ploče. budi na jednoj i probaj skočit na drugu kad koristiš bilo kolko fps-a do 333. sada probaj skočiti s 333 fps-a. lakše ide. nije placebo efekt nego je tako to. ne mogu ti nikako drukčije objasniti, nitko mi ne mora vjerovati ali je ovo istina. jedini način da se potvrdi je da sami isprobate..

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

cijenim gore objasnjenu teoriju, ali i dalje ne kuziom to sa skokom, sta je je kad prebacim sa 250 na 333, (ali samo do 333 ako je vise onda nista od toga) on skace dosta vise u zrak, a i u daljinu, kao da je gravitacija malo manja Iznenađen

 

na koliko sam se jumpova zivcirao i nikako nikako, dok nisam uspio dobit koliko toliko stabilnih 333 fps-a i jump ko od sale, bez problema.

 

 

kako to objasnit?

 

inace, veci fps pomaze da, al ako neznas igrat ne pomogne ti ni 1000 lock

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 22:40 (Toni2000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

ovako ja igram cod6 na 50fps padne do 25 ... jhehe i refresh monitora mi ej 60....

e sada ja u svakoj igri gasim vsync neznam zasto niti nikada nisam znao sta je to do sada.. e sada je to pitanje aj kada upalim vsync imam manje fps od prije ali poenkad mi g adrzi an 60 zna mi preci i 65 ponekada bez vsync...

 

e sada jeli bolje s upaljenim vsync ili bez... kako mi rijetko prelazi 60 fps kada je iskljucen... i ako prede en vidim nikakvo onaj te.. nesto akda se slika kao razdvaja ili sta vec u prijasnjem postu je objasnjeno

 

evo sada probo igrati sa upaljenim vsync i jednostavno mi steka.. bas ide na zivce i fps mi se drzi na 30 ponekad an 60 dode ako sam ono sam i ne mice se nista xD

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 23:37 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Toni2000 kaže...

cijenim gore objasnjenu teoriju, ali i dalje ne kuziom to sa skokom, sta je je kad prebacim sa 250 na 333, (ali samo do 333 ako je vise onda nista od toga) on skace dosta vise u zrak, a i u daljinu, kao da je gravitacija malo manja Iznenađen

 

na koliko sam se jumpova zivcirao i nikako nikako, dok nisam uspio dobit koliko toliko stabilnih 333 fps-a i jump ko od sale, bez problema.

 

 

kako to objasnit?

 

inace, veci fps pomaze da, al ako neznas igrat ne pomogne ti ni 1000 lock

1000 fps lock haha, da samo vidiš šta je to. bolje bi igrao s 50 fps

"Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat" -Atom
14 godina
protjeran
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Weky kaže...
MowERn kaže...

pa zasto onda neki ljudi spominju da kada je veci fps, igra ide brze, vise se skace, bolje se lijepe meci itd. naime, svi to govore? gdje god sam citao??????Neodlučan

  Pričaju gluposti.

ERRARE HUMANUM EST

 

COD serijal koristi Quake engine i kao takav vuce njegov bug ili bolje receno njegov zastitni znak - jer da su htjeli vjerujem da se Carmack(Infinity toga odavno mogao rijesit ali nije

bez obzira sta ti zdravi razum ili elitni programer tvrdio ovo je jos davnih dana prokuzeno i do danas je itekako dokumentirano - veci fps lock: brze trcis, vise skaces (dostupna su mjesta do kojih inace nikako ne mozes), tise trcis (sta mislis kako ekipa one nobove onako brutalno kundachi/skalpira - skill je samo pola odgovora), zadobivas manje stete od padova, imas manji/drukciji recoil, oruzje brze puca(vise stete radi) kratko receno imas prednost a sluzbeno ne varas bar ne dok nije rijec o pro klanskim matchevima gdje najcesce imas odredjen fps lock (od do), a tko prijedje granice server kicka

evo da ne bi ispalo da baljezgam imas cak i kalkulator a dolje ti je par podataka za cod4 i par filmica


FPS effect on jump height
63 FPS or lesser-  jump only to 39.5 units max (exception are 52 and 55 FPS. Those values can used like analog of 71 FPS)
71 FPS.  Character jump to 40 units stably.  40.5 units is impossible for this value. Same results for 76 FPS
83 FPS, 90 FPS and 100 FPS are bad again - 39.5 units max
111 FPS - 40 and 40.5 units are overcame
125 FPS - 41 height unit overcame
142, 166 and 200 FPS - strange fall again. Character overcame 39.5 units max
250 FPS - 42 units line overcame
333 FPS - same is for cod 2, with 333 fps you can jump at 46 units.
500 FPS - bugged value again. Character runs silently and jumping only at 35 units if you stay close and jump.  But If u go back and jump, your jump will be about 39 units
1000 FPS - fully similar with 500 fps

 

Effect FPS to fall damage

(first is FPS value, then in brackets wall height and last - taken damage)

71 (200) - 39
91 (200) - 44
100 (200) - 41
110 (200) - 38
125 (200) - 35
200 (200) - 41
250 (200) - 34
333 (200) - 22

 

FPS effect on character's rate of silent run
(for SMG, trench or sniper)
333 FPS - 80 (79 silent) (264 ms)
250 FPS - 81 (81 silent) (186 ms)
200 FPS - 87 (87 silent) (167 ms)
167 FPS - 70 (70 silent) (107 ms)
142 FPS - 70  (70 silent) (92 ms)
125 FPS - 73  (72 silent) (84 ms)
111 FPS - 66  (65 silent) (68 ms)
100 FPS - 67  (66 silent) (61 ms)
90 FPS -  69  (68 silent) (58 ms)
83 FPS -  63  (62 silent) (48 ms)
77 FPS -  65  (64 silent) (46 ms)
71 FPS - 66   (65 silent) (43 ms)

 

YUBITUBI

 

nadam se da opet ekipa nece trabunjat da su to gluposti jer onda stvarno... uostalom probajte sami a ne se pozivat na zdravi razum -  njega ionako danas nema, svi smo vise ili manje opiceniSmijeh

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Fala ti boze napokon neko pametan!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

amoze meni tko pomoci sa vsync :D

 

ja tkao i onako koljem u codu sa bljednih 30 do 60 fps :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 12:43 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FPS-ovi i FPS-ovi
Lacko kaže...

amoze meni tko pomoci sa vsync :D

 

ja tkao i onako koljem u codu sa bljednih 30 do 60 fps :D

U kojem codu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice