Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

poruka: 45
|
čitano: 16.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor
Hyperion kaže...

Joj opet ovaj physx i kvalitetni driveri LOL!
Ajd mi navedi barem jednu igru koja koristi physx gdje on donosi nesto uzbudljivo, nesto novo ,nesto divlje(vatra,eksplozije,atomske,borbe kruzera u svemiru), a ne pucanje po krpama kao sto je ovaj napisao u TUP POGLED, i BTW to bi mogao procitat!?
 

dosta igara podrzava physx, sad kolko je to uzbudljivo neznam.  Ali je bolje da gpu računa fiziku a cpu se odmara.
15 godina
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

kako crysis to nepodržava a ima najbolju fiziku?

16 godina
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

Ajde da rezimiramo ako se slažete pa da pomognemo čovjeku i završimo/te priču!

 

Obje kartice i HD 4850 i 9800Gtx+ su odlične kartice i performanse su im podjednake...rasprave o driverima nemaju nekoga smisla...moj savjet ako uzimaš Ati onda u overdrive si složi da ti vent puše na 50% ili sa Riva tunerom napravi nove profile za vent kako da puše na kojoj temperaturi po svojim željama ( ja sam si to složio sa fleshanjem biosa- sa winflash utility, a bios sam modo od msi-a, odnosno promjenio režim ventilatora , voltaže i frekvencija jezgre i memorije sa radeon bios editorom, nakon toga radio voltmod i sl. no to je za neku drugu priču, podešavanje u overdrive na 50% ti bude sasvim ok!)

 

Što se tiče Nvidia 9800Gtx+ i Physixa tu se stvarno vidi razlika između Ati i Nvidia...najbolje se vidi u Mirrors edge gdje nakon ostavljanja opcije physix on na atijevim karticama u momentima korištenja istog framovi padaju na 4-7 i igra postaje neigriva, dok na Nvidia karticama nema promjene na gore!   Naravno nakon isključivanja Physix Ati radi kao suza!  http://www.anandtech.com/weblog/showpost.aspx?i=530&cp=2

 

Ati je ujedno nešto jeftiniji (kojih 100kn), dok je 9800GTX+ u većini testova samo marginalno brža...izbor je doslovno tvoj, uzmi onu koja ti se više sviđa i koja ima dužu garanciju!

e6300@3500Mhz, TT Sonic Tower, TT Soprano, GB 965p ds3, OCZ @1000MHz, ATI HD 4850 VoltModed 800/2200, Corsair HX520W, HDD SP F1 640gb, HDD SG 320gb , Razer Deathadder, Saitec Eclipse keyboard, Asus "22 LCD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

PhysX je samo jedna od tehnologija koja nije dobro zaživjela i koja se koristi u vrlo malom broju naslova,u nijednom solidnom. Sad,što kažete da Crysis ima odličnu fiziku a ne koristi PhysX tehnologiju ne znači da ne postoje drugi fizički enginei koji su višestruko bolji (Havok kao Number One).

 

Sad,što se tiče same grafičke preporučio bih HD 4870. Možda je sad overkill za ovaj monitor,ali za godinu-dvije to sigurno neće bit. Evo primjera: prije 4 god. mogli ste kupit GeForce 6800 Ultra/GT koja je recimo vrtila Call Of Duty na 2560x1600 ("Čudo od grafičke!!!"). Danas recimo,da bi normalno vrtila Call Of Duty 4 treba smanjit rezoluciju na 1280x1024. Eto,htio sam samo pokazati da ako hoćeš grafičku za duže staze nije glupo kupit karticu koja je trenutno overkill.

 

Nadam se da sam pomogao.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor
Juventus 4ever kaže...
 Dečko si imao prilike probat obe grafe kao ja?
Tak da ti ti rezultati kod mene ne vrijede nit 1 lipe. Osmijeh
Te testovi si možete nabadat po guzici kolko hoćete ja sam obe grafe isprobao osbono tak da ti vjeruj kome želiš.

a to zakaj se toliko nerviram kod ATI-ca je ta njihova bolest s random problemima...
 Imao sam prilike raditi sa 4850/70,9600gt,9600gt sli,9800gt sli,9800gtx,zadovoljan?
Navedi mi te random probleme,jer od kad sam ih stavio u pci-e slot i instaliro drivere,nitko ne dosad nije nazvao i rekao da nesto ne radi i ne stima,daj malo to pojasni,zvuci mi interesantno?Cool
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

nisam ja nikakvi fanboy

istina je da su GTX+ i 4850 slicni

al svi pricaju da se radeoni kvare ko mutavi

i ja sam prije par godina imo radeona, cim je prosla garancija crko sam od sebe

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor
Juventus 4ever kaže...
 Dečko si imao prilike probat obe grafe kao ja?
Tak da ti ti rezultati kod mene ne vrijede nit 1 lipe. Osmijeh
Te testovi si možete nabadat po guzici kolko hoćete ja sam obe grafe isprobao osbono tak da ti vjeruj kome želiš.

a to zakaj se toliko nerviram kod ATI-ca je ta njihova bolest s random problemima...
 Prije godinu dana kupio sam Gainward 8800GT 1Gb i bio sam PREZADOVOLJAN(NIKAD PROBLEMA)
Sada imam Gainward HD4850 512mb i također sam PREZADOVOLJAN pogotovo kad uzmeš u obzir da sam dao 1200kn i isto tako nemam nikakvih problema niti sa driverima niti sa njenim grijanjem.
I sada iči govorit da neki proizvođač ima RANDOM PROBLEME(U ovom slučaju ATI) je glupo i nepromišljeno.
microman
15 godina
neaktivan
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

Ja preporučam Ge Force 8800 GTS 512mb, 999 kn u hg spotu, valjda.

 

Za 19 " monitor je i ta grafa previše, ali što se tiče cijene i performansa, best buy. I uštediš 500 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

....sto se tice Ati-ja, do sada problema nikakvih nisam imao, trenutno mi je 19" Monitor, a grafa je Club3d 4870/512 OC Edition, takodje nikad nisam imao problema sa temperaturom,niti sam namjestao profile2/3D,brzine venta i ostalo, sve stoji na default postavkama od kako sam je uzeo(prije jedno 6 mjeseci), moja je preporuka ako mozes kupi ovu ili verziju sa 1GB, sa ovom se trenutno ja igram(sve full post.).Temperature,barem kod mene su sasvim OK, mada je OC verzija, malo sam se igrao sa taktovima i kako sto vidiš na shotu prilozenom dole temp je 43C u idle, a na full na prelazi 65C vent radi na 45-50% pod opterecenjem (automatika),a bez OC-a temp je još niza za par stupnjeva .... pa eto ....... da zaboravi,imamo skoro iste komponente,kod me ne je isto C2D E8200 samo sto je sad na 3.4, MSI P35 NEO2/FR , 2X2GB/800 G.skill i napajanje je Thermaltake od 700W(kupljeno jos prije 2 god,super radi).....

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 18:29 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=5917

 

ona u vemilu nije dostupna

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

je li dobra GTX260 na resoluciji od 1280x1024?? bi mogo GTA 4 i LOTR Conquest na maxximumu?? sa procesorom Q6600 i 4 rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

gtx 260 ti je u ranku sa hd 4870,za GTA IV ne znam jel bi mogo na high,vjerovatno bi,al nis nije ziher,zato kaj je igra hebeno neoptimizirana,ovo ostalo bi igro na max...

 

ja sa 5600+ x2,4gb rama i hd 4670 igram GTA IV tak da su mi neke opcije med,neke high na rezoluciji 1024x768...

 

on topic:

uzmi kaj ti se vise svidja hd4850/9800gtx+ ,performanse su slicne i mislim da se tu nebi trebala vodit rasprava izmedju te dvije grafe...

15 godina
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor
Edge kaže...

uzmi kaj ti se vise svidja hd4850/9800gtx+ ,performanse su slicne i mislim da se tu nebi trebala vodit rasprava izmedju te dvije grafe...

 Te dvije grafe nisu iste, 9800gtx+ je bolja.
Intel Q6600 @ 2,4 + BigTyphoon 120 Asus P5K-E/WIFI-AP 2GB 800 MHz Kingston Asus EN9600GT WD 320GB Antec Sonata III 500
16 godina
offline
RE: Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor
RePlaY kaže...
Edge kaže...

uzmi kaj ti se vise svidja hd4850/9800gtx+ ,performanse su slicne i mislim da se tu nebi trebala vodit rasprava izmedju te dvije grafe...

 Te dvije grafe nisu iste, 9800gtx+ je bolja.
 Jel on rekao iste?? Rekao je slicne! Razlika u 2 fps-a, a sumnjam da netko za to mari! A da se hd4850 oc-a onda mi reci koja je bolja..
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
15 godina
neaktivan
offline
Grafa soma i pol kuna za 19 inca monitor

ma uzmi gtx260 ako imas para. sad je mozda prejaka za tu rezoluciju ali za godinu-dvije ce bit taman ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice