Grafička mijenjati ili ne - pomoć

poruka: 12
|
čitano: 1.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Grafička mijenjati ili ne - savjet

MOlio bih pomoć iskusnijih usera, jer ja sam prestao pratiti hardwareske novitete i usporedbe, a u dilemi sam mijenjati ili ne grafičku karticu...

 

Ovako, imam konfiguraciju kako slijedi:

Intel i5 2500, ASUS P8P67 rev 3.1 ploču, G skill16GB DDR3 1333MHz, Nvidia GeForce GTX 560Ti karticu 1GB RAMa, napajanje je mislim oko 600W i cooler masterova kutija (većeg formata) jer sam unutra nakalemio bio (kad sam sastavljao konfiguraciju) i veći ventilator...sve radi na Win10

 

Kompjuter koristim najviše za rad (Autodeskovi programi, Civil, AutoCAD, Infraworks...), nešto photoshop i za igranje (NBA 2K...). Da li se isplati na ovoj konfiguraciji dirati grafičku, zamjeniti ju nekom boljom u rangu 1000-1500kuna (može i malo više ako je razlika u kvaliteti koju dobijem zamjetna) ili ostaviti kako je, ako nema (puno) boljih grafičkih u odnosu na onu koju imam a koje su kompatibilne sa ostalim komponentama koje imam.

 

Ako je nešto nerazumno ispričavam se, bio je dug dan na poslu

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Grafička mijenjati ili ne - pomoć

Koje je točno napajanje? Nije isto ako je 'brandirano' 600W ili neko shrotex.

 

U principu da, nadogradnjom grafičke u tom rangu cijene dobio bi puno bolje performanse u odnosu na sadašnju, za više info pitaj tu http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/vodic-odabir-graficke-kartice/28804.aspx, po mogućnosti s točnom informacijom o napajanju.

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička mijenjati ili ne - savjet
Jug2 kaže...

MOlio bih pomoć iskusnijih usera, jer ja sam prestao pratiti hardwareske novitete i usporedbe, a u dilemi sam mijenjati ili ne grafičku karticu...

 

Ovako, imam konfiguraciju kako slijedi:

Intel i5 2500, ASUS P8P67 rev 3.1 ploču, G skill16GB DDR3 1333MHz, Nvidia GeForce GTX 560Ti karticu 1GB RAMa, napajanje je mislim oko 600W i cooler masterova kutija (većeg formata) jer sam unutra nakalemio bio (kad sam sastavljao konfiguraciju) i veći ventilator...sve radi na Win10

 

Kompjuter koristim najviše za rad (Autodeskovi programi, Civil, AutoCAD, Infraworks...), nešto photoshop i za igranje (NBA 2K...). Da li se isplati na ovoj konfiguraciji dirati grafičku, zamjeniti ju nekom boljom u rangu 1000-1500kuna (može i malo više ako je razlika u kvaliteti koju dobijem zamjetna) ili ostaviti kako je, ako nema (puno) boljih grafičkih u odnosu na onu koju imam a koje su kompatibilne sa ostalim komponentama koje imam.

 

Ako je nešto nerazumno ispričavam se, bio je dug dan na poslu

Iako dosta stara...GTX560 Ti je taman grafička za tvojeg i5 2500 i odavno su grafičke prerasle svoje mogučnosti ali pošto treba sa vremenom pratiti trendove do 1500kn imaš za kupiti GTX1050 Ti koja je zasigurno duplo snažnija,osjetno manje troši i modernija grafa tako da imaš preporuku.

+++ AMD Zen +++
16 godina
protjeran
offline
Grafička mijenjati ili ne - pomoć

i5 2500 ide lijepo i s puno jačim grafama od te stare 560ke. Slobodno idi na rx 470/480 ili gtx 1060.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička mijenjati ili ne - pomoć
Pa posto ne igra igre onda moze i neka jaca(gtx970 max), no i5 2500 je vec staro zeljezo!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
neaktivan
offline
Grafička mijenjati ili ne - pomoć

Evo malo sam par dana (koliko sam stigao) probao ponoviti gradivo i malo po netu naći neke usporedbe i sl.

 

Koliko sam skužio vas moja grafa je stara (što sam i sam zaključio), ali i da i5 2500 isto više nije nešto. Onda sam počeo malo gledati opciju da uzmem novu grafu, proc i ploču. E sad, s obzirom da imam DDR3 na 1333 MHz ta činjenica me litimira u odabiru nekih komponenti.

 

Nakon malo proučavanja čni mi se da mi je opcija uzeti i5 4690 kao procesor, jer i5 6k ne podržavaju DDR3, nego samo DDr4 i DDR3 sa nižom voltažom od moje, a 4690 može ići sa ovim ramom. Uz ovaj procesor sam gledao na LINKsovim stranicama Gigabyteovu GA Z97x gaming3 ploču (990kn) ili MSI B85 G43 ploču (853kn), iskreno ne znam koja je bolja i da li uopće uzimati ove ploče ili ići sa nekim drugima... I onda još na kraju grafička...

 

Opet na stranicama od linksa ima svakakvih opcija, ali nekih 5 koje sam ovako "izolirao" su:

Sapphire AMD radeon RA470 Nitro 8GB (2184kn)

Gigabyte Geforce GTX 1060 G1 Gaming 3GB (2155)

palit geforce gtx1060 dual 3 GB (1965)

MSI amd radeon rx470 gaming 4gb (1965)

palit geforce gtx 1060 stormx (1956)

 

Usporedbe sam gledao na cpuboss.om i pcpartpciker.com. Iako ne znam koliko su te usporedbe točne jer moj i5 2500 ocjenjuje kao skoro jednako vrijedan kao i i5 6500...

 

Ako se nekome od vas koji ste pisali da još malo komentirati sa mnom ove kombinacije i pomoći mi pri odabiru bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Grafička mijenjati ili ne - pomoć

Kakve ti to rx 470tke gledaš. Imaš rx 480 nitro za manje od 2k kn, to uzmi

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička mijenjati ili ne - pomoć
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička mijenjati ili ne - pomoć

ne znam, na linksovoj stranici nema ni jedna 480ica za manje od 2100, možda ja gledam krivo, ili su cijene skočile u zadnje vrijeme...

7 godina
protjeran
offline
Re: Grafička mijenjati ili ne - pomoć
Jug2 kaže...

ne znam, na linksovoj stranici nema ni jedna 480ica za manje od 2100, možda ja gledam krivo, ili su cijene skočile u zadnje vrijeme...

 https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-sapphire-amd-radeon-rx-480-nitro-oc-4gb-ddr5-hdmi-dp-051800146 trenutno najjeftinija

7 godina
neaktivan
offline
Grafička mijenjati ili ne - pomoć

Imaju čak 2 grafičke sa besplatnom dostavom ispod 2100kn! 

Evo Vam link:

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-sapphire-amd-radeon-rx-480-nitro-oc-4gb-ddr5-hdmi-dp-051800146

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gigabyte-amd-radeon-rx-480-g1-gaming-4gb-ddr5-dvi-hdmi-dp-051800153

UPOZORENJE : Ovaj 2. link nije baš siguran,a dok je 1. link 100% siguran !

Ugodna večer

Gabriel
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Grafička mijenjati ili ne - pomoć
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice