GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.372.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Dodao sam jučer drugu grafičku u kompjutor, pa sad imam GTX 1070 i GTX 1060 6gb, obje Asus dual.

Sad me zanima, kako mogu odabrat koju hoću koristiti u igrama? U mineru znam podesit da jedna radi, al me zanima kako onu drugu odabrat za igru? Neke igraju imaju u postavkama odabir grafičke kao F1 2017, a s druge strane kod BF4 to uopće ne vidim.

 pretpostavljam da ti je prva gtx 1070 a druga gtx 1060?

vjerojatno ti sustav nudi da automatski gtx 1070 bude primarna..

Mozes pogledati negdje u nvida 3d settinzima jel ima za nariktati.

 

A mozda ti je najbolja opcija da gtx 1070 koristis kao primarnu a gtx 1060 ukljucis da ti preko nje ide pshysx

 

Druga opcija je da u device manageru disejblas onu koja ti u tom trenutku ne treba...

Nisam imao tu kombinaciju pa ne znam tocno..

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Prije 3 tjedna sam kupio 1080ti evga za 800€, sad je preko 900. Ludnica...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...
daniel2809 kaže...

Dodao sam jučer drugu grafičku u kompjutor, pa sad imam GTX 1070 i GTX 1060 6gb, obje Asus dual.

Sad me zanima, kako mogu odabrat koju hoću koristiti u igrama? U mineru znam podesit da jedna radi, al me zanima kako onu drugu odabrat za igru? Neke igraju imaju u postavkama odabir grafičke kao F1 2017, a s druge strane kod BF4 to uopće ne vidim.

 spojiš s monitorom onu koju s kojom želiš igrati 

 Tako je jednostavno? :D

 

Toxic, hvala. Našao sam u postavkama več taj physx, al nisam ni guglajući shatio što je to. Pokušat ću sad prespojiti kabel kako je lav rekao, pa vidim dalje :)

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Spajanje kabla u željenu grafičku funkcionira, hvala lav1000 :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

krivo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 21:33 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
N!NO kaže...
Prije 3 tjedna sam kupio 1080ti evga za 800€, sad je preko 900. Ludnica...

 ...ja da ju sad stavim na njušku otišla bi za čas a ostalo bi mi 2k razlike 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Mislim da sam naletio na dobru ponudu, ali prije nego kupim da pitam, 18 mjeseci star asus gtx 1080 founders edition za 3900 kuna. Jel se isplati kupiti? Vidim da za 1070 traže više... Čini mi se kao prilika, pa bi uzeo za mining.

 

I drugo pitanje, hoću li prigušiti grafičku ako u utor ispod njih ukopčam riser? Evo slika ispod obje grafičke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 0:23 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ako ima još dosta garancije kupi 1080, ali ona je u majnanju ethera vise manje ista kao 1070.

Ako budeš mogao ukopcati riser tu bilo bi ok pošto je to samo 1x slot + kabl, nije ništa što bi blokiralo cijeli vent.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 1:12 (D3lBoy).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zamisli kao da ce mu ista odmoci tih 5mm sto je ostalo...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Ako ima još dosta garancije kupi 1080, ali ona je u majnanju ethera vise manje ista kao 1070.

Ako budeš mogao ukopcati riser tu bilo bi ok pošto je to samo 1x slot + kabl, nije ništa što bi blokiralo cijeli vent.

 Asus bi trebao imat 36 mjeseci garancije. Čovjek će tek sutra nabavit kutiju, pa ćemo vidjet što piše na jamstvenom listu na kutiji. Trebalo bi bit po svemu sudeći još 18 mjeseci. Da, čitao sam da je dosta slaba na ethereumu :| Al majnao bi ionako na nicehashu, pa se nadam da ću vidjet neke prednosti.

 

Na koje mjesto mogu ukopčat riser? Na onaj "uski" slot na drugoj slici ili onaj "široki" na prvoj slici iz prijašnjeg posta? Ili je svejedno?

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Svejedno je, riser se spaja 1x pcie slotom što je ovo sa druge slike, tako da možeš u oba.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 3:08 (D3lBoy).
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hvala puno! Znam da nije tema, al mogu još samo pitat koji riser trebam kupit ili je potpuno svejedno? Sutra ujutro ako kupim da idem odmah spremno po ostatak opreme :)

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Što noviju verziju, ima ih jeftino na Ebayu. Ali znaju i doc defektni (zapakirani). To je sve krš više manje.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Gledao sam cooling solution, Naime imam ASUS gtx 1080 TURBO 8G, temperature idu do 85 trenutno i onda imam thermal throttle, mogu spustiti clock grafa bude 75-6, ali zelim iskoristiti OC potencijal.

Downside je grafa ima 1x8 na napajanju.

Htio sam staviti Accelero 3 ili 4

Ima li tko drugih ideja?? Imam loop za vodeno, nasao sam neki blok za vodeno ali skupo ko svi vrazi, isplati li se radije accelero kupiti??

Grafa ima urednu garanciju znam da bi time garanciju "unistio". Ali imam je 7 mjeseci vec, i ocisito sam je, pocistio kuciste, grafu i zelim iskoristiti OC potencijal, ali thermal throttle mi kao sto rekoh jednostavno nedopusta.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 13:03 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Luka123 kaže...

Gledao sam cooling solution, Naime imam ASUS gtx 1080 TURBO 8G, temperature idu do 85 trenutno i onda imam thermal throttle, mogu spustiti clock grafa bude 75-6, ali zelim iskoristiti OC potencijal.

Downside je grafa ima 1x8 na napajanju.

Htio sam staviti Accelero 3 ili 4

Ima li tko drugih ideja?? Imam loop za vodeno, nasao sam neki blok za vodeno ali skupo ko svi vrazi, isplati li se radije accelero kupiti??

Grafa ima urednu garanciju znam da bi time garanciju "unistio". Ali imam je 7 mjeseci vec, i ocisito sam je, pocistio kuciste, grafu i zelim iskoristiti OC potencijal, ali thermal throttle mi kao sto rekoh jednostavno nedopusta.

 mozda ovo ?

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
X3M kaže...
Luka123 kaže...

Gledao sam cooling solution, Naime imam ASUS gtx 1080 TURBO 8G, temperature idu do 85 trenutno i onda imam thermal throttle, mogu spustiti clock grafa bude 75-6, ali zelim iskoristiti OC potencijal.

Downside je grafa ima 1x8 na napajanju.

Htio sam staviti Accelero 3 ili 4

Ima li tko drugih ideja?? Imam loop za vodeno, nasao sam neki blok za vodeno ali skupo ko svi vrazi, isplati li se radije accelero kupiti??

Grafa ima urednu garanciju znam da bi time garanciju "unistio". Ali imam je 7 mjeseci vec, i ocisito sam je, pocistio kuciste, grafu i zelim iskoristiti OC potencijal, ali thermal throttle mi kao sto rekoh jednostavno nedopusta.

 mozda ovo ?

Ja i kolega eywa33 to imamo, ima na unigine superpostion temi naši rezultati i temperature s tim čudom

https://www.alphacool.com/shop/new-products/22053/alphacool-eiswolf-120-gpx-pro-nvidia-geforce-gtx-1080-m10-black

točno ovaj model m10 je za taj asus turbo, je skupo je, ali s ovim ideš na mid 40°C temperature

 

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...
X3M kaže...
Luka123 kaže...

Gledao sam cooling solution, Naime imam ASUS gtx 1080 TURBO 8G, temperature idu do 85 trenutno i onda imam thermal throttle, mogu spustiti clock grafa bude 75-6, ali zelim iskoristiti OC potencijal.

Downside je grafa ima 1x8 na napajanju.

Htio sam staviti Accelero 3 ili 4

Ima li tko drugih ideja?? Imam loop za vodeno, nasao sam neki blok za vodeno ali skupo ko svi vrazi, isplati li se radije accelero kupiti??

Grafa ima urednu garanciju znam da bi time garanciju "unistio". Ali imam je 7 mjeseci vec, i ocisito sam je, pocistio kuciste, grafu i zelim iskoristiti OC potencijal, ali thermal throttle mi kao sto rekoh jednostavno nedopusta.

 mozda ovo ?

Ja i kolega eywa33 to imamo, ima na unigine superpostion temi naši rezultati i temperature s tim čudom

https://www.alphacool.com/shop/new-products/22053/alphacool-eiswolf-120-gpx-pro-nvidia-geforce-gtx-1080-m10-black

točno ovaj model m10 je za taj asus turbo, je skupo je, ali s ovim ideš na mid 40°C temperature

 

 Bome je skupo. Razmislit cu jer ipak se radi o velikoj svoti novca, nije mi bas svejedno...

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dakle ima li tko misljenje pomoglo bi, kupiti https://www.alphacool.com/shop/new-products/22053/alphacool-eiswolf-120-gpx-pro-nvidia-geforce-gtx-1080-m10-black

ili opcija 2, spustiti clock na default i zivjeti s tim?



2 Opcija 1 - Kupi
1 Opcija 2 - Nemoj
8 Opcija 3 - Prodaj ako mozes
everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Luka123 kaže...

Dakle ima li tko misljenje pomoglo bi, kupiti https://www.alphacool.com/shop/new-products/22053/alphacool-eiswolf-120-gpx-pro-nvidia-geforce-gtx-1080-m10-black

ili opcija 2, spustiti clock na default i zivjeti s tim?



Undervoltaj tj. clockaj koristeci krivulju u afterburneru, ogranici se na recimo 0.85V i vidi dokle ide jezgra, 1800mhz bi moglo.

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Luka123 kaže...

Dakle ima li tko misljenje pomoglo bi, kupiti https://www.alphacool.com/shop/new-products/22053/alphacool-eiswolf-120-gpx-pro-nvidia-geforce-gtx-1080-m10-black

ili opcija 2, spustiti clock na default i zivjeti s tim?



Undervoltaj tj. clockaj koristeci krivulju u afterburneru, ogranici se na recimo 0.85V i vidi dokle ide jezgra, 1800mhz bi moglo.

 
Nikad undervolt nisam radio, oce mi se PC iskljucivati prilikom undervolta? Ima li dobar tutorial za to? Youtube pomogucnosti.

Razmisljam se da prikacim na nju Kaze Ultra 3000RPM koliko me iznerviralo -_-.

everyday i'm shuffling...
8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

Undervoltaj tj. clockaj koristeci krivulju u afterburneru, ogranici se na recimo 0.85V i vidi dokle ide jezgra, 1800mhz bi moglo.

 Meni ta krivulja nije bas jasna, kako da ja namjestim da je grafa stalno na 1093mv, daj neki screenshot krivulje kako da to namjestim...

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
ansha kaže...

Undervoltaj tj. clockaj koristeci krivulju u afterburneru, ogranici se na recimo 0.85V i vidi dokle ide jezgra, 1800mhz bi moglo.

 Meni ta krivulja nije bas jasna, kako da ja namjestim da je grafa stalno na 1093mv, daj neki screenshot krivulje kako da to namjestim...

 

 

Namjestis da je sve desno od 1.093V ravna horizontalna crta i stavi voltage slider na max. Tako kod mene funkcionira.

8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže.. 

Namjestis da je sve desno od 1.093V ravna horizontalna crta i stavi voltage slider na max. Tako kod mene funkcionira.

Ako mislis ovako, meni je to po defaultu cim otvorim curve tako namjesteno bez da sam ista dirao klik

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

Namjestis da je sve desno od 1.093V ravna horizontalna crta i stavi voltage slider na max. Tako kod mene funkcionira.

 

Zanimljivo. Išao sam se pozabaviti tom krivuljom i meni odbija zapamtiti poziciju za posljednje tri točke, neovisno o tome gdje ih postavim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 9:32 (NiramX).
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
ansha kaže.. 

Namjestis da je sve desno od 1.093V ravna horizontalna crta i stavi voltage slider na max. Tako kod mene funkcionira.

Ako mislis ovako, meni je to po defaultu cim otvorim curve tako namjesteno bez da sam ista dirao klik

Je al moras srusit sve lijevo od tocke napona koju zelis drzat.

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Aha, e to je sad vec igranje, treba to sve spomicat (nema ih malo) ili samo da podignem te tocke koje su desno od 1093mv...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
ansha kaže.. 

Namjestis da je sve desno od 1.093V ravna horizontalna crta i stavi voltage slider na max. Tako kod mene funkcionira.

Ako mislis ovako, meni je to po defaultu cim otvorim curve tako namjesteno bez da sam ista dirao klik

 Sto ti je ventilator na 70% ako ti je grafa u idle 

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Dodao sam jučer drugu grafičku u kompjutor, pa sad imam GTX 1070 i GTX 1060 6gb, obje Asus dual.

Sad me zanima, kako mogu odabrat koju hoću koristiti u igrama? U mineru znam podesit da jedna radi, al me zanima kako onu drugu odabrat za igru? Neke igraju imaju u postavkama odabir grafičke kao F1 2017, a s druge strane kod BF4 to uopće ne vidim.

 Neznam koliko ti je pametno da istovremeno majnas i igras mogao bi zeznuti grafe 

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...

 Neznam koliko ti je pametno da istovremeno majnas i igras mogao bi zeznuti grafe 

 možeš li malo pojasniti?

imam 1070 u kompu i 1050ti spojenu sa riserom izvan kućišta

obje majnaju preko nicehash minera, a kad igram u mineru ugasim 1070 i s njom igram, a ostavim 1050ti da radi

 

kako to može zeznuti grafe?

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
dreadmoore kaže...

 Neznam koliko ti je pametno da istovremeno majnas i igras mogao bi zeznuti grafe 

 možeš li malo pojasniti?

imam 1070 u kompu i 1050ti spojenu sa riserom izvan kućišta

obje majnaju preko nicehash minera, a kad igram u mineru ugasim 1070 i s njom igram, a ostavim 1050ti da radi

 

kako to može zeznuti grafe?

Prica gluposti, naravno da neces nista zeznut...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice