GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.356.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Probao sam ali ne radi i dalje.
Svi driveri su zadnje verzije, svi programi su zadnje verzije...
Nekad sama u krug mjenja boje, nekad postavi jednu boju samo i tako svaki put me iznenadi

 

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Probao sam ali ne radi i dalje.
Svi driveri su zadnje verzije, svi programi su zadnje verzije...
Nekad sama u krug mjenja boje, nekad postavi jednu boju samo i tako svaki put me iznenadi

 

 pogledaj da li u biosu ima neka stavka za ukljuciti RGB

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

gigabyte gtx 1060 g1 gaming 3gb
sklopio sam konfu i ne želi mi instalirati drivere.
skinuo sam s njihove stranice i baca mi gresku da ti driveri nisu za taj OS
koristim win 10 pro x64
i za taj sam skinuo 
probao sam i preko geforce experience ali mi tamo baca da se instalacija ne može nastaviti..
što dalje? probam win promjeniti?

 Pajdo, update winsa.

 

Preporuke da to napraviš preko njihovog media toola. Brže je...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 pogledaj da li u biosu ima neka stavka za ukljuciti RGB

 Ma jesam već, ali ne vidim nigdje nikakvu opciju, pa ni na App centru isto ništa

 Pajdo, update winsa.

 

Preporuke da to napraviš preko njihovog media toola. Brže je...

 Na friško je instaliran novi prije par dana, zadnja verzija koja ima za skinuti

 

12 godina
suspendiran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ekipa jel ima netko original bios od gtx 1060 aorus extreame rev 2.0 6gb. Nisam save taj original a stavio ovaj novi beta na 9gbps memory ali neda ju dignut preko toga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 vidim da na toj stranici za moju karticu ima jedan noviji BIOS, moj je trenutno 86.06.39.00.8E

isplati se to stavljati ili da ostanem na verziji na kojoj jesam trenutno, tj predzadnjoj verziji ??

grafička radi kako treba i nikad nije bilo problema

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
matija656 kaže...

 vidim da na toj stranici za moju karticu ima jedan noviji BIOS, moj je trenutno 86.06.39.00.8E

isplati se to stavljati ili da ostanem na verziji na kojoj jesam trenutno, tj predzadnjoj verziji ??

grafička radi kako treba i nikad nije bilo problema

 

Uvijek je bolje ostaviti BIOS na miru. Osim ako nisi najzagriženiji od najzagriženijih overclockera.

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hebes gpu na kojem nisi modao bios

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 11:38 (Patrick_cro).
8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...
matija656 kaže...

 vidim da na toj stranici za moju karticu ima jedan noviji BIOS, moj je trenutno 86.06.39.00.8E

isplati se to stavljati ili da ostanem na verziji na kojoj jesam trenutno, tj predzadnjoj verziji ??

grafička radi kako treba i nikad nije bilo problema

 

Uvijek je bolje ostaviti BIOS na miru. Osim ako nisi najzagriženiji od najzagriženijih overclockera.

 Slazem se u potpunosti.

Nediraj ako radi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
matija656 kaže...

 vidim da na toj stranici za moju karticu ima jedan noviji BIOS, moj je trenutno 86.06.39.00.8E

isplati se to stavljati ili da ostanem na verziji na kojoj jesam trenutno, tj predzadnjoj verziji ??

grafička radi kako treba i nikad nije bilo problema

 Pa mozes uraditi update. Neces izgubiti nista. Ja uvijek uradim i nikad problema.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Almin94 kaže...

 Pa mozes uraditi update. Neces izgubiti nista. Ja uvijek uradim i nikad problema.

 ma neću ništa dirati, radi kako mora, tako da bolje ne prtljati po tome s obzirom na cijene grafički u zadnje vrijeme

kako god mi radi bez problema

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

baš gledam nekidan, malo se isprobavalo mogućnosti grafe i sad su mi blesave temperature

 

dakle, prvih par mjeseci ova moja msi 1070 gaming je rudarila, temperature vječno na 70 stupnjeva ili čak i malo preko, s nekih 1100-1400rpm 

otkako je kurbin pir s rudarenjem završio, grafa je prebačena na silent mod i tako je bila zadnja dva mjeseca, a da nisam niti gledao temperature osim u gejmanju gdje se vrti oko 65 stupnjeva

 

sad sam je prebacio na oc mod, kloknuo ju koliko ide i malo isprobao na furmarku - drži nekih 1910mhz sa full ventovima, u gejmanju, odnosno u fc5 2040mhz

no, to je ok, a ono što mi sad nije jasno su idle temperature - 60 stupnjeva koji mi se čine malo previsoke

grafa je spojena na 1080p monitor 60hz i tv također 1080p 60hz, probao sam isključiti tv jer mi je na staroj fermici temperatura rasla poprilično s dva monitora

ovdje nema razlike, jedan ili dva monitora, grafa se svejedno lagano popne na 60 stupnjeva i tu idla

 

malo jest problem airflowa, obzirom da su mi case ventovi namješteni također na gašenje kad nema opterećenja, no bogzna kakva razlika nije niti kad ih popalim na max, nekih 5 stupnjeva padne temp grafe u idle

kakve su vaše temperature na idle s pascalima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

baš gledam nekidan, malo se isprobavalo mogućnosti grafe i sad su mi blesave temperature

 

dakle, prvih par mjeseci ova moja msi 1070 gaming je rudarila, temperature vječno na 70 stupnjeva ili čak i malo preko, s nekih 1100-1400rpm 

otkako je kurbin pir s rudarenjem završio, grafa je prebačena na silent mod i tako je bila zadnja dva mjeseca, a da nisam niti gledao temperature osim u gejmanju gdje se vrti oko 65 stupnjeva

 

sad sam je prebacio na oc mod, kloknuo ju koliko ide i malo isprobao na furmarku - drži nekih 1910mhz sa full ventovima, u gejmanju, odnosno u fc5 2040mhz

no, to je ok, a ono što mi sad nije jasno su idle temperature - 60 stupnjeva koji mi se čine malo previsoke

grafa je spojena na 1080p monitor 60hz i tv također 1080p 60hz, probao sam isključiti tv jer mi je na staroj fermici temperatura rasla poprilično s dva monitora

ovdje nema razlike, jedan ili dva monitora, grafa se svejedno lagano popne na 60 stupnjeva i tu idla

 

malo jest problem airflowa, obzirom da su mi case ventovi namješteni također na gašenje kad nema opterećenja, no bogzna kakva razlika nije niti kad ih popalim na max, nekih 5 stupnjeva padne temp grafe u idle

kakve su vaše temperature na idle s pascalima?

 za 1080ti nema smisla da govorim jer je bila sa custom hlađenjem....

1060 ova zadnja giga G1.... ja sam imao podešen profil da vrti na nekih 20% fana iznad 35°C, i ona kad bi idlala bi uredno padala na tu temp, 33-34°C i zaustavio bi se fan... na auto fan profilu je idlala na nekih 40ak°C

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nesto definitivno ne stima s tim idle temperaturama, pa makar ti se case fanovi gasili u idleu.

 

Kod mene je u pitanju polaris, ali cisto da imas za neku usporedbu. Postojali su problemi sa polaris karticama i 144hz monitorima gdje bi doslo do black screenova i drugih problema u idleu, tada su genijalci "rijesili" problem tako sto se memorija odma digne u load na max frekvenciju kad se prebacis na 144hz, na jezgru nema efekta. U takvim uvjetima meni je u idleu temp 55 stupnjeva sa iskljucenim fanovima na kartici, kad spustim monitor na 120hz idle sa iskljucenim fanovima i kad memorija padne temp su 45 stupnjeva.

 

Probaj vidjeti dal kod tebe nesto tipa driveri uzrokuju da ti mozda core ili memorija ide u nekakav load bez potrebe.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 grafa se svejedno lagano popne na 60 stupnjeva i tu idla

 

malo jest problem airflowa, obzirom da su mi case ventovi namješteni također na gašenje kad nema opterećenja, no bogzna kakva razlika nije niti kad ih popalim na max, nekih 5 stupnjeva padne temp grafe u idle

kakve su vaše temperature na idle s pascalima?

 Nemoj joj dozvoliti da idla na 60°, podesi ručno graf na neke male postotke u odnosu na temperaturu.

Kako ti je i lav napisao, na malim okretajima grafa bi trebala biti nećujna s obzirom da voliš tišinu.

 

Osobno sam podesio do 35° ništa a onda strmo gore 50° 60% itd.

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ma brljao sam po netu i raznoraznim forumima, ima svega sa sličnim problemom i svakakvih rješenja

od likova kojima se to događalo zbog različitih frekvencija monitora i tv-a pa kad su uskladili frekvencije idle temp bi im pala, do likova koji su to riješili mijenjanjem drivera ili čak hdmi kabela (!?)

 

baš blesavo, ona 1050ti je radila u idle na 30 i kusur stupnjeva, doduše ova jest jača, ali opet mi je tih 60 nekako puno

nema šanse da palim ventove kad već imam tu opciju fan stop, idealno mi je u jutarnjoj tišini dok pijem kavu da je komp pored mene mrtav što se tiče zvuka, jer su svi ventovi pogašeni, jedino ovaj na procu radi na 300rpm, što je potpuno nečujno 

s druge strane, ne bi msi ostavio ugašenje ventove do 65 stupnjeva da to može napraviti neku štetu, a i garancija je tu još skoro tri godine

no opet me to kopka sad kad sam skužio i da radi na nekih 45 stupnjeva to bi mi bilo ok... 

 

Tiby kaže...

 Nemoj joj dozvoliti da idla na 60°, podesi ručno graf na neke male postotke u odnosu na temperaturu.

Kako ti je i lav napisao, na malim okretajima grafa bi trebala biti nećujna s obzirom da voliš tišinu.

 

Osobno sam podesio do 35° ništa a onda strmo gore 50° 60% itd.

 ma nema šanse da palim ventove za stalno, nije da su bučni jer i kad gejmam se ne čuju - grafa ide do nekih 1000-1100rpm, ovi case fanovi 800-900, na procesoru 600-700rpm, a napajanje se niti ne pali

ali nije problem samo buke, nego i prašine i kad je sve ovako pogašeno, onda nema niti uvlačenja prašine

imam doduše filtere, čak su ovi spužvasti na fractal arc seriji i bolji od onih što izgledaju kao najlonke, ali uvijek ona sitna prašina uvijek pomalo prolazi ako ventovi stalno rade

 

radije ću ostaviti neka radi na 60 stupnjeva nego palit ventove

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 10:10 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

ma brljao sam po netu i raznoraznim forumima, ima svega sa sličnim problemom i svakakvih rješenja

od likova kojima se to događalo zbog različitih frekvencija monitora i tv-a pa kad su uskladili frekvencije idle temp bi im pala, do likova koji su to riješili mijenjanjem drivera ili čak hdmi kabela (!?)

 

baš blesavo, ona 1050ti je radila u idle na 30 i kusur stupnjeva, doduše ova jest jača, ali opet mi je tih 60 nekako puno

nema šanse da palim ventove kad već imam tu opciju fan stop, idealno mi je u jutarnjoj tišini dok pijem kavu da je komp pored mene mrtav što se tiče zvuka, jer su svi ventovi pogašeni, jedino ovaj na procu radi na 300rpm, što je potpuno nečujno 

s druge strane, ne bi msi ostavio ugašenje ventove do 65 stupnjeva da to može napraviti neku štetu, a i garancija je tu još skoro tri godine

no opet me to kopka sad kad sam skužio i da radi na nekih 45 stupnjeva to bi mi bilo ok... 

 

 jel ti koja najlonka zapela negdje pa fanovi uopće ne vrte???  neprirodno je da joj idle toliko visok, negdje neki neki load mora biti za takve temp.... jel ti ostalo od majnanja neki max perf ili nešto slično uključeno???

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 10:10 (lav1000).
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

ma brljao sam po netu i raznoraznim forumima, ima svega sa sličnim problemom i svakakvih rješenja

od likova kojima se to događalo zbog različitih frekvencija monitora i tv-a pa kad su uskladili frekvencije idle temp bi im pala, do likova koji su to riješili mijenjanjem drivera ili čak hdmi kabela (!?)

 

baš blesavo, ona 1050ti je radila u idle na 30 i kusur stupnjeva, doduše ova jest jača, ali opet mi je tih 60 nekako puno

nema šanse da palim ventove kad već imam tu opciju fan stop, idealno mi je u jutarnjoj tišini dok pijem kavu da je komp pored mene mrtav što se tiče zvuka, jer su svi ventovi pogašeni, jedino ovaj na procu radi na 300rpm, što je potpuno nečujno 

s druge strane, ne bi msi ostavio ugašenje ventove do 65 stupnjeva da to može napraviti neku štetu, a i garancija je tu još skoro tri godine

no opet me to kopka sad kad sam skužio i da radi na nekih 45 stupnjeva to bi mi bilo ok... 

 

 Za čitanje vijesti i gledanje klipova na yt grafa bi trebala idlati na malim temperaturama.

 

Znaš i sam kako zero noise i niske temperature ne idu u istu rečenicu, probaj se poigrati i ne dozvoliti grafi da se zagrije jer poslje je ništa ne ohladi.

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 jel ti koja najlonka zapela negdje pa fanovi uopće ne vrte???  neprirodno je da joj idle toliko visok, negdje neki neki load mora biti za takve temp.... jel ti ostalo od majnanja neki max perf ili nešto slično uključeno???

 ma ništa nije ostalo, sve je podešeno na balanced u winsima

doduše sad je ostala u oc modu nakon što sam tražio maksimalni klok u furmarku

probat ću je opet staviti na silent profil ili onaj srednji gaming kad dođem doma

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Inače imam custom curve za core i vent mi je uvijek na 32% osim ako ne bencham, al evo slika zadnjih 20ak min sa default postavkama (fan stop uključen). Ista grafa kao i tvoja, no imam 2 intake venta na ~460rpm na prednjoj strani kućišta.

 

EDIT: gledanje YT i čitanje foruma

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 10:33 (_mark0_69).
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lagano postavi vent na 20-30% nema sanse da to cujes,
Zaboravi niske temperature bez ventilatora,kurbin pir je gotov,lito ide mala!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 10:35 (volegradele).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
_mark0_69 kaže...

Inače imam custom curve za core i vent mi je uvijek na 32% osim ako ne bencham, al evo slika zadnjih 20ak min sa default postavkama (fan stop uključen). Ista grafa kao i tvoja, no imam 2 intake venta na ~460rpm na prednjoj strani kućišta.

 

EDIT: gledanje YT i čitanje foruma

 

 hm, ma jebeš ovih 460rpm case fanova, to je planinski lahor, a dok dođe od prednje strane kućišta do grafe, nije jače od komarca kad prdne

meni 2x silent wings na 1300rpm jedva skinu 5 stupnjeva dok je grafa na idle

koje drivere imaš i na kojem ti je profilu grafa? jel jedan monitor ili dva?

volegradele kaže...
Lagano postavi vent na 20-30% nema sanse da to cujes,
Zaboravi niske temperature bez ventilatora,kurbin pir je gotov,lito ide mala!

 ma da, dosta je toplo ovih dana u zadru, kako će tek biti za mjesec-dva

ali zasad ću ostaviti ovako i pratiti situaciju

 

probat ću još instalirati nvidia inspector, navodno da nekad zna biti pojebana neka opcija multi display powersaver  

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vidi se na slici verzija drivera, nemam baš običaj updatat nvidia drivere svako malo jer su znali izdavat drivere koji bi stvarali probleme. Ne koristim msi program za rgb i oc profile, no gledajući taktove, čini se da je default gaming mode (1582/1771mhz za core). Naravno grafa boosta na više od toga - u mom slučaju 1987mhz, no to je nebitno ako pričamo o malim opterećenjima ili idle-u. Većinom je jedan monitor spojen, slika je sa jednim monitorom (drugi je wall mounted pa ga isključujem kad se ne koristi da mi ne vise kabeli po zidu)

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

evo moja situacija u idle

ventilator uvijek na 20% do 40 stupnjeva, jer kako god ga ne čujem

onda iduči korak je na 50 stupnjeva 50%, 60 stupnjeva 60%, 70 stupnjeva 70%, i tako do 100 zbog clocka na njoj

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 13:11 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
_mark0_69 kaže...

Inače imam custom curve za core i vent mi je uvijek na 32% osim ako ne bencham, al evo slika zadnjih 20ak min sa default postavkama (fan stop uključen). Ista grafa kao i tvoja, no imam 2 intake venta na ~460rpm na prednjoj strani kućišta.

 

EDIT: gledanje YT i čitanje foruma

 

 evo, sad sam provjerio - nvidia power management mi je na optimal, na winsima je na balanced

 

dolje je trenutna situacija na afterburneru

klok na idle je isti kao tvoj, ma skoro sve isto osim temperature

doduše, drukčiji je i driver pa ću još probat to promijeniti

 

ali pun kufer ljudi ima sličnu situaciju, čim upišeš "gtx 1070 60 idle" u gugelj dobiješ hrpu sličnih situacija, grafe u idle od 55-60 stupnjeva

 

EDIT: evo i slike s hw-monitora, temperature od jutros do sada (nažalost ne odmah nakon starta)

od 55-60 stupnjeva, samo sam bio na netu

daj baci još samo slikicu s hw monitora, ako ti se da, da usporedim 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 13:31 (picajzla0707).
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 

 evo, sad sam provjerio - nvidia power management mi je na optimal, na winsima je na balanced

 

dolje je trenutna situacija na afterburneru

klok na idle je isti kao tvoj, ma skoro sve isto osim temperature

doduše, drukčiji je i driver pa ću još probat to promijeniti

 

ali pun kufer ljudi ima sličnu situaciju, čim upišeš "gtx 1070 60 idle" u gugelj dobiješ hrpu sličnih situacija, grafe u idle od 55-60 stupnjeva

 Pic, kolika ti je temp nakon dužeg stajanja kompa ugašenim, i onda pustiš da idluje?  jbmu sve, ne bi smjelo narasti preko 40 da ga ubiješ...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 Pic, kolika ti je temp nakon dužeg stajanja kompa ugašenim, i onda pustiš da idluje?  jbmu sve, ne bi smjelo narasti preko 40 da ga ubiješ...

 isprobat ću kasnije, sad moram opet do posla

ali isprobao sam je puknut 10 minuta na full ventove i spusti joj temperature poprilično, no kad vratim na automatiku opet ih u idle polako diže dok ne stigne do ovih 60

tako da je to otprilike isto kao kad ga upalim ujutro

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Cuj mora do posla u pola dva popodne...😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Cuj mora do posla u pola dva popodne...😂lp

 pa bio sam i jutros od pola deset do maloprije... to ti je klizno radno vrijeme 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice