GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.356.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Cuj mora do posla u pola dva popodne...😂lp

to ti je zadarski đir, radno vrijeme od 12:00-12:15, ne razumiješ ti to Stjepane

ja budala dođem u zagreb umjesto da sam na kalelargi na kavi i odmjeravam studentice 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...
Stjepanj kaže...
Cuj mora do posla u pola dva popodne...😂lp

to ti je zadarski đir, radno vrijeme od 12:00-12:15, ne razumiješ ti to Stjepane

ja budala dođem u zagreb umjesto da sam na kalelargi na kavi i odmjeravam studentice 

 ako se odlučiš preselit, imam upute:

 

kava na kalelargi je preskupa i nema baš studentica

kafić zlatni kutić je u ulici punoj studentica, dvije minute hoda od kalelarge prema faksu, sam kafić je pun studentica i veliki makijato je šest kuna 

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...
Stjepanj kaže...
Cuj mora do posla u pola dva popodne...😂lp

to ti je zadarski đir, radno vrijeme od 12:00-12:15, ne razumiješ ti to Stjepane

ja budala dođem u zagreb umjesto da sam na kalelargi na kavi i odmjeravam studentice 

 ako se odlučiš preselit, imam upute:

 

kava na kalelargi je preskupa i nema baš studentica

kafić zlatni kutić je u ulici punoj studentica, dvije minute hoda od kalelarge prema faksu, sam kafić je pun studentica i veliki makijato je šest kuna 

vidi ovog Zaratina starog meni govori da se preselim u Zd 

stara mi radi u onoj zgradi di je piramida, znam da je potez arkada - zlatni kutić najbolji po tom pitanju škicanja studentica  

to se tako kaže kava na kalelargi da znaju ovi furešti ala Stjepanj i slični...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

vidi ovog Zaratina starog meni govori da se preselim u Zd 

stara mi radi u onoj zgradi di je piramida, znam da je potez arkada - zlatni kutić najbolji po tom pitanju škicanja studentica  

to se tako kaže kava na kalelargi da znaju ovi furešti ala Stjepanj i slični...

 ma kurac sam ja zaratin, purgerčina smrdljiva pobjegao prije skoro 30 godina i priženio se u zadar 

 

auh, u debelom smo offtopicu

da malo ispravim - jel tko probao undervoltat pascale i jel bi to imalo kakve koristi za temperature u idle

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 14:18 (picajzla0707).
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

vidi ovog Zaratina starog meni govori da se preselim u Zd 

stara mi radi u onoj zgradi di je piramida, znam da je potez arkada - zlatni kutić najbolji po tom pitanju škicanja studentica  

to se tako kaže kava na kalelargi da znaju ovi furešti ala Stjepanj i slični...

 ma kurac sam ja zaratin, purgerčina smrdljiva pobjegao prije skoro 30 godina i priženio se u zadar 

 

auh, u debelom smo offtopicu

da malo ispravim - jel tko probao undervoltat pascale i jel bi to imalo kakve koristi za temperature u idle

eto malo ćakula zadranin i purger u obrnutim ulogama  

koliko sam se ja bavio undervoltom kod gtxica, ne diraš te idle taktove i voltaže, tako da neće pomoći, smanjit će load temps...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

eto malo ćakula zadranin i purger u obrnutim ulogama  

koliko sam se ja bavio undervoltom kod gtxica, ne diraš te idle taktove i voltaže, tako da neće pomoći, smanjit će load temps...

 hehe, treba održati reciprocitet 

 

a tako sam i mislio da nema koristi na idle, a pod loadom ionako nije bitno kad je hlađenje više nego adekvatno (kad se upali)

ma ko je jebe, nek se peče na laganih 60 stupnjeva, ako je proizvođač stavio da se do 65 stupnjeva ne pale ventovi, onda joj valjda neće biti ništa

a kamo sreće da oće cicikrepnut za nekih dvije i pol godine, da dobijem neku gtx 1170 ili 1270 zabadava 

8 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ja osobno ne koristim taj ruž za usne ili ti fan stop jer imam 3 venta koja su na njoj da ju hlade 24/7. Pica(jzla), koja koristi od tvojih silnih ventova u i po kučištu kad si ih sve pogasio da nemaš buke, a sad se žališ kako ti je kartica u leru na 60°C. Upali si vent i voila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Taraba kaže...

Ja osobno ne koristim taj ruž za usne ili ti fan stop jer imam 3 venta koja su na njoj da ju hlade 24/7. Pica(jzla), koja koristi od tvojih silnih ventova u i po kučištu kad si ih sve pogasio da nemaš buke, a sad se žališ kako ti je kartica u leru na 60°C. Upali si vent i voila.

 radije neka se prži nego da mi ventovi vuku prašinu zabadava, ako su je tako napravili, tako ću je i koristiti

inače ventilatori služe za hlađenje kad treba, kad ne treba - nek miruju

sve je namješteno na automatiku, u leru su pogašeni, pod opterećenjem se pale

 

druga je stvar što mi se čini da je grafa u leru pretopla, ali nije ni to neki problem

nit će se pregrijat, nit će se oštetiti

 

jbga, svatko ima svoje gušte, ja volim da mi je komp nečujan kad pijem kavu ujutro u potpunoj tišini - pomisliš da komp niti ne radi

isto tako i kad igram ne želim da mi bruji i bogme sa 800-900 okretaja ovi silent wings se ne čuju, a rade dobar propuh

grafa na 1000-1100 rpm je također nečujna, proc na 600-700, napajanje skoro nikad ne pali ventove, kad i upali ne znaš za njih 

8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
Taraba kaže...

 

 

jbga, svatko ima svoje gušte, ja volim da mi je komp nečujan kad pijem kavu ujutro u potpunoj tišini - pomisliš da komp niti ne radi

isto tako i kad igram ne želim da mi bruji i bogme sa 800-900 okretaja ovi silent wings se ne čuju, a rade dobar propuh

grafa na 1000-1100 rpm je također nečujna, proc na 600-700, napajanje skoro nikad ne pali ventove, kad i upali ne znaš za njih 

 Ako su nečujni onda nema problema ako se i vrte, kaj ne? I ja pijem kavu uz komp ( ne znam jel to ružna navika ili kaj al tak sam naučio ), ali muzika mora svirati. 

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pretjerujes sa tim gasenjem vec ultra tihih fanova na nikakvom rpm-u.

 

Ne kuzim kak ti kliktanje misa i tipkovnice ne smeta onda, pises na nekom tabletu? 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Taraba kaže...

 Ako su nečujni onda nema problema ako se i vrte, kaj ne? I ja pijem kavu uz komp ( ne znam jel to ružna navika ili kaj al tak sam naučio ), ali muzika mora svirati. 

 ja pijem kavu u tišini, evo i sad

klinci spavaju ili su u školi, žena spava ili je na poslu i ovih sat-dva jutarnjeg mira želim provest u tišini

war3_tft kaže...

Pretjerujes sa tim gasenjem vec ultra tihih fanova na nikakvom rpm-u.

 ma nije samo stvar u tišini, ne čuju se niti kad gejmam, a kamo li da se spuste na parsto okretaja (minimum im je nekih 400+)

problem je također u prašini, dok ih nisam isključivao prednji filter bi morao čistiti jednom tjedno

sad ga usisam jednom mjesečno, a kućište kompletno rastavim i detaljno očistim jednom godišnje

ako se ne moraju vrtjeti i mogu ih namjestiti da se sami gase, neka se gase dok ne trebaju raditi

 

samo dok sam imao 1050ti to je ferceralo bez problema, ova je ipak jača i očito grije više čak i na idle

evo, od jutro je krenula sa 25 stupnjeva i laganini se popela već do 54, a samo po netu prčkam

vidjet ću kako će to sve skupa fercerat sad po ljetu, lako se namjesti krivulja

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dobro ajd prasina je dodatan razlog.

 

Probaj si onda mozda namjestiti da ti samo fanovi za ispuh rade u idleu, ne uvlace prasinu, a mozda pomognu izbacivanjem toplog zraka iz kucista.

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Dobro ajd prasina je dodatan razlog.

 

Probaj si onda mozda namjestiti da ti samo fanovi za ispuh rade u idleu, ne uvlace prasinu, a mozda pomognu izbacivanjem toplog zraka iz kucista.

 da, prašina...

već sam objašnjavao ranije, kod mene je prašina strašno veliki problem

dvije mačke, pas, tri čileanske vjeverice, dvije papige, dvoje djece koja non-stop trče u kuću i iz kuće i rezultat su količine prašine kakve je teško zamisliti ljudima koji žive u stanu ili kući bez toga

evo ti dolje slika lopatice samo iz dnevnog boravka u manje od 24 sata, jer se kuća pomete ili usisa barem dvaput dnevno

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ako nemas previse zapreka tebi bi onaj Xiaomi mi robot dosao kao narucen
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Patrick_cro kaže...
Ako nemas previse zapreka tebi bi onaj Xiaomi mi robot dosao kao narucen

 da, i moje mačke se slažu s tim

dopizdilo im ići pješice po kući 

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jbga picajzlo tako ti je kad imas laminat na podu😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jedno ovako pitanje iz nekog razlog kad sa racunalom prestanem rudarenje recimo hocu da upalim bf1 ili bilo sto drugo sto zahtjeva dx11 izbaci mi ovu poruku.Nakon restarta sve ok 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 11:13 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Napravi clean install gpu drivera, ili mozda neke starije na kojima nije bilo nikakve greske.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...

Jedno ovako pitanje iz nekog razlog kad sa racunalom prestanem rudarenje recimo hocu da upalim bf1 ili bilo sto drugo sto zahtjeva dx11 izbaci mi ovu poruku.Nakon restarta sve ok 

 Jesi kloka grafu? Ili moda išta, power limit i to? To se meni znalo desit, crashalo bi drivere ili nešto u njima, malo san optimizira mining mod grafe, odnosno postavke, i sve išlo OK.

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
LogicusMPS kaže...
dreadmoore kaže...

Jedno ovako pitanje iz nekog razlog kad sa racunalom prestanem rudarenje recimo hocu da upalim bf1 ili bilo sto drugo sto zahtjeva dx11 izbaci mi ovu poruku.Nakon restarta sve ok 

 Jesi kloka grafu? Ili moda išta, power limit i to? To se meni znalo desit, crashalo bi drivere ili nešto u njima, malo san optimizira mining mod grafe, odnosno postavke, i sve išlo OK.

 Pa klokana je sta ja znam i power limit na nekih 80

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...
LogicusMPS kaže...
dreadmoore kaže...

Jedno ovako pitanje iz nekog razlog kad sa racunalom prestanem rudarenje recimo hocu da upalim bf1 ili bilo sto drugo sto zahtjeva dx11 izbaci mi ovu poruku.Nakon restarta sve ok 

 Jesi kloka grafu? Ili moda išta, power limit i to? To se meni znalo desit, crashalo bi drivere ili nešto u njima, malo san optimizira mining mod grafe, odnosno postavke, i sve išlo OK.

 Pa klokana je sta ja znam i power limit na nekih 80

 vratiš na default kad prestaneš s majnanjem? nije čudno da su grafe stabilnije na većim klokovima dok majnaju nego ove redovne aplikacije, igre i sl. 

meni se isto znalo rušiti slučajno ostavim neki majning profil i uđem u igru, a danima je prije toga majnalo stabilno...

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...
LogicusMPS kaže...
dreadmoore kaže...

Jedno ovako pitanje iz nekog razlog kad sa racunalom prestanem rudarenje recimo hocu da upalim bf1 ili bilo sto drugo sto zahtjeva dx11 izbaci mi ovu poruku.Nakon restarta sve ok 

 Jesi kloka grafu? Ili moda išta, power limit i to? To se meni znalo desit, crashalo bi drivere ili nešto u njima, malo san optimizira mining mod grafe, odnosno postavke, i sve išlo OK.

 Pa klokana je sta ja znam i power limit na nekih 80

 Probaj se igrat s tim postavkama malo, smanji takt memorije, ili digni power limit za malo. Vjerojatno nešto crasha driver. Ja sam sebi naša optimum na 1070kama i ne puca više nikako.

Kad prestanem majnat samo bacim na OC mod ili Gaming.

10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ušuljao se i ja u Pascal klub na mala vrata, kupio Asus 1050 ti Strix za 900kn. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mrki_tua kaže...

Ušuljao se i ja u Pascal klub na mala vrata, kupio Asus 1050 ti Strix za 900kn. 

 nisi mogao na veća, to najveći gurui i entuzijasti ovog foruma imaju taj model i tu izvedbu 

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...
mrki_tua kaže...

Ušuljao se i ja u Pascal klub na mala vrata, kupio Asus 1050 ti Strix za 900kn. 

 nisi mogao na veća, to najveći gurui i entuzijasti ovog foruma imaju taj model i tu izvedbu 

 Najlakše se rugat, a da san uzea šta jače žena bi mi dala rastavu braka (kad bolje razmislim, možda sam i trebao  ). Nego gledam na području Splita nešto dok 1070 ti ne kala cijenu, pošaljem čovjeku ponudu od 800kn za 780 ti, kaže prodano, onda pošaljem jednom za 1000 kn za GTX 970, kaže on uzmi za taj novac 960, dobro, rekao sam mu sretno i našao ovu za 1100, ponudio 900 kn, jer je čovjek uzeo 1080 ti  , mislim da sam za WoT dobro tržio. 

Festina lente
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mrki_tua kaže...

 Najlakše se rugat, 

 ne rugam se tebi, skužit ćeš tko je taj HW guru ako nisi dosad 

 

dobro si tržio 

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ajd da ovdje pitam..jel se isplati dat moju i 850 kn za giga 1070 windforce stara 5 mj...mislim da je to ona najslabija 1070..ona kaj nema backplate i rgb sam neznam jel verzija 1.0 ili 2.0

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Samo da znaš, rgb ti ne diže performanse.  

Festina lente
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mariolla79 kaže...

ajd da ovdje pitam..jel se isplati dat moju i 850 kn za giga 1070 windforce stara 5 mj...mislim da je to ona najslabija 1070..ona kaj nema backplate i rgb sam neznam jel verzija 1.0 ili 2.0

 da

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma briga me za rgb...zanima me hladjenje..jedino steta sto nema backplate...covjek je rekao da ju je koristio i za gejmanje i za rudarenje itd...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice