NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 716.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Legacy kaže...

Pa ako koristis turbo kantu od procesora kao zen 1/refresh uz grafu koja je miljama ispred tog procesora, naravno rezultat je ocekivan.

Svi koji imaju nesto moderno od Comet Lake ili zen 3 nadalje to su jednocifrene razlike, uglavnom vidljive na manjoj rezoluciji, ostalo je do ciste snage IPC-a i frekvencije gdje su Raptor i ZEN 4 opet dosta ispred a overhead od drajvera je zanemariv.

EDIT

Ryzen 5600 košta 1000kn, tko si barem to nemoze osigurati za novu grafu nemora ni igrat, a ove starudije ionako vise niti nema u prodaji.

 Iz kojeg bi razloga ja sad trebao kupovat novi cpu, plocu i eventualno hladnjak  ako sam na 4k da bi se mogao igrati?

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...

 Iz kojeg bi razloga ja sad trebao kupovat novi cpu, plocu i eventualno hladnjak  ako sam na 4k da bi se mogao igrati?

 A gdje ti vidis da sam ja tebe uopce savjetovao kaj da napravis?

 

Ono di grijesis je da je 4070ti 4K grafa a i sama Nvidia-a ju oglašava za 1440p rezoluciju (naravno starije igre se mogu sa njom igrati na 4k, sve do 2021 ce ici bez problema)

 

A i garantiram da ju taj i7 8700 moze dobro zagušit i na 4k u nekim igrama, ovisi sta se igra...

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .

Mislim da mi je Furmark load bio cca 74-75° . Provjerim kasnije

S tim da imam dosta malo/nagruvano kučište.

14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .

RTX 4070 Ti  TDP 285W

RX 7900XT  TDP 300W

 

Količina topline ovisi o razini opterečenja grafičke kartice i ovo su im max toplinski izlazi u prostor ako nisu overklokane. 

 

Da bi bio oduševljen moraš birati grafičke sa što nižim TDP-om i dodtano ih undevoltati. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .

 Ova moja mislim da nije nikada otišla iznad 65C u gamingu. 

Bit će!
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
R3nchi kaže...
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .

RTX 4070 Ti  TDP 285W

RX 7900XT  TDP 300W

 

Količina topline ovisi o razini opterečenja grafičke kartice i ovo su im max toplinski izlazi u prostor ako nisu overklokane. 

 

Da bi bio oduševljen moraš birati grafičke sa što nižim TDP-om i dodtano ih undevoltati. 

U praksi te dvije kartice su poprilićno udaljene po potrošnji
Ja svoju 4070ti nisam vidio da je prešla 230W, a laganim undevoltom 180W
7900XT je bliži 4080.
Toplina (čipa) naravno ovisi o hlađenju ali ne i isijavanje topline iz kučišta 

17 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne da su poprilično udaljene, nego su udaljene nebo i zemlja. Razlika je brat bratu u 100w između njih dvije kada se tweak-aju kako spada, i u zagrijavanju sigurno dobrih 15c. Moj susjed ima 4070ti i na 4K mu nije presla 230w uz 55c max zagrijavanje, Gaming X Trio model.

 

AMD je svijetski besramno slagao oko potrošnje kad su trkenjali na prezentaciji da je RDNA3 najefikasnija arhitektura na planeti, a nikad gore nisu izgkedali pored Nvidia-e 

 
1 0 hvala 1
14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

RTX 4070 Ti je definitivno bolja po tom pitanju, kao i po nekim drugim stavrima. AMD bi trebao rezat cijenu RX 7900XT/X serije i dalje. To da su obje precijenjene ne treba ni spominjati.

Što manji TDP to bolje, sad po ljeti da mi komp isijava ne bi ga ni palio, a to je onda kao da ga nisi ni kupio, neupotrebljivo.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A svašta, pa ljudi, jel vi klime nemate (ili ih imate, ali ih ne palite jer troše struju), pa jel vama kompovi rade 24 sata, da se to toliko grije. Ništa mi nije jasno. Prije smo doslovno imali grijalice u kompovima, sada se to drastično smanjilo, e sada je nastao ozbiljan problem

I dalje ću ponoviti - ništa mi nije jasno - kakvi su sada odjednom problemi nastali??????

Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MasterOfDisaster kaže...

A svašta, pa ljudi, jel vi klime nemate (ili ih imate, ali ih ne palite jer troše struju), pa jel vama kompovi rade 24 sata, da se to toliko grije. Ništa mi nije jasno. Prije smo doslovno imali grijalice u kompovima, sada se to drastično smanjilo, e sada je nastao ozbiljan problem

I dalje ću ponoviti - ništa mi nije jasno - kakvi su sada odjednom problemi nastali??????

Da, meni je PC upaljen 24h/350 i mala sobica gdje je.
Nikako mi nije svejedno jel kartica troši 150 ili 500W
Btw kada si imao prije 600W karticu ?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
wenclino kaže...
MasterOfDisaster kaže...

A svašta, pa ljudi, jel vi klime nemate (ili ih imate, ali ih ne palite jer troše struju), pa jel vama kompovi rade 24 sata, da se to toliko grije. Ništa mi nije jasno. Prije smo doslovno imali grijalice u kompovima, sada se to drastično smanjilo, e sada je nastao ozbiljan problem

I dalje ću ponoviti - ništa mi nije jasno - kakvi su sada odjednom problemi nastali??????

Da, meni je PC upaljen 24h/350 i mala sobica gdje je.
Nikako mi nije svejedno jel kartica troši 150 ili 500W
Btw kada si imao prije 600W karticu ?

Šta 15 dana je ipak ugašen u godini (jel to godišnji?) 

Pa naravno da nije svejedno da li je 150 ili 500W, ali to su totalno različiti rang grafe i nema usporedbe, ako se hoćeš pravo igrat onda će grafa i grijat, oduvijek je tako bilo, pa i danas je. Nvidia je malo bolja u tome, ali i RTX 4080 i RTX 4090 griju dobrano. Pa ti biraj, bolja i jača grafa i veće zagrijavanje ili slabija i manje zagrijavanje, nema druge.

Osim toga mislim da danas svi u kući imaju klime tako da ne treba kmečati bez razloga.

14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Imam klimu ali zašto se znojiti pored kompa iz kojeg puše toplo kao da si upalio fen za kosu, ako se može složiti relativno brzo i toplinski umjereno.

I da komp nije kupljen za ukras, koristi se, igrase se cijelu godinu osim kad moram na odmor i na šugavu plažu :D A to nekako preživim.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Imam klimu ali zašto se znojiti pored kompa iz kojeg puše toplo kao da si upalio fen za kosu, ako se može složiti relativno brzo i toplinski umjereno.

I da komp nije kupljen za ukras, koristi se, igrase se cijelu godinu osim kad moram na odmor i na šugavu plažu :D A to nekako preživim.

 

Pa zašto si onda prešao na fen (RX 6800) kad si imao klimu (RTX 3060Ti). Vidim da si ti očito iz mlađe generacije kad imaš po cijele dane vremena da se igraš, nego i cijelu noć isto igraš, jel spavaš uopće, ili voliš da dok spavaš pokraj tebe lagano bruji komp

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 12:16 (MasterOfDisaster).
7 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

stvar je buke, nije isto jel ti rade ventovi na 20% ili na 50% zato jer se grafa vise grije dok igras ili radis nesto na kompu sa grafom

 

neki cijene silent gaming/radne konfe, ukljucujuci i mene, zato i pizdim kontantno na nefunkionalnost AMD zero rpm featura

 

radije bih da mi grafa radi na 80C sa 34dB, nego na 60C sa 40dB

 

naravno najbolje je 60C sa 34dB 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 14:26 (X3M).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MasterOfDisaster kaže...
forumaš kaže...

Imam klimu ali zašto se znojiti pored kompa iz kojeg puše toplo kao da si upalio fen za kosu, ako se može složiti relativno brzo i toplinski umjereno.

I da komp nije kupljen za ukras, koristi se, igrase se cijelu godinu osim kad moram na odmor i na šugavu plažu :D A to nekako preživim.

 

Pa zašto si onda prešao na fen (RX 6800) kad si imao klimu (RTX 3060Ti). Vidim da si ti očito iz mlađe generacije kad imaš po cijele dane vremena da se igraš, nego i cijelu noć isto igraš, jel spavaš uopće, ili voliš da dok spavaš pokraj tebe lagano bruji komp

 Prešao jer imaju jednak tdp oko 200 w s time da rx 6800 brža kartica, a ovaj model i jebeno tih.

Hvala ti za ovo da sam mlad, jer sam deda dvoje unučadi 💪

Odradim osam sati na poslu i onda se igram koliko želim, i po danu i po noći a komp nisam kupio za ukras.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
wenclino kaže...
forumaš kaže...
R3nchi kaže...
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .

RTX 4070 Ti  TDP 285W

RX 7900XT  TDP 300W

 

Količina topline ovisi o razini opterečenja grafičke kartice i ovo su im max toplinski izlazi u prostor ako nisu overklokane. 

 

Da bi bio oduševljen moraš birati grafičke sa što nižim TDP-om i dodtano ih undevoltati. 

U praksi te dvije kartice su poprilićno udaljene po potrošnji
Ja svoju 4070ti nisam vidio da je prešla 230W, a laganim undevoltom 180W
7900XT je bliži 4080.
Toplina (čipa) naravno ovisi o hlađenju ali ne i isijavanje topline iz kučišta 

 Inno3d 3x model 4070ti s 2x8pin.

Peak joj je 320w, igre su na cca 250w ako je sve default

  Ako joj stavim temp limit na 65°c kartica nemre preci 180w

 

Sve u svemu za ovaj rang bi rekao solidna potrošnja.💪👌

 

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Eto, o tome sam već pisao prije, kupujemo jake grafe, cpu, ali se nikako ne možemo pomiriti sa njihovom potrošnjom i zagrijavanjem, pa većina, kao i sam, u/v, osakaćujemo ih, lupamo im limite na temeprature itd kaj sve ne. Recimo serija RTX 6x ili 7x bude valjda derala 144 fps na 1440p rezi uz limitirane temperature i u/v, jer ako se nastavi ovim tempom, gdje je uopće limit istog???? Jbg dečki, oprostite ali morao sam ....  

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 15:21 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
wenclino kaže...
forumaš kaže...
R3nchi kaže...
nego da ja vas pitam. kolko topline baca 4070ti.

Ja sa svojom saphire 7900xt nisam bas odusevljen sto de toga tice .A imam lufta da ju vratim .

RTX 4070 Ti  TDP 285W

RX 7900XT  TDP 300W

 

Količina topline ovisi o razini opterečenja grafičke kartice i ovo su im max toplinski izlazi u prostor ako nisu overklokane. 

 

Da bi bio oduševljen moraš birati grafičke sa što nižim TDP-om i dodtano ih undevoltati. 

U praksi te dvije kartice su poprilićno udaljene po potrošnji
Ja svoju 4070ti nisam vidio da je prešla 230W, a laganim undevoltom 180W
7900XT je bliži 4080.
Toplina (čipa) naravno ovisi o hlađenju ali ne i isijavanje topline iz kučišta 

 Inno3d 3x model 4070ti s 2x8pin.

Peak joj je 320w, igre su na cca 250w ako je sve default

  Ako joj stavim temp limit na 65°c kartica nemre preci 180w

 

Sve u svemu za ovaj rang bi rekao solidna potrošnja.💪👌

 

A izgubio si 315Mhz sa 65c temp limit, moja ASUS 4070ti radi na 180W(30% manja potrošnja) a drži 2800 Mhz(0.975v) i ispod 60c i dobivam +1-2% perf uspram stock, ništa ne gubim.

Probaj undervoltat kao što sam ti napisao u drugoj temi, daleko bolje rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 15:35 (ivicask).
14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Kad se RTX 4070 Ti optereti sa ray tracing igrom onda ide na 280W. RX 79000XT u istoj igri istu oko 280W, ili nešto više.

 

 

Za moj ukus obje su na nekoj gornjoj granici upotrebljivog ljeti. IMO ne bi me bilo briga da koštaju duplo manje, ovak tražim im dlaku u jajetu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kod amd-a je standard da se uz undervolt dobije i koji mhz veći boost uz manju potrošnju dok sa nvidijom nisam imao takva iskustva. Treba uzeti u obzir i da 7900xt ima 60% više vrama koji isto troši nešto struje. Uvijek se može smanjiti power limit te time smanjiti i temperature i potrošnju struje, a više testova kako youtubera tako i forumaša potvrđuje da je pad performansi minimalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Kad se RTX 4070 Ti optereti sa ray tracing igrom onda ide na 280W. RX 79000XT u istoj igri istu oko 280W, ili nešto više.

 

 

Za moj ukus obje su na nekoj gornjoj granici upotrebljivog ljeti. IMO ne bi me bilo briga da koštaju duplo manje, ovak tražim im dlaku u jajetu.

 

 

 Pošaljem slike poslje ,witcher 3 next gen ,4k sve full osim hairworks,ray tracing itd ,troši 185w, drži nekih 80fps.

Dlss balanced ,frame gen ON.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Kad se RTX 4070 Ti optereti sa ray tracing igrom onda ide na 280W. RX 79000XT u istoj igri istu oko 280W, ili nešto više.

 

 

Za moj ukus obje su na nekoj gornjoj granici upotrebljivog ljeti. IMO ne bi me bilo briga da koštaju duplo manje, ovak tražim im dlaku u jajetu.

 

 

 Imao sam kartice od 200w koje su isijavale brat bratu 5x više topline od ove 4070ti, Fractal R5 za sad sve mlako, stovise rekao bi da je 3060ti bilo sve znacajno ukuhano

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Meni RTX 2060 Super dobro zagrije dio staklene bočne stranice, GPU se ljeti grije do 86°C. A kartica troši samo 170-180W. Loše je hlađenje. Snižavanje napona bi to riješilo, ali ne smeta mi toliko zagrijavanje. Ionako mi stže uskoro RX 6800 XT Nitro+, pa da vidim tu "zvjerčicu". Klasificirana je na 350 W.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izzy kaže...

 RX 6800 XT Nitro+, pa da vidim tu "zvjerčicu". Klasificirana je na 350 W.

 300W, undervolt ide dosta niže tdp

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2023 23:01 (dery).
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo konačna komparacija 4080 vs 7900xtx koji pati od chiplet driver mušica, više troši i 2x je gori u RTu.

 

4080 puno bolji proizvod imho. Šteta zbog cijena.

 

Još sam si kontao uzeti 7900xtx očekivajući da će fine wine mit konačno proraditi ali izgleda *určina.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...

Evo konačna komparacija 4080 vs 7900xtx koji pati od chiplet driver mušica, više troši i 2x je gori u RTu.

 

4080 puno bolji proizvod imho. Šteta zbog cijena.

 

Još sam si kontao uzeti 7900xtx očekivajući da će fine wine mit konačno proraditi ali izgleda *určina.

 

 Nevidija je toliko nadmočna ovaj put da se mid range uspoređuje sa high end od amd i high end sa entusiast flagship od amd. I onda kako neče nevidija napucat cijenu,moraju zato jer su tupani iz amd svoje napucali.Rx7900xtx cijena max 700$ ili ništa od njih.Xt do 500eura.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

A gle stvar je cijene...Da je razlika između 4080 i 7900xtx cca 300e, ne bi mi kožnati prismrdio u tražilicu. Ovako kad je cijena 100e gore dolje, vrlo lak izbor, iako su obje loše pozicionirane.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2023 18:04 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Užasno loše, jer godina proleti i eto ti nove serije koja će posrat trenutnu uzduž i poprijeko, a platiš ju suhim zlatom i odigraš na njoj desetak igara. U roku keks vrijedi kikiriki.

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kategorički odbijam grafu ispod 24 gb!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice