NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 734.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mr.Inferno kaže...

Nego, koristite li drivere u punoj ekstenziji prilikom instalacije ili?

Osobno nemam koristi od GeForce Experienca niti nekih dodatnih značajki koje dolaze sa driverima osim njih samih i pratećih.

Već dosta dugo u upotrebi kod mene je TinyNvidiaUpdateChecker koji se skine sa githuba (open source), koji skine zadnju verziju drivera za karticu i raspakira ih tako da se dobije opcija čiste instalacije.

Imam osjećaj da ima previše po standardnoj instalaciji u pozadini servisa koji su aktivni a nisu od praktične nama koristi, posebno za igranje (helperi, telemetrija itd).

 ne koristim nvidia experience, samo čisti drajveri, a i to ne prečesto

nisam baš vidio da čine neku veliku razliku u svakoj pojedinoj verziji, tako da nema potrebe svaki put skidat nove

 

jednom sam se opekao instalacijom tek izašlih drajvera i zato instaliram rjeđe i tek kad prođe neko vrijeme da mogu provjeriti eventualne zamjerke korisnika prije instalacije

dok god bude normalnog control panela, mislim da neću instalirat niti ovo čudo, ne vidim potrebu - jednom mi je naštimano sve što se tiče same grafe i ostale postavke mijenjam u samoj igrici pojedinačno, par minuta odvojim za postavke prilikom prve instalacije svake igrice i to je to

15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Vezano za moj povrat graficke sa coil whine (posto gore).. vratio sam dakle rtx 4090 asus strix white oc, sve je trajalo 2 tjedna dok zaprime u njemacku i uglavnom mogao sam birati izmedju povrata novca, nove graficke ili neke druge! Odlucio sam se za rtx 4090 gigabyte aero model i jos dobio nekih 360 eura nazad. Nadam se da ce aero raditi tiho i bez coil whine. Dolazi iduci tjedan pa javim dojmove
Intel 80286
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Treba dat gigi priliku, prije nego ju ubaciš u pc pregledajte je detaljno. Kolega je već jednu giginu 4090 vraćao radi isfušarenog pcb a i još more drugih stvari. Nek je sa srećom. 

Bero
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Vezano za moj povrat graficke sa coil whine (posto gore).. vratio sam dakle rtx 4090 asus strix white oc, sve je trajalo 2 tjedna dok zaprime u njemacku i uglavnom mogao sam birati izmedju povrata novca, nove graficke ili neke druge! Odlucio sam se za rtx 4090 gigabyte aero model i jos dobio nekih 360 eura nazad. Nadam se da ce aero raditi tiho i bez coil whine. Dolazi iduci tjedan pa javim dojmove

 Nadam se da si tražio v2 verziju.

 

Taman i da ti dođe ravan pcb, pregledaj dobro kod šarafića da li je savijeno igdje

 

Giga je sad trenutno najeftinija na Amazonu (why I wonder), iako je prije išla uz bok Asusu sa cijenama.

 

P.S. Ako je V1 i ako je sve u redu, budi ekstra oprezan kod umetanja. Tih model (naprotiv mišljenju), odlične temperature - ali ali ali....

 

Žalosno da za GPU od dvije keke moram ovo pisat.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 13:48 (DarthMarkus).
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Da je ogleda ko polovnog golfa 2cu 

 

svašta

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...
Horned Reaer kaže...
Vezano za moj povrat graficke sa coil whine (posto gore).. vratio sam dakle rtx 4090 asus strix white oc, sve je trajalo 2 tjedna dok zaprime u njemacku i uglavnom mogao sam birati izmedju povrata novca, nove graficke ili neke druge! Odlucio sam se za rtx 4090 gigabyte aero model i jos dobio nekih 360 eura nazad. Nadam se da ce aero raditi tiho i bez coil whine. Dolazi iduci tjedan pa javim dojmove

 Nadam se da si tražio v2 verziju.

 

Taman i da ti dođe ravan pcb, pregledaj dobro kod šarafića da li je savijeno igdje

 

Giga je sad trenutno najeftinija na Amazonu (why I wonder), iako je prije išla uz bok Asusu sa cijenama.

 

P.S. Ako je V1 i ako je sve u redu, budi ekstra oprezan kod umetanja. Tih model (naprotiv mišljenju), odlične temperature - ali ali ali....

 

Žalosno da za GPU od dvije keke moram ovo pisat.

 montirat ću je svakako vertikalno a sad da li ću dobiti  v1 ili v2 to ne znam (ne piše).. javim kad dodje kakva je situacija

Intel 80286
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 15:31 (Horned Reaer).
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne dolazi u obzir toliko iskeširat ako nije state of art a to gpu sigurno nisu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Još malo pa će 5xxx serija pa se neće stignuti savinuti, nadogradnja se bliži 😂

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Biti će još masivnije. To kada se odlomi grafička, ima da napravi rupu u kućištu... Proleti kroz stol i zabije se u pod.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Meni nekidan stigla gainward phantom reunion 4070 ti.. Naravno sa sam uzeo krivi model (al sam skuzio da mi duza od te grafe 319mm) tesko stane u moj fractal g odkad sam 3 hdd naguro + dvd +ssd (sata kablova svuda po kucistu)) GPU se po mom ukusu malo vise grije i cuje, a Taman sam bio zabb kako je to kad ti topal zrak pici iz stola u facu.. Grafa je u ostalim segmentima i vise nego dobra.. Danaa sam ju undervolto po nekom yt tutorialu i dosta hladnije radi.. hot spot mi oko 72c. grafa sama na 50c ferceram. Ja zadovoljan. no coil whine also
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 7:43 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Meni nekidan stigla gainward phantom reunion 4070 ti.. Naravno sa sam uzeo krivi model (al sam skuzio da mi duza od te grafe 319mm) tesko stane u moj fractal g odkad sam 3 hdd naguro + dvd +ssd (sata kablova svuda po kucistu)) koji se po mim ukusu malo vise grije i cuje .. Taman sam bio zabb kako je to kad ti topal zrak pici iz stola u facu.. Grafa je u ostalim segmentima i vise nego dobra.. Danaa sam ju undervolto po nekom yt tutorialu i dosta hladnije radi.. hot spot mi oko 72c. grafa sama na 50c ferceram. Ja zadovoljan. no coil whine also

 R3nchi

Di si kupio?

U Mindfactory.de i koliko te je koštala sve skupa? 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sad ce neki dobit mozdani .
ubo sam si polovnu na ebayu .

640€ +25e shipping to hr

R33mba#2892
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nova ili polovna isti K...Dobro si ubo.👍

16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Jesi li je dobro pregledao da ne baca plavi dim 

 

Uredi te kablove, daj si truda malo i guštaj....i sam imam 3 m2, 2 hdd i 2 sata ssd u kučištu, no lijepo sve povezano i fiksirano vezicama, ne vidi se ništa

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Svaka cas'! U kojem kucistu, trebamo znati...

maximum effort
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MGloc kaže...

Nova ili polovna isti K...Dobro si ubo.👍

Naravno da nije isti K. Ko zna jel prvi vlasnik uopce prvi, a nas kolega je vec drugi.

 

Ja ne znam ko bi kupio taj GPU da bude treca ruka, tj za koji iznos.

 

On je platio dobru cijenu, to je razlika.

maximum effort
16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako sve radi uredu je i neka ga lijepo služi....imam Fractal Pop Air medium tower...sa napred 2x140mm iza 1x120 i gore 2x 120mm Fractal Aspect ventilatorima....tiho i podossta hladno kučište.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Mogu zamislit, braca smo po kucistu. Kod mene zasad 3 venta, a dobre GPU temp, mozda na ljeto dodam jos propuha.

maximum effort
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Heh osvojio sam na bidanju ukupno 3 grafe ja mislim, kfa ,tuf, te gainward ovu . te sam imo price proposal palit Gamingpro pro 699e , i ciganio se za gainwward phoenix gs 705€ ...

O ovim pizdarijsma sto @metallic pise ne znam sta bi reko.. pa nije to jbn auto il motor pa kao 3-4 vlasnik pa su ga vozali svakakvo .. kakve veze ima koji si vlasnik? i da ju je imalo 16 ljudi u 4mj ako grafa nije sjb. i radi sve normalno.. Isti qur bila u ovih 8 mj u jednom kucistu il u tri . Ne kuzim logiku boga mi..

Vidit cu kako undervolt fercera u igrama,benchmark mi se pokazo stabilnim.. Da imam jos sata utora u mbo iso bi i 4hdd u pc.. A pre mrljav sam ja za neki cable management..
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ne kuzim ni ja tvoj stav, pa nemamo o cemu pricati na tu temu grafe.

 

Al to sto sam ja napisao da su pizdarije, nebi se slozio, pizdarije su vasa cackanja po grafi, ubadanja i promjene novih tek kupljenih GPU.

 

Tim tempom bi grafa u svojoj gari imala 15 vlasnika, e to je cista jebena glupost. To je za poklanjanje kad je niko ne zeli zadrzati, zar ne?

 

 

maximum effort
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ta RTX 4070 Ti ima 16-Pin Power Connector koji je službeno podržan za 30 uštekavanja, pa sad ak je puno puta mijenjala ruke pitanje koliko joj je još ostalo ciklusa 

 

Nvidia’s Melting 16-Pin Connectors on RTX 4090: All We Know | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

"We do however make it a point to treat our cards with care, and that includes not plugging in and unplugging the 16-pin connector any more than necessary, as it's officially only rated for 30 cycles."

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 16:46 (forumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
4070ti 30x plug in OC edition.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako ima velik broj ovakvih kao on bome jeste se plugin-ala ohoho. Mijenja grafe ko tolalet papir.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Zajeba**te čovjeka bezveze samo ste ljubomorni što je kupio super grafičku. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...

Zajeba**te čovjeka bezveze samo ste ljubomorni što je kupio super grafičku. 

Uopce ga ne zajebavamo, nije da jedini ima OK grafu.

 

Al covik ne kuzi da je grafa sigurnija sto manje mrda u svom kucistu, a ne da dostavne sluzbe igraju nogomet s njom u vise navrata.

 

Btw, cestitam kolegi i nek ga dobro sluzi, sve najbolje stvarno. Al ima cudan sistem po meni.

 

Lp

 

maximum effort
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nije nista vise cudniji od mog.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...

Zajeba**te čovjeka bezveze samo ste ljubomorni što je kupio super grafičku. 

 Da je barem Super* ali nije(*Super model)

8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

kako (mozda i zasto) funkcionira undervolt na rtx karticama? ima smisla? potrebe?

 

znam da na amd donese manju potrosnju, nesto vece brzine i bolje performanse, dali isto vrijedi i za nvidiu, i kako uopce to odraditi.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Damir22 kaže...

kako (mozda i zasto) funkcionira undervolt na rtx karticama? ima smisla? potrebe?

 

znam da na amd donese manju potrosnju, nesto vece brzine i bolje performanse, dali isto vrijedi i za nvidiu, i kako uopce to odraditi.....

 Isti drek, nije nis komplicirano sve radis u msi afterburneru u par klikova!

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Damir22 kaže...

kako (mozda i zasto) funkcionira undervolt na rtx karticama? ima smisla? potrebe?

 

znam da na amd donese manju potrosnju, nesto vece brzine i bolje performanse, dali isto vrijedi i za nvidiu, i kako uopce to odraditi.....

 itekako ima smisla, barem na ovih 3xxx grijalicama poput moje

evo da kopiram svoje rezultate undervolta iz 12. mjeseca pretprošle godine kad sam je uzeo

 

1. stock

volt    1.075

clock    1920

temp     76

rpm    1480

superp 15449

 

2. undervolt 1

volt     950

clock   2020

temp     75

rpm    1422

superp 16054

 

3. undervolt

volt     875

clock   1920

temp     70

rpm    1189

superp  15364

 

dakle

undervolt na 950 zadržava temperature i rpm, a povećava rezultat i brzinu

undervolt na 875 spušta temperature i rpm, a zadržava rezultat i brzinu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice