Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 640.631
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo i ja postao od onih koji su uspješno isprekli grafulju.

 

Ova moja radeonka 4830 riknula, izbacila mi brdo artefakata i opet sam je osposobio! Pekao je u pećnici 8 min na 200ºC Iskreno nisam očekivao previše. Skinuo sam hladnjak, odvojio sve lako topljive materijale izolirao folijom ono što nemogu skinuti i zapekao.

 

Dok se grafa pekla počeo se širiti onaj miris kao kad nešto plastično pregori i pomislio "e tek sam te sad spržio izgleda" ali krivo! Proradila je i radi kao nova, do kada će neznam.

 

Kakva su iskustva nakon pečenja!? Vijek? Ponavljanje problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Samo da kazem da je moj WD5000AAKX od 500GB proradio,nakon zamrzivaca,nisam vjerovao ali eto.bio oko 3h u zamrzivacu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Bellatrix kaže...

Evo i ja postao od onih koji su uspješno isprekli grafulju.

 

Ova moja radeonka 4830 riknula, izbacila mi brdo artefakata i opet sam je osposobio! Pekao je u pećnici 8 min na 200ºC Iskreno nisam očekivao previše. Skinuo sam hladnjak, odvojio sve lako topljive materijale izolirao folijom ono što nemogu skinuti i zapekao.

 

Dok se grafa pekla počeo se širiti onaj miris kao kad nešto plastično pregori i pomislio "e tek sam te sad spržio izgleda" ali krivo! Proradila je i radi kao nova, do kada će neznam.

 

Kakva su iskustva nakon pečenja!? Vijek? Ponavljanje problema?

Meni moja 9800gtx+amp zotac koja je trenutno kod starog radi preko 4mjeseca tako nešto otprilike,nisam siguran,ja sam sebi drugu 9800gtx+ amp nabavio i stavio ac s1 rev.2

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Bellatrix kaže...

Evo i ja postao od onih koji su uspješno isprekli grafulju.

 

Ova moja radeonka 4830 riknula, izbacila mi brdo artefakata i opet sam je osposobio! Pekao je u pećnici 8 min na 200ºC Iskreno nisam očekivao previše. Skinuo sam hladnjak, odvojio sve lako topljive materijale izolirao folijom ono što nemogu skinuti i zapekao.

 

Dok se grafa pekla počeo se širiti onaj miris kao kad nešto plastično pregori i pomislio "e tek sam te sad spržio izgleda" ali krivo! Proradila je i radi kao nova, do kada će neznam.

 

Kakva su iskustva nakon pečenja!? Vijek? Ponavljanje problema?

A gle ako radi ok ali važno je da pratiš temperature grafe ako je niža od predviđenih onda nemaš brige i može izdržat jako dugo. Moj nvidiu 8500 gt odlično radi sad ima oko 6mj a pošto on ima pasivni hladnjak ali nema vent koji ugrađen jer sam testirao bez venta malo pojača temperature a kad sam improvizirao i izvadio vent od neispravnog napajanje pa sam na ugradio vent na pasivni hladnjak te spojio napon na grafi i kad ono lijepo hladi ali nikad neide na visoku temperature i uvijek je na 30 stupnjeva bilo u igri i nešto radi na kompu. fin osječaj koda sam komp kupio novi.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Bellatrix kaže...

Evo i ja postao od onih koji su uspješno isprekli grafulju.

 

Ova moja radeonka 4830 riknula, izbacila mi brdo artefakata i opet sam je osposobio! Pekao je u pećnici 8 min na 200ºC Iskreno nisam očekivao previše. Skinuo sam hladnjak, odvojio sve lako topljive materijale izolirao folijom ono što nemogu skinuti i zapekao.

 

Dok se grafa pekla počeo se širiti onaj miris kao kad nešto plastično pregori i pomislio "e tek sam te sad spržio izgleda" ali krivo! Proradila je i radi kao nova, do kada će neznam.

 

Kakva su iskustva nakon pečenja!? Vijek? Ponavljanje problema?

Stavi nove kondenzatore i raditi će dugo, bez brige. Pekao sam dosta kartica, baš na kojima sam promijenio kondenzatore one su duže trajale.

R.I.P Zotac 8800GT
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

 

kruskar kaže...
Nello kaže...
Bellatrix kaže...

A gle ako radi ok ali važno je da pratiš temperature grafe ako je niža od predviđenih onda nemaš brige i može izdržat jako dugo. Moj nvidiu 8500 gt odlično radi sad ima oko 6mj a pošto on ima pasivni hladnjak ali nema vent koji ugrađen jer sam testirao bez venta malo pojača temperature a kad sam improvizirao i izvadio vent od neispravnog napajanje pa sam na ugradio vent na pasivni hladnjak te spojio napon na grafi i kad ono lijepo hladi ali nikad neide na visoku temperature i uvijek je na 30 stupnjeva bilo u igri i nešto radi na kompu. fin osječaj koda sam komp kupio novi.

Evo računalo mi radi bez gašenja od sinoć i temperature su oke. Samo mi malo vent zna zabrujati na mahove. Izgleda da ću ga morati malo skinuti pa pogledati. Možda mu kanem mrvicu grafitne masti da ne bruji, ako to smijem!?

 

Tu si u pravu, ono kad upališ računalo i sve radi kao novo. Osjećaj da si nešto popravio svojom rukom bez potrošene kune u tako kratkom roku, nema ništa ljepše od toga.

MARKOZD15 kaže...
Bellatrix kaže...

Evo i ja postao od onih koji su uspješno isprekli grafulju.

 

Ova moja radeonka 4830 riknula, izbacila mi brdo artefakata i opet sam je osposobio! Pekao je u pećnici 8 min na 200ºC Iskreno nisam očekivao previše. Skinuo sam hladnjak, odvojio sve lako topljive materijale izolirao folijom ono što nemogu skinuti i zapekao.

 

Dok se grafa pekla počeo se širiti onaj miris kao kad nešto plastično pregori i pomislio "e tek sam te sad spržio izgleda" ali krivo! Proradila je i radi kao nova, do kada će neznam.

 

Kakva su iskustva nakon pečenja!? Vijek? Ponavljanje problema?

Stavi nove kondenzatore i raditi će dugo, bez brige. Pekao sam dosta kartica, baš na kojima sam promijenio kondenzatore one su duže trajale.

Ovi kondenzatori su, primjetio sam, malo nabubrili ali nisu popucali. Da sam ju možda držao još minut popucali bi. Imam kod sebe u jednoj kutiji kondenzatora svakakvih tipova pa ću vidjet dal paše ijedan da ga zalemim.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pisao sam vec u vlastitom threadu ali evo i ovdje cu. Danas mi je graficka (8800GT) pocela izbacivati artefakte, prvo u igrama 2x, a evo i maloprije mi se to u windowsu dogodilo. Vjerujem da je graficka "pregorila" jer u posljednja 3 mj temperatura nije padala ispod 60. Bez ikakvog opterecenja, u igrama je skakala i do 80. Ali sve ono mislim opusteno, opusteno i evo do cega je doslo. Maloprije sam je otvorio, pocistio staru pastu, stavio novu i ispraznio toliko prasine da mi je soba crna, nije se cistila 4 godine otkad sam je kupio. I evo sad mi je standardna temperatura 40. Eh, da li je ona materijal za pecenje ili ? Do drivera nije, jer sam przio na ovim driverima jos od 9. mjeseca nekad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
anabolicaa kaže...

Pisao sam vec u vlastitom threadu ali evo i ovdje cu. Danas mi je graficka (8800GT) pocela izbacivati artefakte, prvo u igrama 2x, a evo i maloprije mi se to u windowsu dogodilo. Vjerujem da je graficka "pregorila" jer u posljednja 3 mj temperatura nije padala ispod 60. Bez ikakvog opterecenja, u igrama je skakala i do 80. Ali sve ono mislim opusteno, opusteno i evo do cega je doslo. Maloprije sam je otvorio, pocistio staru pastu, stavio novu i ispraznio toliko prasine da mi je soba crna, nije se cistila 4 godine otkad sam je kupio. I evo sad mi je standardna temperatura 40. Eh, da li je ona materijal za pecenje ili ? Do drivera nije, jer sam przio na ovim driverima jos od 9. mjeseca nekad. 

Pa što čekaš? Pravac rerna s njom i uživaj.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam lemilicu vrucim zrakom ja kako se vec zove,i hocu da probam popraviti jednu asusicu 8800gt. No imam problem na lemilici mi stoji kad se upali na 1. da je temp 375,a na 2. 500, sad koliko odmaknuto treba drzat i jeli uopste preporucljivo raditi sa njom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam tu jedan TV, LCD Grundig-ov, UGlavnom kod gledanja programa izbacuje zelene artifakte, bi se moglo to ovo metodom rješiti? Da stavim njegovu ploču i pečnicu?

Ma znate kaj...3.14.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
bobica257 kaže...

Imam tu jedan TV, LCD Grundig-ov, UGlavnom kod gledanja programa izbacuje zelene artifakte, bi se moglo to ovo metodom rješiti? Da stavim njegovu ploču i pečnicu?

Pa isprobaj, pa da vidimo rezultate. Može pomoći ali ne mora! Evo i mene baš interesira dal će to pomoći jer imam jedan stariji TV sa istim problemom..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
bobica257 kaže...

Imam tu jedan TV, LCD Grundig-ov, UGlavnom kod gledanja programa izbacuje zelene artifakte, bi se moglo to ovo metodom rješiti? Da stavim njegovu ploču i pečnicu?

  Nikako to ne radi, to pali samo kod GPU jer trpe visoku temp. I kod nekih napojnih.

13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
bobica257 kaže...

Imam tu jedan TV, LCD Grundig-ov, UGlavnom kod gledanja programa izbacuje zelene artifakte, bi se moglo to ovo metodom rješiti? Da stavim njegovu ploču i pečnicu?

Nikako ti to nebi preporučio,uzmi fen što zagrijava na 500C i s njime lagano zagrijavaj par minuta,pečnicu nislučajno samo ga možeš još više shebat.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
kruskar kaže...
bobica257 kaže...

Imam tu jedan TV, LCD Grundig-ov, UGlavnom kod gledanja programa izbacuje zelene artifakte, bi se moglo to ovo metodom rješiti? Da stavim njegovu ploču i pečnicu?

Nikako ti to nebi preporučio,uzmi fen što zagrijava na 500C i s njime lagano zagrijavaj par minuta,pečnicu nislučajno samo ga možeš još više shebat.

  Ja sam svoju 8800GT pekao 2 sata u pecnici na 50C, ali ne zato sto je bila pokvarena, nego je ja oprao.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Cabaye kaže...

Samo da kazem da je moj WD5000AAKX od 500GB proradio,nakon zamrzivaca,nisam vjerovao ali eto.bio oko 3h u zamrzivacu.

Koji su simptomi kvara bili kod tog hdd-a. moj je rikavela, pa gajim nade{#}

Sorry za off t.

God save flat rate
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
juchinio kaže...
Cabaye kaže...

Samo da kazem da je moj WD5000AAKX od 500GB proradio,nakon zamrzivaca,nisam vjerovao ali eto.bio oko 3h u zamrzivacu.

Koji su simptomi kvara bili kod tog hdd-a. moj je rikavela, pa gajim nade{#}

Sorry za off t.

Inače je poželjno 24 sata na -20C do -35C ga držati i onda izvaditi van ostaviti da se ugrije na sobnu temperaturu pa priključiti i viditi dali radi,tako sam 2 wd blue 500gb napravio od frenda i eno rade mu oko 9 mjeseci već bez ikakvih problema,drži raid0 i ponašaju se izvrsno.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Samo da se pohvalim da sam i ja uspio ispci graficku kako treba :) a radi se o Asus 8800GT :D

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Koji su Vam simptomi HDD-a bili ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Jughead kaže...

Koji su Vam simptomi HDD-a bili ?

Kod ova 2 što sam napravio bili su ti da su se diskovi sami od sebe gasili,gubili podatke i nakraju je jedva bios ih očito i reko ajd da iskušam metodu,ali prije stavljanja u zamrzivač disk u najlonsku vrečicu,pa najlonsku vrečicu u krpu umotat i tek onda stavit.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Koliko dugo ga držati unutra ?

I ja imam jedan problem s diskom. Ne prepoznaje ga komp.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 16:30 (LAN gamer).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ja sam jos prije nekih 6-7 mj. uspjesno ispeko Gigabyte-ovu HD4650 i Gainward-ovu 7600GT i jos uvjek rade :D.

13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
LAN gamer kaže...

Koliko dugo ga držati unutra ?

I ja imam jedan problem s diskom. Ne prepoznaje ga komp.

24Sata na -35C i proradilo je.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Može jedna preporuka...

Imam GT8800, te prije kojih tjedan do dva sam zamijetio u BF3-u da ne nešto čudno događa... Nakon nekog vremena igranja pojavi mi se crni ekran i PC se zbrejka, ili izađe van iz igre...

Slučaj nije bio samo u BF3-u, nego i us Skyrim-u, nakon kojeg se pojavio BSOD sa greškom "nvlddmkm.sys", te sam mislio da je to driver-a, i tada sam sredio to sa driver-ima, i radilo je neko vrijeme (čudno)...

No, nakon dan, dva se opet pojavilo, i nakon 1-2h igranja BF3-a su se pojavili po prvi puta artefakti...

S tim da se artefakti pokažu samo nakon igranja, ne prije!!!

Probao sam underclock-ati grafu na 500mHz-a i 700 memorije, i radilo je neko vrijeme, no poslije su se artefakti pokazali ponovno, i PC se zbrejkao...

Trenutno PC radi na toj grafi, ali kažem, kada se zaigra nešto to se dogodi...

Zanima me dali imate kakvih riješenja za tu grafulju prije nego ju idem peći?

Također, iz nekog neviđenog razloga, na ovoj grafi ne vidim temperaturu ni u jednom jedinom software-u!!! :P

Aj PLZ, ako možete mi pomoći! ;)

Tnx!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Isto se desava i sa mojom 8800. U windowsu ok radi, cim upalim igre pocnu artefakti i PC se zaledi i jedini lijek mu je restart. Nema tu pomoci, tako da je to materijal za pecnicu. Ja sam svoju namjeravao ispeci ali sam nasao kupca za 15e tako da cu radije tu lovu klapnuti jer je svakako vrijeme da uzmem novu graficku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
anabolicaa kaže...

Isto se desava i sa mojom 8800. U windowsu ok radi, cim upalim igre pocnu artefakti i PC se zaledi i jedini lijek mu je restart. Nema tu pomoci, tako da je to materijal za pecnicu. Ja sam svoju namjeravao ispeci ali sam nasao kupca za 15e tako da cu radije tu lovu klapnuti jer je svakako vrijeme da uzmem novu graficku.

Neispravnu ju prodaješ za 15€?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Da, zasto ? Covjek kojem prodajem zna o cemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2012 2:14 (anabolicaa).
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Netko je postavio pitanje vezano za dugovječnost grafičke kartice nakon ovakvog "popravljanja", a osim toga rekao sam već u ovoj temi (doduše prije dosta vremena) da ću javiti ako bude nekakvih promjena, pa evo kako je bilo u mom slučaju.

Moj, danas nažalost pokojni, Radeon 4870x2 je prošao ukupno 6 ovakvih tretmana,

i to kronološki:

               1. 10 mjesec 2010

               2.   2 mjesec 2011

               3.   4 mjesec 2011

               4.  17.5.2011

               5. 26.7.2011 (pojava artefakata) - popravak 28.7.2011

               6. 30.7.2011 - zadnji put, koji na moju žalost nije dao nikakve rezultate, tj. grafička kartica nakon "tretmana" i ponovne instalacije u mašinu, nije više uopće davala sliku. 

Dakle, ovakvom metodom produžio sam vijek trajanja svoje grafe za nekih 9 mjeseci. Nakon početnog oduševljenja, mogu reći da je kasnije to sve skupa bilo dosta frustrirajuće, posebno tokom prošlog ljeta. Živjelo se u stalnom iščekivanju pojave artefakata, pa onda muke oko vađenja kartice iz kućišta (velika grafa), rastavljanje (zbog neadekvatnog alata, šarafići dosta "izjedeni"), čišćenje od termalne paste, sama procedura prženja itd.

Eto toliko. Svima puno sreće u "prženju", te još jednom zahvaljujem autoru teme.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Pozdrav svima! Imam Radeonku HD 5770, kad ju stavim u komp ( moj komp pod moj PC ) hladnjak na grafi se vrti na 100% i ne daje nikakvu sliku, kad stavim drugu grafu sve super radi. Promjenio sam pastu, ocistio je od prašine ali bezuspješno. Radi se tocno o ATI Radeon ASUS HD 5770 1GB! Što da napravim? Ja mislim da je zrela za pečnicu ili ima jos kakvih rješenja? Unaprijed hvala!
Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Stavi ju u pečnicu i gotovo,nemaš drugog rješenja,što je s garancijom?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
kruskar kaže...

Stavi ju u pečnicu i gotovo,nemaš drugog rješenja,što je s garancijom?

 

garancija istekla...
Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice