Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 214.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

 Rekao bi 20, posto je od svih 20-tak sto sam imao to je jedino mogla gigabajtova wf3 rev.2.0!

A šta da si ih probao još 20 komada i da niti jedna od tih nije mogla? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 18:30 (Penryn).
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

Sta ste ljubomorni? Kaj vam nije jasno?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Ljubomorni na što? Samo te upozoravamo da ti logika ne štima. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

Pa onda ocigledno nebi nista napisao! I ako prosvrljas temom naci ces prastari  post gdje sam to vec komentirao! Kasnite...:p

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 18:41 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
ansha kaže...

Na 1200mhz bez diranja napona? To moze jedna od pedeset kartica, ako i toliko.

 Šta ne diže ona sama voltažu kad se digne power limit?

Makar mi ovaj takt nije najstabilniji. Dvaput mi se dogodilo da mi se crashaju driveri na tom taktu, dok uredno radi na 1175 i tu ju držim.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

E pa chutac sad si me usosio, mislio sam da nisam bio jedini koji je imao takav primjerak izgleda da jesam(barem ovdje na forumu)!

inace da napon joj se dize automatski no on je definiran u biosu kartice koji pak ovisi o samom cipu i tdp, sto veci tdp veci napon ce kartica progutat, ako imas malo bolji cip izvuci ces i koji mhz vise, no na ovo utjece i jos puno toga od napajanja do fazne kontrole na gpu, itd itd! No 1175mhz s Plimitom je odlicno za 280x..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 280x Club

ova tri-x vapor-x u mene 1180 bez diranja voltaze, znaci na 1225V. prosao sam onaj 3dmark na 1190 al mislim da se na 1195 smrznuo.

u rudniku su kartice isle na 1200 sa spustanjem voltaze, tako da sve zavisi sta se gleda 

 

i7 power!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Pozdrav svima,

 

kupujem 280x poželjno sa garancijom

ponude u inbox

US server keke013#2101
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Misljenje vase. Dali ima smisla prodavati 280x i kupiti 970? Naime presao sam na 1440p monitor i mozda mi fali malo snage za tu rezoluciju. Vecina starijih igri jos radi ok, ali npr u falloutu sam morao spustiti dosta detalja da mi nepada sa 60 na 40/35 cesto ili je to stvar same igre... Uglavnom, 1000 kn je razlika je kod pordaje stare i kupnje nove. Ili da pricekam jos neko vrjeme?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 17:09 (Haremzg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Haremzg kaže...

Misljenje vase. Dali ima smisla prodavati 280x i kupiti 970? Naime presao sam na 1440p monitor i mozda mi fali malo snage za tu rezoluciju. Vecina starijih igri jos radi ok, ali npr u falloutu sam morao spustiti dosta detalja da mi nepada sa 60 na 40/35 cesto ili je to stvar same igre... Uglavnom, 1000 kn je razlika je kod pordaje stare i kupnje nove. Ili da pricekam jos neko vrjeme?

 Za 1440p radje idi na r9 390. Ili cekaj sljedecu generaciju koja bi trebala donjeti velik skok.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
ansha kaže...
Haremzg kaže...

Misljenje vase. Dali ima smisla prodavati 280x i kupiti 970? Naime presao sam na 1440p monitor i mozda mi fali malo snage za tu rezoluciju. Vecina starijih igri jos radi ok, ali npr u falloutu sam morao spustiti dosta detalja da mi nepada sa 60 na 40/35 cesto ili je to stvar same igre... Uglavnom, 1000 kn je razlika je kod pordaje stare i kupnje nove. Ili da pricekam jos neko vrjeme?

 Za 1440p radje idi na r9 390. Ili cekaj sljedecu generaciju koja bi trebala donjeti velik skok.

da, mozda je bolje da se saceka ta nova generacija. Strah me i pomisliti koliko ce to pak novaca doci. U drugom mjesecu ove godine sam nabavio 280x, mozda je bolje da iskoristim ovo sto imam jos barem godinu dana, pa onda kupiti i nesto bolje od 970 i 390. O prodaji cisto razmisljam jer ima garanciju od jos godinu i 2 mjeseca, a radi se o (valjda) top modelu asusa pa si mislim da je dobro vrjeme za dobiti solidne novce za nju...

 

Sjecam se jos kada je 5850 bila najavljena kao znacajan skok u odnosu na prijasnje kartice, da bi ja nakon nepunih godinu dana od izlaska navedene kupio 6870, koja mi je vrlo brzo postala slaba. Nevjerovatno kolko su te graficke potrosna roba, i stalno dolaze nove i bolje, stalno upgrejdati nesto

13 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Ja koliko znam, po pogledu performansi se isplati, ali sve zavisi koliko novca imaš na raspolaganju.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

Sta se performansi tice, dobit ces 30-35%, nedavno sam presao sa 280X na 390 pa govorim iz iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Pozz da ne dulji vidim da ste se raspisali jako jako puno u ovoj temi, al posto sam kratak sa vremenom i nestignem bas sve te poruke procitat pa me cisto zanima vase misljenje o ovoj grafi :: XFX R9-280X-TDFD, DD Radeon R9 280X 1000M Boost 3GB DDR5
1.987,75Kn , interesira me dal ije ta grafika isplativa za tu lovu, i dale se moze nac neka bolja za te novce, i dali mi ta grafika moze vrtit sve nove igre hvala...


 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

od 1600kn pa do 2500kn nemas nista pametnije, tako da 280x je dobra kupnja, no ima puno boljih izvedbi no ni ta xfx nije losa s obzirom da izbora nemas...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...

od 1600kn pa do 2500kn nemas nista pametnije, tako da 280x je dobra kupnja, no ima puno boljih izvedbi no ni ta xfx nije losa s obzirom da izbora nemas...

 

A koja je bolja izvedba od xfx-a slobodno predlozi, da nebi kupio mačka u vreći svaki savjet je dobro dosao

10 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Imam ti ja Asusa za 1600 na njuskalu, koji je jedan od boljih modela, garancija godina i 2 mj

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

pozdrav ekipa, imam jedno pitanjce. Planiram kupiti konfiguraciju (amd FX 8X 8300, 8GB DDR3, itd..) koja između ostaloga sadrzi i XFX-R9 280X. Pitanje glasi, imam doma napajanje Corsair WX450w koristeno svega godinu dana, jel mi to napajanje moze posluziti da ne trosim vise love ili mi treba neko jace napajanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Gustavo Fring kaže...

pozdrav ekipa, imam jedno pitanjce. Planiram kupiti konfiguraciju (amd FX 8X 8300, 8GB DDR3, itd..) koja između ostaloga sadrzi i XFX-R9 280X. Pitanje glasi, imam doma napajanje Corsair WX450w koristeno svega godinu dana, jel mi to napajanje moze posluziti da ne trosim vise love ili mi treba neko jace napajanje?

 Za pocetak bi bilo dovoljno,ali skupljaj lovu za jace,pa s vremenom zamjeni.Grafa zna povuci i do 240w u igri + proc i ostatak konfe sto bi bilo full load za psu.

10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Gustavo Fring kaže...

pozdrav ekipa, imam jedno pitanjce. Planiram kupiti konfiguraciju (amd FX 8X 8300, 8GB DDR3, itd..) koja između ostaloga sadrzi i XFX-R9 280X. Pitanje glasi, imam doma napajanje Corsair WX450w koristeno svega godinu dana, jel mi to napajanje moze posluziti da ne trosim vise love ili mi treba neko jace napajanje?

 U grubo bi bilo ok ali ja bi s vremenom uzeo jace, ako ne bih clockao cpu (a trebao bi) nece vuc previse jer on ima 95tdp

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Koji vam je max clock 280x ?

 

Ja imam boost verziju od xfxa i trenutno nakon nove instalacije win10 i crimson drivera stabilan takt je 1300mhz/1900mhz, jos mi nije jasno kako. Mozda i moze vise ali me strah i nisan probava.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 21:27 (Pulss).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Gdje ti je stabilan takt od 1300mhz? Neka Igra, odvrti neki bench pa da vidimo! Jer nema sanse!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Furmark, bf4, witcher3.... Dajte neki test ili neku igru pa da probam i to

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Odi u podforum "benchmark" tamo imas 3dmark firestrike, valey, unigine heaven pa odvrti po nasim pravilima:)

a ovo je moj skor s jedinom 280x koja je dostigla 1300mhz (na zraku)

Firestrike 9127, Asus Matrix Platinum R9 280X 1300/1750

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 1:59 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Zdravo ekipa.. Skupio sam malo vise love i kupio sljedecu konfiguraciju:
Amd 8x 8350 4.0GHz
Ati radeon XFX R9 280X 3GB
16GB ddr3 ram hyper beast
Gigabyte GA970 maticna
I Hyper 700w napajanje. Sklopio sam sve i instalirao orginal win7 64, i nakon par minuta rada zamrzne se.. vec sam isprobao svakakve testove za rame, hdd, itditd... stavio orginal win 8 u nadi da ce se prestat zamrzavat ali opet se to desava, tipa kad otvorim Chrome, video na wmpu, nesto malo zahtjevnije i zamrzne se, bez upozorenja i vise ne pomaze nista.. u safe modu radi normalno.. pa me zanima jel moguce da je to do graficke mozda, ili do napajanja ili necega, dva cijela dana testiram i nemogu skuziti zasto se zamrzava, tak da ak je netko imao slicna iskustva i rijesio ih, help!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 280x Club

pa promjeni grafu, tj uzmi od nekog frenda i znat ces odma...vise manje!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Pulss kaže...

Furmark, bf4, witcher3.... Dajte neki test ili neku igru pa da probam i to

 pulse šta si štela po power stateovima :D

http://www.techpowerup.com/gpuz/details.php?id=kr4fz

evo moji stari tahiti validacija na 1500/2000, moš mislit hahah

8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Vidim da je tema zamrla ali imam pitanje, na koje znam, ali i ne znam odgovor u isto vreme pa da se konsultujem sa onima koji već koriste karticu ili ekvivalenta.

 

Imam priliku da jako jeftino nabavim malo korišćenu R9 280X Gigabyte međutim imam CTG-500-80P Chieftec napajanje od tih nekih nominalnih 500W, korišćeno 2,5 godine ili koliko već. Na nivou teorije s obzirom na ostatak konfiguracije trebalo bi da je dovoljno međutim ima li neko iskustva sa eksploatacijom kartice na sličnom napajanju.

 

http://www.pcekspert.com/jpg/articles/chieftec_a80_500w/chieftec_500_07.jpg

 

Ostatak konfe i5 3450, 8Gb Kingston XyperX, 2 HDD-a... Hvala unapred na mišljenju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 4:42 (Militarista).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Nemas brige s napajanjem, ostatak konfe nije zahtjevan! Kad bi imao klokabilni cpu i gpu onda bi mozda bilo problema!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Hvala na potvrdi, tako sam i sam pretpostavljao jer prijatelj gura 290tku na LC power or 600w i i7 3770k, kad može to valjda može i ovo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice