Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.588.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Evo ti deal za RX 6700 XT.

 I nije baš neki deal, samo 12mj jamstva, kartica bez kutije, vjerojatno korištena. Bolje dati još 40-50€ za novu s 36mj.

3 mjeseca
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jos mi je samo ostala jedna grafa za kupit i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 15:28 (CRO1995).
3 mjeseca
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Texpi kaže...
itomic009 kaže...

Evo ti deal za RX 6700 XT.

 I nije baš neki deal, samo 12mj jamstva, kartica bez kutije, vjerojatno korištena. Bolje dati još 40-50€ za novu s 36mj.

 Istina, nisam to vidio uopce. Nije dobar deal .

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
3 mjeseca
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a ono, i nije poanta pricati da kartica vrti 5 godina stare igre... :)

 

zezam se...... osobno, nakon popusanja i prihvacanja argumenata cijene i "ma to ti je isto", vratih se na nvidiu..... nije isto, je skuplje, ali.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne kontam odakle ovolika fobija na rabljene kartice, nego mora bit novo i amen, jer šta ako......

 

Zna se tko kupuje novo, onaj koji ima ili onaj koji se k....i, a ako iztežeš novčanik za 250 eura onda nažalost nisi ni u jednoj od te dvije skupine i nema smisla kupovat novo, jer bila što novo je debelo iza sa performansama rabljene kartice iste vrijednosti, koja eto potencijalno može sutra crknit a možda tek za 10 godina. Kupio sam do sada cca 10ak rabljenih kartica i niti jedna nije crknila unutar cca 2-3 godine koliko sam ih imao. Ako je čista, ne pregrijava se, ne baca artefakte unutar 20-30 minuta testiranja, jakooooo je mala šansa da če tek tako crknit unutar godinu dvije - uglavnom je uvjet da je moram testirat, ako prodavač to ne želi, onda ne kupujem čak ako je i ludo dobra cijena.

 

Ali ej vaše par vaš izbor 

Moj PC  
2 1 hvala 2
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dovoljno je.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

Ne kontam odakle ovolika fobija na rabljene kartice, nego mora bit novo i amen, jer šta ako......

 

Zna se tko kupuje novo, onaj koji ima ili onaj koji se k....i, a ako iztežeš novčanik za 250 eura onda nažalost nisi ni u jednoj od te dvije skupine i nema smisla kupovat novo, jer bila što novo je debelo iza sa performansama rabljene kartice iste vrijednosti, koja eto potencijalno može sutra crknit a možda tek za 10 godina. Kupio sam do sada cca 10ak rabljenih kartica i niti jedna nije crknila unutar cca 2-3 godine koliko sam ih imao. Ako je čista, ne pregrijava se, ne baca artefakte unutar 20-30 minuta testiranja, jakooooo je mala šansa da če tek tako crknit unutar godinu dvije - uglavnom je uvjet da je moram testirat, ako prodavač to ne želi, onda ne kupujem čak ako je i ludo dobra cijena.

 

Ali ej vaše par vaš izbor 

 A nekada se isplati i riskirat, ja sam ubo Asus Rog Strix RTX 2080TI za 150€(U Njem. sam), nisam imo priliku testriat posto je prodavatelju crkla ploca pa je prodavo u kupus racunalo, riskiro, doso doma nakon 2h voznje, furmark 45min bez greske, heaven cjeli na max u 2k bez artefakata i rusenja, te do sad u ovih 3 mj bez greske...Nadam se da ce tako i ostat ,a s obzirom da je kod Zene u kompu uparena sa 7700k i koristi se za Autocad i jos poneke arhitektonske software te light gejming nebi trebala skiknit skoro 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koje izjave da se nova vga kupuje da se neko kurči....jedino ako ima mali pimpek i ide u osnovnu školu max 6 razred....ala me nasmijalo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Svatko kupuje po potrebi, uostalom ima daleko skupljih hobija od gaminga. 

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...

Svatko kupuje po potrebi, uostalom ima daleko skupljih hobija od gaminga. 

Istina, za cijenu nove graficke kartice i procesora zadnjih generacija, nemogu ni 6 klipova od 8 za svoj alt. hobby narucit(naravno kovanih) 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

Koje izjave da se nova vga kupuje da se neko kurči....jedino ako ima mali pimpek i ide u osnovnu školu max 6 razred....ala me nasmijalo 

 Da budemo pošteni prema kolegi, napisao je "ko ima, ili ko se k*". 

 

Ponuda novih kartica je brutalna. U neka davna vremena, za 50-ak € sam kupio nov Radeon HD 4670 (karta koja je imala MSRP od $79 na lansiranju) i za godinu i po koliko sam je imao sam igrao sve što sam želeo u 1080p (što se tada smatralo visokom rezolucijom!) i visokim detaljima. Pre neki dan, čovek pita šta bi mogao da kupi novo za 100tinak € i ima ogroman izbor između raznih 1030-ica i RX 550-ica.  Sa druge strane, polovno se RX 580 8GB kupi za 60-70€.

 

Doduše, kad se dođe do oko 300€ ili preko, razlika je možda manje drastična, ali se polovno kupi jedan model više, a to je opet lični izbor. Da imam beskonačno para, kapiram da me ne bi bilo briga, ali ovako, kad vidim koliko treba da dam, a šta se nudi novo, imam osećaj da bi za te pare trebalo da dobijem više, i tako sam na četvrtoj uzastopnoj polovnoj kartici.

 

EDIT: Procesori zapravo i nisu toliko skupi, i5-13600K(F) za 300-tinak € je zver i za produktivnost i za igre.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 11:44 (Ivan(4)).
11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo za polovno i nije bas istina, krajem ptosle godine je kolega sa posla trazio za sina neki gpu i pita sta ima do 200€ rabljeno da se uzme pa smo sjeli malo presli oglase i malo reci koma, pa 150-200€ se dan danas trazi za gtx1070/1070ti, rtx2060, rx5600xt i slicno. Ne kazem da ne bude dobrih ponuda ali to sto bude po realnoj ili super cijeni ode isti dan. Na kraju je dodao jos 20€ i narucio novu xfx rx6600 jer jednostavno do 200€ rabljeno nemas nista za kupiti osim ako te sreća ne posere da bas taj dan kad gledas neko normalan stavi nesto na prodaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 13:37 (ibme74).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ovo za polovno i nije bas istina, krajem ptosle godine je kolega sa posla trazio za sina neki gpu i pita sta ima do 200€ rabljeno da se uzme pa smo sjeli malo presli oglase i malo reci koma, pa 150-200€ se dan danas trazi za gtx1070/1070ti, rtx2060, rx5600xt i slicno. Ne kazem da ne bude dobrih ponuda ali to sto bude po realnoj ili super cijeni ode isti dan. Na kraju je dodao jos 20€ i narucio novu xfx rx6600 jer jednostavno do 200€ rabljeno nemas nista za kupiti osim ako te sreća ne posere da bas taj dan kad gledas neko normalan stavi nesto na prodaju.

 Krajem 2022, dakle godinu dana ranije, sam za 200€ uzeo 5700XT, koja je po performansama ekvivalent 6600XT. Zacrtao sam tu cenu, tako da sam pratio oglase neko vreme i kad se pojavila jedna po približnoj ceni pitao da li može za 200 i dogovorio se sa čovekom. U to vreme mislim da je nov 6600XT bio oko 300€, tako da sam ok uštedeo. Inače, nedavno sam tu karticu prodao, uzeo sam za nju 150€. Jeste to očigledno bila povoljna cena (otišla je prvog dana), ali otprilike tu su počinjale.

EDIT: Na Nabavi je najjeftiniji 6700 XT 390€, polovnog sam pre mesec dana uzeo za 270.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 14:15 (Ivan(4)).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ovo za polovno i nije bas istina, krajem ptosle godine je kolega sa posla trazio za sina neki gpu i pita sta ima do 200€ rabljeno da se uzme pa smo sjeli malo presli oglase i malo reci koma, pa 150-200€ se dan danas trazi za gtx1070/1070ti, rtx2060, rx5600xt i slicno. Ne kazem da ne bude dobrih ponuda ali to sto bude po realnoj ili super cijeni ode isti dan. Na kraju je dodao jos 20€ i narucio novu xfx rx6600 jer jednostavno do 200€ rabljeno nemas nista za kupiti osim ako te sreća ne posere da bas taj dan kad gledas neko normalan stavi nesto na prodaju.

 ne znam dali se pod "kraj prosle godine" pozivas na 2023, ako da.... onda je stvarno losa sreca....

 

6600 sam ja prodao za 160e, i mogu reci da nije bilo nikakve otimacine, necu reci da je jedva otisla, ali.... uvecini slucajeva polovne kartice jesu precjenjene, ali za to nisu krive cijene novih kartica, vec nerealan pristup ljudi koji prodaju.

 

a realnost je, ako zelis prodati brzo i ucinkovito, ne kokosaris oko 20-30-50e.....

bas u tom 12-tom mjesecu, polovne 3060 najcesce bez garancije su bile na njuskalu  20-30e jeftinije od nove 3060/4060,....

 

pa ti kupi polovno.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, pricam o kraju 2023. godine.

Ne pratim u zadnje vrijeme toliko trziste polovnih stvari ali kad sam i prije koju godinu gledao jbt bile iste cijene za gtx1070/1070ti/rtx2060 koliko i danas traze, strasno.

Bila je jedna rtx3060 12gb za 230€ i napisao je da nije fiksno ali imala je tipa jos 2-3 mj jamstva pa sam mu rekao bolje onda za tih 220€ uzet novu rx6600 sa 3 godine garancije i jos se ne moras zajebavat sa odlaskom po grafu, testiranjima i pizdarijama nego ti fino grafu dostavljac donese na adresu i to jos s punim jamstvom.

 

EDIT: evo taman postam ovo, otvorim FB i izbaci mi ovo u novostima 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 15:35 (ibme74).
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kad pogledaš oglase za PC komponente, odmah te ne čudi ovak nešto:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-hrvatskoj-testirane-narkomanske-igle-i-sprice-ovo-su-rezultati/2537666.aspx?index_ref=clanak_procitaj_jos_d

Očito su to ti likovi koji se šopaju kokainom drito u venu 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma ljudi po toj grupi nisu normalni s cijenama, nesto kao i ova 6500XT. Zato odmah i iskljuce komentare jer znaju i sami da pretjeruju i sto ih ceka u komentarima. 

 

 

 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vezano za 3060 i 6600, trenutno je situacija takva da kod AMDa za iste pare dobiješ bolje rasterske performanse, tj 6600 nov je jeftiniji nego 3060 nov. Gledam Njušku, polovne 3060ice 12GB kreću od 240€, a na Nabavi nove od 290 za "krnje" verzije od 8GB, dok prave kreću od 320. Dakle, nov RX 6600 košta slično kao polovan 3060 jer nov 3060 košta još skoro 50% više.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 15:50 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...

 na Nabavi nove od 290 za "krnje" verzije od 8GB

 

To ni nije RTX3060 nego RTX3050Ti samo imenom nvidia hvata naivce 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kakva je situacija budemo uskoro kupovali i polovne bureke 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imas identicnu karticu na Amazon de za 50 eura manje. (postarina ukljucena)

11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

1 naivac has been detected 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Meni nije jasna isto fora da se polovne ne kupuju.. evo ebay 350e 6700xt

Moze se mozda i jeftinije proc ako vam.se da biddat.. Eo ja cekam polovnu 4070ti za 650e

A ovi sljamovi sto nabijaju cijene polovnima, jos nisu dobili dopis da je mining prdnio i da vise nitko neplaca zlatom grafe jer moze zaraditi na njima..
Mada moram rec da recimo pokovna 407x serija u de isto nije neko ludilo od jeftinoce..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 9:36 (R3nchi).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mogao si 6700xt uzet i ovdje za 250 eura. Već su dvije bile na forumu u zadnjih 2 mjeseca sa garancijom. Na njuškalu je trenutno jedna za 300 sa dvije godine garancije. Nisu to auti da gledaš svaki k*urac na njoj. Upališ stress test na pola sata i pratiš temperaturu, artefakte, ventilatore... Ništa šta ti ne može promaknut. 

Trenutno se samo rabljeno i isplati sve ostalo je bacanje novaca!

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Slazem se.. Jbte ljudi prodaju grafe jer izlazi nesto bolje brze hjace.

Ne kuzim toliki skepticizam prema polovnim..

ja sam prodo 4 grafe koje su kuipljene polovne , koje su rudarile i koje dan danas vjv negdje bez beda rade..

U svojoj IT karijeri (pri tome mislim da imanje PCa) samo mi je jednom riknila maticna ..

I to je to..

A pc imam od 1996 godine,,

R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ekipa jel se isplati uzimati 7600XT 16gb verzija (https://www.futura-it.hr/sapphire-pulse-rx-7600xt-gaming-oc-16gb-gddr6-11339-04-20g/221581/product/)

ili za tu lovu ići na neku 6700XT/6750XT?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice