Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.593.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
dejan1471 kaže...

Mislim uzeti rx 560 pulse za 350 maraka 

 

350 maraka??!! 

 1400kuna 

Who bolan cares
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...

Kad upalim pc dođe logo od Windowsa sa dvije velike zelene okomite crte..nakon toga ekran mi zacrni. Rame sam vadio i očistio komp. Ali sve je opet isto. Dali je to definitivno riknula grafa ili nešto drugo može da bude u pitanju?? Mislim uzeti rx 560 pulse za 350 maraka pa da se uvjerim da je samo grafa u pitanju? 

350 maraka za 560-ku? Dobro ce te netko naguzit...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
dejan1471 kaže...

Kad upalim pc dođe logo od Windowsa sa dvije velike zelene okomite crte..nakon toga ekran mi zacrni. Rame sam vadio i očistio komp. Ali sve je opet isto. Dali je to definitivno riknula grafa ili nešto drugo može da bude u pitanju?? Mislim uzeti rx 560 pulse za 350 maraka pa da se uvjerim da je samo grafa u pitanju? 

350 maraka za 560-ku? Dobro ce te netko naguzit...

 

Who bolan cares
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ne vrijedi te pare da je zlatna, 200 maraka vrh vrhova nebi mu ni toliko dao,

 

Kod nas za te pare uzmeš novu GTX1050Ti ili rabljenu GTX1060 3Gb sa 2+ godine garancije i još ti ostane 100kn da odeš na večeru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 22:18 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

ne vrijedi te pare da je zlatna, 200 maraka vrh vrhova nebi mu ni toliko dao,

 

Kod nas za te pare uzmeš novu GTX1050Ti ili rabljenu GTX1060 3Gb sa 2+ godine garancije i još ti ostane 100kn da odeš na večeru.

 Daj link gdje je gtx 1050 ti350 maraka 

Who bolan cares
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kazem kako je kod nas, ne znam dali ima u BiH.

Ali svakako je 350 maraka previse za rx560.

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znači ova se kartica isplati kupiti 

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znači ova se kartica isplati kupiti 

Who bolan cares
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ma cijene u bosni su kriminalne, vase radnje su jeftinije nego nas olx(koji je inace za bar 10% jeftiniji nego shopovi)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
TITO_broz kaže...

ma cijene u bosni su kriminalne, vase radnje su jeftinije nego nas olx(koji je inace za bar 10% jeftiniji nego shopovi)

 Ja sam u bih kupio komp za 2400km

Jebiga da sam mogao sa autom bi otišao u hrvatsku i dole kupio djelove i sastavio,

mogo sam 3 put bolje proći.

Uglavnom znam kad budem iduće kupovao ssd, kućište bolje,ventilatore, pravac hrvatska :D

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...

Znači ova se kartica isplati kupiti 

Jel imaš ti nekoga u RH i jesi blizu RH granice? Ako da nek ti ovdje nabavi za te pare neku rabljenu GTX1060 3Gb, doveze ti ju tu i natoči si goriva jer je jeftinije nego kod nas i win-win situacija 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 21:23 (veseli007).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
veseli007 kaže...

 

Nekako mi zao coeka, zbog duga prodaje grafu...ali posteno od njega da vraca dugove...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav svima. trebam neku pcie graficku ne za gejming vec za 4k reprodukciju i da mogu na tv puknut 4k rezoluciju. cijena sto manja. prednost nvidia ali moze i ati. hvala unaprijed.

alo alo
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
prdek77 kaže...

pozdrav svima. trebam neku pcie graficku ne za gejming vec za 4k reprodukciju i da mogu na tv puknut 4k rezoluciju. cijena sto manja. prednost nvidia ali moze i ati. hvala unaprijed.

 

gt 1030 bi trebala podrzavati najnovija enkodiranja, a nije skupa...doduse, ne znam da li podrzava 4k na koliko hertza ti treba...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 21:46 (Gorstak79).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Naručio sam gtx 1050 ti 4gb za 370 mataka.. U dogledno vrijeme stavim i novo napajanje. Profesor mislim da može izdržati još godinu dvije za gaming (pes fifa battlefield)
Who bolan cares
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

mislim da ti nije potrebno novo napajanje jer 1050 ti je mal' potrosac, a prvom prilikom predji na novu platformu ganjaj nesto tipa r5 1600/2600 ili i5 8400( zavisi sta ti je draze intel ili amd)

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
TITO_broz kaže...

mislim da ti nije potrebno novo napajanje jer 1050 ti je mal' potrosac, a prvom prilikom predji na novu platformu ganjaj nesto tipa r5 1600/2600 ili i5 8400( zavisi sta ti je draze intel ili amd)

 Ne znam šta može na moju ploču,, i mislio sam promijeniti u dogledno vrijeme 

Who bolan cares
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Na tu plocu nista, moras mjenjati kompletnu platformu (cpu,mbo,ram)
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Na tu plocu nista, moras mjenjati kompletnu platformu (cpu,mbo,ram)

 Neka prosječna platforma koliko bi me izašla? Oko 2000?

Who bolan cares
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...
ibme74 kaže...
Na tu plocu nista, moras mjenjati kompletnu platformu (cpu,mbo,ram)

 Neka prosječna platforma koliko bi me izašla? Oko 2000?

 Prosjek je širok pojam, ovisi šta želiš, 8 ili 16 gb rama, tu je najveća osvilacija jer je memorija precijenjena (možda i nije, možda je to novi standard). Ali za 2000 kn možeš nešto složit sa 8gb rama.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 11:45 (mrki_tua).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mozes recimo uzei Ryzen 2200G + B350 plocu + 8GB DDR4 2666MHz, to ti je neki 2.000kn, i imas platformu koja ti je uz updejt biosa nadogradiva i na tek dolazece ryzen procesore...

Ali kad budes mjenjao radje skupi josnlove pa idi na neki ryzen 2600 ili i5 8400 da to bude u startu neki osjetan skok naspram tog proca koji sada imas i da si opet neko vrijeme miran

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

mislim ipak da je bolje strpiti se malo i skupiti za i5 8400 b360 maticna i 8 rama ili r5 1/2600 b350 i ram neg uzimati, quad nekakav, jer ne bih rekao da cesto mijenja jer je jos uvijek na ivy bridgeu i onda je u tom slucaju miran sljedece 3-4 godine

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
TITO_broz kaže...

mislim ipak da je bolje strpiti se malo i skupiti za i5 8400 b360 maticna i 8 rama ili r5 1/2600 b350 i ram neg uzimati, quad nekakav, jer ne bih rekao da cesto mijenja jer je jos uvijek na ivy bridgeu i onda je u tom slucaju miran sljedece 3-4 godine

 U pravu si ne mijenjam često hardware, ako ce ovo moći još jedno pola godine služiti za neku normalnu upotrebu uz gaminft(fifa pes battlefield ) na medium postavkama rade pričekam malo 

Who bolan cares
16 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, mislite da se isplati prelazak s GTX980 (EVGA SC) na GTX1070TI (EVGA SC) ako uzmemo u obzir da ne bih puno dobio za sadašnju? Na njihovom shopu je 3860kn (s dostavom nešto manje od 4000).
980 je brutala, ima odličan hladnjak i ni jedna nova igra ne šteka, ali moram u nekim naslovima smanjiti neke postavke zbog 4GB memorije. Ostatak kompa je i više nego dovoljan, planiram Cyberpunk 2077 i sl. igrati maxed-out. Nisam siguran kad će 11xx serija i kakve će biti cijene. Uglavnom ne žuri mi se, samo tražim pravi trenutak.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lovac kaže...

Pozdrav, mislite da se isplati prelazak s GTX980 (EVGA SC) na GTX1070TI (EVGA SC) ako uzmemo u obzir da ne bih puno dobio za sadašnju? Na njihovom shopu je 3860kn (s dostavom nešto manje od 4000).
980 je brutala, ima odličan hladnjak i ni jedna nova igra ne šteka, ali moram u nekim naslovima smanjiti neke postavke zbog 4GB memorije. Ostatak kompa je i više nego dovoljan, planiram Cyberpunk 2077 i sl. igrati maxed-out. Nisam siguran kad će 11xx serija i kakve će biti cijene. Uglavnom ne žuri mi se, samo tražim pravi trenutak.

Ako ti nije zurba, a nije, onda nema smisla uzimat Pascala koji je na kraju "karijere", za 4k kuna ces za 4-5 mjeseci moci uzet dosta jacu karticu..

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ak si na fullhd-u neisplativo, trebas pljunuti skor occa 2500kn za niti 40% ubrzanja. pricekaj jer ti CP 2077 izlazi tek za 2019g, ide ljeto bit cemo svi pametniji poslje togalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Želim se riješiti R9 380 2 GB. Imam Freesync monitor, no nemam para za Vegu 56. Budžet max 3000 kn. Što mi je bolja opcija:

5 RX 580 8 GB
13 GTX 1070
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gtx1070 je neusporedivo jaca i tu se nema sto razmisljati ALI taj CPU ti je na 1080p bn za tu grafu, cak u nekim CPU zahtjevnim igrama ce ti CPU biti zakucan i sa RX580.

 

Ako planiras uskoro ici na novu platformu ili vecu rezu da rasteretis CPU onda GTX1070.

 

Ako ne onda si uzmi RX580 ALI po nekoj normalnoj cijeni koja nije ni blizu 3.000kn.

Recimo dns je na PC Ekspert trznici prodana RX480 8GB sa jamstvom za 1.500kn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice