Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.594.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

evo ako nekoga zanimaju jace graficke na ovoj stranici ima

gtx 1070 3450kn http://prntscr.com/k0yn8c

gtx 1070ti 3770kn http://prntscr.com/k0yo0r

gtx 1080 oko 3990kn http://prntscr.com/k0yomz

 

u sve je uracunata dostava 

 

evo tako da imate za usporedivanje

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 23:49 (Giopriest).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nije baš vodič za grafičku, više me zanima ima li AMD nešto ala GEFORCE kao nvidia neki program za drivere i to ? pitam jer nisam upoznat, a ako pređem na AMD idući mjesec da znam instalirat pravilan program. što je najbolje od AMDa, u korelaciji s nvidinim geforce ? hvala.

i 5-3570K
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imas Radeon Settings koji skines sa AMD sajta zajedno sa driverima i to je sve. Tu imas  global watt man za overclock i ostale postavke.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kako ti je Dinno objasnio sve potrebno imas u wattmanu koji dode sa drivrima, jedino sto wattman nema je namjestavanje fan krivulje pa taj dio mozes odraditi preko msi afterburnera.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ima neko bazicno namjestanje preko target temperature sto je u biti sasvim ok za vecinu ljudi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Rabljena R9 380 2GB za 600kn, da ili ne? Trebala bi poslužit za mojPC dok ne izađe Turing serija (čitam da bi kolovozu trebala). Za Fifu i CS:GO bi trebala bit ok, ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Te igre bez problema

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ok, a 600kn je dobra cijena? Vidim da su po 800 na njušci, ovo mi frend nudi. Uglavnom samo da mi CS izgura iznad 144 fps-a pa kad izađu ću uzeti 1160/1170.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lil Dice kaže...

Ok, a 600kn je dobra cijena? Vidim da su po 800 na njušci, ovo mi frend nudi. Uglavnom samo da mi CS izgura iznad 144 fps-a pa kad izađu ću uzeti 1160/1170.

 Pa da, bolje za tu cijenu teško da ćeš naći. 1160/1170 najvjerojatnije niti neće izači ove godine tako da je bolje imati bar nešto.

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sto je najbolje uzeti za sljedecu konfiguraciju :

 

-MSI A320M PRO-VD/S

-AMD Ryzen 3 1300X BOX

-SSD 240GB Kinkgston A400

-DD4 8GB Crucial

-500W Fortron Hyper K

 

Gledao sam sljedece :

 

1. https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-nvidia-gtx-770-twin-frozr-2gb-oglas-25383254

2. https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-g1-gaming-geforce-gtx-960-2gb-oglas-25779142

3. https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-r9-380-dd-black-edition-oc-4gb-oglas-25841364

 

Ovo su kartice iz Rijeke, tu mi je najlaske uzet, ne bi narucivao, ovjde odem po njih za 5 min i mogu spustiti na 700kn.

Sto mislite, od ove tri koja je najbolja?

I koja bi uopce bila najbolja do 700kn da nije ogranicena samo na Rijeku.

 

Hvala!

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

Uzmi R9 380 4GB i uzmi si ryzen 1200 + b350, zajebat ćeš se samo tako sa a320 pločom

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Uzmi R9 380 4GB i uzmi si ryzen 1200 + b350, zajebat ćeš se samo tako sa a320 pločom

Zasto cu se tocno zajebat? Jel moze neko objasnjenje osim sto necu moc clockati cpu.

A vidim po netu da je GTX770 jaca od R9 380 i bolje idu igre, koja je razlika da uzimam slabiju karticu za istu cijenu?

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 15:25 (el.šef).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uvik se nastoji uzeti sto bolji chipset kad uzimas novi komp.

 

Kolega ti je lipo rekao r9 380 4gb, i mislim da je u pravu.

Puno testova je radjeno bez azuriranih rezultata, tako da AMD nakon optimizacija zna dobiti cca 20% performansi u nekim naslovima. Nv stoji dobro od starta ali stoji.

 

Edit: zaboravio sam da gtx 770 ima maks 2gb Vrama i to danas nije bas future proof kupnja.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 15:45 (metallic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
el.šef kaže...

Zasto cu se tocno zajebat? Jel moze neko objasnjenje osim sto necu moc clockati cpu.

A vidim po netu da je GTX770 jaca od R9 380 i bolje idu igre, koja je razlika da uzimam slabiju karticu za istu cijenu?

 

Ne znam kako da ti to sročim nego ovako - dat ćeš više novaca za gore performanse

 

ryzen 1200 + b350 = 1.154kn

ryzen 1300x + a320 = 1.218kn

 

Ryzen 1200 spec

 

# of CPU Cores: 4
# of Threads: 4
Base Clock: 3.1GHz
Max Boost Clock: 3.4GHz
Total L1 Cache: 384KB
Total L2 Cache: 2MB
Total L3 Cache: 8MB
Unlocked: Yes
CMOS: 14nm
Package: AM4
PCI Express Version: PCIe 3.0 x16
Thermal Solution: Wraith Stealth
Default TDP / TDP: 65W
Max Temps: 95°C

Ryzen 1300x spec

 

# of CPU Cores: 4
# of Threads: 4
Base Clock: 3.5GHz
Max Boost Clock: 3.7GHz
Total L1 Cache: 384KB
Total L2 Cache: 2MB
Total L3 Cache: 8MB
Unlocked: Yes
CMOS: 14nm
Package: AM4
PCI Express Version: PCIe 3.0 x16
Thermal Solution: Wraith Stealth
Default TDP / TDP: 65W
Max Temps: 95°C

 

Žutim markerom  sam ti označio jedine dvije razlike između ta dva procesora a to je nešto sitno veći base i turbo clock, dakle 1300x ti je tvornički malo kloknuti 1200 kojeg bez razloga plaćaš 210kn više.

 

Da stvar bude bolje s (onim čega se ti iz nekog razloga bojiš) OC-om ideš na 3.7-3.8GHz uz stock cooler i obilaziš perfromanse 1300x SLIKE DOLJE (tamo je 1200x na 3.9GHz ali to je od prilke to)

Izdvoji 14 minuta života, pogledaj ovo i reci koliko je teško tako nešto uraditi? 



Što se grafe tiče već sam ti sinoć objasnio zašto je R9 280/380 bolji izbor, Nvidia po izlasku nove seriej predhodnu odmah baca u legacy i više ne optimizira drivere za nove igre, dakle još 2016. je GTX9xx serija bačena u legacy i recimo GTX960 je sve više zaostajala za R9 380, ista stvar je kad usporediš GTX770 sa R9 380.

 

Sva objašnjenja sada imaš i uzimaj što hoćeš. Pozdrav.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 17:11 (ibme74).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

koja je grafa best buy (polovna) do 1200-1300 kn? GTX 1060? ima li AMD neku u tom rangu?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Stari 6 godina si na forumu, mrvicu smanji trolanje istrazi sto kupujes.

 

Lp 

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam MSI GTX 770 danas.

A ovo mi stize kroz koji dan. https://prnt.sc/k1roaf

Tek sad vidim da na ovoj kartici ima po dva 8pina...

 

Nigdje ne mogu naci info od napajanja da li ce pasati grafika tj da li cu imati to gdje prikljuciti na napajanje. Pa me cisto zanima da li trebam promjenit napajanje dok jos mogu ili cu moci spojiti na dva 8 pina od grafe?

A vidim na kutiji od grafe pise minimum 600w a ja imam 500w. Sad me malo trta da li ce ovu novu konfiguraciju dobro drzati ovo napajanje i da li cu uopce moci spojiti grafu s napajanjem...

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 23:09 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da to i mene zanima... ima na njuskalu gtx 1060 3gb za oko 1300kn pa koja je alternativa njoj i dali je 3gb vrama malo, te koji bi bija neki best buy za te novce polovno... trenutno imam gtx750ti...
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Eciv kaže...
Da to i mene zanima... ima na njuskalu gtx 1060 3gb za oko 1300kn pa koja je alternativa njoj i dali je 3gb vrama malo, te koji bi bija neki best buy za te novce polovno... trenutno imam gtx750ti...

 

To ti je best buy za 1.300kn

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
el.šef kaže...

Uzeo sam MSI GTX 770 danas.

 

Uzeo si tu staru izmučenu kaarticu koja nema podršku još od 2015. i troši 230w sama...

EDIT: i još ćeš ju strpati u tog neprozračnog heliosa...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 0:26 (ibme74).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
el.šef kaže...

Uzeo sam MSI GTX 770 danas.

 

Uzeo si tu staru izmučenu kaarticu koja nema podršku još od 2015. i troši 230w sama...

EDIT: i još ćeš ju strpati u tog neprozračnog heliosa...

To je najbolje sto sam mogao uzeti jer dobio sam je za dosta manje novca nego sto sam u pocetku mislio izvdojiti za karticu. 

Ako sam mogao uzeti bolju karticu za 500kn onda dobro. 

A ono kuciste koje si mi prvo predlozio nemaju na stanju...

Inace ne brine me kuciste vec ovo sam pitao za napajanje i sve oko toga.

Barcelona - Mes que un club
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Brinut će te i kućište kad budeš imao ogromne temperature :)

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Brinut će te i kućište kad budeš imao ogromne temperature :)

Ti bas ne znas normalno odgovoriti ili moras cijelo vrijeme provocirat jer eto ja sam sad uzeo 'smece' posto sam izmjenio dvije stvari sa tvog popisa? 

Ja sam lijepo pitao ako ces pametovati ne moras ni odgovarati nego jednostavno zaobidjes moje pitanje. Jednostavnije ne moze biti, ne moras svaku temu pokusavat biti u centru paznje. 

Hvala u svakom slucaju :) 

Barcelona - Mes que un club
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ni ne pokusavam biti u centru, a još manje provocirati, nego ti fino govorim - to kuciste je najjeftnija budžet opcija, napravljena od lošeg materijala, neprozračna i napajanje ide gore što znači da će i to malo protoka gušiti kablovi koji će visiti na sve strane i onda unutra još bubneš grafu koaj troši 230w. Druga stvar da slažeš neku budžet konfu sa GTX1050/RX560 koje troše kao upaljač i samim time se ne griju.

Nije mi jasno da nisi mogao onda pljunut još 40-50kn za neko MS Cyclops kućište ili pitat za savjet prije kupnje.

Na šta da ti odgovorim? Kupiš PC i grafu i onda tek ispituješ jel sve paše, jel ima sve konektore, jel dovoljno jako? Koja je svrha? Valjda se pita prije nego se zaletiš kupit.

 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ni ne pokusavam biti u centru, a još manje provocirati, nego ti fino govorim - to kuciste je najjeftnija budžet opcija, napravljena od lošeg materijala, neprozračna i napajanje ide gore što znači da će i to malo protoka gušiti kablovi koji će visiti na sve strane i onda unutra još bubneš grafu koaj troši 230w. Druga stvar da slažeš neku budžet konfu sa GTX1050/RX560 koje troše kao upaljač i samim time se ne griju.

Nije mi jasno da nisi mogao onda pljunut još 40-50kn za neko MS Cyclops kućište ili pitat za savjet prije kupnje.

Na šta da ti odgovorim? Kupiš PC i grafu i onda tek ispituješ jel sve paše, jel ima sve konektore, jel dovoljno jako? Koja je svrha? Valjda se pita prije nego se zaletiš kupit.

 

Pa valjda si ti preporucio navedeno napajanje? 

Ja sam promjenio kuciste zbog izgleda, ali dobro ako to igra neku ulogu mogu ja promjeniti jos uvjek.

Na jednu jedinu stvar koju tulim cijelo vrijeme, pitam po peti puta jel moze to napajanje izgurat cijelu konfiguraciju bez nekih problema, i cijelo vrijeme ti odgovaras na nesto svoje. 

A ja pitam da znam da li cu promjeniti jer ljudi mi jos nista nisu ni poslali.

Pa logicno da cu kupiti grafu za 500kn a na njuskalu takve nema ispod 800, dalje pitao sam u prosloj temi da sam mislio uzeti GTX960 ti si rekao da ce to raditi na napajanju al da ne uzimam jer je stara, pa sam zakljucio da je logicno da ce raditi i GTX770 ali tek kad sam uzeo grafu sam vidio da ima po dva 8 pina, zato pitam kako cu tu spojit s tim napajanjem jer to nisam spajao prije.

Da ima kod mene u blizini bolja grafa logicno da bi dodao novaca pa uzeo. 

 

 

 

Barcelona - Mes que un club
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
el.šef kaže...

 

Pa valjda si ti preporucio navedeno napajanje? 

Ja sam promjenio kuciste zbog izgleda, ali dobro ako to igra neku ulogu mogu ja promjeniti jos uvjek.

Na jednu jedinu stvar koju tulim cijelo vrijeme, pitam po peti puta jel moze to napajanje izgurat cijelu konfiguraciju bez nekih problema, i cijelo vrijeme ti odgovaras na nesto svoje. 

A ja pitam da znam da li cu promjeniti jer ljudi mi jos nista nisu ni poslali.

Pa logicno da cu kupiti grafu za 500kn a na njuskalu takve nema ispod 800, dalje pitao sam u prosloj temi da sam mislio uzeti GTX960 ti si rekao da ce to raditi na napajanju al da ne uzimam jer je stara, pa sam zakljucio da je logicno da ce raditi i GTX770 ali tek kad sam uzeo grafu sam vidio da ima po dva 8 pina, zato pitam kako cu tu spojit s tim napajanjem jer to nisam spajao prije.

Da ima kod mene u blizini bolja grafa logicno da bi dodao novaca pa uzeo. 

 

 

 

 

Ne, upravo suprotno, rekao sam ti da ne uzimas GTX770 jer je stara

Ne znam kakvom se logikom vodiš, GTX960 troši 120w i zahtjeva 1x6pin dok GTX770 troši 230w i treba 1x6pin i 1x8pin (logično jer troši dupolo više).

Ti si bio linkao 3 grafe, GTX770, GTX960 i R9 380, rekao sam ti da ti je tu best buy R9 380 i obrazložio zašto -  ima 4GB VRAM-a i još uvijek za nju imaš ažurirane drivere dok su ti obe GTX-ice u legacy-u i ne lickaju drivere za nove igre još od 2015. odnsono za GTX960 od 2016. godine te se po tom pitanju R9 380 udaljila od njih po performansama.

Napajanje će držati, ali će to se vrući zrak zadržavati unutar kućišta. Ako još nisu ništa složili uzmi barem neki MS Cyclops, ima ih od oko 170-190kn.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ne, upravo suprotno, rekao sam ti da ne uzimas GTX770 jer je stara

Ne znam kakvom se logikom vodiš, GTX960 troši 120w i zahtjeva 1x6pin dok GTX770 troši 230w i treba 1x6pin i 1x8pin (logično jer troši dupolo više).

Ti si bio linkao 3 grafe, GTX770, GTX960 i R9 380, rekao sam ti da ti je tu best buy R9 380 i obrazložio zašto -  ima 4GB VRAM-a i još uvijek za nju imaš ažurirane drivere dok su ti obe GTX-ice u legacy-u i ne lickaju drivere za nove igre još od 2015. odnsono za GTX960 od 2016. godine te se po tom pitanju R9 380 udaljila od njih po performansama.

Napajanje će držati, ali će to se vrući zrak zadržavati unutar kućišta. Ako još nisu ništa složili uzmi barem neki MS Cyclops, ima ih od oko 170-190kn.

U pravu si, sada sam pogledao, krivo sam shvatio. 

Onda najbolje da promjenim na ovo ?

 

Barcelona - Mes que un club
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, i ako mozes jos 50-tak kune izdvojit uzmi 2x ovo

Jedan naprijed da ti upuhuje hladan zrak i jedan nazad da ispuhuje da pomogne istjerat taj vruci zrak van.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Da, i ako mozes jos 50-tak kune izdvojit uzmi 2x ovo

Jedan naprijed da ti upuhuje hladan zrak i jedan nazad da ispuhuje da pomogne istjerat taj vruci zrak van.

 Znaci da ne mjenjam napajanje? 

Dodao sam te ventilatore i kuciste, hvala na preporuci

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 2:46 (el.šef).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moze to taj hyper 500 drzati ali ako hoces za 45kn vise imas ovaj hyper 700 sa duzom garancijom klik

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice