3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr. izdvojena tema

poruka: 1.290
|
čitano: 407.639
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Goran Stealth kaže...

I ja bi postavio jedno malo opsirije pitanje ako nije problem....

 

...

 

Pozdrav!

 

 

 

UV maping ćeš morati savladati, ima dovoljno tutorijala na tu temu, a kod arhitekture, često se maping svodi na Box projekciju.

 

Nisam siguran na koje sjenke misliš? Ambient occlusion? Od izvora "direktnog" svjetla? Ili misliš na sitna zasjenjenja u teksturi, tipa kod bumpa/displacementa? U svakom slučaju V-Ray pokriva sve navedeno.

 

Gotovi materijali su dobra osnova za učenje. Slobodno skini gotove, tipa oni na vraymaterials.de, može se dosta naučiti iz toga.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 23:47 (Minoza).
11 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

Upravo gledam te tutorijale i odusevljen sam, otvaraju mi oci, samo mi neobicno jer se nigdje do sada UVW unwrap nije spominjao, a pogledao sam kilogram Lynda tutorijala i cuda.....

 

Pa gledao sam neki tutorijal gdje lik rucno crta sve moguce i nemoguce sijenke na sastavima dijelova sve to na teksturi koju ce kasnije iz PSa ubaciti u Max......ali sad nesto kontam da bi to Bump trebao da odradi umjesto tog rucnog crtanja, mozda je star tutorial jbg....dok za Ambient Oclussion nisam isto siguran, ali opet kontam da to vray mora da uradi....

 

Pa sad nesto kontam da je bolje da se odmah pocnem praksati sa UVW unwrapom i rucnim pravljenjem svakog slucaja koji ce barem izgledati dovoljno pristojno, a gotove primjenjujem samo u nekim opstim slucajevima tipa monotonih zidova i slicno....i naravno za izvlacenje tekstura iz njih :D

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Jel postoji gpu rendering, znaci ako uzmem lap-top sa jacom grafickom, pa da se i nju iskoristi, ili da ne bacam pare?

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Vray RT moze renderati pomocu graficke ( CUDA ), a postoji i nekoliko specijaliziranih GPU renderera.

Pogledaj ovo http://www.fxguide.com/featured/octane-render-realtime-ray-tracing/

 

i dalje sam googlni jer se sad ne mogu pretjerano sjetiti imena svih ;D

 

a sto se tice toga na grafickoj s laptopa, nisam siguran koliko ce to dobro raditi. Potrazi review-ove ili testove na netu

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

Luxrender. Besplatan...

0xBADC0DE
12 godina
protjeran
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Da, lap-top je u pitanju tj., bit ce kad ga kupim. Dal se isplati onda utuci lovu na dobru graficku, ili rađe uzeti neki i7 pa da graficka ostrane neka srednja, tipa gtx 560?

 

Uglavnom, dal ce rendanje biti brze sa dobrim procesorom, ili sa jakom grafickom?

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
daniel.hajdinjak666 kaže...

Da, lap-top je u pitanju tj., bit ce kad ga kupim. Dal se isplati onda utuci lovu na dobru graficku, ili rađe uzeti neki i7 pa da graficka ostrane neka srednja, tipa gtx 560?

 

Uglavnom, dal ce rendanje biti brze sa dobrim procesorom, ili sa jakom grafickom?

 Samo procesor gledaj. Ako je kompromis u pitanju, na procesoru što više jezgri i bolje hlađenje sistema.
Ima softvera sa podrškom za GPU rendanje, ali nebih se na to oslonio.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Slazem se s ovim sto je napisano. Ako je izbor izmedju procesora i graficke, idi na proc.

 

Problem sa GPU renderanjem je do memorije grafickih. Moze ti umrijet render ako imas par velikih mapa jer nemogu sve stati u memoriju u isto vrijeme

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

OK, hvala na pomoci, idem onda na neki i7.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d

S obzirom da se radi o laptopu bolje idi na cpu render, gpu bez desktopa i dobrog hladjenja predstavlja samo rizik. Cimer je Octanom bukvalno sprzio svoju graficku ( gt9800m cini mi se ), peglo je 2 puta i na kraju unistio cijeli laptop.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
daniel.hajdinjak666 kaže...

Jel postoji gpu rendering, znaci ako uzmem lap-top sa jacom grafickom, pa da se i nju iskoristi, ili da ne bacam pare?

Pitanje se u najčešće slučajeva samo odgovara međutim mogu probati malo pojasniti.

Ovisi za što ti treba?

Dakle što se tiče rendera apsolutno cpu prvak zašto zato jel ASIC gpu ne može vrtiti ray tracing algoritme,neću reć da nema iznimki imaš Octane,optix možda i druge.

 

Gpu je zato veoma koristan u drugim stvarima prvo gpu sadržava podatke o vertexima,verticima,pixolima,polygonima kajgod ajmo reći da je viewport kartezijanski prostor u tom specifičnom slučaju najbolje objašnjenje je ovo:

Dok radiš i vrtiš model:cpu računa i graf. proc. samo prikazuje viewport,rotiranja i izmjene jel on zna gdje se točno elementi u prostoru nalaze.

Kad rendaš:cpu se preznojava dok gpu pa skoro da spava(naravno ovisi o određenoj aplikaciji i algoritmu)

 

Međutim postoji iznimka iako za osnovno modeliranje ispod nekoliko milijuna polygona ne treba veliki ram i jak grafički procesor po istinskom pitanju animacije sve gore navedeno pada u vodu.Tako da moraš znati što točno želiš sada.Neće biti dobro ako odlučiš napraviti projekt koji će trebat modelirat,rendat animirat riggat/transposirat,a nemaš pravu opremu.

 

Naravno čim sam vidio tvoj post već sam bio zaintrigiran i debelo zbunjen jel koliko znam tebe nije do sada ništa drugo osim CAD zanimalo,čudno mi je da ne možeš svoje potrebe izvršavati makar i na intel HD i slabijem Pentium D ili nekom drugom procesoru s dvije jezgre.

 

Moja preporuka osobno ti je da ako imaš neka starija računala da ne kupuješ novo nego samo napraviš svoju vlastitu rend farmu.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 19:54 (Ikarus01).
12 godina
protjeran
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Imam HP 630, to je lap-top od stare, dual 2,2 GHz i HD 2000 (moj Pavilion 3210 je pokojni). Bil bi on meni jos ok, da se nije pocel gasiti uslijer rendanja (a okrenem ga na vanjski dio ekrana kad renda, tak da nije zagusen).

 

Ne treba mi farma rendera, jer se tim ne bavim profesionalno, ali kad vec uzimam komp, da znam kaje bolje. Sve u svemu hvala na pojasnjenju.

 

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
daniel.hajdinjak666 kaže...

Jel postoji gpu rendering, znaci ako uzmem lap-top sa jacom grafickom, pa da se i nju iskoristi, ili da ne bacam pare?

Iskreno; ako misliš računalo koristit za 3D, onda ti treba čim jaći komp; čitaj: OKANI SE LAPTOPA :D
Za pare koji bi potrošio da kupiš iole dobar laptop za 3D (osobito ako misliš nešto rendat, a prema do sad postavljenim pitanjima, rekao bi da da), dosta bolje stolno računalo, kojem kasnije lako dodaš jaće komponente (CPU, GPU, RAM).
Prije par godina smo u firmi kupili laptop za cca 15 000 kn; kao kolega će raditi 3D na njemu, a usput imamo laptop za prezentacije i sl... Ispalo je na kraju da je kao radna stanica bio preslab, a kao laptop preglomazan i pretežak da bi ga mogao nosit okolo (nakon pola dana nošenja torbe sa tim laptopom sam dobio masnice po ramenu kolko je bio težak). Na kraju smo to čudo prodali, kolegi uzeli normalni komp i kupli manji i praktičniji laptop....  

Dakle opcije koje preporučam za isti buđet:

A) Jače stolno računalo i kvalitetan monitor (ili dva) dobre diagonale (to je ono di svaki laptop kaska, a radne površine nikad dosta)
B) prosječni komp i jeftilen lapop (ako ti baš laptop treba za nešto); prosječni komp će ti čist dobro služit dok ne dođeš do točke kad će ti trebat nešto jaće; samo pazi da uzneš komponente koje se mogu lako nadogradit (konkretno matična)

 

.... i NIKAKO JEDAN LAPTOP ZA SVE! (nadam se da sam ovo dovoljno naglasio i obrazložio)

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
12 godina
protjeran
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Ja se slazem s tobom 100%, ali ak ce mi zatrebati neka pila od desktopa onda cu ju i kupiti, a za sad ce i taj lap-top biti sasvim u redu. Nije da rendam svaki dan, nit se time ne bavim profesionalno.

Svejedno hvala na objasnjenju.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

pozdrav, evo radim si nešto sa ovim programom: Ashampoo Home Designer Pro pa me zanima gdje da nađem još neke 3D modele/objekte za taj program

Podržava formate sa slike

 

Tnx!

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ja se slazem s tobom 100%, ali ak ce mi zatrebati neka pila od desktopa onda cu ju i kupiti, a za sad ce i taj lap-top biti sasvim u redu. Nije da rendam svaki dan, nit se time ne bavim profesionalno.

Svejedno hvala na objasnjenju.

Pa, spomenuo si i7 procesor; a laptop sa i7 procesorom je nešto cijenom u rangu ovog: LAPTOP s tim da iako je to i7, i dalje je na samo 1.9 Ghz taktu, pa ga i neki prosječni stolni i5 odere u rendanju.... A opet govorimo o cifri od cca 7000 kn.
Za tu cifru možeš dobiti npr. ovo u attachmentu;
Opcija sa 24'' monitorom ima manje RAM-a i slabiji proc, ali istu matičnu, grafičku, PSU, kučište i HDD. Mogla bi se ista konfiguracija složit dosta jefitnije ili jača konfiguracija samo sa jeftinijim komponentama, pa dobiješ i monitor za istu cijenu. 

 

P.S. i na ovom možeš zavrtjet Battlefild 3 na max postavkama bez problema i da se vrti na 60 FPS-a :)

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2013 22:56 (Berko).
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
David87 kaže...

pozdrav, evo radim si nešto sa ovim programom: Ashampoo Home Designer Pro pa me zanima gdje da nađem još neke 3D modele/objekte za taj program

Podržava formate sa slike

 

Tnx!

3ds je stari format od 3ds studio max-a i sve novije iteracije bez problema exportaju modele u taj format. A druga opcija koja je možda i najbolja i najraširenija od onih koje su ti u popisu je obj. Mislim da nema 3D programa koji ne exporta u taj format, a ujedno je i jedan od uobičajnih formata 3D modela na Turbosquid-u, stranici di se prodaju i kupuju 3D modeli: http://www.turbosquid.com/  

E, sad; možeš dakle kupit na Turbosquidu 3D model u formatu koji ti treba (ili ako imaš sreće, nađeš besplatni). Ili nać 3d model na nekoj od bezbroj stranica sa besplatnim i "besplatnim" modelima, te ako nema format koji ti treba, iskoristit neki drugi 3D software za exportat u 3ds ili obj. A takvih stranica sa besplatnim 3D modelima, kao što sam spomenuo, ima hrpetina i obični google search bude dovoljan da nađeš što ti treba.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
12 godina
protjeran
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Za 5500 kn sam nasel Toshibu 15", i7 3630qm 3.4 GHz, 4 GB rama, AMD 7670, ili HP 17" 1600×900, 3632qm 3,2 GHz, 6 GB rama, AMD 7650. Kolko bi na Toshibi doplatil za keks rama, tolko me izađe produljenje jamstva za HP.

Kaj od toga uzeti, ne znam ni sam, ali bit ce uglavnom lap-top za sad.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

ma znam da ih ima, samo su u paketu od par GB, pa mi se ne da skidat sve u kompletu već po jednu, pa ako znaš za koju "takvu" stranicu pošalješ mi na PM link

Tnx!

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
David87 kaže...

ma znam da ih ima, samo su u paketu od par GB, pa mi se ne da skidat sve u kompletu već po jednu, pa ako znaš za koju "takvu" stranicu pošalješ mi na PM link

Tnx!

Najveci izbor svega i svacega imas na Googlovom wearhouse-u. Skini Sketchup pro i eksportiraj si model u 3ds na komp, dalje znas.

daniel
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
David87 kaže...

ma znam da ih ima, samo su u paketu od par GB, pa mi se ne da skidat sve u kompletu već po jednu, pa ako znaš za koju "takvu" stranicu pošalješ mi na PM link

Tnx!

Ne kužim što je u paketu od par giga? Većinom svugdje možeš skinuti model po model, koji rijetko prelaze par megabajta. Par Giga može imati jedino neki paket od više stotina modela.... A što se tiće linkova, nemam ni jedan bookmarkan pa bi isto morao googlat; tj. imam par prastarih linkova koji više ne rade, pa sam ih sad ujedno i pobrisao {#}...

Većinom ako baš trebam neki gotov model, uzmem ga na Turbosquidu ili kod Evermotiona.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2013 23:41 (Berko).
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
daniel.hajdinjak666 kaže...

Za 5500 kn sam nasel Toshibu 15", i7 3630qm 3.4 GHz, 4 GB rama, AMD 7670, ili HP 17" 1600×900, 3632qm 3,2 GHz, 6 GB rama, AMD 7650. Kolko bi na Toshibi doplatil za keks rama, tolko me izađe produljenje jamstva za HP.

Kaj od toga uzeti, ne znam ni sam, ali bit ce uglavnom lap-top za sad.

Hm, tu ti ja stvarno ne bi znao pomoć; laptope nisam nikad gledao kao nešto što bi kupio (osim u ranije spomenutoj situaciji, ali ne na moju inicijativu), jer mi se ne čine kao nešto praktično; za rad imam stolna računala, a za van kuće/ureda imam mobitel ili tablet... 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
daniel.hajdinjak666 kaže...

Za 5500 kn sam nasel Toshibu 15", i7 3630qm 3.4 GHz, 4 GB rama, AMD 7670, ili HP 17" 1600×900, 3632qm 3,2 GHz, 6 GB rama, AMD 7650. Kolko bi na Toshibi doplatil za keks rama, tolko me izađe produljenje jamstva za HP.

Kaj od toga uzeti, ne znam ni sam, ali bit ce uglavnom lap-top za sad.

Imaš notebook review i takve bench stranice ako želiš umjetnicirat on the go s 25% snage manje se može živit kaj ne,ne mislim da buš rendal u kafiću neg ak na more odeš il tak nešt(osim ako ne živiš na moru).

 

Ak se tvoj dosadašnji modus operandi nije promijenil onda ti ne treba nešto jaka kartica,osim ako nebudeš s njom rendao.Evo baš jučer gledo ovaj Blenderov render Cycles koji ima opciju gpu i cpu rendanja,u kratko gpu rendanje super brzo i za razliku od cpu automatskog rendanje kak se okrećeš po vidnom polju nije više tak slide-show,gpu je brz i sve to.Međutim glavna razlika između grafičkog i centralnog procesora je ta da je gpu tabula rasa drugom riječju konstantno programibilan dok je cpu predeterminiran i osim tesle firepro i drugih profi kartica tipa quadro da mi je viditi neku karticu kako izvodi ray tracing.Optix ga vrti vjerojatno i drugi samo što je optix nvidia quadro ekskluziva.

 

Po meni lijepi dvojezgreni ili četvero jezgreni(ne uvijek reći ću zašto) adekvatni ram i hdd s lijepim bufferom s ssd je vrh.Recimo kupiš ram od 4 GB s brzinom od 1600 Mhz,potom downclockaš tih 1600 na 1333 spustiš napon i malo podigneš timinge osobno mislim da ne bi osjetio razliku između Cas latencije cl 7 i cl 9.

Da se mene pita zet neki lijepi corsair vengeance i kad ga spustiš na 1333 imaš veliku slobodu s timinzima jer je to njegov originalni SPD.

 

Ne znam zašto ljudi stalno melju dvo jezgreni,četvero jezgerni više jezgri uvijek bolje bla,bla bla.

Nije istina frekvencija i njeno skaliranje je istinski pokazatelj napretka nažalost frekvencijsko skaliranje je otišlo van kroz vrata s otkazanim Tejas i Jayhawk pa smo se počeli busati i epeenati s jezgrama.

Ne bu jezgre prepolovile thread napola ko dna helix pa ga gang-bang obradile zajedno.Svaka jezgra vrti jedan thread ne vjerujem da i najžešći Cad troši više od jedne osim ako ne multitaskaš,recimo imaš otvorene vlastite stock slike,internet dva viewporta negdje dalje rendaš i tak.Zato i je izumljen HT jel je intel blesavo zgledal kad je te monstrume napravil s četiri jezgre,a ono u normalnom radu ti dve jezgre spavaju pa se totalno blesavo osjećaš.

Ne moraš meni vjerovat na riječ vjeruj Autodesku,upravo sad guglo,stavil bi quote al ima slika na linku pa bi to blesavo izgledalo.Ako koristiš Mental ray onda bi vidill neku sitnu razliku s multi procom.

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=15224826&linkID=9240617

 

 

Po meni osim adekvatnog procesora definitivno bi osjetio konjsku snagu s ssd istina Bog nema toliko zahtjeva za resursima ko u cad-u kao u animacijama kao Nuke ili Aft eff npr. no svejedno bi vidio neko ubrzanje,

 

pogledaj video istina bog je da je da je video sponzoriran

 

 

Ovo je najbolja preporuka koju ti mogu dati,i najbolje što je FREE.

Dakle otvori task manager i odi na resource monitor prati što se događa,prati memoriju,prati procesorsku potrošnju u idle,viewport,renderiranje i trebao bi vidjeti ako ti tu i tamo skoči naglo i uspori se gdje ti je bottleneck onda uzmi te rezultate i usporedi s benchevima novih laptopa da bi vidio koliko bi ubrzanje dobio novim laptopom.Iako za ispod 3000 kuna vrhunsku mašinu sam složiš.Ako se ne baviš ozbiljno Cad-om onda možeš uzeti neko ručunalo taman za igranje Skyrima možda čak i manje od toga jel ti grafička i procesor neće cijelo vrijeme biti "potegnuti" ko na igri.

 

Unaprijed se ispričavam zbog izražavanja ko seljačina i loše dikcije još sam prilično pospan.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 10:00 (Ikarus01).
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Ikarus01 kaže...

Ne moraš meni vjerovat na riječ vjeruj Autodesku,upravo sad guglo,stavil bi quote al ima slika na linku pa bi to blesavo izgledalo.Ako koristiš Mental ray onda bi vidill neku sitnu razliku s multi procom.

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=15224826&linkID=9240617

 

Ovo definitivno nije slučaj; tj. možda je bio sa Autocadom prije 3 godine, od kad datira taj članak, ali sa 3ds max-om sigurno nije slučaj; naravno ukupni takt procesora je i dalje bitan, tako da će i7 koji je ispod 2 Ghz rendat sporije od i5 koji je na 3 Ghz. Ali više thredova ili jezgri definitivno ima pozitivan efekt na brzinu rendanja, jer se onda posao rendanja rasporedi na više "bucket-a".

Neku usporedbu raznih proceosra i efikasnosti rendanja možete vidjeti ovdje: http://www.3dhr.net/forum/index.php?topic=694.0
Rasprava je ponešto starija, tako da imajte to na umu. 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Berko kaže...
Ikarus01 kaže...

Ne moraš meni vjerovat na riječ vjeruj Autodesku,upravo sad guglo,stavil bi quote al ima slika na linku pa bi to blesavo izgledalo.Ako koristiš Mental ray onda bi vidill neku sitnu razliku s multi procom.

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=15224826&linkID=9240617

 

Ovo definitivno nije slučaj; tj. možda je bio sa Autocadom prije 3 godine, od kad datira taj članak, ali sa 3ds max-om sigurno nije slučaj; naravno ukupni takt procesora je i dalje bitan, tako da će i7 koji je ispod 2 Ghz rendat sporije od i5 koji je na 3 Ghz. Ali više thredova ili jezgri definitivno ima pozitivan efekt na brzinu rendanja, jer se onda posao rendanja rasporedi na više "bucket-a".

Neku usporedbu raznih proceosra i efikasnosti rendanja možete vidjeti ovdje: http://www.3dhr.net/forum/index.php?topic=694.0
Rasprava je ponešto starija, tako da imajte to na umu. 

 Da, neznam odakle potreba filozofiranja bez očiglednog konkretnog iskustva, jer sa ima iskustvo dobro bi znao kako izgleda
slika koju renda komp sa više jezgri i kako izgledaju threadovi:)
No, evo tu ti je ikaruse, na Bug forumu benchmark Cinebench. Provozi si single thread i multithread, pa gledaj što
se događa prilikom bencha sa slikom, i kolika će biti razlika. S time da je i taj rend dosta zastario, ali je pokazatelj
za barem malo konkretnog iskustva.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
overhaul kaže...

 Da, neznam odakle potreba filozofiranja bez očiglednog konkretnog iskustva, jer sa ima iskustvo dobro bi znao kako izgleda
slika koju renda komp sa više jezgri i kako izgledaju threadovi:)
No, evo tu ti je ikaruse, na Bug forumu benchmark Cinebench. Provozi si single thread i multithread, pa gledaj što
se događa prilikom bencha sa slikom, i kolika će biti razlika. S time da je i taj rend dosta zastario, ali je pokazatelj
za barem malo konkretnog iskustva.

Sumnjam da bi neki kupovali ovakve radne stanice da su 32 threada isto ko i 1 ili 2....
P.S. Ivica, čekamo tvoj odgovor na ovo u attachmentu {#} 

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
Berko kaže...
overhaul kaže...

 Da, neznam odakle potreba filozofiranja bez očiglednog konkretnog iskustva, jer sa ima iskustvo dobro bi znao kako izgleda
slika koju renda komp sa više jezgri i kako izgledaju threadovi:)
No, evo tu ti je ikaruse, na Bug forumu benchmark Cinebench. Provozi si single thread i multithread, pa gledaj što
se događa prilikom bencha sa slikom, i kolika će biti razlika. S time da je i taj rend dosta zastario, ali je pokazatelj
za barem malo konkretnog iskustva.

Sumnjam da bi neki kupovali ovakve radne stanice da su 32 threada isto ko i 1 ili 2....
P.S. Ivica, čekamo tvoj odgovor na ovo u attachmentu {#} 

 Kaje to, Lewis? Vidim da prodaje 3930K konfu, pa upgrejda? Znaš da ja više ne kupujem Xeone, nit mogu ikome prodat kad je vrijeme za zamjenu,
niti OCat, niti za njih ima onaj registrirani ram sa fancy kulerima, niti šarenih matičnih sa heatspreaderima u obliku redenika i pištolja {#} 
Evo ovdje me proglasili amaterom, hobistom i neznalicom koji degradira svoju struku jer si OCam kompjuntere. Uče me i kako radi Vray,
i kako rade renderfarme i sve, a ja bi neozbiljno kupio gamerski proc. A što mogu. takav sam:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: 3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i d
overhaul kaže...
Berko kaže...
overhaul kaže...

 Da, neznam odakle potreba filozofiranja bez očiglednog konkretnog iskustva, jer sa ima iskustvo dobro bi znao kako izgleda
slika koju renda komp sa više jezgri i kako izgledaju threadovi:)
No, evo tu ti je ikaruse, na Bug forumu benchmark Cinebench. Provozi si single thread i multithread, pa gledaj što
se događa prilikom bencha sa slikom, i kolika će biti razlika. S time da je i taj rend dosta zastario, ali je pokazatelj
za barem malo konkretnog iskustva.

Sumnjam da bi neki kupovali ovakve radne stanice da su 32 threada isto ko i 1 ili 2....
P.S. Ivica, čekamo tvoj odgovor na ovo u attachmentu {#} 

 Kaje to, Lewis? Vidim da prodaje 3930K konfu, pa upgrejda? Znaš da ja više ne kupujem Xeone, nit mogu ikome prodat kad je vrijeme za zamjenu,
niti OCat, niti za njih ima onaj registrirani ram sa fancy kulerima, niti šarenih matičnih sa heatspreaderima u obliku redenika i pištolja {#} 
Evo ovdje me proglasili amaterom, hobistom i neznalicom koji degradira svoju struku jer si OCam kompjuntere. Uče me i kako radi Vray,
i kako rade renderfarme i sve, a ja bi neozbiljno kupio gamerski proc. A što mogu. takav sam:)

A damn! Sad moram i ja na svojim kompovima spustit takt na tvorničke postavke{#} I; ti je sad bed Ivica? ha? ha? Ti je neugodno sad? {#}

Ok, ok... nebumo više oftopičarili :D Da i ovdje ne bi sramotili struku  {#}

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
15 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Koristi li itko od vas 7950 s mayom? Zanimaju me iskustva i ima li pretjeranih problema.

I isto tako ljudi koji koriste 660ti

 

Hvala ;D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Moze li mi netko dat neki dobar tutorial za renderanje i biranje tih materijala jer to bas ne kuzim jos, tek sam poceo s 3d modeliranjem. Radim u blenderu (najnovijem).

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice