Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 636.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
makaweli kaže...
micho0305 kaže...
makaweli kaže...

Problem je u tome što ja nisam stručan s hardwareom, barem što se prakse tiče. Nebih znao ni staviti ni skinuti termalnu pastu :'(

ako znaš što je termalna pasta onda je i znaš upotrebiti. Nećeš naučit ako ne probaš

Znam šta je termalna pasta, stavljo sam je na proc, no ne znam gdje na grafičku ide.

Na GPU kvragu,ispod hladnjaka kojeg moraš odšarafiti,gdje drugo,na PCIE port?! Ili ulaz od 6pinskog za napajanje..bilo bi veselo ako je šitex pasta pa provodi struju..

15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Nema potrebe za sarkazmom, uljudno sam pitao pa zahtjevam i uljudni odgovor. Hvala

Music is my life :)
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ok tupac,sve štima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

isto. Skines hladnjak i ispod imas graficki proc.

:)
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo jos jedan dokaz da ova tehnika radi, hvala mom prijatelju Larisu sto me uputio i nagovorio na ovo :)

 

ZOTAC 8800 GTX PCIE 768MB DDR3, roze linije, hieroglifi, Windows nikako nije mogao da prepozna graficku... 200 C, 9 minuta, 2h hladjenja, Rezultat:

 

 

Graficka bez coolera Graficka bez coolera
Prije pecenja Prije pecenja
Cetvrta minuta u pecnici Cetvrta minuta u pecnici
Cetvrta minuta u pecnici Cetvrta minuta u pecnici
REZULTAT REZULTAT
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 23:03 (Doppler).
 
16 0 hvala 1
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

nego vidim ovaj zotac shrot_:S

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend:
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Iz prilozenog vidimo bas da jesu :P

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Moja nakon pecenja jos radi medjutim vidim da malo malo pa nekome je rika jedna.....:S

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend:
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

HITNO Dali se mora staviti aluminijska folija ili moze i bez -nemam je XD

Pokusavam sada napraviti ovo sa grafickom a neam foliju -moze li se bez nje

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 20:25 (MARKO_MARINAC).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

nemože

13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Odi u prvi ducan i iskesiraj 10kn

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
mejt kaže...

Moja nakon pecenja jos radi medjutim vidim da malo malo pa nekome je rika jedna.....:S

To je do pećnice..Gorenje radi najbolje,i Electrolux. Ove Ariston malo hebu i tako..SmijehSmijehSmijeh

Cemetary gates
13 godina
protjeran
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Meni je stara matična pokvarena...da ja ispržim možda proradi...;)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
bobo_smrad kaže...

Meni je stara matična pokvarena...da ja ispržim možda proradi...;)))

Koji si ti lik...dje si vidio da se maticna przi...graficka se samo przi...maticnu moras prokuhat.....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend:
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo samo da dam svoj komentar za sve skeptike. Ja sam do sada uspješno "ispekao" dvije 8800GTS (BFG I Gainward) , ATi 1650pro i 7900gs. Sve žive i zdrave :))) Ako neko ima koju za bacit, send 2 me :P

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Doppler kaže...

Evo jos jedan dokaz da ova tehnika radi, hvala mom prijatelju Larisu sto me uputio i nagovorio na ovo :)

 

ZOTAC 8800 GTX PCIE 768MB DDR3, roze linije, hieroglifi, Windows nikako nije mogao da prepozna graficku... 200 C, 9 minuta, 2h hladjenja, Rezultat:

 

 

kako je prezivjela plastika na konektorima za napajanje na grafickoj przenje na 200 stupnjeva?

14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
imam jednu radeonku x700 koju sam spalio kratkim spojem izazazvanim iz vana , sad ne radi ali ne vidi se nista crno na njoj , dali postoji mogucnost da je pecnica spasi , probao bi cisto bezveze , ako je unistim bmk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ne jer ti si napravio kratki spoj.. a hladni lem se desi viskom tempraturama grafa

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Neznam dali ce nekom ovo smijesno ali i meni je smjesno.Meni je crkla "GF 8800GTS" Ovaj sam post bio napravio http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/gf-8800gts-hitno-pomocccc/64646.aspx i odnjeo u trgovinu gdje sam kupio i primili su je iako nije imala garanciju  i vratili i rekli da je otiso GPU i ja otiso i digo grafu donjeo kuci i od dosade opet probavo i neradi i neradi-cijelo vrijeme artefakti cak i u biosu i i od dosade je rastavio i htjeo staviti u pečicu i vidim da neam folije XDXD i dok je naka rastavita ja je stavio unutra u komp da vidim mozda proradi  i nije i ja bezveze usteko ona dva kabla za napajanje u nju i proradi nema vise artefakti i ja sastavio nazad hladnjak i to i evo sad je koristim . Ali nekuzim koristio sam je dvije godine i nisam usteko onaj drugi kabal za napajanje u nju-mislio sam da netreba -na ovaj kabal mislim http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.evga.com/support/faq/files/pcie%2520pwr%2520adapter.jpg&imgrefurl=http://www.evga.com/support/faq/afmviewfaq.aspx%3Ffaqid%3D57724&usg=__x1lMFRbNvioWwRcGUeeI9D3Xcgk=&h=300&w=300&sz=10&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=3V_IQqqHPOCCeM:&tbnh=121&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3Dadapter%2Bgraphic%2Bcard%26um%3D1%26hl%3Dhr%26biw%3D1918%26bih%3D875%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=583&vpy=195&dur=262&hovh=125&hovw=125&tx=108&ty=98&ei=XuKcTMmOCI6Hswb37eHmDg&oei=XuKcTMmOCI6Hswb37eHmDg&esq=1&page=1&ndsp=33&ved=1t:429,r:14,s:0

13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pozz ljudi, zanima me da li iskljucivo mora da postoje neki artefakti da bi se ovako resavao problem ili da i ne pokazuje sliku uopste? imam jednu 8800 gts ne daje sliku, vrti kuler...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
lakirulet kaže...

Pozz ljudi, zanima me da li iskljucivo mora da postoje neki artefakti da bi se ovako resavao problem ili da i ne pokazuje sliku uopste? imam jednu 8800 gts ne daje sliku, vrti kuler...

nista te ne kosta probati :)

14 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
CroVandal kaže...

cooler vrijedi 100kn:D....da sam iz hr odma bih narucio....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend:
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Bilo bi dobro to kupiti pa prodati ispecenu karticu za vise novca! :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
lakirulet kaže...

Bilo bi dobro to kupiti pa prodati ispecenu karticu za vise novca! :D

E pa pecenje dobro je skupo....pogotovo ako ima ona kozica hrskava po vrhu ...mmmmm:D

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend:
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

ili overclockanje proc.a u pecnici...isto...stavis sat u foliju(clock) i stavis da se ''pece'' priko 10 minuta (over) ETO

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Jedno 4,5 puta je neko pitao sta se desi sa konektorima posle rerne ali niko ne odgovara :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

a vjerovatno se mrvicu deformiraju ali ostanu i dalje ispravni jer neznam kako bi inace vidjeli da grafa radi ako ne mogu monitor ukljucit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
lakirulet kaže...

Jedno 4,5 puta je neko pitao sta se desi sa konektorima posle rerne ali niko ne odgovara :D

 

Toni2000 kaže...

a vjerovatno se mrvicu deformiraju ali ostanu i dalje ispravni jer neznam kako bi inace vidjeli da grafa radi ako ne mogu monitor ukljucit.

 

Ti konektori su napravljeni od vrste plastike koja može podnijeti 200c temperaturu u vremenu od 10ak minuta bez oštećenja.

I na obje moje kartice se na tim plastičnim konektorima za napajanje ne vidi ni traga da su bili u pećnici.

 

Tek tamo poslije 12-13 minuta je dokazano da nastaju fizička oštećenja i dolazi do otpadanja komponenti. 

 

I rather like the restless nights
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ovako pročitao sam ovu temu i pomislo sam gdje ima starih grafa da probam.

 

Nakon dužeg vremena sam kod prijatelja pronašao u latici staru grafičku na AGP-u

To je neka ATI radeon i koliko se on sjeća imala je   256 MB ram-a ali koja je seija toga se ne sjeća, no nije ni bitno bitno je da ne radi.

i stavio sam je u stari komp, te probao, komp se upali ali grafička ne radi samo crni ekran.

Već je rečeno da kod potpuno ne ispravnih grafičkih to neradi ali opet radi zabave ja grafičku guram u peć, naravno po upustvu.

 

E sada, pali se monitor, čak se i sistem diže i taman da provjerim koja je to grafička... ka se računar naglo ugasi i neda se više upaliti.

 

Izvadim ovu grafičku stavim koja radi i komp se upali.

Sada me interesuje sledeće da li joj je malo struje jer posjeduje dodatni 4-pinski konektor   za napajanje   kao kod FDD-a.

Na mojoj napojnoj sam to osjekao i iskoristio za LED diode i ventilator, a u tom starom kompijuteru je P4, 2 diska i napojna od 280 W.

Da li ovo staro napajanje od 280W može da gura ovu grafičku sa ovim dodatnim 4-pinom.

 

 

Bilo kako bilo, sada daje kakve takve znakove života, a prije je bio samo crni ekran.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice