Huawei P40

poruka: 1.086
|
čitano: 402.821
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 

Kažem ti si više detaljan oko kamere i više si za Pro mode, a ja sam više za automatiku...tako da ti primjećuješ neke stvari koji meni nisu bitne...

 

 

 

 

Ovo sto sam opisao nema veze sa PRO mode, ovo je nesto sto je zapravo svima bitno, a neki ignoriraju tu cinjenicu iz neznanja, a nekima je kamera totalno nebitna iako je Huawei taj mob zamislio ponajvise za one koji drze do kamere.

Mislim da 90% populacije nema pojma sto to znaci imati fokalu 23mm i 125mm i nemaju pojma za sto bi recimo bilo korisno imati 50mm...meni je to razumljivo jer ne razumijem ni ja neke pojmove koji su izvan moga interesnog podrucja.

Meni taj mob ne odgovara ni zbog kamere, a tocku na i mi je stavila ova komplikacija sa GMS.

Sve se to moze osposobiti da radi, ali je pitanje kada dodje neki veci update dali ce to poremetiti sve, to za sada malo tko zna.

Sama instalacija toga ne prolazi svima glatko, i dalje ima app koje ne rade...kada sve to uzmem u obzir sto sam naveo...ne ostaje mi bas nista sto bi me motiviralo na kupnju tog moba.

Razumljivo je da svi nismo isti...tako da svi imamo drugačije prioritete.

 

P serija je camera phone serija, a Mate serija jer iskreno ne znam sta je. Ajmo reci da u njega ugrađuju novu tehnologiju...5nm će biti na Mate 40...tako je bilo s Mate 20...prvi 7nm soc. 

 

Sto se tiče fotografije...mene samo zanima konačan rezultat bez puno filozofije., jer nisam toliki fan fotografije. Bitno mi je da bez greške uhvatim svaki kadar koji slikam. 

Ista priča s gcamom - nije mi onda to to. Hoću mob bez neki xda preinaka...zadnji put sam to radio na S3., ne brojeci sad instalaciju GMS-a. 

 

Nastavno na osjećaj uruči između Mate i P serije. Cijeli život su mi mobiteli u silikonskim maskama...i samo što osjećam je osjećaj gume ispod prstiju. 

 

Evo meni je ovaj njihov ekran zaobljen s 4 strane odlična, jer ti npr prsti prilikom korištenja gesta ne zapinju za rub. 

 

Također mi je dobro što u pakiranju daju silikonsku masku za mob, jer je ova maska krojena po mobu. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 12:43 (R36).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40

Dolazi još jedna update od 247mb

 

Huawei P40 and P40 Pro EMUI 10.1.0.123 Changelog:

[Camera] Optimize the shooting experience of some scenes, improve the clarity of the photos, and make the colors more realistic and natural.

[Audio] Optimize the multimedia audio and adjust the volume of some scenes.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

Razumljivo je da svi nismo isti...tako da svi imamo drugačije prioritete.

 

P serija je camera phone serija, a Mate serija jer iskreno ne znam sta je. Ajmo reci da u njega ugrađuju novu tehnologiju...5nm će biti na Mate 40...tako je bilo s Mate 20...prvi 7nm soc. 

 

Sto se tiče fotografije...mene samo zanima konačan rezultat bez puno filozofije., jer nisam toliki fan fotografije. Bitno mi je da bez greške uhvatim svaki kadar koji slikam. 

Ista priča s gcamom - nije mi onda to to. Hoću mob bez neki xda preinaka...zadnji put sam to radio na S3., ne brojeci sad instalaciju GMS-a. 

 

 

 

 

Mate je vrh ponude, za one koji ne zele kompromise.

Kod njega ces dobiti sve o cemu smo vec diskutirali bez kompromisa.

 

Sto se tice Gcam, on nije nuzan, to je za one koji zele izvuci jos malo vise, zgodan benefit, a veca je preinaka to sto ti moras raditi da bi imao GMS...Gcam se instalira doslovno za 10 sec.

Mozemo mi sada raspravljati treba li to nama ili ne, cinjenica je da je 99% ljudi vezana za Google servise...znaci preinaka ne gine.

Gcam s druge strane nije neka prevelika potreba jer meni je IQ na Mi Note 10 bio odlican i bez Gcam.

Osobno smatram da ce ekipa na na XdA odraditi zanimljive stvari sa Gcam-om za Mi 10 PRO i da ce se moci iz tog moba izvuci cuda....pogledaj malo sto se moze sa npr Mi9T...ili Mi9 kojega sam ja imao.

Stavljao sam i galeriju tu na forumu...kolega Batman ga ima i dalje pa moze vise reci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 12:56 (ocean77).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Razumljivo je da svi nismo isti...tako da svi imamo drugačije prioritete.

 

P serija je camera phone serija, a Mate serija jer iskreno ne znam sta je. Ajmo reci da u njega ugrađuju novu tehnologiju...5nm će biti na Mate 40...tako je bilo s Mate 20...prvi 7nm soc. 

 

Sto se tiče fotografije...mene samo zanima konačan rezultat bez puno filozofije., jer nisam toliki fan fotografije. Bitno mi je da bez greške uhvatim svaki kadar koji slikam. 

Ista priča s gcamom - nije mi onda to to. Hoću mob bez neki xda preinaka...zadnji put sam to radio na S3., ne brojeci sad instalaciju GMS-a. 

 

 

 

 

Mate je vrh ponude, za one koji ne zele kompromise.

Kod njega ces dobiti sve o cemu smo vec diskutirali bez kompromisa.

 

Sto se tice Gcam, on nije nuzan, to je za one koji zele izvuci jos malo vise, zgodan benefit, a veca je preinaka to sto ti moras raditi da bi imao GMS...Gcam se instalira doslovno za 10 sec.

Mozemo mi sada raspravljati treba li to nama ili ne, cinjenica je da je 99% ljudi vezana za Google servise...znaci preinaka ne gine.

Gcam s druge strane nije neka prevelika potreba jer meni je IQ na Mi Note 10 bio odlican i bez Gcam.

Osobno smatram da ce ekipa na na XdA odraditi zanimljive stvari sa Gcam-om za Mi 10 PRO i da ce se moci iz tog moba izvuci cuda....pogledaj malo sto se moze sa npr Mi9T...ili Mi9 kojega sam ja imao.

Stavljao sam i galeriju tu na forumu...kolega Batman ga ima i dalje pa moze vise reci.

Pa Mate 30 je imao lošiji zoom od P30 Pro.

Sad ćemo vidjet Mate 40...

Na kraju krajeva imao sam Mate 20...

 

Rekao sam već da sam se igrao s Mi9 T i nisam bio oduševljen ali svakom njegov. 

10 godina
offline
Huawei P40

Kraci "zoom" odnosno manja fokala nije losija vec je za vecinu situacija upotrebljivija jer ti stane vise u kadar, ali ne zamjeram...konzumerizam, reklame su od nas napravile zombije, nitko vise i ne mari za pozadinu nekih brojeva...samo da pise sto vise i sto veci broj...tako i Samsung sa Ultrom cilja na tu vecinu koja iz neznanja misli kako je 100x zoom nesto super-duper... 😁

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...

Kraci "zoom" odnosno manja fokala nije losija vec je za vecinu situacija upotrebljivija jer ti stane vise u kadar, ali ne zamjeram...konzumerizam, reklame su od nas napravile zombije, nitko vise i ne mari za pozadinu nekih brojeva...samo da pise sto vise i sto veci broj...tako i Samsung sa Ultrom cilja na tu vecinu koja iz neznanja misli kako je 100x zoom nesto super-duper... 😁

Meni je i na P30 Pro 5x bio upotrebljivi...tako da ne kupujem ako nije 5x.

 

Ovo 100x je previše...

10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

Meni je i na P30 Pro 5x bio upotrebljivi...tako da ne kupujem ako nije 5x.

 

Ovo 100x je previše...

 

 

Meni nije, imao sam i P30 PRO, Mi Note 10 i Mate 20 PRO...tri razlicita pristupa. 

Najgori pristup je P30 PRO, a najbolji Mi Note 10 jer ima taj jedan vrlo koristan "objektiv" lecu od 50mm pa imas pravi portrait mode bez ovih SW trikova.

Ti ako ides na 50mm koristis standardnu kameru od 23mm pa digitalno zoomiras do 50mm...ili bilo koja fokala sve do 125mm ti je digitalno...tako da ne znam po kojoj logici ti tako nesto moze biti bolje. 

Da sada pitas 100 profi fotografa koji imaju npr Sony A7 aparat i na njemu neki prime objektiv cca 23mm (ekvivalent tvojoj glavnoj kameri) i da za ostatak dana izaberu jos najvise 1 objektiv i da im ponudis na izbor 125mm (ekvivalent tvojoj tele kameri) ili 90 mm (ekvivalent tele kamere na Mati)...i da moraju koristiti kameru za sve moguce scenarije...vjeruj mi da bi svi odreda izabrali manju fokalu...zasto...jer se vode zdravim razumom, a ne marketingom koji funkcionira na principu velikih brojeva.

 

Da bi P40 PRO bila moja idealna kamera fali mu nesto između...ono sto ima Mi10 PRO...tih cca 50mm.

Umjesto tog bezveznog tof senzora za glupi fake bokeh mogli su staviti npr 50 ili 80mm f/2 lecu pa bi imao lijepi prirodni bokeh kao na Mi Note 10 ili Mi10 PRO. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 15:44 (ocean77).
16 godina
offline
Huawei P40

Od svih mobitela, jedino mi P40 odogovara, ovi svi ostali otišli s dimenzijama prema gore, Mi10 6.6" taj mob moraš s dvije ruke držat, čak bi prošao i P40P al gledam nekaj manje a ergonomsko da stoji u ruci kak spada, a ne da žongliram po rukama s smartfonom.

I ja sam gledao specke svakog smartfona, da, specke su brutalne, al to mi sve pada u vodu ak mob nije ergonomičan..
P40 već neko vrijeme gledan, volio bih da neko od proizvođača izbaci neki mob od 6" sa pristojnim dimenzijama, a ovo danas sve polako al sigurno zalazi u phablet sferu, a dimenzije samih uređaja idu prema gore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 15:48 (zvonac).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
mar123 kaže...

Mene samo zanima kako ste presli preko ovog odvratno ruznog notcha?

 

 Notch mi je najmanji problem jer face unlock radi tako dobro da mi je tu izgled sekundaran

iPhone is a smartphone for dumb people
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...
karlanal kaže...

Evo i meni je stigao taj ominozni P40Pro
Zasad je oduševljenje  u granicama
Build quality je ok, što se i očekuje od ovakvog telefona.
iskreno FR mi je još uvijek nezadovoljavajući dok je face unlock odličan

Ne znam šta bih više rekao.
Fotoć je naravno jeben al nikako da me mobitel osvoji.
Npr buid mi je puno bolji i zanimljiviji npr na mate 20 pro nego na ovome

Mob jenostavno nema ništa sa čim se ističe  ovako kad ga držiš u ruci.
Znam da će sad pljuštat kritike tipa zbog čega ti kupuješ mob itd ali svejedno to je moje mišljenje
Par dana ću mu dat šansu da ga privolim ako ne ide on na njuškicu

 Gle ako si odmah od početka imao loše mišljenje o mobu, teško da će ti se njegovim korištenjem to promjenit.

 

Isto ako da ja sad idem kupit Mi 10 Pro...a znam već sad da to ne bi bilo to...i da bi samo čekao da mu nađem manu. 

 

Iskreno što me zanima za koliko ćeš ga uspije brzo prodat ako ćeš ga ici prodavati

 

 

 iskreno nisam nikako imao loše mišljenje o mobu, ne bih ga kupio da je bilo tako

 

jednostavno mi strašno ide na živce ovaj ružni zadnji dop od ove bezbezne plastike

 

možda jednostavan skin uspije promijenit cilu situaciju na bolje, vidit ćemo

 

Kao vjeciti htcas sam software mi je dobar, puno pregledniji od samsungovog  ali sam iskreno ocekivao i. 

 

Da to sve skupa jos vise leti posto dolayzim sa moba sa q845 procesora. 

 

Ali svakako je zaslužio sansu 7 dana, ako ne bude islo ide jeftino za forumase

 

😂😂😂😂😂

iPhone is a smartphone for dumb people
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 16:06 (karlanal).
16 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

 iskreno nisam nikako imao loše mišljenje o mobu, ne bih ga kupio da je bilo tako

 

jednostavno mi strašno ide na živce ovaj ružni zadnji dop od ove bezbezne plastike

 

možda jednostavan skin uspije promijenit cilu situaciju na bolje, vidit ćemo

 E ti si imao U12+, aj povuci paralelu s njim.

Kamera, baterija, zaslon, performanse itd.

6 godina
offline
Re: Huawei P40
zvonac kaže...

Od svih mobitela, jedino mi P40 odogovara, ovi svi ostali otišli s dimenzijama prema gore, Mi10 6.6" taj mob moraš s dvije ruke držat, čak bi prošao i P40P al gledam nekaj manje a ergonomsko da stoji u ruci kak spada, a ne da žongliram po rukama s smartfonom.

I ja sam gledao specke svakog smartfona, da, specke su brutalne, al to mi sve pada u vodu ak mob nije ergonomičan..
P40 već neko vrijeme gledan, volio bih da neko od proizvođača izbaci neki mob od 6" sa pristojnim dimenzijama, a ovo danas sve polako al sigurno zalazi u phablet sferu, a dimenzije samih uređaja idu prema gore.

 S20 ili P30?

 

oba su ti bolja kupnja od P40, ne vidi zasto si bas zapeo za 40 seriju, kada jnema nista "novoga" niti specijalnoga, a puno skuplja i bez GMS, ako neces samsung P30 je bolja kupnja u svakom pogledu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Meni je i na P30 Pro 5x bio upotrebljivi...tako da ne kupujem ako nije 5x.

 

Ovo 100x je previše...

 

 

Meni nije, imao sam i P30 PRO, Mi Note 10 i Mate 20 PRO...tri razlicita pristupa. 

Najgori pristup je P30 PRO, a najbolji Mi Note 10 jer ima taj jedan vrlo koristan "objektiv" lecu od 50mm pa imas pravi portrait mode bez ovih SW trikova.

Ti ako ides na 50mm koristis standardnu kameru od 23mm pa digitalno zoomiras do 50mm...ili bilo koja fokala sve do 125mm ti je digitalno...tako da ne znam po kojoj logici ti tako nesto moze biti bolje. 

Da sada pitas 100 profi fotografa koji imaju npr Sony A7 aparat i na njemu neki prime objektiv cca 23mm (ekvivalent tvojoj glavnoj kameri) i da za ostatak dana izaberu jos najvise 1 objektiv i da im ponudis na izbor 125mm (ekvivalent tvojoj tele kameri) ili 90 mm (ekvivalent tele kamere na Mati)...i da moraju koristiti kameru za sve moguce scenarije...vjeruj mi da bi svi odreda izabrali manju fokalu...zasto...jer se vode zdravim razumom, a ne marketingom koji funkcionira na principu velikih brojeva.

 

Da bi P40 PRO bila moja idealna kamera fali mu nesto između...ono sto ima Mi10 PRO...tih cca 50mm.

Umjesto tog bezveznog tof senzora za glupi fake bokeh mogli su staviti npr 50 ili 80mm f/2 lecu pa bi imao lijepi prirodni bokeh kao na Mi Note 10 ili Mi10 PRO. 

Profesionalni fotografi se neće zajebavati s mobitelima nego imaju DSLR.

 

S Sw trikovima ili bez...iskreno me boli briga. Nes ti razlike portreta s Sw trikovima ili bez..., i da li sirokokutna lovi više ili manje kadra., meni otom potom.

Imao sam Pixel 2 XL pa on je radio brutalne portrete s SW...

 

Ja kad fotografiram svoje dijete...moze ona skakati koliko hoćeš...ali kad na P40 kliknem uslikaj...fotografija je čista., bez mutnih dijelova zbog pokreta. To mi daj...a ne mobitele kao Mi 9T gdje moraš imat mirnu ruku i kadar mora biti miran da slika ispadne čisto...jer sve ostalo su mrlje po slici.

I zato mi P40 Pro vrijedi svake kune...

 

Ista priča i s širokokutnom - bila noć ili dan slika odlično ispadnu. To kod ostalih tako nije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 16:06 (R36).
16 godina
offline
Re: Huawei P40
3dfx kaže...

 S20 ili P30?

 

oba su ti bolja kupnja od P40, ne vidi zasto si bas zapeo za 40 seriju, kada jnema nista "novoga" niti specijalnoga, a puno skuplja i bez GMS, ako neces samsung P30 je bolja kupnja u svakom pogledu

 Možda zato kaj je noviji?

 

S20, taj mob me razočarao, kako kamerom tako i baterijom o cijeni da ne pričam.

10 godina
offline
Huawei P40

Jednostavno nisi shvatio poantu posta...pa tko pobogu misli da bi fotografi isli fotkati mobitelima...poanta je bila ta da oni kao ljudi od struke se nebi rukovodili time da je nuzno 10X bolje od 5X odnosno zarisnih daljina kako marketing sugerira.

Zgodno je imati uvecanje 10X ili vise, ali ne na ustrb manjih fokala koje puno cesce trebaju...ja sam 125mm na P30 PRO koristio najvise dok sam bio na godisnjem, na plazi dobro dodje, ima tako nekih situacija, ali ipak za vecinu situacija nije prakticno...u interijerima je prakticki neupotrebljivo dok bi 50mm bilo upotrebljivo...a to nemas...odnosno imas digitalno.

 

Ovo za sirokokutnu...pa to si imao i na Mate 20 PRO vrhunski...evo ti par mojih nocnih sa sirokokutnom i Mate 20 PRO. 

 

https://flic.kr/p/2iNTgvz

 

https://flic.kr/p/2iNXDFY

 

https://flic.kr/p/2iNXGhE

 

 

 

Kao da je P40 prvi donio upotrebljivu sirokokutnu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 16:32 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...

Jednostavno nisi shvatio poantu posta...pa tko pobogu misli da bi fotografi isli fotkati mobitelima...poanta je bila ta da oni kao ljudi od struke se nebi rukovodili time da je nuzno 10X bolje od 5X odnosno zarisnih daljina kako marketing sugerira.

Zgodno je imati uvecanje 10X ili vise, ali ne na ustrb manjih fokala koje puno cesce trebaju...ja sam 125mm na P30 PRO koristio najvise dok sam bio na godisnjem, na plazi dobro dodje, ima tako nekih situacija, ali ipak za vecinu situacija nije prakticno...u interijerima je prakticki neupotrebljivo dok bi 50mm bilo upotrebljivo...a to nemas...odnosno imas digitalno.

 

Ovo za sirokokutnu...pa to si imao i na Mate 20 PRO vrhunski...evo ti jedna moja nocna sirokokutna.

 

https://flic.kr/p/2iNTgvz

 

Kao da je P40 prvi donio upotrebljivu sirokokutnu...

Govorim u noćnim uvjetima...

 

 

10 godina
offline
Huawei P40

Pa za nocne sam ti i stavio primjere. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
zvonac kaže...
karlanal kaže...

 iskreno nisam nikako imao loše mišljenje o mobu, ne bih ga kupio da je bilo tako

 

jednostavno mi strašno ide na živce ovaj ružni zadnji dop od ove bezbezne plastike

 

možda jednostavan skin uspije promijenit cilu situaciju na bolje, vidit ćemo

 E ti si imao U12+, aj povuci paralelu s njim.

Kamera, baterija, zaslon, performanse itd.

 Ma svaka priča o povlačenju paralele između ova dva mobitela je suluda

P40pro sije htc u svemu, iako sam mislio da će brzina još više doć do izražaja

Da naglasim, ljudima kojima je bitan zvuk pri snimanju, p40pro htcu ne može vodu dodat

Sve ostalo je neusporedivo. Sa htcom sam morao tri puta na dan na punjač, dok mi je ovaj sad na 50 % a skinut sa punjača u 11 sati. Mislim da ce se i to jos malo popravit dok se sve to uhoda a i baterija formatira kako treba.

Ukratko dominacija p40pro

iPhone is a smartphone for dumb people
16 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

 

 Ma svaka priča o povlačenju paralele između ova dva mobitela je suluda

P40pro sije htc u svemu, iako sam mislio da će brzina još više doć do izražaja

Da naglasim, ljudima kojima je bitan zvuk pri snimanju, p40pro htcu ne može vodu dodat

Sve ostalo je neusporedivo. Sa htcom sam morao tri puta na dan na punjač, dok mi je ovaj sad na 50 % a skinut sa punjača u 11 sati. Mislim da ce se i to jos malo popravit dok se sve to uhoda a i baterija formatira kako treba.

Ukratko dominacija p40pro

 Kamera je drastično bolja na P40P u svim uvjetima kao i video?

 

Osim zvuka, tu htc briljira, zar ne..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
zvonac kaže...
karlanal kaže...

 

 Ma svaka priča o povlačenju paralele između ova dva mobitela je suluda

P40pro sije htc u svemu, iako sam mislio da će brzina još više doć do izražaja

Da naglasim, ljudima kojima je bitan zvuk pri snimanju, p40pro htcu ne može vodu dodat

Sve ostalo je neusporedivo. Sa htcom sam morao tri puta na dan na punjač, dok mi je ovaj sad na 50 % a skinut sa punjača u 11 sati. Mislim da ce se i to jos malo popravit dok se sve to uhoda a i baterija formatira kako treba.

Ukratko dominacija p40pro

 Kamera je drastično bolja na P40P u svim uvjetima kao i video?

 

Osim zvuka, tu htc briljira, zar ne..

 ić usoređivat uopće te dvije kamere je suludo, iako sam HTCaš u srcu ali nije to ni približno ista klasa

iPhone is a smartphone for dumb people
16 godina
offline
Huawei P40

Ak jos imas U12+, ti se da, da bacis usporedbe fotki?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...
zvonac kaže...
karlanal kaže...

 

 Ma svaka priča o povlačenju paralele između ova dva mobitela je suluda

P40pro sije htc u svemu, iako sam mislio da će brzina još više doć do izražaja

Da naglasim, ljudima kojima je bitan zvuk pri snimanju, p40pro htcu ne može vodu dodat

Sve ostalo je neusporedivo. Sa htcom sam morao tri puta na dan na punjač, dok mi je ovaj sad na 50 % a skinut sa punjača u 11 sati. Mislim da ce se i to jos malo popravit dok se sve to uhoda a i baterija formatira kako treba.

Ukratko dominacija p40pro

 Kamera je drastično bolja na P40P u svim uvjetima kao i video?

 

Osim zvuka, tu htc briljira, zar ne..

 ić usoređivat uopće te dvije kamere je suludo, iako sam HTCaš u srcu ali nije to ni približno ista klasa

Normalno da je sulido...

Kao da idem uspoređivati s svojim Note 9...to su mobiteli iz 2018.

10 godina
offline
Huawei P40

Nema veze godina mobitela, u nekim segmentima Nokia 808 iz 2012 nadmasi danasnje modele. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...

Nema veze godina mobitela, u nekim segmentima Nokia 808 iz 2012 nadmasi danasnje modele. 

A u 99% ostalih segmenata taj je Nokia kao iz kamenog doba.

 

Ako je nekom bitan taj 1% - slobodno neka je kupi. 

12 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

P40 Pro ići uspoređivati s U12+ ima smisla kao da idem uspoređivati Nokiu N95 s Mi 10 Pro.

 

P40 Pro prvi na DxO što se tiče kamere...i sad da je u U12+ u nečemu bolji bi se kosilo s zdravim razumom.

 

Po tome bi značilo da se ovogodišnji i proslogodisnji top modeli mogu sakriti iza U12+, što je vjerojatno isto kao da ću sutra pogoditi super 7 na lotu.

 

Slobodno uspoređujete sve mobitele s P40 Pro što se tiče kamere, ali odite onda na temu o kamerama... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
zvonac kaže...

Ak jos imas U12+, ti se da, da bacis usporedbe fotki?

 

 

 Osjećam neko golicanje po sfinkteru, zvonac, da nijesi to ti 

iPhone is a smartphone for dumb people
10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Nema veze godina mobitela, u nekim segmentima Nokia 808 iz 2012 nadmasi danasnje modele. 

A u 99% ostalih segmenata taj je Nokia kao iz kamenog doba.

 

Ako je nekom bitan taj 1% - slobodno neka je kupi. 

 

 

Naravno, cijeli mob nije usporediv, ali kamera je bolja za moj ukus na N808...govorim o glavnoj kameri i samom IQ jer nema pretjeranog procesiranja kao na danasnjim mobitelima...ima segmenata gdje nije usporediv ponajprije mislim na dynamic range...ali moze se s tim zivjeti...sam IQ je oku ugodniji. 

Ukupno gledano sve kamere i mogucnosti plus video naravno da nije usporedivo jer fali sirokokutna tako da je ukupno gledano P40 PRO bolji kamera mob.

Ako dodam fun factor opet bi mi veci gust koristenja kamere bio sa N808...hebiga, volim taj old school pristup. 😁

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 23:16 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...
zvonac kaže...

Ak jos imas U12+, ti se da, da bacis usporedbe fotki?

 

 

 Osjećam neko golicanje po sfinkteru, zvonac, da nijesi to ti 

 Pusti sfinkter. Imas temu za kamere u smartfonima

Samo me zanima usporedba, low light uvjeti i opcenito.

15 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

E ovo mi je već malo, weird

 

iPhone is a smartphone for dumb people
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 21:52 (karlanal).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Moja baterija - sve upaljeno, sat spojen na mob konstantno. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice