BUG tim za autoCAD

poruka: 496
|
čitano: 225.427
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
BlueMax kaže...

Mozes li mi poslati kakav linka gdje su bolje objasnjeni ti poticaji ministarstva? (kojeg? poduzetnistva?)

Kolega otvara ured pa bi mu to moglo biti jako zanimljivo.

Pogledaj ovdje. Nek se nađe pod jednim od poduzetničkih impulsa.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Dobio sam zadatak da isprobam acad LT, bricscad, zwcad i draftsight.

 

Pa da vidimo...

 

E mario, koliko dođe  suite kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
amater_2 kaže...

Dobio sam zadatak da isprobam acad LT, bricscad, zwcad i draftsight.

 

Pa da vidimo...

 

E mario, koliko dođe  suite kod nas?

Pogledaj ovdje.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Ima li tko iskustva s ovim pretplatama? Vidim da je cijena (za punu SLM verziju) cca. 6,5 puta veća od pretplate. Kako Autodesk izdaje novu verziju svake godine, a svake tri mijenja format zapisa, u sličnom periodu imaju i popuste za nadogradnje. Ne znam kolike su cijene nadogradnje, ali uz pretpostavku 50% popusta, ispada da prva verzija + nadogradnja nakon tri godine (dakle, ukupno period od ugrubo 6 godina) iznosi skoro kao 10 godišnjih pretplata (a obično u tim pretplatama imaš licencu za najnoviju verziju).

 

Računica, koliko god odokativna, je jasna, no koristi li to itko i može li mi ovo potvrditi?

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 13:30 (Veliki Brat).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

Dobro si pogledaj ZW cad, jer s cijenom se puno malih firmi odlučilo na to. 

Dobro zamjenjuje od autodeska AutoCAD i za toliko love svi su zadovoljnji.

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
Franjo15 kaže...

Dobro si pogledaj ZW cad, jer s cijenom se puno malih firmi odlučilo na to. 

Dobro zamjenjuje od autodeska AutoCAD i za toliko love svi su zadovoljnji.

 

 

E to znam, ali kad nemožeš nekome objasniti da je to bolje od Acad-a LT...

Odgovor kolega je " Sve samo ne kineza" {#}

Izgleda da će odluka biti Acad-LT, ali kad bolje razmislim više im i ne treba. 

Naredbe koje koriste su : line, offset, move, copy , dim. i trim...

Layout ništa, publish ništa, block atribute ništa, itd...

14 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

Gle, pusti ti što govore ljudi, kad se daje velika lova treba biti razuman. 

ZW je kinez, kopija je autocada zato ih dobro i prihvaćaju svi.

Pokaži im malo kako to izgleda, ako ništa drugo na youtube, pa da vide da to nije ništa strašno.

 

Tj. ja bi si kao mali poduzetnik, a čak i veliki, nabavio jednu licencu za AutoCAD na kojoj će se sve izdavati, i biti službeno, a nek se sve drugo odrađuje u ZW ili nešto drugo.

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
amater_2 kaže...

 

E to znam, ali kad nemožeš nekome objasniti da je to bolje od Acad-a LT...

Odgovor kolega je " Sve samo ne kineza" {#}

Izgleda da će odluka biti Acad-LT, ali kad bolje razmislim više im i ne treba. 

Naredbe koje koriste su : line, offset, move, copy , dim. i trim...

Layout ništa, publish ništa, block atribute ništa, itd...

Sve ovo sto si nabrojao i puno vise toga (cak i 3D) moze se dobiti apsolutno besplatno.

No ako ljudi zele AutoCAD, neka ih.

15 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
BlueMax kaže...
amater_2 kaže...

 

E to znam, ali kad nemožeš nekome objasniti da je to bolje od Acad-a LT...

Odgovor kolega je " Sve samo ne kineza" {#}

Izgleda da će odluka biti Acad-LT, ali kad bolje razmislim više im i ne treba. 

Naredbe koje koriste su : line, offset, move, copy , dim. i trim...

Layout ništa, publish ništa, block atribute ništa, itd...

Sve ovo sto si nabrojao i puno vise toga (cak i 3D) moze se dobiti apsolutno besplatno.

No ako ljudi zele AutoCAD, neka ih.

Koji je besplatan u komercijalne svrhe?

16 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
Veliki Brat kaže...

Ima li tko iskustva s ovim pretplatama? Vidim da je cijena (za punu SLM verziju) cca. 6,5 puta veća od pretplate. Kako Autodesk izdaje novu verziju svake godine, a svake tri mijenja format zapisa, u sličnom periodu imaju i popuste za nadogradnje. Ne znam kolike su cijene nadogradnje, ali uz pretpostavku 50% popusta, ispada da prva verzija + nadogradnja nakon tri godine (dakle, ukupno period od ugrubo 6 godina) iznosi skoro kao 10 godišnjih pretplata (a obično u tim pretplatama imaš licencu za najnoviju verziju).

 

Računica, koliko god odokativna, je jasna, no koristi li to itko i može li mi ovo potvrditi?

Da odgovorim sam sebi - ovo gore nije točno, nego prvo ide licenca, pa onda pretplata (koja zatim nosi sa sobom licencu za najnoviju verziju, plus licenca za istu verziju na kućnom računalu, plus još štošta), što je svatko imalo inteligentan mogao i sam pretpostaviti. {#}

 

Nego, kako konvertirati nacrt iz .ctb u .stb? Kada to radim pomoću 'convertpstyles' traži me da odaberem .stb i onda mi ne da, jer ne može konvertirati. Moram li sam napraviti neku konverzijsku tabelu (i kako bi ista trebala izgledati; npr. za svaku boju neki named plot style) za svaki nacrt posebno, ili...? Jer ne kužim zašto mi ne da da mu kažem da krene od nule i svim layerima stavi npr. normal plot style? Što me muči s glupostima ?!

 

EDIT: Opet moram odgovarati sam sebi - prije 'convertpstyles' se naredi 'convertctb' i konvertira postojeći .ctb u .stb. Znači isprobano i radi. Nakon toga se slobodno promijeni plot style i za bilo koji layer/objekt se definira stil koji želim. Sve pet. ALI, u print preview objekt koji mi ima svojstvo boje (npr. crvena) mi se printa crveno - ne bi li sve što u stilu ima definirano svojstvo (kao boja) trebalo biti onako kako je u plot stilu i navedeno? Znači li to da mogu napraviti override što se bilo kojeg elementa tiče? Da se poštedim još jednog edita: Da, direktna postavka objekta u nacrtu overridea postavku iz plot stila.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 17:44 (Veliki Brat).
12 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
amater_2 kaže...

Koji je besplatan u komercijalne svrhe?

http://nanocad.com/

 

ja ga koristim na 2 racunala i za ono sto mi treba je vise nego dobar.

skini doma, isprobaj i ako mislis da je to to ponudi poslodavcu.

jos nisam naletio na problem u radu sa 2D .dwg-ovima a za bilo kakvu konverziju mozes koristiti takodjer besplatan http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/item?siteID=123112&id=9078813

13 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Vidim da ste se raspisali oko licenci i cijene softvera. Mismo u uredu polako kroz godine nadograđivali softver i danas imamo cijelu priču riješenu kroz Bulding Design Suit Standard. Vjerojatno ćemo ga nadograditi na premium (zbog Revita). Kroz godine sam isprobao puno softvera ali nažalost punu kompatibilnost nisam našao. Većina arhitekata radi u AutoCAD-u (ili nekim inačicama) iako zamjećujem da ArchiCAD isto tako dobiva napopularnosti, a 3D je smjer u kojem zgradarstvo ide, tako da niti jedna alternativa nije zadovoljila sve kriterije. Za sve što se radi u 2D nije nužno neophodan AutoCAD, ima dobrih alternativa.

 

Inače što se tiče licenci i korištenja softvera ima jedna mala caka koja može pomoći (nije isprobano s moje strane ali mislim da bitrebalo funkcionirati). U BDS Standard se dobiju četiri AutoCAD alata (AutoCAD, AutoCAD Architectural, AutoCAD MEP i AutoCAD Structural Design), svaki od njih se može prilagoditi da radi kao klasični AutoCAD zatim se spremi profil i to je to. Ako se radi u okruženju gdje je prisutan server, može se razmisliti o kupnji npr 2 BDS Standard mrežne licence. Zbog količine alata koja dođe u samom paketu umjesto 2 AutoCAD-a može se pokrenuti njih 8 i k tome je sve legalno. Ponavljam nisam isprobao ali bi trebalo funkcionirati jer se aplikacije ponašaju kao samostalne.

 

Ako se kupuje Autodeskov softver onda stvarno nema smisla kupiti ga bez pretplate. Za BDS Standard godišnaj pretplata je 3.960,00 kn. Što se dobije u paketu s pretplatom. Puno toga, npr support tijekom trajanja pretplate, novu verziju softvera nakon izlaska,.... Ono što je meni najinteresantnije je da se softver može instalirati (uz osnovno računalo) na poslovni laptop i na kućno računalo i to potpuno legalno (piše u ugovoru).

 

 

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
mario.L_hr kaže...

Vidim da ste se raspisali oko licenci i cijene softvera. Mismo u uredu polako kroz godine nadograđivali softver i danas imamo cijelu priču riješenu kroz Bulding Design Suit Standard. Vjerojatno ćemo ga nadograditi na premium (zbog Revita). Kroz godine sam isprobao puno softvera ali nažalost punu kompatibilnost nisam našao. Većina arhitekata radi u AutoCAD-u (ili nekim inačicama) iako zamjećujem da ArchiCAD isto tako dobiva napopularnosti, a 3D je smjer u kojem zgradarstvo ide, tako da niti jedna alternativa nije zadovoljila sve kriterije. Za sve što se radi u 2D nije nužno neophodan AutoCAD, ima dobrih alternativa.

 

Inače što se tiče licenci i korištenja softvera ima jedna mala caka koja može pomoći (nije isprobano s moje strane ali mislim da bitrebalo funkcionirati). U BDS Standard se dobiju četiri AutoCAD alata (AutoCAD, AutoCAD Architectural, AutoCAD MEP i AutoCAD Structural Design), svaki od njih se može prilagoditi da radi kao klasični AutoCAD zatim se spremi profil i to je to. Ako se radi u okruženju gdje je prisutan server, može se razmisliti o kupnji npr 2 BDS Standard mrežne licence. Zbog količine alata koja dođe u samom paketu umjesto 2 AutoCAD-a može se pokrenuti njih 8 i k tome je sve legalno. Ponavljam nisam isprobao ali bi trebalo funkcionirati jer se aplikacije ponašaju kao samostalne.

 

Ako se kupuje Autodeskov softver onda stvarno nema smisla kupiti ga bez pretplate. Za BDS Standard godišnaj pretplata je 3.960,00 kn. Što se dobije u paketu s pretplatom. Puno toga, npr support tijekom trajanja pretplate, novu verziju softvera nakon izlaska,.... Ono što je meni najinteresantnije je da se softver može instalirati (uz osnovno računalo) na poslovni laptop i na kućno računalo i to potpuno legalno (piše u ugovoru).

 

 

Mario, znači li to da se svaki od ta četiri alata može instairati na 4 kompa?

Znači na jednom acad, na drugom acad arch. itd?

13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
amater_2 kaže...

 

 

Mario, znači li to da se svaki od ta četiri alata može instairati na 4 kompa?

Znači na jednom acad, na drugom acad arch. itd?

Ako je u pitanju mrežna licenca onda sve možeš instalirati na sva računala. Dok raditi možeš samo na onoliko računala koliko imaš licenci.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Uzemo jedan mrežni BDS i instaliran na 4 kompa.

Na jedanom pokrenem običan Acad. na drugom Acad arch. a na druga dva raster i map.

Radimo sa četiri acad (različita) sa jednom mrežnom licencom na četiri kompa?

Jeli tako.

 

Sry. ako sam dosadan ali hitno nam je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

Imam jedan problem u autocadu 2010, crtam kućište i na vrhu toga kućišta sam htio nacrtati mrežicu. I onda sam nacrtao posebno tu mrežicu pa sam ju mislio sa move pomaknuti na kućište. Ali kada idem pomaknuti tu mrežicu zašteka mi autocad i moram ga ugasit. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: BUG tim za autoCAD
laux kaže...

Imam jedan problem u autocadu 2010, crtam kućište i na vrhu toga kućišta sam htio nacrtati mrežicu. I onda sam nacrtao posebno tu mrežicu pa sam ju mislio sa move pomaknuti na kućište. Ali kada idem pomaknuti tu mrežicu zašteka mi autocad i moram ga ugasit. 

Jesi mrežicu pretvorio u blok?

ANTI_Fejzbukovac
15 godina
neaktivan
offline
problem

Imam i ja jedan problem s autocadom. Radim na nečemu na poslu i to sam kopirao na USB stick da nastavim raditi na tome kod kuće a, problem je taj što kad otvorim to kod kuće na svom računalu svi su fontovi odnosno sav tekst uključujući i tekst na kotama u jednom stilu i pomješani. U čemu je problem ?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
G13 Autocad layout

Ekipa ako netko ima G13 tipkovnicu evo rasporeda tipki za Autocad.

 
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: problem
stewo45 kaže...

Imam i ja jedan problem s autocadom. Radim na nečemu na poslu i to sam kopirao na USB stick da nastavim raditi na tome kod kuće a, problem je taj što kad otvorim to kod kuće na svom računalu svi su fontovi odnosno sav tekst uključujući i tekst na kotama u jednom stilu i pomješani. U čemu je problem ?

 

Koja verzija AutoCAD-a je u pitanju (na poslu i kod kuće)? Koristiš li True Type Fontove ili shx fontove? Koristiš li custom shx fontove (na poslu), bilo da su tvoji bilo da su downloadani s neta?

 

Prvo što bi ja napravio je da provjerim da li imam iste shx fontove doma i na poslu. Zatim bi provjerio i fontove od samih windowsa (AutoCAD vuče TTF od windowsa). Ako ovo ne riješi problem možeš negdje uploadati file da ga pogledamo.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: problem

problem se rijesio kad sam kod kuce instalirao microsoft office,sada je sve u redu,hvala na trudu :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: BUG tim za autoCAD
mario.L_hr kaže...
Inače što se tiče licenci i korištenja softvera ima jedna mala caka koja može pomoći (nije isprobano s moje strane ali mislim da bitrebalo funkcionirati). U BDS Standard se dobiju četiri AutoCAD alata (AutoCAD, AutoCAD Architectural, AutoCAD MEP i AutoCAD Structural Design), svaki od njih se može prilagoditi da radi kao klasični AutoCAD zatim se spremi profil i to je to. Ako se radi u okruženju gdje je prisutan server, može se razmisliti o kupnji npr 2 BDS Standard mrežne licence. Zbog količine alata koja dođe u samom paketu umjesto 2 AutoCAD-a može se pokrenuti njih 8 i k tome je sve legalno. Ponavljam nisam isprobao ali bi trebalo funkcionirati jer se aplikacije ponašaju kao samostalne.

 

Mario, nažalost, Autodeskov način mrežnog licenciranja (a vjerujem i ostalih proizvođača) to ne dopušta. Prilikom korištenja mrežne licence(NLM)  Licence Manager na serveru zna da postoje (u gornjem slučaju) dvije licence. Pokretanjem bilo kojeg programa iz Building Design Suite paketa potrošit će se jedna licenca, Drugim riječima, za dvije kupljene mrežne licence istovremeno možete raditi na maksimalno dva računala. Prednost korištenja mrežnih u odnosu na jednokorisničke licence je u tome da softver možete instalirati na neograničeni broj računala i ukoliko u firmi imate veći broj ljudi koji povremeno koriste softver onda je to jeftinija varijanta nego kupovina pojedinačnih licenci jer ćete s recimo 2 licence pokriti njih 5,6,7,.... S druge strane ako je ljudima u firmi to osnovni alat koji koriste cijeli dan onda je bolje i jeftinije kupiti jednokorisničku (SLM) licencu.

 

Ovo što ste naveli kao dozvole uz korištenje pretplate (Autodesk Subscription Program) je točno, uz napomenu da dok god imate aktivnu pretplatu smijete koristiti trenutnu verziju i do 3 verzije unazad (nekim firmama je to vrlo važno jer žele projekte koji traju godinu, dvije, tri , započeti i završiti na istoj verziji softvera).

 

Pozdrav,

 

Bojan Stürmer

 

PRIOR inženjering d.o.o., Zagreb

Autodesk Silver Partner

 

13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

To sam shvatio i sam u međuvremenu. Ipak Hvala na informaciji iz prve ruke.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

Kako da u autocad-u kada napravim niz od 4 objekta kako da odaberem samo jedan objekt jer kad obuhvatim jedan automatski mi obuhvati 4 objekta niza?

 

EDIT: Uspio sam rješiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 15:16 (Xyloto).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Ima li tko iskustva sa ArchiCAD-om tj ArchiTerra pluginom. Imam situaciju na papiru sa slojevima ( tlocrt nekog podrucja ) i htio bih to prenjeti u architerru ( archicad ) pa ako bih se moglo skenirati i ubaciti u program...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Nije bas vezano uz autocad jel'da?

No anyway, pretpostavljam da si vec odskenirao tu papirnatu podlogu:)
Mozda imas neki alat koji rasterske slike pretvara u vektorsku? Kao algolab raster to vector koji snima u dwg? Ako da, onda brzo dobis podlogu koju mozes koristiti dalje i za autocad, architerru ili archicad sam.
Ako ne..trebat ces tu skeniranu podlogu iskoristit da po njoj nacrtas pline/spline/line i sl. naredbama autocada sto onda mozes koristiti dalje, ili umjesto autocada to isto napravis u archicadu sa alatima za linije.

Sam teren iz konturnih linija (bilo uvezen crtez iz autocada ili linije radene u archicadu) je lako u par minuta napraviti bez ikakvih dodataka archicadu.
Napravi se nekakav mesh preko konturnih linija, selektira se taj mesh i klikne na alat za izradu mesha, zatim se postavi mis na neku konturnu liniju i drzi pritisnuta tipka space, klikne misem i potvrdi "fit to user ridges"; slijedi odabir jedne tocke konture i odabir za promjenu visine (z), pa se podigne/spusti upravo urezana kontura u teren (kao tu). I tako dalje.

Architerra je prilicno nepotrebna za samo teren, osim ako namjeravas koristiti alate za ceste po terenu/platoe itd. Sve se da rucno uvijek, ali ceste recimo su daleko brze ugravirane sa nasipima itd. koristeci architerru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 18:12 (kunof00).
14 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
kunof00 kaže...

Nije bas vezano uz autocad jel'da?

No anyway, pretpostavljam da si vec odskenirao tu papirnatu podlogu:)
Mozda imas neki alat koji rasterske slike pretvara u vektorsku? Kao algolab raster to vector koji snima u dwg? Ako da, onda brzo dobis podlogu koju mozes koristiti dalje i za autocad, architerru ili archicad sam.
Ako ne..trebat ces tu skeniranu podlogu iskoristit da po njoj nacrtas pline/spline/line i sl. naredbama autocada sto onda mozes koristiti dalje, ili umjesto autocada to isto napravis u archicadu sa alatima za linije.

Sam teren iz konturnih linija (bilo uvezen crtez iz autocada ili linije radene u archicadu) je lako u par minuta napraviti bez ikakvih dodataka archicadu.
Napravi se nekakav mesh preko konturnih linija, selektira se taj mesh i klikne na alat za izradu mesha, zatim se postavi mis na neku konturnu liniju i drzi pritisnuta tipka space, klikne misem i potvrdi "fit to user ridges"; slijedi odabir jedne tocke konture i odabir za promjenu visine (z), pa se podigne/spusti upravo urezana kontura u teren (kao tu). I tako dalje.

Architerra je prilicno nepotrebna za samo teren, osim ako namjeravas koristiti alate za ceste po terenu/platoe itd. Sve se da rucno uvijek, ali ceste recimo su daleko brze ugravirane sa nasipima itd. koristeci architerru.

Znam da nije vezano, ali ne postoji niti jedna tema gdje bih mogao pitati u vezi građevine ili arhitekture ( whatever ). Hvala na opsirnom odgovoru. Jos nisam skenirao podlogu nego planiram, u pitanju je zeljeznica za zavrsni rad. Nisam imao informaciju da se moze to u autocad prebaciti, jedino sam saznao za architerru.

Slika dolje kako bi trebalo izgledati tj izgleda, ali ovo je tusirano.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Ovo mi liči na projektiranje prometnica, arhitektura s ovim nema puno veze. Ovo možeš precrtati ručno (dobro za napraviti posao samo jednom) ili moraš sam ovo isprojektirati - autocad civil radi gotovo sve, ali bi trebao znati ili biti upoznat sa ovim: http://www2.geof.unizg.hr/~zkapovic/load/ceste.pdf.

 

 

14 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
Badjo_5 kaže...

Ovo mi liči na projektiranje prometnica, arhitektura s ovim nema puno veze. Ovo možeš precrtati ručno (dobro za napraviti posao samo jednom) ili moraš sam ovo isprojektirati - autocad civil radi gotovo sve, ali bi trebao znati ili biti upoznat sa ovim: http://www2.geof.unizg.hr/~zkapovic/load/ceste.pdf.

 

 

Architerra -> teren. Znam za ovo no ja sam jos srednja skola i razrednica kaze da tusiramo situaciju, a ja to nebih htio jer mi urednost nije vrlina a na racunalu bi to bolje napravio zato sam trazio nacin prebacivanja situacije na racunalo i na tome ju dovrsit no pomogao mi je kolega iznad :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Tko u zagrebu trazi jeftin plot a kvalitetan, odite u cibo copy blizu savskog mosta ( okretiste ), danas plota 3 a2 papira ( razliciti nacrti ), A3 i 3 a4 ( print )... I skenirao A2 papir 400Dpi i uzeo mi covjek 25 kn, dao mi je popust. U proming hch bi mi  uzeli  za 1 a2 plot 27 kn...

Samo kazem.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice