Ekonomisti i ICT

poruka: 7
|
čitano: 3.681
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ekonomisti i ICT

Pozdrav,

 

po struci sam dipl.oec, smjer marketing i trenutno polaznik posljediplomskog studija marketinga. Radim kao sales manager i to me pomalo već izluđuje. Htio bih malo usavršiti svoje ICT vještine i znanja (koristim napredno office, relativo dobro corel draw, osnovno autocad, photoshop, radim nešto u joomli, nešto malo znam o HTMLu) pa me zanima što bi preporučili za učiti. Ne planiram ići tečaj/školu jer ne mogu se obavezati zbog posla na takvo što. Cilj toga ućenja bi ožda bio prebacivanje iz prodaje u nekakve vode poslovne informatike ili tako nećega.

 

Hvala i LP.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ekonomisti i ICT

U Hrvatskoj poslovna informatika kao takva skoro ne postoji. Možeš postati programer (ako naučiš neki od "popularnih" programskih jezika (java, c#, c++ ...)). ICT manager ili nešto slično pojedinci postaju ako već dugo rade u nekom od većih poduzeća (koja te pozicije uopće imaju) ili ako si vlasnik svoje IT firme.

U Hrvatskoj ti se pod ICT podrazumjeva programer (bar prvih 5 godina svojega rada), a onda možda postaneš neka vrsta ICT managera, IT projektanta itd... Ovisi o "kvaliteti" poduzeća u kojem radiš i da li uopće imaju te pozicije.  Nekad uopće ne može postati to.

Sad ti odluči, da li da šljakaš (štancaš kod) za tipkovnicom ili ostaneš ovo što jesi.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
Ekonomisti i ICT

zasto programer???

moze i ekonomist biti ict manager.. sao bi trebao imati neke certifikate za potvrdu svog ict znanja..

osobno bih ti preporućio da se primiš ITIL-a i da se u tom smjeru kreces... to ti je pametnije nego sada ici proucavati administraciju servera, mreza ili programiranje...

kroz ITIL ces se fokusirati na sve te managerske stvari iz svijeta ICT-a (definiranje poslovnih procesa i sl.) i na taj nacin ces jednostavno uci u ICT managerske poslove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomisti i ICT

A vidi mene! :) Ekonomist u informatičkim vodama! :) Ako se potrudiš, sve se može.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
offline
RE: Ekonomisti i ICT
mfrankovic kaže...

A vidi mene! :) Ekonomist u informatičkim vodama! :) Ako se potrudiš, sve se može.

što ekonomija loše plača,bolje it

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomisti i ICT
blackalbum kaže...
mfrankovic kaže...

A vidi mene! :) Ekonomist u informatičkim vodama! :) Ako se potrudiš, sve se može.

što ekonomija loše plača,bolje it

 Ne mora značit. :) Meni je IT draži od ekonomije.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomisti i ICT

Da li je netko išao na ITIL seminare u Algebru ili negdje dugdje u RH? Ima li tko iskustva s time?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice