IT zasto sto i kako??

poruka: 12
|
čitano: 19.374
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
IT zasto sto i kako??

mozete li mi reci sto je to IT,,kako postati IT strucnjak? Tecaji,seminari? razina znanja potrebna za pocetak?

hvala..!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IT zasto sto i kako??

Za početak potrebno je znati koristiti gugl.

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: IT zasto sto i kako??

sva sreca pa imamo takve kao ti...super pametne decke...ajme..ak nemas sto pametno staviti molim te nemoj pisati..btw super si...<3

14 godina
neaktivan
offline
IT zasto sto i kako??

IT je vrlo širok pojam.Da li misliš na stručnjaka za računalne mreže?Sistemskog inženjera?Softverskog inženjera?Koliko sam ja upućen potrebno je završiti višu ili visoku školu za željeni smjer,ne bi bilo loše polagati i dodatne certifikate(CISCO,LPI,razni Microsoftovi certifikati,itd.).I što je najvažnije puno želje,volje i rada,te ponešto novaca.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IT zasto sto i kako??
dncrmt kaže...

 puno želje,volje i rada,te ponešto novaca.

 

Malo cu te "ipsraviti"....."...puno zelje, volje i rada, te PUNO novaca.."

 

Pogledaj malo koje su cijene tecajeva...i sto ides dalje sve je skuplje i skuplje.... 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
IT zasto sto i kako??

gledao sam nesto u ivori...sta mislite koliko je kvalitetno to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IT zasto sto i kako??

Ja sam zavrsio tecaj programiranja u Ivori. Mogu ti reci da je bio odlican uvod u svijet programiranja. Ono, upoznavanje sa time sta je to, i dobivanje temelja za daljne ucenje.

 

Ali samo to. Nemoj misliti da ces nakon toga biti punokrvni programer spreman sam obavljati zadatke.

 

Meni se desilo ono najbolje sto se moze desiti valjda nakon tecaja, a to je da me vrhunska firma zaposlila kao programera - pripravnika, gdje sam zapravo ucio raditi, i bio pristojno placen za to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 0:19 (Dragon23288).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: IT zasto sto i kako??
Dragon23288 kaže...

Ja sam zavrsio tecaj programiranja u Ivori. Mogu ti reci da je bio odlican uvod u svijet programiranja. Ono, upoznavanje sa time sta je to, i dobivanje temelja za daljne ucenje.

 

Ali samo to. Nemoj misliti da ces nakon toga biti punokrvni programer spreman sam obavljati zadatke.

 

Meni se desilo ono najbolje sto se moze desiti valjda nakon tecaja, a to je da me vrhunska firma zaposlila kao programera - pripravnika, gdje sam zapravo ucio raditi, i bio pristojno placen za to.

 

Sta si tocno zavrsio i moze link?

 

Hvala!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
IT zasto sto i kako??

Puno volje, želje ali najviše kave. I da, dobar doktor oftomolog. Svi su u poslu s naočalama! not meCool

 

EDIT: Zajebi faxeve i certifikate, iskustvo je najvažnije. Iskustvo brajo, iskustvo...

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 14:23 (Smooth Operator).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: IT zasto sto i kako??

Faks ni nije toliko potreban, ali bolje je da ga imaš. Nauči te razmišljanju i nečemu da imaš želje za učit, a nakon faksa slijedi učenje. Ja sam završio tri godine elektrotehnike, smjer telekomunikacije, a nakon faksa sam zavrsio Cisco CCNA. Onda sam vidio da me to zanima i krenuo u IT. rekli su kolege prije to je širok pojam, samo ako se želiš bavit mrežama, mreže ti imaju još užih područja (routing, security, voip...), ali u hrvatskoj moras znat svega malo. Ja sam polozio CCNA, sada spremam ispit iz windows 7, pa dalje do MCITP. U mojoj firmi gdje radim kao sistem inžinjer, potrebno mi je znanje iz mreža (CCNA, poznavanje windows servera, virtualizacije, excela,visia, poznavanje komunikacijskih vještina jer informatičari znaju pričat samo s pc, tako da nas uče prodajnim, komunikacijskim, prezentacijskim vještinama. Uz sve to najbitnije iz mog iskustva ti je volja za učenjem i sve uspiješ. A za nać posao moraš se dokazat poslodavcu da si spreman učit i radit za male pare u početku i malo sreće. Good luck :)

14 godina
offline
RE: IT zasto sto i kako??
Smooth Operator kaže...

Puno volje, želje ali najviše kave. I da, dobar doktor oftomolog. Svi su u poslu s naočalama! not meCool

 

EDIT: Zajebi faxeve i certifikate, iskustvo je najvažnije. Iskustvo brajo, iskustvo...

 

Sve istina...pogotovo ovaj dio sa naocalama! Dioptrija se bar kod mene samo pogorsava! Cool

 

veki101 kaže...

 A za nać posao moraš se dokazat poslodavcu da si spreman učit i radit za male pare u početku i malo sreće. Good luck :)

 

Ovo je totalno istina. Za sada se drzim samo Cisca, ali volio bih nauciti uz to neki programski jezik....samo sto sada trenutno na zalost nemam vremena i za to! No trebao bih se uhvatiti jednog programskog jezika i samkod kuce sve to proucavat pomalo i kada imam vremena! Preporuke neke tj. koji jezik je "naisplativiji"?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
RE: IT zasto sto i kako??
Smooth Operator kaže...

Puno volje, želje ali najviše kave. I da, dobar doktor oftomolog. Svi su u poslu s naočalama! not meCool

 

EDIT: Zajebi faxeve i certifikate, iskustvo je najvažnije. Iskustvo brajo, iskustvo...

Neman ni ja cvike... al ne vidim kur*ca

I'm going woo woo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice