Pomoć oko fakulteta

poruka: 6
|
čitano: 2.464
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko fakulteta

Ja sam sad 1. ekonomske

Jako me zanima programiranje i općenito sam zainteresiran za računala

 

Tražio sam po interentu, al nisam mogao naći pa me zanima znate li vi:

Ima li neki fakultet vezan za informatiku negdje u Osijeku ili u okolici Osijeka?

 

Ja sam iz Đakova, pa su mi Zagreb i Varaždin dosta daleko

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pomoć oko fakulteta

imaš u šiškanovcima kod lijeve bandere Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoć oko fakulteta

ne znam kak stvari stoje na osječkom ETF-u ali i na ekonomiji možeš nešto postići u toj branši..

poslovna informatika možda? to mi zvuči nekako ligični nastavak tvojeg školovanja..

kasnije nastaviš na diplomskom studiju i ubaciš se u neku banku..

to je naravno, idealni slijed događaja Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 21:09 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko fakulteta

Jel zna itko isplati li se ići na Ivora?
Sad sam pretražio svašta o tome i čini mi se uredu.

Zanimaju me smjerovi Računalni programer, računali operater i serviser.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko fakulteta
zlaja16 kaže...

 

Jel zna itko isplati li se ići na Ivora?
Sad sam pretražio svašta o tome i čini mi se uredu.

Zanimaju me smjerovi Računalni programer, računali operater i serviser.

 

Hmmm... Koliko ja znam, Ivora nije fakultet.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
offline
RE: Pomoć oko fakulteta

Ovako, također sam iz Dj i studiram u Os, računarstvo na Elektrotehničkom faksu. Od uvođenja bolonje na preddiplomsklom studiju (3 godine) imaš računarstvo, na diplomskom također, jedino što je smjer procesno računarstvo (to su one +2 u 3+2). Za upisivanje ti se gledaju ocjene iz matke, fizike i mislim ukupni prosjek te naravno prijemni ispit. Tu si malo u zaostatku, pošto koliko sam čuo nemate fiziku sve 4 godine, ali ništa strašno, uz malo priprema možeš dobro napisati prijemni i bez problema upasti.

Osim ovog 5+2, imaš i stručni studij informatike u trajanju od tri godine za koji ti se gleda samo prosjek i ako imaš dovoljno bodova (preko praga) ne moraš niti prijemni polagati. Stručni studij je znatno lakši, ali ja ti preporučujem sveučilišni, odnosno onaj gore opisani.

Osim ova dva studija imaš i studij komunikacija i informatike na istom fakultetu, gdje je fokus više na mrežama računala, raznim komunikacijskim protokolima, obradi signala i slično.

Sad što se tiče kvalitete, osobno nisam previše zadovoljan, smatram da je FER puno bolji izbor, no ukoliko te novac ili daljina spriječavaju ipak nije toliko loše, premda ćeš dosta ovisiti o vlastitom angažmanu, i o stvarima koje ćeš raditi i učiti sam. Od programskih jezika radi se  C/C++, i nešto malo C# na nekim izbornim predmetima, priča se nešto i o Javi pa te možda i to dočeka.

Osim ova dva studija imaš i studij komunikacija i informatike na istom fakultetu, gdje je fokus više na mrežama računala, raznim komunikacijskim protokolima, obradi signala i slično.

 

Sve što te zanima možeš vidjeti ovdje: www.etfos.hr

Ako te još što zanima pitaj slobodno.

 

Edit: Ne znam kak to ide sad sa državnom maturom, al ima negdje na stranici objašnjeno ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 13:27 (Arto).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice