Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 796.913
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Nije bitno koliko se konkretno slozenih kupi, ali ako te non stop navode na taj shop forumasi, onda se zadrzis na tom shopu pa kad kasnije kupujes tog se sjetis "valjda ovi sto slazu znaju gdje je najbolje" i tako to ide. Evo i meni konkretno sam imao dosad 2 kupovine u mikronisa sve uredno, jako usluzni ljudi a uvijek i zaboravim pogledat taj shop jer se rjetko gdje reklamiraju, a adm prakticki iskace iz pastete, isto kao i jedan drugi shop na jednom drugom forumu. Marketing je majka, odnos prema kupcu puno iza.

euphoricOpium kaže...
BTW: ZALJEPITE SI TE ODVRATNE ADM NALJEPNICE NA CELO I HODAJTE TAK OKOLO. Fora da se gubi garancija na racunalo (a kupljene su komponente zasebno, a ne kao brand racunalo) je 

S tim da treba razlikovat brand racunala od "adm super duper konfiguracija" koja je sve samo ne brand racunalo, te se i dalje uredno moze servisirat po komponentama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 16:14 (sandokan111).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Da se ukljucim u raspravu. Ja sam forumaš koji je preporučio tu konfiguraciju kolegici gore u admu iz dva razloga a to su da imaju konkurentne cijene i da sam osobno naručio već 4 konfe iz adma i ni sa jednom nisam imao problema ali nisam ni tražio slaganje nego sam sam slagao. Za tu foru da ako ti oni slože i to što si sam naručio a ne njihovu gotovu konfu pa stave naljepnicu da gubiš garaanciju nisam siguran i poprilično sam siguran da je to protuzakonito jer ako nigdje nisu napomenuli da je to slučaj to je lažno oglašavanje. Žao mi je što je kolegiica imala problem odmah s loše složenom konfom, ovo mi je prvi glas da su tako neprofesionalni i odsad neću više preporučavati konfe odande.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

skidanjem njihove naljepnice "gubis" garanciju na "komplet" u principu, gubis besplatnu dijagnostiku kvara. po komponenti jamstvo vazi. Znaci crkne disk, izvuces ga i odneses, ako imas naljepnice, odneses njima citav PC da utvrde besplatno u cemu je kvar.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 16:27 (Jovanka).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Svi su manje više isti po pitanju reklamacija Isto tako da mi dođe pacijent s dijagnozom kvara coil whine, vrm se pregrijava, grafička mi se grije na 72c stero bi ga u tri pm. Nije niti njima lako kakvih sve debila ima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 16:29 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Jovanka kaže...

skidanjem njihove naljepnice "gubis" garanciju na "komplet" u principu, gubis besplatnu dijagnostiku kvara. po komponenti jamstvo vazi. Znaci crkne disk, izvuces ga i odneses, ako imas naljepnice, odneses njima citav PC da utvrde besplatno u cemu je kvar.

 Aha, znaci to je problem samo za ljude koji se ne razumiju u kompove, ostali bas i nemaju neki veliki problem s tim gubitkom

10 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ma ne krivim ja Pacijenta sto mi je predlozio konfu po admu sa cijenom i svime, vec sam na sebe ljuta sto sam brzopleto i uzubudjeno na prvu poletila. Ne znam evo zena me ubjedjuje da nema veze rami koji su, da se to postimava u biosu, ali ne kuzim, kao sto su i druge kolege rekle kako nema veze, pa koji je onda razlog sto je G.Skill napravio dvije verzije?? I na njihovoj stranici jasno imas listu kompaktibilnih ploca sa navedenim ramovima.

Kako god, predlozila mi je da donesem komp da se pregleda cijeli, ali ja jednostavno nemam povjerenja, meni nije bila zurba za pc, oni ga nisu ni testirali, kamoli pokrenuli. Ona bi da sad donesem da ce ga ona osobno i s osobom kojoj vjeruje sredit.. Pa kakvi onda to ljudi tam rade?  Neki rade posao napola, neki ga uopce ne rade, a neki ga rade na principu 'preko veze'. Prvo sam se smijala zbog tih windowsa i kablova i svega, al ono uspjeli smo to sredit pa sam olducila i zaboravit i ne zamarat se, ali sad sam bas razocarana. 2g bez kompa bez gejmanja i onda slozis zvjerku, a nije kako treba, ma...

Drz'te fige da sredim sve :)

 

i da..ja sam poskidala sve naljepnice jer sam estetski tip i nema sanse da ce mi to ruglo od naljepnica bit po njemu (3kom; jedna unutar kucista, dvije iza). Ne znam kakva dijagnostika kvara, ne znaju poslozit komponente kak spada 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 17:39 (euphoricOpium).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Joj daj nemoj puno pametovat nego vrati PC u trgovinu ako imaš neku primjedbu i reklamaciju.

Uzmi papir, napiši stavku po stavku što želiš da se ispravi i predaj im PC i uvjeran sam da će biti riješeno idući dan.

Tko radi taj i griješi i sve se može riješiti u korist kupca, ali ne, bolje doći na forum kukati i napisati cijeli roman gluposti, a da pritom ne daš trgovcu priliku da nešto ispravi.

 

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 18:11 (zalman1).
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Je bas. Savjet ti je kao i kad dobijes lose peceno jelo "vrati kuharu". Yea rite.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...

Je bas. Savjet ti je kao i kad dobijes lose peceno jelo "vrati kuharu". Yea rite.

 Ne, ti ga nemoj vratiti kuharu, ti ga pojedi. :facepalm:

http://dukedantalion.weebly.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Lol za 18 400 kn ne pricam o TRGOVCU nego o ljudima koji bi trebali bit učeni ljudi koji znaju slagat komp, nije mi slago lik koji tuce racun nego lik koji radi u servisu. 

6 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Kakve veze ima jel 18400 ili je 2500 kn??

Znači onaj koji plati komp 2500 kn je manje vrijedna mušterija? Stvarno je iritantno kad netko ističe koliko je nešto platio.

Trgovac prodaje robu, a na tebi je da nešto reklamiraš ako usluga nije na nivou, ali ti ne želiš reklamirati ali bitno je da kukaš.

Čovjek koji radi u servisu dnevno sastavi i pregleda tko zna koliko PC-a, logično da će negdje biti propusta.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
1 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...

 Ne, ti ga nemoj vratiti kuharu, ti ga pojedi. :facepalm:

 Normalno da ga necu vratit. Ili ga necu pojest uopce pa ce kad mu se jelo vrati bit jasno da je sjebo ili cu pojest tako kako je i vise ne doc tamo. Vracanjem kuharu samo riskiram da mi se jos ispljuca po hrani. Isto tako i ovi u adm-a, pa nije slaganje kompa znanstvena fanstastika. Jasno vidi kako je slozio kablove i sto je predao, sto je i gdje stavio i kako to izgleda. Isto tako znaju jesu li ili nisu stavili windowse a ne "pa eto, zna ssd sve izbrisat"?!?!?!? Tako da, nakon takvog pristupa sigurno ne bi vracao nista trgovcu, automehanicaru, kuharu i slicno, jer je pristup jasan.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...

 Vracanjem kuharu samo riskiram da mi se jos ispljuca po hrani.

A šta riskiraš vraćanjem PC-a u ADM?

Vratiš i kažeš: molim da mi se stave windowsi kako je bilo dogovoreno i da se kabeli bolje poslože, u čemu je problem u takvom pristupu??

Bojiš se da će ti se netko ispljuvati po PC-u?

Trkeljaš bezveze, ako nisu stavljeni windowsi onda je negdje propust u komunikaciji, očito osoba koja je zaprimala narudžbu nije tu stvaku napomenulu servisu, a i nisam razumio da li su windowsi kupljeni i da li su navedeni na računu.

Pravite filozofiju iz ničega.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 19:07 (zalman1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Ocito je da imas nekakve veze s admom kad te tako pece moje ‘kukanje’.
Da jer svaki dan ljudi imaju iskesirat za komp, a ocito da mi je taj komp toliko bitan. Nigdje nisam napisala ni rekla da je onaj ko radi komp za 2500kn manje vrijedan, ali ni ne mozes slaganje iZmedju takvih konfi usporedjivat. Dosla sam dat recenziju jer ta tema postoji. Ako ti smeta produzi i nemoj citat.
11 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pozdrav,

 

Podosta sam upućen u sve ovo, pošto radim u branši... 

 

To što radi ADM s tim naljepnicama je protuzakonito i to ne može utjecati na garanciju, pošto svaka komponenta ima garanciju za sebe. Druga stvar je nešto što ti npr. Mikronis radi - daje ti na svoje Avenio konfiguracije 5 godina garancije, ali svake godine moraš kod njih na servis i onda ti oni produže garanciju (ali opet ne ljepe nikakve naljepnice). Servis je mislim 100-tinjak kn godišnje.

 

Puno kupujem kod svih a i mogu ti reći da od svih dućana u Mikronisu rade najstručniji ljudi (večinom, ima i ljenjivaca...) i da se kod njih reklamacije nekako najbolje riješavaju i da se sve uvijek dogovorit.

 

Ovo je klasika na ovom forumu, uvijek se guraju jedan-dva shopa, prije dok sam bio aktivniji gurala se futura i adm, mislim da je i danas takva situacija... Mikronis nije toliko konkurentan s cijenom, malo su skuplji. Ali, usluga im je na nivou, a i večina toga je na lageru za odmah, a svi znamo da večina dućana ima foru - plati pa naručimo i dođe kroz 3-4 dana.

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
euphoricOpium kaže...
Ocito je da imas nekakve veze s admom kad te tako pece moje ‘kukanje’.

 Samo sam čekao ovu rečenicu, uvijek se proteže ako netko nije na strani kupca.

Ne peče mene ništa, ali daj odi reklamiraj u trgovinu ako nešto nije u redu, ako ne želiš onda to znači da to ni nisu nikakvi bitni propusti - a ti sad nastavi pisat bajke.

 

molnyi kaže...

Podosta sam upućen u sve ovo, pošto radim u branši... 

 

To što radi ADM s tim naljepnicama je protuzakonito i to ne može utjecati na garanciju, pošto svaka komponenta ima garanciju za sebe. 

 Očito nisi upućen u ništa jer ADM ne poništava garanciju pojedinih komponenata ako skineš naljepnicu, samo si izgubio pravo na besplatnu dijagnostiku kompletnog PC-a kako je već rečeno milijun puta.

Ima puno ljudi koji se ne razmiju u PC pa nose cijelu konfiguraciju na servis ako nešto crkne, to je radi njih.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 19:15 (zalman1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Da naravno da nemam povjerenje nakon sto kablovi nisu postimani, nakon sta nisu windowsi instalirani nakon sta su ramovi u krivi port postavljeni i pitanje je jesu li ramovi ok za ovu plocu te je li grijac ispravno namjesten, te nakon dezinformacija o randome brisanju windowsa sa modela sssda kojeg sam kupila, da naravno da nakon svega toga nemam povjerenja.. dosla sam dati recenziju, komp ce mi testirat i popravljat netko adekvatan i ucen. Pozz
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...
molnyi kaže...

Podosta sam upućen u sve ovo, pošto radim u branši... 

 

To što radi ADM s tim naljepnicama je protuzakonito i to ne može utjecati na garanciju, pošto svaka komponenta ima garanciju za sebe. 

 Očito nisi upućen u ništa jer ADM ne poništava garanciju pojedinih komponenata ako skineš naljepnicu, samo si izgubio pravo na besplatnu dijagnostiku kompletnog PC-a kako je već rečeno milijun puta.

Ima puno ljudi koji se ne razmiju u PC pa nose cijelu konfiguraciju na servis ako nešto crkne, to je radi njih.

 Ok, sad ti meni objasni sljedeću situaciji. Ja sam skinuo naljepnicu i ti si meni sad oduzeo besplatnu dijagnostiku a meni se baš nešto pokvari, kako ćeš ti to meni dijagnosticiriati? Naplatit ćeš mi da mi utvrdiš kvar, a ne smiješ jer si dužan utvrdit kvar na komponenti zbog garancije tj. napravit ćeš mi dijagnostiku? Vidiš kak je to glupo ?

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 19:20 (molnyi).
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
euphoricOpium kaže...
Da naravno da nemam povjerenje...

 Pitao sam te da li su Windowsi kupljeni? Da li se ta stavka nalazi na računu tvog PC-a?

Ako se ne nalazi onda je to tvoj usmeni dogovor s tko zna s kime, ako se nalazi onda nije isporučeno ono što je plaćeno.

http://dukedantalion.weebly.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
zalman1 kaže...
euphoricOpium kaže...
Da naravno da nemam povjerenje...

 Pitao sam te da li su Windowsi kupljeni? Da li se ta stavka nalazi na računu tvog PC-a?

Ako se ne nalazi onda je to tvoj usmeni dogovor s tko zna s kime, ako se nalazi onda nije isporučeno ono što je plaćeno.

 Zašto braniš dućan, da li možda delaš tamo?

 

Ako nisu na računu, a instaliraju ih, to je još veći problem, toga si svjestan jelda?

Bene docet, qui bene distinguit.
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
molnyi kaže...

 Ok, sad ti meni objasni sljedeću situaciji. Ja sam skinuo naljepnicu i ti si meni sad oduzeo besplatnu dijagnostiku a meni se baš nešto pokvari, kako ćeš ti to meni dijagnosticiriati? Naplatit ćeš mi da mi utvrdiš kvar, a ne smiješ jer si dužan utvrdit kvar na komponenti zbog garancije? 

 Ako si kupovao komponente posebno ni jedna trgovina/servis nije dužna dijagnosticirati tvoj PC i imaju pravo to naplaćivati.

Trgovac ne može znati kakve si ti zahvate radio s tim PC-em i šta si mijenjao od hardvera, naljepnica se stavlja da se zaštitite i ti i on da neće nitko petljati po njemu.

Realno, nemaš ih šta skidati, ako već skidaš onda očito znaš šta radiš i nema svrhe nositi cijeli PC na servis, logika neka.

http://dukedantalion.weebly.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Pa nema problema ak neces w instal ja sam pitala ako se moze, kaze moze ok, nisu, ok nije ni to bed budem ja..nema veze kaj sam tipnula sastrane.. ali ja napominjem sve drugo za slaganje kompa, nezz jel se pravis mutav ili ga bacas u komu na adm. Uz to ne vidim tvoju poantu komentiranja, ja sam dosla ostavit svoju recenziju, ti si ovdje dosao glumit advokata.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

U krivu si potpuno.

 

Ja kao kupac tebi imam pravo po zakonu donjeti robu koja je pokvarena ili mislim da je pokvarena, a ti moraš utvrditi da li je ili je proslijediti ovlaštenom servisu ili bilo kome tko je zadužen da napravi procjenu da li je to pod jamstvom. POPRAVAK I DIJAGNOSTIKA POKVARENE ROBE KOJA POD JAMSTVOM SE NE NAPLAĆUJE !!!

 

Ja imam pravo pisati prigovor i poslati tebi inspekciju.

 

U krajnjem slučaju ti bi trebao znati da večina trgovina ne testira te stvari, već ih šalje uvozniku koji to testira. Npr. grafička kartica je iz Microline-a ili Asbisa, dućan ih šalje prema njima i oni utvrđuju da li je ispravna ili ne, a ne ti kao dućan.

 

U ovom slučaju, sve komponente u tom računalu kupljene su kod tebe. Ti ćeš ih istestirati da provjeriš koja je pokvarena, jer drukčije nećeš uspjeti utvrditi o čemu se tu radi ili ćeš računalo komponentu po komponentu poslati distributerima/ovlaštenim servisima da se utvrdi kvar na istima i onda zamjeniti za novo ono što je pokvareno.

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 19:32 (molnyi).
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
molnyi kaže...

 Zašto braniš dućan, da li možda delaš tamo?

 Zašto napadaš dućan, jel možda radiš u konkurenciji?

 

molnyi kaže...

Ako nisu na računu, a instaliraju ih, to je još veći problem, toga si svjestan jelda?

 Nisam toga svjestan niti to rade:

https://www.adm.hr/product.asp?product=instalacija-windowsa-i-drivera-samo-uz-kupnju-racunala-i-windowsa&code=34027

http://dukedantalion.weebly.com/
11 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ja od ovoga nemam nikakve koristi, samo sam jako dobro upućen. Radim na malo višoj poziciji, ne prodajem više ništa (barem ne krajnjim kupcima).

 

Večina dućana uz kupljen software kod njih radi i gratis instalaciju (budimo realni to je nikakav posao) a stranka bude zahvalna na tome i opet se vrati.

 

 

 

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
molnyi kaže...

U krivu si potpuno.

 

Ja kao kupac tebi imam pravo po zakonu donjeti robu koja je pokvarena ili mislim da je pokvarena, a ti moraš utvrditi da li je ili je proslijediti ovlaštenom servisu ili bilo kome tko je zadužen da napravi procjenu da li je to pod jamstvom. POPRAVAK I DIJAGNOSTIKA POKVARENE ROBE KOJA POD JAMSTVOM SE NE NAPLAĆUJE !!!

 

Ja imam pravo pisati prigovor i poslati tebi inspekciju.

 

U krajnjem slučaju ti bi trebao znati da večina trgovina ne testira te stvari, već ih šalje uvozniku koji to testira. Npr. grafička kartica je iz Microline-a ili Asbisa, dućan ih šalje prema njima i oni utvrđuju da li je ispravna ili ne, a ne ti kao dućan.

 

U ovom slučaju, sve komponente u tom računalu kupljene su kod tebe. Ti ćeš ih istestirati da provjeriš koja je pokvarena, jer drukčije nećeš uspjeti utvrditi o čemu se tu radi ili ćeš računalo komponentu po komponentu poslati distributerima/ovlaštenim servisima da se utvrdi kvar na istima i onda zamjeniti za novo ono što je pokvareno.

 Pričaš gluposti, a hvališ se da radiš u toj branši.

Sa sastavljenim PC-em si dobio račun na kojem su navedene sve komponente posebno i svaka komponenta ima svoje trajanje jamstva, čak si dobio i kutiju svakog proizvoda ako si tako tražio.

Svaka komponenta je priča za sebe i reklamira se zasebno, trgovac ne mora zaprimiti cijelu konfiguraciju i dijagnosticirati kvar besplatno i to se naplaćuje jer on ne može biti odgovoran što ćeš ti raditi s tim PC-em, da li ćeš ga overclocat ili mijenjat neke komponente.

 

Druga je stvar kad kupiš gotovu konfiguraciju koja se recimo zove "ADM Gamer 3000", tada je na računu naznačena samo jedna stavka, taj cijeli PC i onda reklamiraš kompletno kućište.

Nemoj se više prosipat i širit dezinformacije.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 19:40 (zalman1).
11 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Vidim da nisi upućen.

 

Ja tebi mogu donjeti jednu po jednu komponentu i reći da ona ne radi a ti ćeš ju testirati, shvaćaš? Ja kao krajnji korisnik nisam to sam sposoban učiniti, zato tu dolaziš ti. AKo to nećeš ti, proslijediti ćeš istu u ovlašteni servis ili ću je ja sam odnjeti i dobiti odobrenje i ti ćeš mi zamjeniti za novo kužiš? Bez ikakvog troška, osim malo vozikanja do distrija/servisa.

 

Ne možeš ti biti odgovoran istina, ali to na žalost u praksi tako ne funkcionira. Jedino na što ti mene imaš pravo zakinuti je garancija za software, a ako na komponenti ne vidiš nikakvo fizičko oštećenje, kako mi možeš naplatiti dijagnostiku ako utvrđujem kvar koji je pokriven u garanciji? Druga stvar je ako ti meni tu istu dijagnostiku naplatiš poslje i ispostavilo se da to garancija ne pokriva. A ti to opet ne možeš utvrditi, pošto nisi ovlašten za isto i ne obavljaš djelatnost službenog servisa za određeni proizvod niti si generalni uvoznik/zastupnik za isti.

 

Ja sam nosio grafiku u protis, dečki su npr. bez ikakvog prigovora istu zaprimili ja sam im objasnio u čemu je problem, oni su istu poslali u microline i tamo su nakon tjedan dana utvrdili da kvar postoji i dobio sam povrat novca i uzeo novu grafiku. To ti tak funkcionira, a to što vi radite je malo mutno i varate ljude :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
molnyi kaže...

Ja tebi mogu donjeti jednu po jednu komponentu i reći da ona ne radi a ti ćeš ju testirati, shvaćaš?

 Brate mili daj mi samo reci gdje radiš da znam da ne dolazim tamo nikada jer ne znaš šta pričaš.

Ajde preleti sve sajtove naših IT trgovina, svugdje imaš stavku: "Lažne reklamacije se naplaćuju ovisno o utrošenom vremenu za potvrdu ispravnosti."

Dakle, ja kao trgovac imam pravo tebi naplatiti dijagnostiku artikla koji se pokaže ispravan pa ti onda meni slobodno donosi sve komponente.

 

Većina trgovaca su ok i neće to napraviti ALI imaju pravo! To je bitno zaključiti.

Gdje bi oni dospjeli kad bi im 50 ljudi dnevno ušlo u servis i tražilo od njih da se nešto testira, a to se pokaže ispravno? Jel su oni možda neka humanitarna udruga? Pa treba tog servisera netko platiti.

 

Krenuo si tu pričati o nekakvim prijavama, a pojma nemaš o funkcioniranju IT trgovina i servisa.

 

Evo i od Future:

Ako se reklamacija pokaže kao lažna, te je reklamirani proizvod ispravan, naplaćuje se testiranje ispravnosti uređaja (max. 1 radni sat), te povrat istog ide na trošak kupca.

https://www.futura-it.hr/page.asp?title=reklamacije

 

I u tome je razlika nositi cijeli PC ili samo jednu komponentu, ti moraš znati koja komponenta je neispravna, neće to trgovac dijagnosticirati besplatno, i tu je svrha tih naljepnica.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 20:10 (zalman1).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Zašto ne bi došao tamo? 

 

Pa po ovome što sam ti ja napisao, više bi ljudi došlo kod mene nego kod tebe. Uzeo bi tvoju navodno pokvarenu robu i poslao je na utvrdu kvara i javio ti kakvo je stanje.

 

Ja sam reklamacije rješavao u sljedećim dućanima : Protis, Mikronis i Futura i nitko mi nikad nije ništa rekao da će mi naplatit dijagnostiku.

 

Znaš tko može to naplatit? Ovlašteni servis, jer je on za to ovlašten, a ne ti samporozvani tehničar i IT znalac a ne znaš flashat bios npr. i onda sam ja tebi dužan platit 100 i kusur kuna za neku kvazi uslugu?

 

Sad si i sam rekao, "večina ih to neće napraviti jer su OK" i sam si sebe pokopao - ADM tj. ti nisi OK, i stvari koje drugi ne naplaćuju ti naplaćuješ i odbijaš ljude.

 

Ako si imalo ozbiljna firma, onda vjeurjem da imaš dogovoreno sa npr. Microlineom, MSAN-om, Asbisom i drugima prikup i dovoz robe svaki dan i ti ne trebaš servisera da se utvrde takve stvari, već ti to oni odrade.

 

 To što piše na ADM-u i Futuri okači mačku o rep, jer to mogu i ja napisat na bilo kojem web-u, isto tako mogu napisat da se ulaz u dućan naplaćuje 5 kuna... Pa tko normalan bi to platio?

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 20:12 (molnyi).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Offtopic ste 😬 Kappa
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice