Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 476.293
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Futura it - iskustva

Imaš 39 strana pozitivnih komentara o trgovini pa malo prolistaj. Za jamstveni popravak ionako nisu oni zaduženi, nego ovlašteni servis.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Texpi kaže...

Imaš 39 strana pozitivnih komentara o trgovini pa malo prolistaj. Za jamstveni popravak ionako nisu oni zaduženi, nego ovlašteni servis.

Hvala, vidim neke prepirke pa mi se mi se nije dalo dublje čitat, ok, to je to, "tu me cijene tu kupujem".

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
EricCartman kaže...

Možda si upiknem ovaj laptop za frenda, ponuda zvuči predobro da bi bilo istina, ovdje nikad nisam kupovao, pa me zanimaju mišljenja o trgovini, jamstvu isl:

Lenovo Ideapad Gaming

 izgleda super, a trgovina je jedna od boljih u rh

 

baš gledam drugdje cijene, sve preko soma eura i to dobrano

zanimljivo da taj procesor uglavnom ide u laptope s dodatnom grafom, a ta 680m igpu je dušu dala za neki jeftini polugejming strojček

tome smo se, uostalom, i veselili kad smo gledali najave novih igpu od amd-a

ima doduše i bez dodatne grafe, ali to nisu jeftini strojevi jer i bez dgpu jedan lenovo yoga košta 50% više od tog ideapada

 

odličan bi bio primjerice obični ideapad non 'gaming', samo s tim procesorom, bez dgpu i bar 16gb rama za nekih 600 eura - ako ovaj 'gaming' model i to sa nevidijinom 4050 ide za 800 eura, obični model bez nevidije bi valjda mogao za 600, a to bi bio pun pogodak za jeftiniji laptop na kojem se može nešto i odigrati

 

a to je još zapravo stara zen3 arhitektura, što je tek sa zen4 mobilnim procesorima

šteta zapravo, te vrhunske igpu su zapravo velikoj većini korisnika nedostupne ili nepotrebne, jer ionako uglavnom dolaze uz dgpu ili u preskupim fensi laptopima

7 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
picajzla0707 kaže...
EricCartman kaže...

Možda si upiknem ovaj laptop za frenda, ponuda zvuči predobro da bi bilo istina, ovdje nikad nisam kupovao, pa me zanimaju mišljenja o trgovini, jamstvu isl:

Lenovo Ideapad Gaming

 izgleda super, a trgovina je jedna od boljih u rh

 

baš gledam drugdje cijene, sve preko soma eura i to dobrano

zanimljivo da taj procesor uglavnom ide u laptope s dodatnom grafom, a ta 680m igpu je dušu dala za neki jeftini polugejming strojček

tome smo se, uostalom, i veselili kad smo gledali najave novih igpu od amd-a

ima doduše i bez dodatne grafe, ali to nisu jeftini strojevi jer i bez dgpu jedan lenovo yoga košta 50% više od tog ideapada

 

odličan bi bio primjerice obični ideapad non 'gaming', samo s tim procesorom, bez dgpu i bar 16gb rama za nekih 600 eura - ako ovaj 'gaming' model i to sa nevidijinom 4050 ide za 800 eura, obični model bez nevidije bi valjda mogao za 600, a to bi bio pun pogodak za jeftiniji laptop na kojem se može nešto i odigrati

 

a to je još zapravo stara zen3 arhitektura, što je tek sa zen4 mobilnim procesorima

šteta zapravo, te vrhunske igpu su zapravo velikoj većini korisnika nedostupne ili nepotrebne, jer ionako uglavnom dolaze uz dgpu ili u preskupim fensi laptopima

 

Na temi Gaming laptopi sam poslao tehničke specifikacije za taj model od Lenova. Model s tim ekranom nema nikakav oblik adaptivnog synca i grafička je zaključana na maksimalnih 85 watti. Za navedenu cijenu je odlična kupnja tko može pregristi par kompromisa.

I want to believe
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Brki1994 kaže...

...i grafička je zaključana na maksimalnih 85 watti. Za navedenu cijenu je odlična kupnja tko može pregristi par kompromisa.

 i nije baš neki kompromis...

 

7 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
picajzla0707 kaže...
Brki1994 kaže...

...i grafička je zaključana na maksimalnih 85 watti. Za navedenu cijenu je odlična kupnja tko može pregristi par kompromisa.

 i nije baš neki kompromis...

 

 

Serija 4000 ima drugačije skaliranje glede watta i snage. Negdje ćeš gubiti više "fps-a", a negdje manje. To se da pregrist jer govorimo o malim postocima, ali manjak bilo kakve vrste adaptive synca je bezveze. Još me čudi činjenica da su izostavili FreeSync za navedeni model ekrana jer Idepad modeli ne podržavaju mux switch pa si uvijek limitiran performansama zbog integrirane grafičke.

I want to believe
13 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

u petak poslao email s upitom imaju li odmah raspoloživo četiri komponente koje sam odabrao (MBO, CPU, hladnjak i RAM). odmah odgovorili da imaju, u subotu u 13:35h (rade do 14:00h) došao pokupiti komponente, bezveze pitao djelatnika (ne očekujući ništa) mogu li mi na brzinu odmah instalirati CPU i hladnjak na MBO, u 14:05h izašao iz trgovine s CPU-om na matičnoj.

 

svaka čast!

 
12 0 hvala 1
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Nedavno preko njihovog web shopa kupio WD SN850X.Bili jeftiniji od većine HR IT trgovina.Treći dan mi ga isporučili zapakiranog tako da bi sigurno izdržao atomski udar.Svaka čast i naravno preporuka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Futura it - iskustva
Da kopiram iz druge teme da se ne izgubi:

Samo jedno iskustvo sa Futura IT trgovinom.

Narucio konfiguraciju po preporuci kolege iznad i konfiguracija dosla brzo ali nazalost je ostecena 6950XT i maticna u transportu gdje je PCIe bio zguzvan i ajmo reci otrgnut i normalno racunalo nije davalo sliku. Konfa je jucer stigla, danas prijatelj odnesao osobno u ZG i ekipa je u sat vremena napravila besplatnu zamjenu maticne i graficke bez ikakvih zavrzlama, pitanja i sl. Ovo je za mene brutalno pozitivno iskustvo sa bilo kakvom trgovinom u HR. Apsolutno SVAKA CAST! Doslovno u 3 maila i cca. pola sata sve dogovorili.

Btw. 3 konfiguracije sam do sada tamo uzeo u cca. godinu dana i nikad niti jednog najmanjeg problema.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 17:23 (siljo90).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice