Nije kraj otpuštanjima: Amazon ukida još 9.000 rad

poruka: 4
|
čitano: 10.413
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije kraj otpuštanjima: Amazon ukida još 9.000 rad".
11 godina
protjeran
offline
Nije kraj otpuštanjima: Amazon ukida još 9.000 rad

Samo cu vam reci nema to veze s IT ta otpustanja. Primjera radi 270 ljudi u Facebooko Irska SVI su bili zaposleni u posljednjih 5 godina na pozicije diverseion i slicna woke sranja koja su u "trendu" posljednjih par godina, ista je situacija sa Twitter i ostalim tvrtkama, bar ovdje u Irskoj. Primjera radi kolega mi je sef supporta u Facebooku gdje nije niti jedna osoba dobila otkaz, pa niti onaj najmanji pocetni IT support koji ima nekog tehnickog znanja! Dapace svi podrzavamo ove otkaze :D samo neka daju.

 
13 1 hvala 3
16 godina
offline
Re: Nije kraj otpuštanjima: Amazon ukida još 9.000

Nije za usporedbu. Kada FANG tvrtke imaju preko 100K+ zaposlenih. Realno kada zapošljavaju uzimaju sve što tržište nudi, bez obzira treba li im ili ne ta pozicija. Kada dođe do neke krize, opravdane ili neopravdane, radnici se filtriraju i masovno otpuštaju. Jednostavno takve velike tvrtke gledaju samo na profit, a radnici su veliki rashod. Ako je dobit u padu, otpuštaju se masovno ljudi. Nije to sad prvi put, a nema to nikakve veze s ratom, energetskom krizom i slično. To je jednostavno tako. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
10 godina
offline
Nije kraj otpuštanjima: Amazon ukida još 9.000 rad

 

 

Profit je bog. Kaj se tome čudite? 

Nije baš ugodno kada se radi o vašoj koži, al' nije kapitalizam za slabiće.

 

I u vremenima kada su ekonomije svijeta baš vesele, događaju se otkazi.

Nemojte se radovati tuđoj nesreći. Sve se vraća, sve se plaća.

 

Srećom, mnogi ljudi će ubrzo naći posao. A, i uvijek(mislim, neke) kompanija koja otpušta, želim pomoći svojim ljudima koje otpušta.

 

Životno gledano, nemojte nikada držati sva jaja u istoj košari. Uvijek imajte alternativu.

Sem posla od kojeg živitie, slobodno si dajte truda da naučite nova znanja, vještine i strane jezike.

Kao i programske.

 

Ulaganje u sebe je najbolja opcija i investicija. 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nije kraj otpuštanjima: Amazon ukida još 9.000
Gadgeti kaže...

Samo cu vam reci nema to veze s IT ta otpustanja. Primjera radi 270 ljudi u Facebooko Irska SVI su bili zaposleni u posljednjih 5 godina na pozicije diverseion i slicna woke sranja koja su u "trendu" posljednjih par godina, ista je situacija sa Twitter i ostalim tvrtkama, bar ovdje u Irskoj. Primjera radi kolega mi je sef supporta u Facebooku gdje nije niti jedna osoba dobila otkaz, pa niti onaj najmanji pocetni IT support koji ima nekog tehnickog znanja! Dapace svi podrzavamo ove otkaze :D samo neka daju.

 Samo cu vam reci da ovaj u ovom slucaju prica totalne gluposti.

Sto se tice AWSa, to je siroka lepeza zanimanja gdje su dijelili otkaze, ukljucujuci HR, IT support, SWE, recruiting, pogotovo devove u tamo manje uspjesnim/profitabilnim odijelima.

Normalni ljudi i tehnicari koji su ostali bez posla, nikakve izmisljenje pozicije.

I ne govorim da mi je ovo rekao rodak od prijatelja koji je u drugoj firmi, znam ovo as a fact.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 20:46 (Et_Tu_Brute?).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice