Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći

poruka: 6
|
čitano: 2.351
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći ".
15 godina
offline
Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći

Uspjeli smo smećem zagaditi ne samo oceane i kopno nego čak i svemir oko planete - bravo majstori! Uskoro ćemo umjesto zvijezda imati pogled na blještavo smeće gdje god pogledaš oko Zemlje. "Vidi mama, ovaj komad go*na koji bljeska u orbiti". Kome još treba čisti pogled na nebo i rana detekcija asteroida koji mogu udariti u Zemlju i izbrisati život? Trebalo bi uvesti svemirske čistače koji preuzmu otpad i zalijepe ga za oči onom tko ga je lansirao, omotavši predmet izolir trakom skupa s glavom.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 8:53 (Keso).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći

Kao fan astrofotografije mislim da je ovo UŽAS!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći

Tipično ljudski, pričamo o rješavanju problema smeća, a sve više smeća pravimo, i to iz zabave.

Svemir.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom m
Keso kaže...

Uspjeli smo smećem zagaditi ne samo oceane i kopno nego čak i svemir oko planete - bravo majstori! Uskoro ćemo umjesto zvijezda imati pogled na blještavo smeće gdje god pogledaš oko Zemlje. "Vidi mama, ovaj komad go*na koji bljeska u orbiti". Kome još treba čisti pogled na nebo i rana detekcija asteroida koji mogu udariti u Zemlju i izbrisati život? Trebalo bi uvesti svemirske čistače koji preuzmu otpad i zalijepe ga za oči onom tko ga je lansirao, omotavši predmet izolir trakom skupa s glavom.

 u svemiru svako malo i du neki sitni asteroidi ili mikroasteroidi koji se kreću poput metka. Istina je da imamo puno smeča u svemiru, ali to smeče samo smeta kad mi lansiramo druge letjelice jer prijeti da se sudarimo sa time i u ništimo svoju letjelicu.

Na zemlji to smeče nije prijetnja jer ce ionako izgojeti u atmosferi. Samo ne odma, ovisi koliko je putanja i koliko treba vremena da počne padati na zemlju. 

 

 

11 godina
offline
Studenti osmislili satelit čijim će svjetlom moći

Ekvivalent "Hello World" blinkanja LED u svemiru.

Koji su mogli istovremeno odraditi na površini planeta.

Ili ako su baš htjeli impresionirati studente i debile na Redditu, mogli su iskoristiti staru radiokomunikacijsku foru s odbijanjem radio signala od površine Mjeseca.

https://en.wikipedia.org/wiki/Earth%E2%80%93Moon%E2%80%93Earth_communication

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice