A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

poruka: 515
|
čitano: 99.988
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv".
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
markoal kaže...

Jeli se netko tko ima bnet probao cjenkati s njima?

Nisam na ugovoru, isteklo mi je prije nekoliko mjeseci, tako da umjesto 150 kn plaćam 160 kn - samo internet,
i sad su ukinili opciju od 120 mbita pa ću plaćat 165 kn za 150 mbita,

i onda ta nova glupost gdje trebam plaćat dodatno 20 kn znači 185 kn, što je sad ipak malo previše.

Mislim da imaš realne šanse dobiti puno bolju ponudu. 

Mene internet + opcija 150mbita dođe 104,40kn + ovih famoznih 20kn, što je još uvijek daleko povoljnije od ovog sto ti imaš. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

obrisano

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 13:27 (Sweet F.A.).
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
MasterG kaže...
Sweet F.A. kaže...

Kakav preokret u roku četiri dana, telefonskih razgovora, negodovanja i odlaska u poslovnicu radi raskida ugovora!

Danas dobijem od A1 ponudu Trio paketa (usluga preko T-com centrale) za 219 kn., umjesto dosadašnjih 249 (+20)!!!

I to samo dan nakon što sam već dogovarao prelazak kod novog operatera.

Dakle, odjednom može - i bez tih 20 kuna i jeftinije nego do sad i PLUS: max. brzina na parici od 40mbps (20mbps do sada), te prošireni TV paket!

 

Šutnja je zlato, kažu... Možda, ali ne i u ovom slučaju 

 jesi li im slao mail za raskid ili si išao do njih pa su ti sami poslali mail bolje ponude? Sve mi se čini da gledaju koliko bi izgubili ako odeš, dakle sa 250kn, ipak je to dobar korisnik koji nam daje dosta para...sve si mislim da bih i ja imao šanse...čak ne tražim bolju ponudu, tražim istu. XD

Razmišljam da makne telefon i TV...gotoov da ga in ne gledam ionako...ostavim samo net...jer sad plaćam 220kn :/

pa raskidom možda nebih ništa niti izgubio (i ugovaranjem novog interneta)

 

01.08. sam dobio ono pisamce za 20kn harača, 02.08. sam ih nazvao da se uvjerim da nisam nešto pogrešno protumačio. Odmah sam rekao da to ne dolazi u obzir i da ću raskinuti ugovor, pa me se pokušalo uvjeriti da je tih 20 kn. za razvoj i da će (nam svima) biti bolje i bla bla. Rekoh kako bolje, kad VIP u 15 godina nije ništa učinio na infrastrukturi ni sproveo svoju 'žicu' u stambenu zgradu, novogradnju i to u gradu od 150.000 ljudi, ne u nekom selu na otoku i sl., već se šlepaju na HT mreži!

Sljedećeg dana slijedi novi poziv, s novim uvjeravanjima, ali bez ikakve ponude osim bijedne i besmislene - kako će mi podignuti na max. brzinu, ali za tih novih 269kn. Ma dajte, nemojte me je**'!

U međuvremenu sam kontaktirao stari 'dobar' T-com, ali njihove su ponude katastrofalne, bezobrazno skupe, oljuštene,.. od njih sam i pobjegao i to kao dugogodišnji korisnik jer mi nisu nudili NIŠTA, samo sve skuplje tarife!

U ponedjeljak sam bio u A1 poslovnici i tamo bio odlučan da odmah raskinem ugovor, ali mi je (začudo) savjetovano da ipak nađem drugog za prelazak da me ne bi odmah isključili s gubitkom broja itd. Nisam bio siguran kod koga i što, izbor mi je ovdje skučen i onda vidio ponudu u Optimi, dosta povoljnu i dogovorim s njima za 232 kn. njihov trio paket Trend.

I tu je sad došlo do tog preokreta i nove A1 ponude. Još sam jednom dobio potvrdu (usmenu za sad) da će taj paket biti 219kn i bez tog nameta od 20kn. Živi bili pa vidjeli, kad za dva dana dobijem novi ugovor, koji će btw. od tog datuma opet biti na dvije godine.

8 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
markoal kaže...

Jeli se netko tko ima bnet probao cjenkati s njima?

Nisam na ugovoru, isteklo mi je prije nekoliko mjeseci, tako da umjesto 150 kn plaćam 160 kn - samo internet,
i sad su ukinili opciju od 120 mbita pa ću plaćat 165 kn za 150 mbita,

i onda ta nova glupost gdje trebam plaćat dodatno 20 kn znači 185 kn, što je sad ipak malo previše.

 
Imaš PM. 

10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Sweet F.A. kaže...
 i onda vidio ponudu u Optimi, dosta povoljnu i dogovorim s njima za 232 kn. njihov trio paket Trend.
I tu je sad došlo do tog preokreta i nove A1 ponude. Još sam jednom dobio potvrdu (usmenu za sad) da će taj paket biti 219kn i bez tog nameta od 20kn. Živi bili pa vidjeli, kad za dva dana dobijem novi ugovor, koji će btw. od tog datuma opet biti na dvije godine.

 

 jel to znači da si već "dogovorio" sa Optimom i u A1 je došao kao njihv zahtjev za prijenos ili se to slučajno tako pogodilo da su onda popustili?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Imam ovaj vip-ov homebox.Jel ću i na to morat na računu plaćat 20kn,neznam ako se to definira kao fiksna usluga

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
MasterG kaže...
Sweet F.A. kaže...
 i onda vidio ponudu u Optimi, dosta povoljnu i dogovorim s njima za 232 kn. njihov trio paket Trend.
I tu je sad došlo do tog preokreta i nove A1 ponude. Još sam jednom dobio potvrdu (usmenu za sad) da će taj paket biti 219kn i bez tog nameta od 20kn. Živi bili pa vidjeli, kad za dva dana dobijem novi ugovor, koji će btw. od tog datuma opet biti na dvije godine.

 

 jel to znači da si već "dogovorio" sa Optimom i u A1 je došao kao njihv zahtjev za prijenos ili se to slučajno tako pogodilo da su onda popustili?

 Ne, nisam prihvatio tu ponudu od Optime, jer je sad ova od A1 ispala puno povoljnija. A sad da li se to slučajno poklopilo da su me samo jedan dan nakon što mi je Optima poslala ugovor nazvali iz A1 sa svojom ponudom ... hm, ne vjerujem baš u slučajnosti ;)

12 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Max3 Premium Optika - Fiksni neogranicen, Net 200mbits neograniceno, MaxTV osnovni paket + Prosireni paket + Sport Klubovi + Arene + HBO Premium + Snimalica 10 + MaxTV to Go i Pickbox 374,00kn s PDV. Cijena bez popusta inace 499kn, ako ima zainteresiranih inbox.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

HT je krenio u ofenzivu! Upravo me zvali na mobitel, te malo-pomalo me pita jesam li dobio obavijest o povećanju računa. Pa onda, "znate li da mi nudimo pogodnosti...". "Koje?" - "Magenta, bla bla...". Reka sam joj da mi je Magenta skupa, i da i na A1 gledam otkazat Tv i ostat samo na internetu, a pretplata za mobitel mi je isto previše (105 kn) jer trošim jako malo na pozive i internet.

I tu ona završava razgovor... 

 

EDIT: sad provjeravam broj s kojeg su me zvali - vlasnik broja TELEOPTIMA J.D.O.O Požega.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 13:07 (dado314).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Kakva je slika na Optimi? Je li istina da Bnet s koaksijalcem ima najbolju sliku od svih provajdera?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Trenutno plaćam fiksni internet (koaksijalac) na A1 164 kune, ugovor mi ističe u 11.mj, i najavili su mi 20 kn dodatne naknade. Pričao jučer s njima i žena mi veli da mogu produžiti ugovor odmah na dodatne 2 godine i dobiti cijenu od 169 kn (s uključenih 20 kn naknade). Ali, savjetuje mi da je bolje da pričekam i javim se koji tjedan prije isteka ugovora, jer bi u 10.mj mogle biti nešto bolje cijene ili akcije?! Mišljenja?

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
izith kaže...

Trenutno plaćam fiksni internet (koaksijalac) na A1 164 kune, ugovor mi ističe u 11.mj, i najavili su mi 20 kn dodatne naknade. Pričao jučer s njima i žena mi veli da mogu produžiti ugovor odmah na dodatne 2 godine i dobiti cijenu od 169 kn (s uključenih 20 kn naknade). Ali, savjetuje mi da je bolje da pričekam i javim se koji tjedan prije isteka ugovora, jer bi u 10.mj mogle biti nešto bolje cijene ili akcije?! Mišljenja?

 Ne kužim koja bi im poslovna logika bila da u osmom mjesecu rastjeraju kupce višim cjenama i slobodnim raskidom ugovora, a onda, kada ih pola ode drugim operaterima i tamo potpišu ugovora na dvije godine, uvedu popuste. Za koga?

 

Mada to što se radi o gluposti ne znači da neće tako i biti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Znači umro sam od smijeha. Dali su mi Trio za 230kn prije šest mjeseci. Nisam htio telefon, al rekli, ista vam je cifra na akciji. I rekli su da ne moram plaćati prvih 6 mjeseci. I sad kad je to isteklo, vele mi da mogu slobodno raskinuti ugovor. Nazovem Optimu, nude mi njihov Trio za 190kn. Rekoh, krasno, a A1 mi nudi da im plaćam 250kn po novom.

 

Da citiram Arsena... zamijenit ću te gorim, namjerno :D

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
izith kaže...

Trenutno plaćam fiksni internet (koaksijalac) na A1 164 kune, ugovor mi ističe u 11.mj, i najavili su mi 20 kn dodatne naknade. Pričao jučer s njima i žena mi veli da mogu produžiti ugovor odmah na dodatne 2 godine i dobiti cijenu od 169 kn (s uključenih 20 kn naknade). Ali, savjetuje mi da je bolje da pričekam i javim se koji tjedan prije isteka ugovora, jer bi u 10.mj mogle biti nešto bolje cijene ili akcije?! Mišljenja?

bolje ti je čekati blagdanski period da potpišeš novi ugovor, jer će sigurno dati bolju ponudu.

BF3:fluffy_inside
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
slao prigovor, danas me zovu(tj. za oca) sa "zovem vas da vidimo cime vas mozemo zadrzati" reko samo skinite tih 20 kn i dobro je sve. kaze zenska ne moze to maknut, ali moze dati bilokoji paket tv programa besplatno
Moj PC  
0 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
izith kaže...

Trenutno plaćam fiksni internet (koaksijalac) na A1 164 kune, ugovor mi ističe u 11.mj, i najavili su mi 20 kn dodatne naknade. Pričao jučer s njima i žena mi veli da mogu produžiti ugovor odmah na dodatne 2 godine i dobiti cijenu od 169 kn (s uključenih 20 kn naknade). Ali, savjetuje mi da je bolje da pričekam i javim se koji tjedan prije isteka ugovora, jer bi u 10.mj mogle biti nešto bolje cijene ili akcije?! Mišljenja?

 To su i meni ponudili ali caka je u tome da je u cijeni 169kn brzina 150 a trenutno placam 164kn brzinu 500.

16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

Imam prvih 12mj 50% niže (iskoristio 4 mjeseca), je li tko uspio dobiti u sličnoj situaciji ako ne -20kn makar nešto džabe, kakvo povećanje brzine?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Ag008 kaže...

Imam prvih 12mj 50% niže (iskoristio 4 mjeseca), je li tko uspio dobiti u sličnoj situaciji ako ne -20kn makar nešto džabe, kakvo povećanje brzine?

 evo gore napisao, na kraju uzeo prosireni paket za 0kn, trazio vecu brzinu na coaxu,ali naravno toga nema.rekla mi je da do kraja god gase analog pa ce povecati brzine.

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Juzerica kaže...
markoal kaže...

Jeli se netko tko ima bnet probao cjenkati s njima?

Nisam na ugovoru, isteklo mi je prije nekoliko mjeseci, tako da umjesto 150 kn plaćam 160 kn - samo internet,
i sad su ukinili opciju od 120 mbita pa ću plaćat 165 kn za 150 mbita,

i onda ta nova glupost gdje trebam plaćat dodatno 20 kn znači 185 kn, što je sad ipak malo previše.

Mislim da imaš realne šanse dobiti puno bolju ponudu. 

Mene internet + opcija 150mbita dođe 104,40kn + ovih famoznih 20kn, što je još uvijek daleko povoljnije od ovog sto ti imaš. 

Kako si ovo dobila ?

Dakle račun ti iznosi 124.40kn ili sam nešto krivo interpretirao ?

15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Visak kaže...
izith kaže...

Trenutno plaćam fiksni internet (koaksijalac) na A1 164 kune, ugovor mi ističe u 11.mj, i najavili su mi 20 kn dodatne naknade. Pričao jučer s njima i žena mi veli da mogu produžiti ugovor odmah na dodatne 2 godine i dobiti cijenu od 169 kn (s uključenih 20 kn naknade). Ali, savjetuje mi da je bolje da pričekam i javim se koji tjedan prije isteka ugovora, jer bi u 10.mj mogle biti nešto bolje cijene ili akcije?! Mišljenja?

 Ne kužim koja bi im poslovna logika bila da u osmom mjesecu rastjeraju kupce višim cjenama i slobodnim raskidom ugovora, a onda, kada ih pola ode drugim operaterima i tamo potpišu ugovora na dvije godine, uvedu popuste. Za koga?

 

Mada to što se radi o gluposti ne znači da neće tako i biti.

 -to je logika kojom zapravo nije važno tih 20kn nego da tcom mora svim operaterima (optima+iskon) dati pristup fiksnoj mreži, pod istim uvjetima, (tj naplatiti) dok im trenutno kroz njih dumpa-konkurira cijenom i zarađuje kao vlasnik linija koje svi plaćaju.. osim u slučaju bneta-coaxa koji je vlasništvo bneta i nema nikakve veze s telefonijom (centrale) ali nema nacionalnu pokrivenost. Ostatak kao metronet-optika je zanemariv u odnosu na ukupnu fiksnu mrežu i npr bibvši amisovci su na tim linjama i taj dio novca ide tcomu.. ako to zbog tržišnih pravila kroz hakom od sad mora i optima-iskon naplaćivati, tad eliminiraju tu konkurenciju i rangu ispod 200kn dok 200-250 ni nemaju konkurencije, tj tcom je uvjek bio i ostat će najskuplji. To s ostalim, ne fiksnim linijama nema veze i zato ni nije za vip-mobilne-homebox korisnike, ne bi trebalo biti ni za bnet, ali sad su te mreže tehnički izjednačene tj nije više coax samo tv nego i telefon-internet, kao i obrnuto, tel.linija je iptv i internet..

-uopće im nije važno tih 20kn na računu, kao što vidimo cjenkanjem se dobije popust pa opet ostane isti iznos ili sličan za korisnike, ali koliko vidim takve ponude-iznose dobiju samo oni koji su na bnet-coaxu, jer tu imaju tu mogućnost-luft, ne na tel.liniji gdje moraju plaćati korištenje tcomu.

 

i dalje ostaje problem, što ovakvo tumačenje da promjena cjene-cjenika omogućava i promjenu ugovorene obveze, daje pravnu glupost, tj i onaj tko danas dobije novi ugovor s 20kn stavkom i nekim iznosom (kao što je gore stari račun 164, novi s 20kn 169kn.. i sl.) po istom pravilu mogu već sutra promijeniti tj kad požele neovisno što je ugovorna obveza na 24mj. .. i što realno nema veze iznos s cjenikom nego se iznos pregovara sa svakim korisnikom i ovisno o popustu formira se ugovroni iznos kao i paket koji se za to dobije...

 

šteta.. nagodit ćemo se i ostat će isto, tj divlji zapad umjesto pravna država, no bottomline, bitan je iznos na računu kojeg ćemo plaćati.. ili je ovo trenutak kad možemo nešto napraviti? Jer ako sad iscjenkam popust, tko kaže da ću za mjesec-kasnije opat uspjeti? Zašto bi se cjenkao ako imam ugovor i čemu ugovor ako se ne odnosi na obvezu obje strane itd. itd..

+ u svim kombinacijama se ne isplati biti bez ugovorne obveze jer tad nema nikakivh popusta.. no ako su pravno jednaki oni bez i oni s ugovorom.. tad opet, čemu služi ugovor? Sumrak prava, divlji zapad, sve zbog 20kn koje im ni nisu važne nego igra velikih A1 (vip) i Tcom kao glavni monopolist dok HAKOM samo treba odigrati 'regulaciju' tako da podjeli penkale, nakon što se preplanuli vrate s ljetovanja (nećemo tko je sponzor čega i jel to nešto legalno..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 22:28 (ihush).
10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ihush kaže...
 Jer ako sad iscjenkam popust, tko kaže da ću za mjesec-kasnije opat uspjeti? Zašto bi se cjenkao ako imam ugovor i čemu ugovor ako se ne odnosi na obvezu obje strane itd. itd..
+ u svim kombinacijama se ne isplati biti bez ugovorne obveze jer tad nema nikakivh popusta.. no ako su pravno jednaki oni bez i oni s ugovorom.. tad opet, čemu služi ugovor? 

 upravo to...čemu onda ugovorne obveze ako su obvezujuće jednostrano, samo za korisnika, a ne davatelja usluge?

onda mi reci gle cijena ti je takva (nema ugovorne obveze), pa kad ja (davatelj usluga) odlučim drugačije, javit ću ti pismeno i bok...ispada da je stanje upravo takvo.

Odnosno, ugovor je jednostrano obvezujuć za korisnika usluge dok davatelj usluga može radit i mijenjati što hoće, kao da nisi pod ugovorom.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
7 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

Bolje ikad nego nikad... Nakon 12 stranica teme je napokon shvaćeno da je riječ o nakaradnom sistemu koji kreira nakaradna pravila igre i nakaradne ugovore.

I u takvom favorizirajućem okolišu operateru nije problem ispoštovati ugovor koji je sročen njemu u korist...
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

ma frende, svi t ogovore od početka, ne razumijem kako si došao do zaključka da smo tek sada shvatili.

 

Mi zapravo pišemo o tome kako je to protuzakonito...ne može ugovor biti jednostrano obvezujuć tj lihvarski.

 

Ja sam jučer poslao mail A1 da sam ogorčen činjenicom oko tih +20kn i da sam još više ogorčen time da su nekima dali popust 100% pod sloganom "vjernost" dok im moja očito ništa ne znači, te sam zatražio raskid ugovora...baš me zanima što će biti od svega toga...a plaćam im uslugu 219kn+115kn (za romobil). U najgorem slučaju ću raskinuti ugovor u uzeti ili samo internet, ili internet i TV što bi me trebalo dći jeftinije.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
7 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

@masterG

Ne kompa, na prvih 10-tak stranica je dobar dio ekipe pokušavao dokazati da je riječ o nepoštivanju ugovora jer im se mjenja cjena u odnosu na dogovorenu.

Bar pet puta sam im screenshotovima i linkovima pokušavao pojasniti da ugovor nije prekršen jer u tom ugovoru postoje klauzule da operater može promjeniti cjenu u odnosu na onu koja je ugovorena pri sklapanju ugovora.

Ako nevjerujes, procitaj postove viska i ihusha u kojima tupe da ona cijena koja je iskazana u ugovoru mora biti zacementirana za vrijeme ugovorne obveze inace po njima ugovor nema smisla, protuzakonit je i sl izjave... Da, ugovor je lihvarski i amoralan, ali je posve zakonit jer su nam i zakoni pisani od raznih lobija a ne po volji gradjana...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 8:45 (bunker).
6 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

@bunker

Ni u jednom zakonu, pravilniku pa čak ni u Općim uvjetima koristenja od A1 ne piše da mogu dodati novu stavku u postojeći ugovor.

Kad pronađeš da to negdje piše, molim te, napiši ovdje i/ili zalijepi link.

Da, piše da mogu mijenjati cijene.

Da, piše da korisnik u slučaju promjene cijene može raskinuti ugovor bez penala.

Ali nigdje, ponavljam, ne piše da mogu mijenjati/dodavati stavku u postojeći ugovor.

 

Poslala sam HAKOM-u konkretno pitanje o dodavanju stavki u ugovor, na njihovu facebook stranicu i na službenu stranicu kroz formular za upite.

Još čekam odgovor...

 

 

A1 mi opet diže tlak s "nepotvrđenom" email adresom pa mi odgovor šalju na kucnu adresu, iako smo ugovor sklopili na način da sam s te, po njima nepotvrđene adrese, prihvatila njihovu ponudu.  ... **be lud zbunjenog!

 

Ignoriraju moj zahtjev da mi pošalju primjerak ugovora, stari i ovaj koji ima izmijenjenu stavku...

Ali s obzirom da se, barem u mojem slučaju, odavno ne radi o pitanju 20kn nego o principu, gotovo da se veselim svim njihovim greškama u koracima...

Osim toga, meni se, zapravo nigdje ne žuri. 

 

 
8 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
GIavas kaže...
Juzerica kaže...
markoal kaže...

Jeli se netko tko ima bnet probao cjenkati s njima?

Nisam na ugovoru, isteklo mi je prije nekoliko mjeseci, tako da umjesto 150 kn plaćam 160 kn - samo internet,
i sad su ukinili opciju od 120 mbita pa ću plaćat 165 kn za 150 mbita,

i onda ta nova glupost gdje trebam plaćat dodatno 20 kn znači 185 kn, što je sad ipak malo previše.

Mislim da imaš realne šanse dobiti puno bolju ponudu. 

Mene internet + opcija 150mbita dođe 104,40kn + ovih famoznih 20kn, što je još uvijek daleko povoljnije od ovog sto ti imaš. 

Kako si ovo dobila ?

Dakle račun ti iznosi 124.40kn ili sam nešto krivo interpretirao ?

 Toliko će mi iznositi račun kad mi dodaju novu stavku od 20kn.

 

Kako sam ovo dobila? Pisala sam im prigovor na povecani racun sa 135kn na 149kn(nakon isteka ugovora). Kad su mi nakon natezanja oko emaila i svega napokon objasnili zbog cega su mi povecali racun i ponudili mi ponudu od 139 kn, ja sam ih odbila.

Napisala sam im da zbog njihovog nekorektnog ponašanja i povoljnije ponude planiram preci drugom operateru.

15 dana kasnije ponudili su mi ovu ponudu od 104, a ja sam tu ponudu prihvatila. Sve to putem emaila za kojeg sada opet tvrde da nije potvrđeni email. 

 

10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

@masterG

Ne kompa, na prvih 10-tak stranica je dobar dio ekipe pokušavao dokazati da je riječ o nepoštivanju ugovora jer im se mjenja cjena u odnosu na dogovorenu.

Bar pet puta sam im screenshotovima i linkovima pokušavao pojasniti da ugovor nije prekršen jer u tom ugovoru postoje klauzule da operater može promjeniti cjenu u odnosu na onu koja je ugovorena pri sklapanju ugovora.

Ako nevjerujes, procitaj postove viska i ihusha u kojima tupe da ona cijena koja je iskazana u ugovoru mora biti zacementirana za vrijeme ugovorne obveze inace po njima ugovor nema smisla, protuzakonit je i sl izjave... Da, ugovor je lihvarski i amoralan, ali je posve zakonit jer su nam i zakoni pisani od raznih lobija a ne po volji gradjana...

 kao što smo ti probali objasniti...cijena usluge koju si ugovorio i opći cjenik su različite stvari! Da nisu, onda bi cijene bile jednoznačne za sve korisnike, a dobro znamo da nisu niti približno, jer svatko ima ili nema neki "svoj" popust kako je ugovoreno. A da ne govorim o tome da je ovo NOVA dodana stavka, ne izmjena ugovorene cijene.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
6 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

potpisao u 3.mjesecu trio paket 6mj besplatno ali plaćam tih 20kn za Mjesecna naknada za tehnologiju realizirane
usluge, da li je to tih 20kn ili još ekstra nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

nije to tih 20kn..ovo kreće od 1.9.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
dejo74 kaže...

potpisao u 3.mjesecu trio paket 6mj besplatno ali plaćam tih 20kn za Mjesecna naknada za tehnologiju realizirane
usluge, da li je to tih 20kn ili još ekstra nešto?

 Tih 20 kuna je za ''tehnologiju'' HT mreže, jer imaš uslugu putem HT centrale (parice), a A1 njima mora plaćati uslugu preuzetog broja/linije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice