U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

poruka: 14
|
čitano: 5.878
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca".
12 godina
protjeran
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Ovo je nista prema Zagrebackom Jakuševculp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Bez obzira na sve ovo digitalno sto imamo. Kompjuteri, mobiteli, mp3 playeri, tableti... programeri, IT consultanti, IT Administratori... na kraju ce se sve svesti da nema normalnog funkcionisanja covjeka bez analogije... 

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-
Adin kaže...

Bez obzira na sve ovo digitalno sto imamo. Kompjuteri, mobiteli, mp3 playeri, tableti... programeri, IT consultanti, IT Administratori... na kraju ce se sve svesti da nema normalnog funkcionisanja covjeka bez škripave i prašnjave analogije... 

Sad je ok.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Kažu da je i pomama za kazetama. Prazne su pogotovo na cijeni. Neki primjerci nekadašnjih "metalki" imaju cijene preko 500 dolara po komadu po ebayima. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-
rambox kaže...
Adin kaže...

Bez obzira na sve ovo digitalno sto imamo. Kompjuteri, mobiteli, mp3 playeri, tableti... programeri, IT consultanti, IT Administratori... na kraju ce se sve svesti da nema normalnog funkcionisanja covjeka bez škripave i prašnjave analogije... 

Sad je ok.

 

 Ovaj gramafon djeluje hipnotizirajuće.

I'm silicon-based life-form
14 godina
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Normalno, kupiš CD i imaš fizički medij lijepo u kolekciji na polici. Poslije sasvim legalno sebi prebaciš u FLAC ili MP3 320kbps i uploaduješ na svoj cloud. Ne ovisiš hoće li netko ukinuti servis, ističe li ti pretplata i kakva će biti kompatibilnost formata za 20 godina. Ljudi koji kupuju ploče imaju neki svoj gušt i nema potrebe komentirati. Uglavnom ljudi nisu ovce kako ih pokušavaju predstaviti.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Ne znam kako vi, al ja još uvijek snimam i slušam kazete, kupio sam si tape deck i uživam u kazetama, gotovo svaki dan.

Moj PC  
3 2 hvala 0
10 godina
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Hm, ako smo odrasli na kazezama i CD-om, možebiti da ćemo se u jednom periodu života njima vratiti.

 

Nema razloga za strah za glazbene mrežne servise ili pak za fizički mediji na kojima je pohranjena glazba, jer i jedan i drugi na način kozumacije glazbe imaju svoje  korisnike.

Samo je bitno da je sve legalno. U neku ruku to je i fer prema samim muzičarima, jer i na taj način podržavamo, a ripanje i drugi nelegalni oblici slušanja glazbe su izrazito nepošteni prema onima koje slušamo.

Takvi fanovi su fejk, jer platonska podrška je najlakša. Bolje je nekog podržati sa konkretnim financijskim sredstvima.

Sve drugo je život na tuđoj grbači.

 

 

BTW, ovo je samo još jedan dokaz da dolazak nove tehnologije ne potkopava onu staru tehnologiju. TV nije uništio radio, kopmjuteri TV , itd, itd...

Što li nije lijepi ovaj naš vrli svijet tehnologije.

Po, meni, jest.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-
PzKpfw kaže...
...

 

BTW, ovo je samo još jedan dokaz da dolazak nove tehnologije ne potkopava onu staru tehnologiju. .

 istina ali ovo s prodajom ploća je nažalost samo dokaz da su ljudi ovce jer ih zapravo ne zanima kvaliteta reprodukcije.

 tužna istina je da je to sve kapitalizam i da se ploće nisu ni proizvodile kad su im bile neisplative za prodaju , sad kad su opet isplative opet se proizvode jako jednostavno..
  2018ta je godina , pojaćala u D klasi s ugrađenim DSP-om za korekciju zvućnika i hi-res digitalni audio su jako pristupaćni i mjerljivo bolji i jeftiniji od svega ostaloga ....ali jebiga nemaju "ono nešto" šta imaju ploće?!

 

falše audiofile molim da ne ćitaju sljedeće..

  falšim audiofilima jedino je bitno da kad susid dodje doma u njih vidi užareno cijevno pojaćalo i gramofon za kojega je vlasnik proda bubrig i da susid i forum zna koliko to sve košta jer svaka budala zna da je koliko para toliko muzike i da su cijevi i gramofon "superiorni" i "imaju ono nesto".
  isto tako isti su cijenjeni audiofili i na lokalnom forumu i znaju sve kvantne šeme koje se događaju u kabelima na koje naslone nekakvo kamenje koje kvantnom metodom poboljšava zvuk, znanstvenici sa školom neznaju za to jer nemaju "otvoren um"..

 isto kamenje im je proda covik iz madjarske koji tvrdi da se radi o djelovima meteora koji je doša iz nepoznatog sustava iz drugog dijela galaksije ali sadrži "najkvalitetniji" kvarc koji bežićno rezonira sa cesticama u kabelu za koje još znanost ni nezna da postoje,sve to po odlicnoj cijeni od samo 100e po komadu.
 cijeli taj sistem nema smisla bez mrežnog(220v) kabela od 1000usd po metru jer taj detalj daje isto "ono nešto" zvuku, kako kažu kabeli ispod 100e metar ne daju sistemu da "prodiše"....
 isti falši audiofil kupi 20 kila najskuplje zemlje i napuni to u drvenu kutiju u koju ubaci onaj kabel od gromobrana kojeg spoji na konektor izvan kutije da može otpojit tu bjesnu opremu sa "šporke" zemlje koju mu je hep spojio na kućnu mrežu(220v) i spoji se na tu svoju "ćistu" zemlju pa zbog neke druge šlampave modifikacije se spoji faza na šasiju pojaćala pa naš audiofil bez bubrega ode 2 metra ispod zemlje.



15 godina
neaktivan
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Sve ima dobre i loše strane, tako i analogni i digitalni zvuk. Analogni je nesavršen i bliže tjelesnim frekvencijama, logično se može u njemu više uživati (bar tjelesnim čulima, organima i hormonima), možda čak djeluje ljekovito na tijelo (ili više štetno, ovisno o vrsti energije koju predstavlja zvuk), digitalni je vjerovatno bolji za meditaciju, duhovno uzdizanje, put u savršenstvo, ali na tijelo ostavlja više ravnodušan efekat (u odnosu na analogni zvuk), bilo pozitivan ili negativan.
Drugim riječima, analogni zvuk je po efektu bliže slušanju muzike i pjevača uživo.

 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-
dabar_solta_V2 kaže...

falše audiofile molim da ne ćitaju sljedeće..

  falšim audiofilima jedino je bitno da kad susid dodje doma u njih vidi užareno cijevno pojaćalo i gramofon za kojega je vlasnik proda bubrig i da susid i forum zna koliko to sve košta jer svaka budala zna da je koliko para toliko muzike i da su cijevi i gramofon "superiorni" i "imaju ono nesto".
  isto tako isti su cijenjeni audiofili i na lokalnom forumu i znaju sve kvantne šeme koje se događaju u kabelima na koje naslone nekakvo kamenje koje kvantnom metodom poboljšava zvuk, znanstvenici sa školom neznaju za to jer nemaju "otvoren um"..

 isto kamenje im je proda covik iz madjarske koji tvrdi da se radi o djelovima meteora koji je doša iz nepoznatog sustava iz drugog dijela galaksije ali sadrži "najkvalitetniji" kvarc koji bežićno rezonira sa cesticama u kabelu za koje još znanost ni nezna da postoje,sve to po odlicnoj cijeni od samo 100e po komadu.
 cijeli taj sistem nema smisla bez mrežnog(220v) kabela od 1000usd po metru jer taj detalj daje isto "ono nešto" zvuku, kako kažu kabeli ispod 100e metar ne daju sistemu da "prodiše"....
 isti falši audiofil kupi 20 kila najskuplje zemlje i napuni to u drvenu kutiju u koju ubaci onaj kabel od gromobrana kojeg spoji na konektor izvan kutije da može otpojit tu bjesnu opremu sa "šporke" zemlje koju mu je hep spojio na kućnu mrežu(220v) i spoji se na tu svoju "ćistu" zemlju pa zbog neke druge šlampave modifikacije se spoji faza na šasiju pojaćala pa naš audiofil bez bubrega ode 2 metra ispod zemlje.



Bolje je reč stari nagluhi audiofili ili glazbeni producenti, jer kako godine idu sve slabije čuješ i od skupe opreme više nema nikakve koristi.Puna kuča skupe elektronike i kaj sad, ali sluh je več odavno otišel nizbrdo fučkaj ga sad.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-ca

Ima nesto u tim pločama,znam da je video sa youtuba ali kvalitetu nitko nemoze osporit.

 

 

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 16:39 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-

Ima nesto i to nesto sta ni nebi tribalo bit u signalu :)
16 godina
offline
Re: U Americi se CD-i i ploče više prodaju od MP3-
Mad-Max-X kaže...


Drugim riječima, analogni zvuk je po efektu bliže slušanju muzike i pjevača uživo.

 Nije. Digitalni ima dinamički opseg najsličniji muzici i pjevaču uživo. Jedino je problem ako te zadesi mastering koji kompresijom (ne kodiranja nego limitiranja dinamičkog opsega) degradira sve da te zamori nakon pola pjesme (ili reklame)
Ali osim toga ti na kraju slušaš analogni zvuk, nebitno dali je izvor ovaj ili onaj, sve na kraju rezultira titranjem membrane koja ANALOGNO širi zvuk česticama zraka.
I rambox je dobro rekao, apsurd je da najviše onaniraju na fantomske karakteristike skupih komponenti oni stariji kojima je objektivno sluh bitno oslabljen. Koliko god mi pazili, 
sitne fine dlačice u srednjem uhu zadužene za registraciju visokih frekvencija odumiru i frkvencijski opseg koji čujemo se smanjuje. Svima. Onima izloženima buci još i više. 
jest tužno je pak da današnji klinci kojima je fizički sluh još dobar, najmanje obraćaju pažnju na kvalitetu zvuka i slušaju doslovno brickano smeće od glazbe, i to putem mono bluetooth prdeka ili in ear mobitel slušalica.
Najčešće čak na obične prdeke na pcu ili čak i mobitelu. Ja nemam iluzija da mi je zvuk na kazeti/ploči inferioran, ali si volim prčkati po kolekciji, preslušavati i ponekad snimati. 
Da sam u doba kupovanja ploča i kazeta i kasnije cd-ova imao mogućnosti flac-a streaminga i cloud pohrane, huh... nebi bilo nikakve konkurencije. Sjećam se samo prvog 
Minidisca koji sam kupio da bih mogao masterirati svoje stvari tamo negdje 1993. pa preporodio sam se iako je eto to bio jadni digitalni primitivno kompresirani signal (za današnje algoritme)
dat je bio preskup i preosjetljiv na kvarove. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 4:23 (overhaul).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice