AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

poruka: 24
|
čitano: 8.358
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije".
12 godina
offline
AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

Ekipa nikad nisam koristio VA monitor..treba mi još jedan monitor za doma..djeca narasla ..jel itko koristi ovaj monitor..može koji komentar..hvala!

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

kod mene je nekih mjesec ili dva, meni je izvrstan

no ja sam i tražio va panel, boje i kontrast su odlični, uniformnost također, nema bleedinga, ghostinga i ostalih isijavanja

 

black crush je meni neprimjetan, smearing također, za razliku od prošlog jeftinog va monitora gdje je bio zamjetan kod bijelih slova na crnoj površini

svjetlina je meni osobno dobra, držim je na 70%, ali ja sam uvijek u polumraku, navika spuštenih roleta po ljetu

 

gsync radi ok, nisam vidio nekih problema, činilo mi se prvi dan da je bilo malo flickeringa na days gone igri, ali to je nestalo kad sam ograničio fps na 140 ili je nestalo samo od sebe, ili je bilo samo na toj igri kad sam isprobavao, sad na dying light i horizom zero down toga nema, možda je i nova grafa utjecala na to

 

pitaj ako te zanima još nešto

9 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Ja imam AOC 24G2U od 144 Hz. Gledam upgrade na ovaj 27-incni model, potrebna mi je veća rezolucija zbog konzole.

Koliko bi u praksi bila osjetna razlika između IPS i VA panela?
6 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

Ako je samo za nabijanje igrica i ako su oba kvalitetna monitora vrlo mala, ako je za kakv profesionalni rad, multimedia, onda zna bit razlika.

11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
MedO1337 kaže...
Ja imam AOC 24G2U od 144 Hz. Gledam upgrade na ovaj 27-incni model, potrebna mi je veća rezolucija zbog konzole.

Koliko bi u praksi bila osjetna razlika između IPS i VA panela?

 teško je reći, meni je va uvijek bio bolja opcija zbog kontrasta i boja, općenito zbog kvalitete slike na koju baš kontrast utječe, ips mi je uvijek izgledao malo isprano

doduše, to se vidi tek kad staviš monitor uz monitor i to ovakav kvalitetniji va monitor na kojem boje nisu ograničene kao na jeftinim modelima, onda to dođe do izražaja pa čak i skuplji ips monitori meni osobno izgledaju lošije, uspoređivao sam prije 15-ak godina izvrsni iiyama truecolor va monitor sa nekim top ips monitorima koji su korišteni u grafičkoj obradi u firmi - jednostavno je va izgledao življi, a to daje kontrast

 

ovaj mi je bojama i kvalitetom prikaza na tragu te iiyame, tako da je meni osobno odličan

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 9:42 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

Plusevi IPS-a su

-točniji prikaz boja - puno bolje pokriće svih trenutnih zahtjeva kod Adobe sRBG, Ntsc, DCI-P3 i zato se koristi kod grafične obrade

-brži response time (1-2ms, VA oko 4-5ms)

-veći refresh rate (oko 500Hz, VA max je 240Hz) iako je 240Mhz i više nego dovoljno za sve

-kut gledanja je puno veći nego kod VA

 

Minus je jako mali kontrast i zato boje nekad izgledaju isprano i crna nije baš crna - što je ujedno, uz cijenu (jer su većinom dosta jeftiniji) najveći plus VA panela

12 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Ja sam na IPS cili zivot osim pocetka samog ..tad je bio neki TN Asus..od tad samo IPS.
Po ovom gore opisu povise IPS je puno bolji..nisam ni sam vise pametan!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

Ja za monitor isto samo IPS. 

11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
volegradele kaže...
Po ovom gore opisu povise IPS je puno bolji..nisam ni sam vise pametan!

 ha slušaj, bolji za što?

 

točnost boja ne znači da je monitor bolji za filmove i igrice, znači da je bolji za grafičku obradu - jer će boje izgledat točnije onome što izađe iz tiska

ali, isti taj ips nećeš koristiti za televizor, nego va - zato jer na televizoru tražiš živost slike, kontrast i dubinu boja, a to va radi daleko bolje od ips-a baš zbog kontrasta, nešto kao oled, samo u manjoj mjeri jer je i kontrast manji

 

i sad procjeni, jel ti monitor treba za grafičku obradu ili za filmski ugođaj, koji traže sve više i sp igre koje su grafički sve bogatije

igre poput ac oddyssey ili horizon zero dawn daleko će bolje izgledat na va panelu, nego na ips - bit će življa slika i dublje boje

 

response time je također pitanje koliko ti treba - ako si casual igrač, ovaj aoc ima sasvim ok response time

vjerujem da profi igrači na brzim igramaneće biti baš zadovoljni, tako da opet biraš za što ti treba

 

veći refresh rate, to je danas bezvezni argument, jer donedavno su va paneli vodili u tome, ne znam kako je sa najnovijim serijama 

kut gledanja je bolji, samo opet je pitanje jel gledaš monitor iz kuhinje postrance dok ručaš ili ga koristiš samo dok si na kompu, ako je ovo drugo - razlika je također nebitna

12 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Monitor gledam samo kad sjedim ispred njega..do sad nikad nisam koristi monitor sa vecim RR..60Hz do sad tako da vjerujem da cu dobit osjetni pomak..ako je VA bliži OLEDU onda se nemam sto mislit jer OLED mi je top topova..samo sto su kao monitori dosta skupi..npr LG kosta oko 6500 kn..skuplji od TV kad pogledas dijagonale!
Jucer sam upalio God of War na standard IPS Philips monitoru blago sam ostao razocaran kad sam vidio razliku nasprav C1 u dnevnoj..kao da sam cvike za sunce stavio !😜
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

Znaci va bude iduci brzi. 24" ako ima, ravni ekran. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
volegradele kaže...
Monitor gledam samo kad sjedim ispred njega..do sad nikad nisam koristi monitor sa vecim RR..60Hz do sad tako da vjerujem da cu dobit osjetni pomak..ako je VA bliži OLEDU onda se nemam sto mislit jer OLED mi je top topova..samo sto su kao monitori dosta skupi..npr LG kosta oko 6500 kn..skuplji od TV kad pogledas dijagonale!
Jucer sam upalio God of War na standard IPS Philips monitoru blago sam ostao razocaran kad sam vidio razliku nasprav C1 u dnevnoj..kao da sam cvike za sunce stavio !😜

 zato i kažem, pitanje je koji je bolji ovisi o potrebama

 

da ćeš imat razliku kao između oled-a i ips-a nećeš, jer je kontrast na oledu 'beskonačan', no opet prosječni ips ima kontrast 1000:1, dok ovaj va ima 4-5 puta veći kontrast, to je 400-500% više, ne par posto, isto tako oled nema ghostinga (iako ga ja niti na ovom monitoru nisam vidio), kutevi gledanja su bolji i od ips-a, tak da oled je jednostavno oled

no, boje na ovom monitoru su isto jako dobre, skoro 100% srgb je više nego dovoljno za filmove i igrice, ali život i dubina boja je sigurno bolja nego na ips-u, ne samo crne, nego svih boja, upravo zahvaljujući kontrastu i tu će ti se va učiniti kao 'mali' oled

 

u krajnjem slučaju uvijek postoji mogućnost povrata u roku 14 dana

ajde nas molim te obavijesti o utiscima ako ga uzmeš, makar na probu, stavi ga pored svog ips-a i usporedi sve ovo što sam ti rekao

 

 

3 godine
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
picajzla0707 kaže...
MedO1337 kaže...
Ja imam AOC 24G2U od 144 Hz. Gledam upgrade na ovaj 27-incni model, potrebna mi je veća rezolucija zbog konzole.

Koliko bi u praksi bila osjetna razlika između IPS i VA panela?

 teško je reći, meni je va uvijek bio bolja opcija zbog kontrasta i boja, općenito zbog kvalitete slike na koju baš kontrast utječe, ips mi je uvijek izgledao malo isprano

doduše, to se vidi tek kad staviš monitor uz monitor i to ovakav kvalitetniji va monitor na kojem boje nisu ograničene kao na jeftinim modelima, onda to dođe do izražaja pa čak i skuplji ips monitori meni osobno izgledaju lošije, uspoređivao sam prije 15-ak godina izvrsni iiyama truecolor va monitor sa nekim top ips monitorima koji su korišteni u grafičkoj obradi u firmi - jednostavno je va izgledao življi, a to daje kontrast

 

ovaj mi je bojama i kvalitetom prikaza na tragu te iiyame, tako da je meni osobno odličan

 Pa ovdje brojke govore totalno suprotno, gamut je ovdje poprilicno narusen cak i nakon kalibracije panel ima izniman problem, ostalo je sve ok, kontrast je precijenjena stavka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 12:26 (Boris grozni).
11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Boris grozni kaže...

 Pa ovdje brojke govore totalno suprotno, gamut je ovdje poprilicno narusen cak i nakon kalibracije panel ima izniman problem, ostalo je sve ok, kontrast je precijenjena stavka.

 kontrast je najvažnija stavka za kvalitetu slike, oled je čisti dokaz

niti oledi nemaju savršenu točnost boja, jedan lg c1 ima 100% srgb, što je samo malo više od ovog aoc-a, ali zato kontrast čini te boje prekrasnima

 

drž se ti svojih grundiga

3 godine
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
picajzla0707 kaže...
Boris grozni kaže...

 Pa ovdje brojke govore totalno suprotno, gamut je ovdje poprilicno narusen cak i nakon kalibracije panel ima izniman problem, ostalo je sve ok, kontrast je precijenjena stavka.

 kontrast je najvažnija stavka za kvalitetu slike, oled je čisti dokaz

niti oledi nemaju savršenu točnost boja, jedan lg c1 ima 100% srgb, što je samo malo više od ovog aoc-a, ali zato kontrast čini te boje prekrasnima

 

drž se ti svojih grundiga

 ovdje nije rijec o oledu vec ispodprosjecnom Va panelu s poprilicno losim bojama, za igre je dobar za foto obradu izbjegavati toliko o tvom precijenjenom kontrastu
Inace ni ostala braca iz te serije nisu liseni problema s plavom bojom ocigledno defekt panela u cijeloj toj seriji kao ni "razmazivanja" crne  zbog sporosti Va panela sto je pod normalno i na TV-ima i to u mnogo gorem izdanju gdje nije samo pogodena crna boja!


Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 12:51 (Boris grozni).
3 godine
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
volegradele kaže...

Ekipa nikad nisam koristio VA monitor..treba mi još jedan monitor za doma..djeca narasla ..jel itko koristi ovaj monitor..može koji komentar..hvala!

 

 https://www.nabava.net/monitori/gigabyte-m27q-monitor-cijena-ips-27-16-9-156325271

11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Boris grozni kaže...

 ovdje nije rijec o oledu vec ispodprosjecnom Va panelu s poprilicno losim bojama, za igre je dobar za foto obradu izbjegavati toliko o tvom precijenjenom kontrastu

 poprilično loše boje?

uh jebote, pokrivenost boja je samo par posto slabija od tog điđabajta kojeg reklamiraš dolje

i što sam drugo rekao nego da je za igre i filmove dobar, a za obradu slika baš i ne

 

možda tebe jebe što ne kužiš razliku između gamuta i color precision pojmova

 

evo ti recenzija s istog izvora

 

 

čudno, jelda, tim kaže da je monitor izvrstan, boris kaže - ispodprosječan s lošim bojama, hm.. kome vjerovati, bug trolu ili timu i ostalim recenzentima

još jednom, vrati se reklamiranju grundiga na temi o televizorima

3 godine
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
picajzla0707 kaže...
Boris grozni kaže...

 ovdje nije rijec o oledu vec ispodprosjecnom Va panelu s poprilicno losim bojama, za igre je dobar za foto obradu izbjegavati toliko o tvom precijenjenom kontrastu

 poprilično loše boje?

uh jebote, pokrivenost boja je samo par posto slabija od tog điđabajta kojeg reklamiraš dolje

i što sam drugo rekao nego da je za igre i filmove dobar, a za obradu slika baš i ne

 

možda tebe jebe što ne kužiš razliku između gamuta i color precision pojmova

 

evo ti recenzija s istog izvora

 

 

čudno, jelda, tim kaže da je monitor izvrstan, boris kaže - ispodprosječan s lošim bojama, hm.. kome vjerovati, bug trolu ili timu i ostalim recenzentima

još jednom, vrati se reklamiranju grundiga na temi o televizorima

99% stavki u mjerenjima je losije na ovom Aoc-u pogotovo u gamingu, pametnom dosta! imas gore sve u videu tamo su ti oba, black smearing je katastrofalan pa mi nije jasno kak ti to ne vidiš, ja se igram na duplo brzem pa se vidi u tamnim scenama ili jako kontrastnim tipa bijelo/siva s necim crnim!

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Nezz za vas dečki, meni je kontrast skočio na mome Zamsungu B21(tak nešto) nakon što sam stavio leće 😆
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Uvjek jebena dilema IPS ili VA…..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Boris grozni kaže...

99% stavki u mjerenjima je losije na ovom Aoc-u pogotovo u gamingu, pametnom dosta! imas gore sve u videu tamo su ti oba, black smearing je katastrofalan pa mi nije jasno kak ti to ne vidiš, ja se igram na duplo brzem pa se vidi u tamnim scenama ili jako kontrastnim tipa bijelo/siva s necim crnim!

 99% specki je lošije...

 

aoc - 99,84% srgb

giga - 100% srgb

 

aoc g65-p3 - 89,74%

giga g65-p3 - 95,2%

 

i sve ostalo što se tiče boja je takva razlika, minimalna, dok ih ne staviš jednog pored drugog razliku u bojama nećeš skužiti

 

svjetlina je debelo na strani gige, to je velika prednost, iako meni nebitna jer i ovako na aoc-u smanjujem na 70%, više od toga mi je preblještavo, a hdr i jednom i drugom su ionako zakurac pa nema smisla niti paliti ga ( i sam tim kaže: i think 200 nits is plenty bright and confidently too bright especially at night, however if you game in the bright room with a big sunny windows, you might want something a bit brighter...)

 

kontrast 

aoc 3000:1

giga 1097:1

razlika ogromna u korist aoc-a, a to se najbolje vidi na kvaliteti prikaza kod filmova i raskošnijih igara

 

uniformiranost je također na strani aoc-a, kojeg tim hvali kao excellent, dok za gigu kaže da je only ok

osobno je meni ovaj aoc vrh što se toga tiče, siva je jednako siva na cijeloj površini, a tu se najviše vidi dobra uniformiranost

 

response time je također na strani gige, no meni osobno je aoc sasvim ok, čak i tim kaže da je ok za većinu gejmera koji ne cjepidlače

 

dark smearing ne primjećujem, kamo li da je katastrofalan - loš je bio na prošlom monitoru, na ovom je meni osobno neprimjetan

najbolji test je skrolanje bijelih slova na crnoj pozadini, prošli va monitor se naočigled zatamnjivao svakim scrolom, dok na ovom se to uopće ne vidi

i to je najgori test, sve ostalo je još manje vidljivo, za picajzle naravno i oled ima istih problema i neki to primjete, ali niti jedan panel nije savršen

 

kontrast je ono što meni osobno presuđuje, dubina crne i ostalih boja, živost slike, jednostavno ips to nemere postići i tko god voli oled, njemu će va panel biti najbliža zamjena za sve u čemu oled prestiže lcd panele, osim kuta gledanja i responzivnosti naravno

meni osobno zato je aoc ispred gige, iako gigu nisam vidio uživo - ali za ono što je meni bitno, ta je razlika ips vs vs uvijek ista, ips je preslab s kontrastom i gotovo

tko nije isprobao, neka proba pa neka onda sudi, ako je isprobao oled vs obični tv, otprilike će znati o kojoj krucijalnoj razlici pričam, slika na oledu je jednostavno wow, slično takva je i prednost dobrog va panela nad ips-om, a ovaj monitor ima itekako dobar va panel

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2023 17:22 (picajzla0707).
3 godine
offline
AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije

De dobro je, monitor je ok, no u 10 stavki je gori od Gige IPS-a i amen sto se tice gaminga, Giga je ocekivano skuplji u prosjeku za 200-500kn kako koja trgovina, Aoc je VA panel s svim njegovim manama i jednom prednoscu veceg kontrasta i apsolutno nista vise! Osobno mi se svida taj Aoc i sam imam doma jedan kalibrirani VA panel!
Ove price za oled ostavi nekom drugom buljim u C1/s95b Oled i u IPS Grundig to su sve  žali bože razlike ako imas para kupi najskuplje i opravdavaj to cime god hoces ako nemas uzmi nes drugo no ostavi te bajke nekom drugom da je jedno svetinja a drugo prokletinja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Boris grozni kaže...

De dobro je, monitor je ok, no u 10 stavki je gori od Gige IPS-a i amen sto se tice gaminga, Giga je ocekivano skuplji u prosjeku za 200-500kn kako koja trgovina, Aoc je VA panel s svim njegovim manama i jednom prednoscu veceg kontrasta i apsolutno nista vise! Osobno mi se svida taj Aoc i sam imam doma jedan kalibrirani VA panel!
Ove price za oled ostavi nekom drugom buljim u C1/s95b Oled i u IPS Grundig to su sve  žali bože razlike ako imas para kupi najskuplje i opravdavaj to cime god hoces ako nemas uzmi nes drugo no ostavi te bajke nekom drugom da je jedno svetinja a drugo prokletinja.

 ja cijelo vrijeme i govorim da je ok, a za određene namjene i bolja opcija

 

koliko ljudi danas uzima ips televizor u odnosu na va, ako već nejdu na oled

a razlika u tehnologiji televizora i monitora je ista, dakle ako ti više paše va televizor, onda će ti više pasati i va monitor

 

osim ako igraš brze mp igre i osjetljiv si na najmanji problem s response time

isto tako ako ionako igraš call of duty ili nešto slično, gdje je grafika nebitna i ionako se manjuje na minimum radi većeg fps-a i boljeg zamjećivanja neprijatelja

ili ako gejmaš u jako osvjetljenoj prostoriji

za sve te slučajeve ips je bolji, naravno i za profi obradu fotki i grafičkih sadržaja, za sve ostalo va je bolji, za filmove, za sp igre u kojima nafrljiš grafiku i slično

pa sad jednostavno biraš po vlatitim potrebama

 

u ovo oled vs grundig s tobom neću ulazit u raspravu , mislim da kolega koji je postavio pitanje ima oled i jako dobro zna koje su razlike

12 godina
offline
Re: AOC Q27G2U - Jeftiniji od konkurencije
Boris grozni kaže...
volegradele kaže...

Ekipa nikad nisam koristio VA monitor..treba mi još jedan monitor za doma..djeca narasla ..jel itko koristi ovaj monitor..može koji komentar..hvala!

 

 https://www.nabava.net/monitori/gigabyte-m27q-monitor-cijena-ips-27-16-9-156325271

 A i nije baš da je zanemarivo skuplji od AOCa..oko 100 eura to više od 30%

AUDIOFIL
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice