Drago Galić - Sedam godina pakla u Blizzardu

poruka: 3
|
čitano: 1.414
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Drago Galić - Sedam godina pakla u Blizzardu".
2 godine
offline
Drago Galić - Sedam godina pakla u Blizzardu

Primeagen

Zapravo theprimeagen

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Drago Galić - Sedam godina pakla u Blizzardu

Vjerojatno piše u kolumni, ali nisam pretplatnik.

 

Thorov ćaća je Joeyray Hall - cinematic editor u Blizzardu do 2014, koji je radio na svim onim kul sinematiksima koje smo voljeli (ili bar ja) u W3 te dodatno kako sam kaže:

 

I also led the team that did the "Make Love not WarCraft" episode of South Park and was the model for "He who has not life".

 

 

Valjda će i gameri konačno prepoznati da što dotakne hladni dodir kapitalizma unesreći čovjeka kao što je Frostmourne unesrećio familiju Menethil  - sinematiks koji je ostao u sjećanju kao najbolji, uz You are not prepared.

Nije baš precizna alegorija, ali Blizzard jest uništio "gamer dream" oca i sina Halla, kao što je Frostmourne uništio Arthasa i Terenasa.

 

I to je neminovno, kapitalistički rast donosi nove ljude, donosi novac kojeg nije briga za išta osim novac, i novčić po novčić nakon 23 godine se nađeš u uredu novih ljudi kojima novi novac zapovijeda nešto nehumano.

 

Desilo se svima, desilo se i CD projekt redu, desit će se svima koji misle da će uspjeti zauzdati novac. Za svaki zarađeni novčić postoji san koji je uništen. U momentu u kojem odlučiš smanjiti plaću radnicima da bi sebi i drugima održao nivo primanja, priča o ikakvom poštenom, čovječnom radu je zauvijek gotova. I zato su svi iznad određene granice novaca mizantropi, narcisiodni šupci sa kompleksom boga, jer oni nisu imali empatije i dali su otkaz ljudima kojima drugi ljudi nisu imali srca dati otkaz.

 

Tako šupak postane voditelj, pa šupčina postane direktor i eto ga na milijardi.

 

Biste li imali srca smanjiti plaću/dati otkaz kolegi iz ureda kojem je bolesno dijete? Ne? Zato niste opsceno bogati i niste postali regionalni voditelj.

 

Čast izuzecima, ali i Blizzardovci su nekad imali snove.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 22:17 (wyks).
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Drago Galić - Sedam godina pakla u Blizzardu

Bivši radnik blizzarda se na youtubeu oglasio o odlasku u amazon. 

 

Kod lopova Todorića mi je bilo loše pa sam otišo u Irsku i sad radim za lopova Bezosa samo što je Bezos "alpha" lopov koji nema samo pišljivi helikopter već nekoliko privatnih mlažnjaka, nema dvorac od 15 milijuna eura nego "portfelj" od 500M dolara, i nema sirotu 1 milijardu već 200 milijardi i to nakon rastave. A jahta? Eto, više ukrade pa me može više platit. Kad si više plaćen, više si cijenjen. Kad gazda više ukrade zapravo te više cijeni. Ispada da je problem s "našim Ivicom" šta nije dovoljno dobar i efikasan lopov pa nema s čim cijenit radnike.

 

Zanima me zapravo da li skladištar/ka u amazonu ima 200 puta veću plaću nego ovaj/ova naš/a iz ex Agrokora? Prepostavit ću da je brutto 1200€, dakle 6,66€/sat. Da bi pošteno prešao u amazon morala bi plaća biti 200 puta veća jer se 200 puta više ima - dakle-  240.000€ brutto/mj, a skladištar ima 17$/sat - što je 3060€/mj. Mislim, kad je gazda baš tolki jebač faker da nema dvorac već portfelj istih, pa koliko je jadno da ljudima dadne ni 3 puta veću plaću - da ljude cijeni samo 3 puta više od našeg najgoreg/najboljeg lopova što smo ikad imali. U ovim okvirima naš bi Ivica trebao davati 15.30€ mjesečno pa bi i on možda imao portfelj od 500M kao i Bezos. Na 50.000 radnika, mjesečno bi šparao cca 60M€ i trebalo bi mu 280 godina da dođe do Bezosovih 200Mlrd. Amater.

 

Dakle jednom kad ljudi dobiju, pardon, kad ih novi gazda cijeni 3 puta više od starog gazde - činjenica da je i novi gazda lopov više nije bitna. Ako nam se borba protiv sistemskih lopova monopol-kapitalizma svela na to da ljudi začepe gubicu jednom kad dođu radit kod najvećeg lopova monopoliste, a po forumu vidimo da nam je životni cilj sletit u Irsku i radit za najveće čmarove i smeća u povijesti čovječanstva - žali bože i borbe i sindikata.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
9 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice